Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

PENTOMER RETARD 400


Adipex retard prodej a cena

Prodám Adipex retard (fentermin) – na tyto inzeráty, které se objevují na internetu, raději zapomeňte. Fentermin není radno používat bez konzultace s lékařem. Jedná se o látku, která ovlivňuje centrální nervový systém a která může mít řadu vedlejších účinků nebo omezení. Ty sice příbalový leták popisuje docela podrobně, ale i tak je předchozí posouzení zdravotního stavu odborným lékařem velmi žádoucí. Adipex retard není možné v ČR koupit bez receptu.

Zde můžete vidět cenu léku Adipex retard.

Výrobcem přípravku Adipex retard, registrovaného v ČR, je firma Gerot Pharmazeutika GmbH, Vídeň, Rakousko.

Zdroj: článek Adipex retard

Příběh

Ve svém příspěvku LÉKY NEHRAZENÉ POJIŠŤOVNAMI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milivoj.

Lék Pentomer retard 400 mg má hradit plně pacient. A náhrada za tento lék hrazený pojišťovnou prý není.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Léky nehrazené pojišťovnami

Adipex retard na hubnutí

Lék se používá k léčbě obezity. Léčba by pochopitelně měla být vedena zkušeným obezitologem a Adipex rozhodně není léčbou první volby, kterou by měl obézní člověk dostat. Základem je vždy spolupráce pacienta, redukce hmotnosti dostatečným pohybem a zdravé stravování. Teprve při selhání těchto opatření lze o Adipexu uvažovat. Adipex má prokazatelný účinek na snížení chuti k jídlu a následné snížení hmotnosti. Dalším stupněm léčby obézních pacientů jsou různé operační zákroky (například bandáž žaludku), které jsou zatíženy řadou komplikací a nelze je provést každému. Nebezpečné mohou být i interakce s jinými užívanými léky nebo vývoj lékové závislosti při delším užívání. Zpravidla se proto doporučuje nebrat Adipex retard nepřetržitě déle než tři měsíce. Po této době by měla nastat v užívání pauza, zase nejméně na tři měsíce.

Zdroj: článek Adipex retard

Poradna

V naší poradně s názvem LEDVINOVÉ KAMENY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ladislav Koubek.

Dobrý den.Poraďte mi prosím.Byl jsem v nemocnici na drcení ledvinových kamenů ale stále se v ledvině něco drží.Četl jsem,že jsou dobré čaje na odbourávání kamínků.Nevím jaký čaj je vhodný a kde ho případně v Brně koupím.Děkuji.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Ledvinové kameny jsou svízel a jejich odstranění, respektive rozpuštění přírodní cestou, není jednoduché. V minulosti se k tomu používalo pití citronové šťávy nebo jablečného octa, ale ukázalo se, že účinky nejsou dostatečné. Zrovna tak při konzumaci chřestu. Všechno toto je účinné, ale spíše jen jako prevence proti vzniku ledvinových kamenů. V posledních letech se na rozpuštění ledvinových kamenů používá rostlina z oblasti Amazonie zvaná Chanca Piedra (Phyllanthus niruri). Dá se použít jako odvar (čaj), ale nejúčinnější je, když se užívá sušená drť z této rostliny. Recept na užívání je trochu komplikovaný, protože při jejím požití nesmí být v žaludku žádné jídlo. Užívá se 400 mg ráno na lačno, zapije se čistou neperlivou vodou a až za hodinu se může pozřít první jídlo - snídaně. Druhá dávka se užívá večer před spaním zase 400 mg, přičemž doba od posledního jídla nesmí být kratší než 2 hodiny. Jakmile se kámen v ledvině rozpustí, tak se užívá udržovací dávka 400 mg denně a to buď ráno nebo v noci. Pro udržovací terapii se hodí rovněž čaj z této rostliny namísto sušené drtě.
V České republice je rostlina k dostání jako drť v tobolkách, kde obsah jedné tobolky je 300 mg sušené rostliny. Abyste dosáhl potřebné dávky, tak můžete užít jeden a půl tobolky dvakrát denně s tím, že druhou tobolku otevřete a odsypete půlku obsahu. Nebo můžete užívat dvě celé tobolky ráno a jednu tobolku večer.
Zde je možné zakoupit tuto léčbu:
- tobolky: https://www.prozdravi.cz/ch…
- čaj: https://www.prozdravi.cz/ch…

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Bylinková poradna otec pleskač

Přípravky k potlačení chuti k jídlu

Jde o přípravky zabraňující vstřebávání tuků do organismu a přípravky pomáhající odbourávat v organismu již uložené tuky. Existuje několik přírodních látek, které mohou různými způsoby ovlivňovat chuť k jídlu. Patří sem například výtažek z rostliny Garcinia cambogia. Tato látka pomáhá potlačovat chuť k jídlu, kromě toho se uvádí, že podporuje snižování přeměny sacharidů na tuky. Z tohoto důvodu se potom v organismu vytváří méně tuků. Dále podporuje spalování kalorií v klidu – snižuje se tedy ukládání kalorií v organismu. Výtažek z této rostliny se nachází v přípravku Acai Slim.

Další prospěšnou látkou je chrom. Podporuje snížení chuti k jídlu, potlačuje chuť na sladké, zvyšuje snížení potřeby dojídání a snižuje hladinu krevního cukru, lidé trpící cukrovkou se o vhodnosti užívání musí poradit s lékařem. Chrom je možné užívat například v přípravku Chromium Star.

Jinou látkou omezující chuť k jídlu je sušený výtažek z kaktusových fíků, známý pod názvem Bio Nopal. Nopal neboli opuncie je kaktusovitá rostlina, jejíž plody byly jednou z hlavních součástí jídelníčku již předkolumbovských indiánských národů. Opuncie obsahuje většinu důležitých živin v ideálním poměru, a to vitamíny a minerály, 17 esenciálních aminokyselin, lignin, celulózu, hemicelulózu, pektin a vlákninu obsaženou v rostlinném slizu. Právě tyto látky mohou v žaludku nabobtnat a snížit tak pocit hladu.

