Informace od zdravotní sestry

MENU

  

PROSTATA

  

KREVNÍ TLAK

  

CUKROVKA

  

WARFARIN

  
Téma

POMUZE MAGNETOTERAPIE NA UNAVENE OCI

OBSAH

Cena magnetoterapie

Magnetoterapii si lze objednat nad rámec péče hrazené pojišťovnou, jako nástavbu vašich léčebných procesů, nebo v rámci preventivní medicíny.

Magnetoterapie trvající 15 minut stojí cca 175 Kč.

Cyklus 6 terapií (6x 15 minut) stojí cca 999 Kč.

Cyklus 12 terapií (12x 15 minut) stojí cca 1 999 Kč.

Zdroj: Léčení magnetem

Diskuze

V diskuzi UNAVENÉ OČI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Nina.

Já mívám unavené oči i když jsem se třeba dobře vyspala. co pomůže nejlíp zrovna na toto?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Michalikova.

Mně pomohly tyto kapky www.benu.cz/hyal-dro…
Používám vždy když na mě padá únava, nebo jsem nevyspaná a unavené oči chci oživit

Zdroj: diskuze Unavené oči

Domácí magnetoterapie

Magnetoterapie pro domácí použití se skládá z řady permanentních magnetických terapeutických pomůcek ve formě polštářků, bandáží, náramků, vložek do bot, náhrdelníků a podobně. Tyto produkty obsahují speciální permanentní magnety. Podušky a bandáže jsou vhodné k tlumení bolestí kloubů a svalů, zmírňují otoky a zrychlují hojení. Jsou vhodné pro domácí léčení nebo tam, kde není dostupná léčba na příslušném pracovišti. K ostatním formám aplikace mají někteří odborníci rezervovanější postoj.

Zdroj: Léčení magnetem

Diskuze

V diskuzi UNAVENÉ OČI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dara.

Ahojte, máte někdo problémy s podrážděnýma, unavenýma, červenýma očima? Co na to nejlépe pomůže?

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Zdroj: diskuze Unavené oči

Unavené oči a bolest hlavy 

U citlivých jedinců unavené oko ve smyslu nedostatečnosti slz nebo nekvality slzného filmu při nadměrné expozici může souviset i s pocitem bolesti hlavy. Nicméně bolesti hlavy mohou mít velmi různorodé a často i závažné příčiny. Takže pokud člověk trpí bolestmi hlavy, tak samozřejmě by měl jednoznačně absolvovat kompletní oční vyšetření k vyloučení těch základních příčin, které lze odstranit. To znamená absolvovat vyšetření zraku, zdali nepotřebuje brýlovou korekci, anebo k rozhodnutí, zdali je oční nález v pořádku. V případě, že oční vyšetření neukáže na žádnou zjevnou příčinu bolesti hlavy, tak je rozumné tyto bolesti hlavy řešit na jiném pracovišti, ve spolupráci s praktickým lékařem a následně absolvovat základní neurologické vyšetření.
 

Zdroj: Rady na unavené oči

Domácí léčba unavených očí?

Unavené oči lze vyléčit i jiným způsobem, známe takové ty způsoby, že si promneme ruce a potom si je teplé přiložíme na oči. Těmito metodami lze skutečně pomoct unaveným očím, protože toto jsou jednoduché principy, které můžeme nazvat jako hygiena zraku, ovšem jen pokud si je člověk vědom toho, co je příčinou jeho unaveného oka. Také se doporučuje odpočinout si od soustředěné práce například odejít od monitoru a projít se, podívat se z okna na 2 minuty ulevit očím a pak se vrátit k práci.
 

Zdroj: Rady na unavené oči

Diskuze

V diskuzi PALENÍ OČÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Markéta.

Mně na pálení očí pomohly tyto kapky www.benu.cz/hyal-dro…
Používám vždy když na mě padá únava, nebo jsem nevyspaná a unavené oči chci oživit.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Tereza Marková.

V tomhle vám můžu poradit z vlastní zkušenosti :-) Když jsem koukala na telku tak běžela reklama na Ocutein Brillant od Da Vinci Academia , no koupila jsem to jelikož i známá si to chválila a chválím si to taky. Co jsem se dočetla tak má nejvíce luteinu na trhu 25mg a moje oči nejsou právě tak unavené a červené jak píšete vy.

Zdroj: diskuze Pálení očí

Indikace magnetoterapie

Neurologie: Velmi dobré výsledky má v léčbě neurologických chorob, například kořenové syndromy, obrny periferních nervů, cervikokraniální a cervikobrachiální syndrom, dětská mozková obrna. U roztroušené sklerózy dokáže i výrazně zmírnit některé potíže pacientů, využívá se také k ovlivnění migrén a jiných typů bolestí hlavy.

Revmatologie: Dobré účinky vykazuje magnetoterapie u revmatoidní artritidy, kde snižuje na různě dlouhou dobu otoky a bolestivost kloubů a celkovou aktivitu zánětlivého procesu, umožňuje i výrazné snížení dávek kortikoidů. Ovlivňuje všechna kloubní degenerativní onemocnění. U artrózy vede k vzestupu proteoglykanu, který chrání chrupavku před destrukcí. Vývoj tohoto onemocnění tak lze zpomalit až zastavit. Dále se využívá jako podpůrná léčba při terapii osteoporózy, epikondylitidy, spondylózy, spondylartrózy a mnoha dalších.