Rovněž šafrán zvyšuje hladinu serotoninu a pomáhá tak člověku cítit se lépe a méně jíst. Samotný šafránový extrakt není ideálním způsobem hubnutí, ale může výrazně pomoci, když se zkombinuje s pravidelným cvičením a správnou dietou. Totéž se dá říci i o jiné přírodní látce, l-tryptofanu.

Další možností jsou léky, které potlačují chuť k jídlu. Patří sem přípravky:

  • Orlistat Sandoz 60 mg – je indikován ke snížení tělesné hmotnosti u dospělých pacientů s nadváhou (index tělesné hmotnosti (BMI) 28 kg/m2), užívá se v kombinaci s mírně nízkokalorickou dietou s nízkým obsahem tuků.
  • Orlistat Teva 60 mg – je indikován ve spojení s mírnou nízkokalorickou dietou s nízkým obsahem tuku ke snížení tělesné hmotnosti u dospělých pacientů s nadváhou (body mass index (BMI) rovno nebo vyšší než 28 kg/m2).
  • Adipex retard – tlumí nadměrnou chuť k jídlu, potlačuje pocit hladu a tím usnadňuje udržování dietních omezení a pokles tělesné hmotnosti. Léčivá látka fentermin je vázána ve formě polystyrolsulofnátu, ze kterého se postupně v těle uvolňuje. Pomalé uvolňování léčivé látky má za následek nepřerušovaný anorektický účinek trvající nejméně 8 hodin. Adipex retard je určen k podpůrné léčbě při dietě u pacientů s obezitou a body mass indexem (BMI) 30 a vyšším, u nichž samotná redukční dieta nestačí ke snížení tělesné hmotnosti.

Všechny léky na snížení chuti, především Adipex retard, užívejte jen po doporučení lékaře!

Zdroj: článek Chuť k jídlu

Příběh

Ve svém příspěvku LÉKY NA ŘEDĚNÍ KRVE - SEZNAM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Růžena Kloučková.

Dobrý den, už dlouho užívám Pentomer 1-1-1 na ucpanou tepnu na noze a k tomu 1 tabletu Godasalu v poledne. Byla jsem na operaci tlustého střeva (výsledek neznám), dnes mě pustili z nemocnice, týden před operací jsem Godasal vypustila. Dali mi recept na Fraxiparine, kde je 10 injekcí a mám si je sama píchat. Moc se mi do toho nechce a tak se ptám, mohu se vrátit ke Godasalu a nečerpat injekce?? V nemocnici mne to nenapadlo.
Děkuji za rychlou odpověď, večer se blíží a já nevím co s tím.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Léky na ředění krve - seznam

Varianty

Caltrate 600 mg

Tento lék obsahuje dvě léčivé látky – vápník a vitamín D3. Vápník je důležitá složka kostí a vitamín D3 napomáhá vstřebávání vápníku ve střevech a jeho ukládání v kostech.

Používá se tedy při úpravě nedostatku vápníku a vitamínu D u starších osob, v kombinaci s léčbou osteoporózy v případech, kdy jsou hladiny vápníku a vitamínu D příliš nízké nebo kdy existuje vysoké riziko, že budou příliš nízké.

Neužívejte Caltrate 600 mg / 400 IU D3:

  • jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na vápník, vitamín D nebo na kteroukoli další složku přípravku Caltrate 600 mg / 400 IU D3 (především na olej ze sójových bobů nebo na arašídy);
  • jestliže máte abnormálně vysokou hladinu vápníku v krvi (hyperkalcémie) anebo nadměrně ztrácíte vápník močí (hyperkalciurie);
  • jestliže trpíte stavem, který by mohl vést k hyperkalcémii anebo hyperkalciurii (například nadměrnou činností příštítné žlázy, onemocněním kostní dřeně (myelomem), zhoubným nádorem kostí (kostními metastázami);
  • pokud trpíte selháním ledvin;
  • pokud trpíte ledvinovými kameny (kalciová litiáza) nebo se vám ukládá vápník v ledvinách (nefrokalcinóza);
  • jestliže trpíte nadměrným přísunem vitamínu D (hypervitaminóza D).

Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Caltrate 600 mg / 400 IU D3 je zapotřebí v případě dlouhotrvající léčby tímto přípravkem – je nutno pravidelně sledovat množství vápníku v krvi (kalcémii). Toto sledování je zvláště důležité u starších osob a v případech, kdy se léčba užívá ve stejnou dobu jako léčba kardioglykosidy (například Digoxinem) nebo diuretiky. Lékař může na základě výsledků rozhodnout o snížení, či dokonce zastavení vaší léčby.

Tablety byste měli zapíjet velkou sklenicí vody (200 ml). Pokud je vám více než 65 let nebo máte potíže s polykáním, měli byste si rozlamovací tabletu rozdělit na dvě části a zapít je velkou sklenicí vody (200 ml).

Než začnete přípravek Caltrate 600 mg / 400 IU D3 užívat, upozorněte svého lékaře nebo lékárníka:

  • jestliže máte ledvinové kameny;
  • pokud trpíte poruchou imunity (sarkoidózou) – neboť množství vápníku v krvi a moči u vás bude nutno kontrolovat;
  • jestliže nejste pohyblivý(á) a současně trpíte řídnutím kostní hmoty (osteoporózou) – může se nadměrně zvyšovat hladina vápníku v krvi, což může způsobovat nežádoucí účinky;
  • jestliže užíváte jiné léky obsahující vitamín D 3 nebo vápník – tímto se může nadměrně zvyšovat hladina vápníku v krvi, což může způsobovat nežádoucí účinky.
Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky:
  • thiazidová diuretika (léky používané pro léčbu vysokého krevního tlaku) mohou zvyšovat množstv

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Caltrate

Poradna

V naší poradně s názvem LÉKY NA VYSOKÝ KREVNÍ TLAK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petr.

již asi 15 let užívám tyto léky na vysoký tlak (předepisuje lékař!):

Lozap 50 (Lorista 50)
Tenaxum 1 mg
Ebrantil retard 30
Agen 10 (Orcal Neo 10 nebo Zorem 10 mg)
Lozap H
Verospiron 25 mg

Přesto mám průměrný denní tlak 160/85. Je mi 67 let a mám k tomu cukrovku II. typu s dalšími léky i inzulínem.
Můžete mi, prosím , říci svůj názor na výběr léků a co případně změnit.
Děkuji!!

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Určitě existuje i jiná kombinace, ale v žádném případě to nelze takto na dálku určit, natož pak měnit léčbu. K přesnému stanovení nejlepší léčby je zapotřebí znát celý váš zdravotní stav. Pokud si myslíte, že vás váš lékař neléčí optimálně, tak můžete zkusit ordinaci jiného internisty. Konec konců platí staré pořekadlo "Více hlav více ví".

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Léky na vysoký krevní tlak

Léky plně hrazené pacientem P

PARACETAMOL ACCORD 10MG/ML INF SOL

PARACETAMOL AGMED 500MG TBL NOB

PARACETAMOL B. BRAUN 10MG/ML INF SOL

PARACETAMOL DR. MAX 500MG TBL NOB

PARACETAMOL KABI 10MG/ML INF SOL

PARAMAX COMBI 500MG/65MG TBL NOB

PARAMAX RAPID 1G TBL NOB

PARAMAX RAPID 500MG TBL NOB

PARAPYREX 500MG TBL NOB

PARNIDO 3MG TBL PRO

PARNIDO 6MG TBL PRO

PARNIDO 9MG TBL PRO

PAXIRASOL 2MG/ML INJ SOL

PEDEA 5MG/ML INJ SOL

PEMAZYRE 13,5MG TBL NOB

PENTASA 1G RCT SUS

PENTHROX 99,9%,3ML INH LIQ VAP

PENTOMER RETARD 400MG TBL PRO

PERINDOPRIL KRKA 4MG TBL NOB

PERIOLIMEL N4E INF EML

PERITOL 4MG TBL NOB

PERLINGANIT ROZTOK 1MG/ML INF SOL

PEYONA 20MG/ML INF/POR SOL

PHENYLEPHRINE OLIKLA 100MG/ML OPH GTT SOL

PHOSPHORICUM ACIDUM 1001K-10MK GRA

PHYSIONEAL 40 CLEAR-FLEX GLUCOSE 13,6 MG/ML PRN SOL

PHYSIONEAL 40 CLEAR-FLEX GLUCOSE 22,7 MG/ML PRN SOL

PHYSIONEAL 40 CLEAR-FLEX GLUCOSE 38,6 MG/ML PRN SOL

PHYSIONEAL 40 GLUCOSE 1,36% W/V/13,6 MG/ML PRN SOL

PHYSIONEAL 40 GLUCOSE 2,27% W/V/22,7 MG/ML PRN SOL

PHYSIONEAL 40 GLUCOSE 3,86% W/V/38,6 MG/ML PRN SOL

PIMAFUCIN 100MG VAG GLB

PIMAFUCIN 20MG/G CRM

PIMAFUCORT 10MG/G+10MG/G+3,5MG/G UNG

PIOGLITAZON ACTAVIS 30MG TBL NOB

PIOGLITAZONE ACCORD 15MG TBL NOB

PIOGLITAZONE ACCORD 30MG TBL NOB

PIOGLITAZONE ACCORD 45MG TBL NOB

PIPERACILLIN/TAZOBACTAM IBIGEN 4G/0,5G INF PLV SOL

PIPERACILLIN/TAZOBACTAM KABI 4G/0,5G INF PLV SOL

PIQRAY 150MG TBL FLM

PIQRAY 200MG TBL FLM

PIQRAY 50MG+200MG TBL FLM

PIX LIQUIDA 3CH-200CH GRA

PK-MERZ 0,4MG/ML INF SOL

PLANTAGO MAJOR 2CH-200CH GRA

PLEUMOLYSIN POR GTT SOL

PLUVICTO 1000MBQ/ML INJ/INF SOL

PODOPHYLLUM PELTATUM 2CH GRA

POLLEN DE GRAMINEES 3K-10MK GRA

POLLENS 3K-10MK GRA

POLTECHNET 8-175GBQ RAD GEN

POSIFORLID 20MG/G OPH UNG

POUMON HISTAMINE 31CH-200CH GRA

PRAGIOLA 200MG CPS DUR

PRAXBIND 2,5G/50ML INJ/INF SOL

PREGABALIN ACCORD 150MG CPS DUR

PREGABALIN ACCORD 75MG CPS DUR

PREGABALIN SANDOZ 150MG CPS DUR

PREGABALIN SANDOZ 150MG CPS DUR

PREGABALIN SANDOZ 300MG CPS DUR

PREGABALIN SANDOZ 300MG CPS DUR

PREGABALIN SANDOZ 75MG CPS DUR

PREGABALIN SANDOZ 75MG CPS DUR

PREGABALIN ZENTIVA 150MG CPS DUR

PREGABALIN ZENTIVA 75MG CPS DUR

PRILIGY 30MG TBL FLM

PRILIGY 60MG TBL FLM

PRIMENE 10% INF SOL

PROCYSBI 75MG CPS ETD

PROGRAF 5MG/ML INF CNC SOL

PROLUTEX 25MG INJ SOL

PROPANORM 35MG/10ML INJ/INF SOL

PROPOFOL MCT FRESENIUS 20MG/ML INJ/INF EML ISP

PROPOFOL-LIPURO 0,5% (5MG/ML) 5MG/ML INJ/INF EML

PROPOFOL-LIPURO 1 % (10MG/ML) 10MG/ML INJ/INF EML

PROPOFOL-LIPURO 2% (20MG/ML) 20MG/ML INJ/INF EML

PROSTIN 250MCG/ML INJ SOL

PROSTIN E2 3MG VAG TBL NOB

PROTAMINE SULFATE LEO PHARMA 1400IU/ML INJ/INF SOL

PROVERA 5MG TBL NOB

PULMOCIS 2MG RAD KIT

PYRIDOXIN LÉČIVA 50MG/ML INJ SOL

Zdroj: článek Léky na předpis, které od července nehradí zdravotní pojišťovny

Poradna

V naší poradně s názvem OTEKLY KOTNIK BEZ URAZU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Niku.

Dobry den, prosim o pomoc.. Pred mesicem jsme byli s rodinou na horach a ja vytahla po roce pohorky, druhy den rano me bolel nart na prave noze na dotek, nemohla jsem byt v zadnych botech ani v pantoflich vse me ze zhora tlacilo a desne bolelo.. Po par dnech se mi udelal otok nartu i prsty byli natekle..Omezen pohyb.. Vzdy po chvili chuze se to trosku zlapsilo ta bolest.. Asi po 14 dnech to bolet postupne prestalo.. Ale ted mam stale otok uz nemam natekly nart ale kotnik+cca 2cm na lytko..Noha neni tepla, nijak zbarvena jen citim jakoby slabe tuhnuti lytka.. Videli me 4doktori a nikdo nepomohl.. Brala jsem ketonal retard, chladila jsem, stazene jsem to mela, octovy zabaly jsem zkousela.. A delali mi jen RTG i presto ze jsem rekla ze jsem uraz nemela.. Ale jine vysetreni zadne BOHUZEL.. Podotykam ze mi je 24let a jsem mama a servirka, kourim rok nejslabsi ktere vyrabeji a jeste pred dvemi mesici jsem chodila pravidelne 2x tydne na zumbu a zatim se s nicim nelecim. Poradite mi nekdo prosim, uz jsem z toho vazne zoufala. Mockrat dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Zřejmě došlo k namožení svalů klenby a na to vám pomůže opakovaná reflexní masáž chodidel a lýtek. V Čechách tuto terapii bezvadně provádí thajky. Hledejte thajské masáže ve svém okolí a dopřejte si masáž nohou dvakrát až třikrát týdně. Do měsíce by se mělo vše spravit.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Oteklina

Dávkování

Herpesin krém je bílý hladký krém. 1 tuba obsahuje 2 g nebo 5 g krému. Obalem přípravku je hliníková tuba opatřená vnitřním ochranným lakem, s bílým šroubovacím PE uzávěrem s propichovacím hrotem; tuba je uschována v papírové krabičce.

Aby byl účinek léčby co nejlepší, je důležité ji zahájit ihned, jakmile se objeví první příznaky, to je pocit napětí, pálení nebo píchání v místech, kde později dojde k výsevu oparu. Již tehdy naneste malé množství přípravku Herpesin krém na postižené místo 5krát denně ve 4 hodinových intervalech s vynecháním noční dávky. Léčba trvá 5 (výjimečně až 10) dní. Hojení probíhá zpravidla velmi rychle, pokračujte však v nanášení krému alespoň 3 dny po vyhojení oparu.

Krém se nanáší v tenké vrstvě, optimálně již při prodromálních příznacích, na lézi a půlcentimetrový lem okolní zdravé kůže. Obvaz není potřebný. Při nanesení krému na postižené místo i potom je nutné si umýt ruce. Vyloučí se tak zhoršení nebo přenos infekce na jiné místo. Pokud nenastane zhojení ani po 10 dnech, vyhledejte lékaře.

HERPESIN 200, HERPESIN 400 užívejte přesně, jak určí lékař. Při předepsané dávce 200 mg přípravku se užívá 1 tableta HERPESIN 200, při dávkování 400 mg se užívá 1 tableta HERPESIN 400 nebo 2 tablety HERPESIN 200, při dávkování 800 mg se užívají 2 tablety HERPESIN 400 nebo 4 tablety HERPESIN 200.

Léčba infekcí Herpes simplex u dospělých: U infekcí virem Herpes simplex se podává 200 mg přípravku HERPESIN pětkrát denně ve čtyřhodinových intervalech s vynecháním jedné noční dávky. Přípravek se užívá po dobu pěti dnů, u těžce probíhající infekce může být léčba prodloužena. U pacientů s výraznou změnou imunitní reakce (například po transplantaci kostní dřeně) nebo u pacientů s poruchou střevního vstřebávání může být dávka zdvojnásobena na 400 mg pětkrát denně anebo může být nahrazena nitrožilním podáním.

Prevence infekcí Herpes simplex u dospělých: Recidivám infekce virem Herpes simplex lze u pacientů s normální imunitní odpovědí zabránit podáním 200 mg přípravku HERPESIN čtyřikrát denně v šestihodinových intervalech, případně postačí dávka 400 mg dvakrát denně ve dvanáctihodinových intervalech. Dávku je možné postupně snížit na 200 mg třikrát denně v osmihodinových intervalech. Toto preventivní podávání se přerušuje po 6 až 12 měsících, pozorují se změny průběhu onemocnění a zhodnotí se potřeba další léčby. K prevenci infekce virem Herpes simplex u pacientů se změnami imunitní reakce se podává 200 mg přípravku čtyřikrát denně v šestihodinových intervalech. U osob s 

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Herpesin

Poradna

V naší poradně s názvem LÉK EBRANTIL se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Luboš.

Je zde nápsáno že lék je plně hrazen pojišťovnou,ale já vždy doplácím na krabičku 300,-kč.V jiných lékárnách je doplatek stejný nebo malinko menší.Co s tím?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Seznam plně hrazených léků pojišťovnou se stále mění, respektive zmenšuje a v současné době již lék Ebrantil není plně hrazen a pacient vždy doplácí při jeho výdeji. Doplatek za lék EBRANTIL 60 RETARD je přibližně 330 Kč za 50 tablet. Dokonce není ani žádná náhradní varianta se stejnou účinnou látkou, která by byla bez doplatku. Bohužel.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Lék ebrantil

FLUOROCHINOLONY

Účinná antibiotická látka: CIPROFLOXACIN

Obchodní název antibiotik: Ciplox. Ciprinol, Ciprofloxacin

Indikace antibiotik: Používají se na G-infekce, na urosepsi, salmonelu, legionel. pneumonii.

Dávkování antibiotik: Ciplox: perorálně 500 mg za 12 hodin pro dospělou osobu

Ciprinol: perorálně 500 mg za 12 hodin pro dospělou osobu, nebo 200 – 400 g za 12 hodin nitrožilně pro dospělou osobu

Ciprofloxacin: nitrožilně 200 – 400 mg za 12 hodin pro dospělou osobu

Nežádoucí účinky: bolest hlavy, bolest v kloubech, nevolnost, poškození kloubní chrupavky u dospívajících jedinců, ruptura šlach, závratě, zvracení

Účinná antibiotická látka: LEVOFLOXACIN

Obchodní název antibiotik: Levaxela, Levofloxacin, Tavanic

Indikace antibiotik: Používají se na infekce dýchacích cest, infekce měkkých tkání a infekce močových cest.

Dávkování antibiotik: Levaxela + Levofloxacin + Tavanic: perorálně nebo nitrožilně 500 mg za 12 – 24 hodin pro dospělou osobu

Nežádoucí účinky: bolest hlavy, bolest v kloubech, nevolnost, poškození kloubní chrupavky u dospívajících jedinců, ruptura šlach, závratě, zvracení

Účinná antibiotická látka: NORFLOXACIN

Obchodní název antibiotik: Gyrablock, Nolicin

Indikace antibiotik: Používají se na léčbu infekcí močových cest.

Dávkování antibiotik: Gyrablock: nitrožilně 1 g za 6 – 8 hodin pro dospělou osobu

Nolicin: perorálně 400 mg za 12 hodin pro dospělou osobu

Nežádoucí účinky: bolest hlavy, bolest v kloubech, nevolnost, poškození kloubní chrupavky u dospívajících jedinců, ruptura šlach, závratě, zvracení

Účinná antibiotická látka: PEFLOXACIN

Obchodní název antibiotika: Abaktal

Indikace antibiotik: Používá se při respiračních onemocněních i při infekcích měkkých tkání.

Dávkování antibiotik: perorálně nebo nitrožilně 400 mg za 12 hodin pro dospělou osobu

Nežádoucí účinky: bolest hlavy, bolest v kloubech, nevolnost, poškození kloubní chrupavky u dospívajících jedinců, ruptura šlach, závratě, zvracení

Účinná antibiotická látka: MOXIFLOXACIN

Obchodní název antibiotik: Avelox, Moflaxa

Indikace antibiotik: Používají se na pneumonii, na léčbu hnisavé břišní infekce, na léčbu těžkých infekcí měkkých tkání; na léčbu chlamydií, i na léčbu kapavky a antraxu.

Dávkování antibiotik: Avelox + Moflaxa: perorálně i nitrožilně 400 mg za 24 hodin pro dospělou osobu

Nežádoucí účinky: bolest hlavy, bolest v kloubech, nevolnost, poškození kloubní chrupavky u dospívajících jedinců, ruptura šlach, závratě, zvracení

Účinná antibiotická látka: OFLOXACIN

Obchodní název antibiotik: O

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Seznam antibiotik

Poradna

V naší poradně s názvem WARFARIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petr.

Dobryden,prosim o dpoveď.Mohu pri warfarinu leky na bolest Tramal Retard
150 mg.a pri zacpě Zaječickou Hořkou nebo jiná projimadla.Děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Zaječická hořká Warfarin nijak neovlivňuje. Tramal zvyšuje riziko krvácení, pokud se užívá společně s Warfarinem. Jakmile by se u vás objevilo neobvyklé krvácení nebo modřiny, zvracení, krev v moči nebo ve stolici, bolesti hlavy, závratě nebo slabost, tak okamžitě zavolejte svého lékaře. Je důležité informovat lékaře o všech dalších lécích, které užíváte, včetně vitaminů a bylin. Nepřestávejte užívat žádné léky bez předchozího rozhovoru s lékařem.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Meruňky a warfarin

Léčebný postup

Studie byla provedena na 600 subjektech; 400 pacientů a 200 kontaktů ve zdravotnictví a domácnosti, které byly rozděleny do 6 různých skupin vážnosti zdravotního stavu.

Skupina I: 100 pacientů s mírnou až středně těžkou infekcí COVID-19 dostávalo 4denní kúru Ivermectinem 400 mcg / kg tělesné hmotnosti maximálně 4 tablety (6 mg / tableta) jednou denně před snídaní plus standardní léčbu podle egyptského protokolu.

Skupina II: 100 pacientů s mírnou až středně těžkou infekcí COVID-19 dostávalo hydroxychlorquin (400 mg každých 12 hodin po dobu jednoho dne a následně 200 mg každých 12 hodin po dobu 5 dnů) plus standardní léčbu.

Skupina III: 100 pacientů se závažnou infekcí COVID-19 dostávalo 4denní léčbu Ivermectinem 400 mcg / kg tělesné hmotnosti maximálně 4 tablety (6 mg / tabletu) jednou denně před snídaní plus standardní léčbu podle egyptského protokolu o léčbě COVID-19 u těžce nemocných pacientů.

Skupina IV: 100 pacientů se závažnou infekcí COVID-19 dostávalo hydroxychlorquin (400 mg každých 12 hodin po dobu jednoho dne a následně 200 mg každých 12 hodin po dobu 9 dnů) plus standardní léčbu podle egyptského protokolu o léčbě COVID-19 u těžce nemocných pacientů.

Skupina V: 100 kontaktů s pacienty nakaženými COVID-19 mělo používat osobní ochranné prostředky a dostalo profylaktickou dávku ivermektinu 400 mikrogramů / kg jednorázové perorální dávky před snídaní, která se měla opakovat po jednom týdnu.

Skupina VI: 100 kontaktů s pacienty COVID-19 dostalo pouze osobní ochranné prostředky.

Zdroj: článek Ivermectin pro lidi

Poradna

V naší poradně s názvem DOPLATEK U LÉKŮ CALTRATE 400 IU D3 se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zdeněk Truhlář.

dobrý den,kolik budu v lékárně doplácet za Caltrate,když ho budu mít na lékařský recept v lékarně Dr.Max a kolik bude stát volným prodejem,děkuji Zdeněk Truhlář

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Doplatek na Caltrate 600 / 400 iu D3 po předpisu je v současnosti maximálně 47 Kč. Aktuální výše maximálního doplatku při výdeji na předpis je uvedena zde: https://www.sukl.cz/modules…

Zdroj: příběh Doplatek u léků caltrate 400 iu d3

Apo-Ibuprofen na chřipku

Bez porady s lékařem je možné přípravek Apo-Ibuprofen 400 mg užívat při bolestivých stavech nerevmatického původu, např. při sportovních a jiných poraněních, při bolestech hlavy nebo zubů, při bolestivé menstruaci a ke zmírnění horečky a bolestí při nachlazení. Při léčbě chřipky Apo-Ibuprofenem 400 nikdy nekombinujte s těmito léky: Nurofen x Ibalgin x Brufen x Ibuprofen x Apo-Ibuprofen x Dolgit x Ibumax. Všechny tyto preparáty obsahují stejnou účinnou látku ibuprofenum, která by se potencovala a měla by vliv na výskyt nežádoucích účinků.

Pokud se bolesti nezmírní po 5 dnech, nebo horečka neustupuje po 3 dnech léčby přípravkem APO-IBUPROFEN 400 mg, nebo se obtíže zhorší, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.

Doporučené dávkování při léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře nebo mimokloubního revmatismu: Přípravek se u těchto onemocnění užívá na doporučení lékaře, který stanoví i dávkování. Dospělí a dopívající nad 12 let obvykle užívají 1–2 potahované tablety APO IBUPROFEN 400 mg 3krát denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny.

Zdroj: článek Apo-Ibuprofen 400

Poradna

V naší poradně s názvem CONDROSULF 800 DOPLATEK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel BONA.

Můžete mi sdělit, zda může tento lék předepsat obvodní lékař, když nebudu požadovat doplatek.
Kolik stojí bez doplatku.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Bez předpisu je volně k dostání Condrosulf 400. Je to sice poloviční obsah účinné látky, ale můžete ho mít hned. Tady je vidět cena léku Condrosulf 400: https://www.zbozi.cz/hledan…

Zdroj: příběh Condrosulf 800 doplatek

Porovnání Nimesil, Ibalgin a Paralen

K léčbě bolesti se podávají obvyklé druhy spasmolytik a analgetik. Nejlépe účinkují salicyláty, paracetamol, nesteroidní antirevmatika a preparáty s kodeinem. Účinek analgetik lze zesílit kombinací s psychofarmaky (neuroleptika a analeptika). Další možností je podávání silných analgetik – opiátových analog (tramadol – Tramal®, pentazocin – Fortral® a další), opět případně v kombinaci s psychofarmaky. Nutné je však počítat s rizikem zvyšování dávek a vyvolání návyku. Dlouhodobou analgetickou terapii je nutné konzultovat s praktickým lékařem, který zná komplexně zdravotní stav.

Nimesil

Nimesulid obsažený v léčivých přípravcích Aulin, Nimesil, Mesulid a jiných má analgetické (působí proti bolesti) a protizánětlivé účinky. Používá se zejména při bolestech pohybového aparátu, při bolestech a zánětech šlach.

Dávkování

1 tableta nebo sáček po jídle, maximálně 2x denně a po dobu nejdéle 15 dní (aby se předešlo možnému výskytu nežádoucích účinků, například poškození trávicí trubice a jater).

Ibalgin

Ibalgin 400 obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny takzvaných nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě tkáňových působků, takzvaných prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně. Ibuprofen zmírňuje bolest a zánět různého původu, nadto tlumí horečku, která provází například nemoci z nachlazení.

Lék Ibalgin 400 se užívá například při bolestech hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání, jako je pohmoždění a podvrtnutí. Dále se Ibalgin 400 užívá při horečnatých stavech při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních. V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře (artritidě a artróze) nebo měkkých tkání pohybového ústrojí provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře. Ibalgin 400 je vzhledem k množství léčivé látky v jedné tabletě určen pro dospělé a dospívající nad 12 let. Pro děti ve věku 6–12 let je vhodný přípravek s obsahem 200 mg ibuprofenu (Ibalgin 200), dětem do 6 let věku je určen ibuprofen v suspenzi.

Lék Ibalgin je na rozdíl od léku Nimesulid dostupný bez lékařského předpisu. Ibalgin 400 musíte užívat pečlivě podle návodu.

Paralen

Paracetamol, léčivá látka přípravku Paralen 500 tablety, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Paralen je určený ke snížení horečky při chřipce, nachlazení

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Nimesil

Poradna

V naší poradně s názvem BOLEST ZUBU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Andrea.

Dobrý den a existuje něco nejakej prášek nebo něco na bolest mám doma dva kluky a sem sama nane tak že si nemohu dovolit někam chodit

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .

Zkuste nahradit Paralen za Ibalgin 400 popřípadě Apo-ibuprofen 400 a užívejte jednu tabletu po šesti hodinách a zítra navštivte normálního zubního lékaře.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Bolest zubu

Dávkování

Na vysoký krevní tlak

Počáteční dávka je 25 mg denně v jedné dávce v kombinaci s dalšími antihypertenzivy. Pokud není dosaženo po 4 týdnech léčby cílové hodnoty krevního tlaku, má být dávka zdvojnásobena.

Na srdeční selhání

Počáteční dávka je 25 mg denně. V závislosti na tom, jak pacient tuto dávku snáší, může být dávka zvýšena na 50 mg denně nebo snížena na 25 mg každý druhý den.

Na otoky z důvodu onemocnění srdce nebo ledvin

Dospělí: počáteční dávka je 100 mg (25 mg až 200 mg) denně v jedné dávce nebo rozděleně ve dvou dávkách. Pokud jsou podávány vysoké dávky, je možné přípravek Verospiron kombinovat s jinými diuretiky.

Na primární hyperaldosteronismus

Diagnóza:

  • Dlouhý test: 400 mg denně po dobu 3 až 4 týdnů.
  • Krátký text: 400 mg denně po dobu 4 dní.

Léčba:

100 až 400 mg denně při přípravě na operační výkon. Pokud není možné operační výkon provést, závisí dávkování na odpovědi na léčbu.

Na ascites a otoky při jaterní cirhóze

Dávkování závisí na hladině sodík/draslík (Na/K) v moči. Pokud je poměr Na/K v moči vyšší než 1,0, dávkování je 100 mg denně. Pokud je poměr Na/K v moči nižší než 1,0, je dávkování 200 až 400 mg denně. Udržovací dávka je stanovena individuálně.

Na ascites při zhoubném onemocnění

Počáteční dávka je obvykle 100 až 200 mg denně. V závažných případech může být dávka postupně zvyšována až na 400 mg/den. Když je otok pod kontrolou, je udržovací dávka stanovována individuálně.

Na nízkou hladina draslíku v krvi

25 až 100 mg denně, pokud je náhrada draslíku nebo použití jiných draslík šetřících diuretik
nedostačující.

Použití u dětí a dospívajících

Dávkování závisí na věku, tělesné hmotnosti a odpovědi na léčbu. Počáteční dávka je 1 až 3 mg/kg tělesné hmotnosti denně v jedné dávce nebo rozdělené na 2 až 4 dávky. V případě udržovací léčby nebo při kombinaci s jinými diuretiky je třeba dávkování snížit na 1 až 2 mg/kg tělesné hmotnosti.

Starší pacienti

Lékař začne Vaši léčbu nižší počáteční dávkou a tuto dávku bude postupně dle potřeby zvyšovat, až bude dosaženo požadovaného účinku.

Způsob podání

Verospiron se užívá orálně. Užívat se může kdykoliv během dne po jídle. Denní dávka se užívá najednou nebo rozdělená do dvou dávek, tablety se zapíjejí tekutinou (např. sklenicí vody), Užití denní dávky nebo první denní dávky je doporučeno ráno.

Při užívání Verospironu je třeba abstinovat a vyhnout se pití alkoholu.

Zdroj: článek Verospiron příbalový leták

Příběh

Ve svém příspěvku LAZNĚ LUHAČOVICE ,,,NEUROPATIE DOLNICH KONČETIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Bronislava.

Už 6 let se lečím na neuropatii dolních končetin.Beru Gabanox 400 6ks denně, Baclofen 25 2x denně a Tramal dle potřeby, Baclofen by mi měl vystřidat Gabanox. Je to čím dal tím horší.Palení,svědění tlak a bolest holenních kosti,křeče.Pan doktor se snaží a vystřídala jsem ještě jiné léky,ale nic mi nepomáhá.Mezi jinýma jsem skoušela CBD 400. Od pana doktora mám informaci,že na neuropatii na lázně nemám nárok.Pojištěna jsem u 211 mám 70 let.Děkují za odpověď

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel František Krejčiřík.

Druhý rok mě neurolog léčí chronickou distální neuropatii. Bolesti noh, otoky,špatná chůze s berlou. Užívám aneurox a enelbin.
Mohl by zastavit zhoršování pobyt v lázních ?
Děkuju za odpověď fr

Zdroj: příběh Narok na lazne pri neuropatii

Volně prodejné léky bez předpisu A

ACC 20MG/ML SIR cena

ACC 200MG CPS DUR cena

ACC LONG 600MG TBL EFF cena

ACC NEO 100MG TBL EFF cena

ACC NEO 200MG TBL EFF cena

ACETYLCYSTEIN DR.MAX 600MG TBL EFF cena

ACICLOVIR AL 50MG/G CRM cena

ACIDUM PHOSPHORICUM AKH C98-C229-C999 TBL NOB cena

ACIFEIN 250MG/200MG/50MG TBL NOB cena

ACONITUM AKH TBL NOB cena

ACONITUM NAPELLUS 31CH-200CH GRA cena

ACTAEA RACEMOSA 2CH-30CH GRA cena

ACTAEA SPICATA 2CH-200CH GRA cena

ACYLCOFFIN 450MG/50MG TBL NOB cena

ACYLPYRIN 500MG TBL EFF cena

ACYLPYRIN 500MG TBL NOB cena

ACYLPYRIN S VITAMINEM C 320MG/200MG TBL EFF cena

ADDITIVA VITAMIN C BLUTORANGE 1000MG TBL EFF cena

ADDITIVA VITAMIN C ZITRONE 1000MG TBL EFF cena

AESCIN TEVA 20MG TBL ENT cena

AESCULUS HIPPOCASTANUM 2CH-30CH GRA cena

AFRIN 0,5MG/ML NAS SPR SOL cena

AFRIN S MENTOLEM 0,5MG/ML NAS SPR SOL cena

AGARICUS MUSCARIUS 2CH-30CH GRA cena

AGNUCASTON TBL FLM cena

AGRAPHIS NUTANS 3K-10MK GRA cena

AILANTHUS GLANDULOSA 2CH-200CH GRA cena

AJATIN PROFARMA TINKTURA 100MG/ML DRM SOL cena

AJATIN PROFARMA TINKTURA S MECHANICKÝM ROZPRAŠOVAČEM 100MG/ML DRM SPR SOL cena

AKNEROXID 100MG/G GEL cena

AKNEROXID 50MG/G GEL cena

ALGESAL 100MG/G+10MG/G CRM cena

ALGIRIN 500MG TBL NOB cena

ALLERGODIL 0,5MG/ML OPH GTT SOL cena

ALMIRAL 10MG/G GEL cena

ALOE SOCOTRINA 3K-1000K GRA cena

ALUMINA 31CH-200CH GRA cena

ALVISAN NEO SPC cena

AMBRA GRISEA 2CH-30CH GRA cena

AMBROBENE 15MG/5ML SIR cena

AMBROBENE 30MG TBL NOB cena

AMBROBENE 60MG TBL EFF cena

AMBROBENE 75MG CPS PRO cena

AMBROBENE 7,5MG/ML POR SOL cena

AMBROXOL AL 30MG TBL NOB cena

AMBROXOL AL 7,5MG/ML POR GTT SOL cena

AMBROXOL AL RETARD 75MG CPS PRO cena

AMBROXOL DR.MAX 15MG/5ML SIR cena

AMBROXOL DR.MAX 30MG/5ML SIR cena

AMMONIUM CARBONICUM 3K-10MK GRA cena

ANACARDIUM ORIENTALE 1001K-10MK GRA cena

ANGIN-HEEL S TBL NOB cena

ANOPYRIN 400MG TBL NOB cena

ANTIMONIUM TARTARICUM 3CH-30CH GRA cena

APIS MELLIFICA 3CH-30CH GRA cena

APIS MELLIFICA AKH 99C TBL NOB cena

ARGENTUM NITRICUM 3K-10MK GRA cena

ARGENTUM NITRICUM AKH C56-C211-C313 TBL NOB cena

ARNICA MONTANA 31CH-200CH GRA cena

ARNIDOL SPRAY 30MG/ML+100MG/ML DRM SPR SOL cena

ARSENICUM ALBUM 3CH-30CH GRA cena

ARSENICUM ALBUM AKH 555C TBL NOB cena

ARUM TRIPHYLLUM 2CH-200CH GRA cena

ASA FOETIDA 3K-10MK GRA cena

ASCORUTIN 100MG/20MG TBL FLM cena

ASPIRIN 500MG TBL OBD cena

ASPIRIN C 400MG/240MG TBL EFF cena

ASPIRIN C FORTE 800MG/480MG TBL EFF cena

AULIN 30MG/G GEL cena

AURUM METALLICUM 3CH-200CH GRA cena

AURUM MURIATICUM NATRONATUM 3K-10MK GRA cena

AVENA SATIVA 3K-10MK GRA cena

AZELASTIN COMOD 0,5MG/ML OPH GTT SOL cena

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Volně prodejné léky, které od července nehradí zdravotní pojišťovny

Poradna

V naší poradně s názvem KOLIK PURINŮ DENNĚ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ivo Hluzák (hluzi).

dobrý den. chci se zeptat kolik jednotek purinů smí člověk denně sníst aby se snižovala kyselina močová

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Pro zabránění rozvoji dny a hyperurikémie je třeba omezit denní příjem purinů na méně než 400 mg. 400 mg purinů dosáhnete, když sníte například 100 gramů vepřových ledvin nebo 100 gramů sušených hub nebo 200 gramů tuňáka v oleji nebo 200 gramů kuřecích jater nebo 300 gramů masa kuřecího, hovězího či vepřového, nebo když vypijete 3 litry piva (6 půllitrů). V těchto případech již nezbývá prostor pro konzumaci přílohy, ani snídaně ani skleničky vína.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Kolik purinů denně

Blokátory vápníkových kanálů

Tyto léky pomáhají uvolnit svaly krevních cév. Některé zpomalují srdeční tep. Patří mezi ně amlodipin (plně hrazen pouze v kombinacích PERINDOPRIL/AMLODIPINE STADA, EGIRAMLON, TEZEFORT), diltiazem (plně hrazený DIACORDIN RETARD). Blokátory kalciových kanálů mohou u starších lidí a černochů fungovat lépe než samotné inhibitory angiotenzin-konvertujícího enzymu (ACE).

Při užívání blokátorů vápníkových kanálů nejezte ani nepijte grapefruitové produkty. Grapefruit zvyšuje hladinu určitých blokátorů vápníkových kanálů v krvi, což může být nebezpečné. Pokud máte obavy z interakcí, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Zdroj: článek Nejlepší léky na vysoký krevní tlak

Příběh

Ve svém příspěvku RAKOVINA DELOŽNÍHO ČÍPKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Martina.

Spíš dle lékárny - my platili za dávku 3.400,- (VZP od 1.10. přispívá 1.000,-).

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Martina.

VZP už přispívá jen 500,-

Zdroj: příběh Re: vakcina Silgard

Adipex a alkohol

Během léčby tímto přípravkem nepijte alkoholické nápoje.

Zdroj: článek Adipex retard

Příběh

Ve svém příspěvku AKNÉ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eliška.

AHoj, já jsem již delší dobu ve Francii, měla jsem vždy problémy s pletí a musím se zastat Vichy Normaderm! Koupila jsem si tu od nich 400 ml čistící pěnivý gel v akci asi za 8 eur a než pojedu domů z důvodu konce stáže, nakoupím si ho ještě do zásoby! V ČR jsem zkoušela co se dalo, ale až Normaderm mi pomohl..umývám sitím obličej každý večer asi měsíc a půl a problémy jsou pryč!
Takže u mě Vichy za 1*!

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Akné

Účinná látka

Účinnou látkou preparátu je sloučenina fentermin. Je svým chemickým složením blízká noradrenalinu, který má vliv na centrální nervový systém a odtud na celý organismus. Blokuje chuť na jídlo a celkově může daného jedince stimulovat. Z toho ovšem vyplývají i jeho nežádoucí účinky (viz níže). Doba léčby se většinou pohybuje v týdnech a neměla by být delší než 3 měsíce.

Zdroj: článek Adipex retard

Příbalový leták

Zde můžete vidět příbalový leták léku Adipex reterd.

Zdroj: článek Adipex retard

Autoři uvedeného obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Marie Svobodová

 Mgr. Jitka Konášová


pěnová moč
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
pentomer retard 400 mg cena
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.