Ortopedie a chirurgie: Magnetoterapie má v tomto oboru široké využití u artróz, periartritidy ramenního kloubu, kostních zlomenin, osteomyelitidy, poúrazových stavů, syndromu karpálního tunelu, uvolnění totální endoprotézy, aseptické kostní nekrózy a jiných.

Dermatologie: Hojivé a protizánětlivé působení se využívá při terapii bércových vředů a dekubitů (proleženin).

Stomatologie: Nachází uplatnění v léčbě parodontózy, periostitidy či ovlivnění bolestí po extrakci zubu.

Zdroj: Léčení magnetem

Poradna

V naší poradně s názvem MAGNETOTERAPIE A WARFARIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jan.

Dobrý den!
Chodil jsem dlouhodobě na magnetoterapii dolních končetin, přitom užívám lék na ředění krve - Pradaxu. Od absolvování osmé terapie jsem začal mít problémy s krevním tlakem, náhlé změny tlaku, zejména náhlé vysoké hodnoty. Mám bolesti kloubů, mám dále pocit bolestí kostí (zejména v nohách) a brnění končetin. Prosím o odpověď co mám dělat, případně jakého specialistu vyhledat. Uvedené potíže nepřestávají, spíše se zvyšují. Děkuji za odpověď a pomoc, cítím se velmi špatně. Děkuji.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Ve vašem případě budete muset spolupracovat se dvěma specialisty kardiologem a ortopedem. Bude potřeba jejich společná koordinace, kterou jako laik těžko zvládnete. Proto bude nejlepší do toho zapojit svého praktického lékaře, který bude schopen této koordinace.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Magnetoterapie a warfarin

Unavené oči a oční vady

Unavené oči mohou ukazovat i na nějakou jinou příčinu například oční vadu. Pokud si člověk není zcela jistě vědom příčiny svých potíží, měl by navštívit očního lékaře. Jedna z mála příčin unavených očí může být sice poměrně banální, nicméně pro člověka zásadní, pokud nemá správnou brýlovou korekci, kterou potřebuje anebo nosí brýlovou korekci, která už přestala stačit. V takovém případě zde můžou vzniknout tak zvané astenopické potíže. Často mnozí z nás svou dalekozrakost a krátkozrakost svádíme na to, že dlouho koukáme do počítače, že se soustředíme na jeden bod a máme sníženou frekvenci mrkání. Ve společnosti je totiž hojně rozšířené přesvědčení, že právě ten soustředěný pohled, méně mrkání a následný nedostatek slzného filmu způsobí krátkozrakost anebo dalekozrakost. Tak toto je skutečně jen mýtus, protože subjektivní potíže typu unavených očí jsou skutečně spojeny s dlouhým pohledem do monitoru, ale dioptrické nebo refrakční vady jsou dány geneticky a nedostatek mrkání je nezpůsobí.
 

Zdroj: Rady na unavené oči

Diskuze

V diskuzi UNAVENÉ OČI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Michalikova.

Mně pomohly tyto kapky www.benu.cz/hyal-dro…
Používám vždy když na mě padá únava, nebo jsem nevyspaná a unavené oči chci oživit

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Peta.

Také mám s nimi dobrou zkušenost. Navíc vydrží dlouho. Máme v práci klimatizaci. Oči mám vždy strašně vysušené. Tyto kapky účinkují vždy velmi rychle.

Zdroj: diskuze Unavené oči

Vidí oční lékař přes oči až do hlavy?

Pomocí různých přístrojů může lékař vidět například až na oční pozadí. Vyšetření očního pozadí patří do komplexního základního vyšetření, kde se oční lékař může podívat obvykle rozšířenou zornicí, kterou si před tím rozšíří kapičkami, kterým se říká mydriatika, a může se skutečně podívat nejen na oční pozadí, ale vyšetřit zrakový nerv, sítnici a cévy sítnice.

Zdroj: Rady na unavené oči

Diskuze

V diskuzi MUŽU BYT TEHOTNA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lucie jendriskova.

Dobry den mam dotas mnela sem dostat mesicky tenhle mesic 12 .5 ale nedostala sem to mam poruchy takze pokažde to jinač dostanu mam słabe spineni po pohlavnim styku. A poboliva mne pod bŕichem a citim se unavene mužete to byt nejaky pŕiznak tehotenctvi dekuji za každou radu

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Zdroj: diskuze Mužu byt tehotna

Co způsobuje unavené oči?

Základním principem jakéhokoliv soustředění při práci do blízka, ať už je to čtení knihy nebo počítač, je to, že člověk při soustředěné činnosti snižuje frekvenci mrkání. Tím se snižuje původní funkce mrkání, která slouží nejenom jako obranný reflex proti různým nečistotám nebo zevním vlivům, ale mrkání má také poměrně zásadní funkce a tou je roztírání slzného filmu na povrchu oka. Slzný film na povrchu oka tvoří velice tenkou zvlhčující vrstvičku, a její zásadní vlastností pro pohodlí nebo komfort vidění musí být to, aby byla souvislá. Když snížíme frekvenci mrkání, tak pak dochází k tomu, že slzný film přestává být souvislý, jelikož při snížené frekvenci mrkání začíná osychat. Nedochází k jeho obnovení při mrknutí. Pokud se toto děje celý den při namáhavé činnosti nebo po řadu hodin, když je člověk v práci, tak výsledkem je pocit unavených, tlačících očí i s pocitem cizího tělesa nebo s pocitem škrábání.
 

Zdroj: Rady na unavené oči

Diskuze

V diskuzi OČNÍ KLINIKA HORNÍ POČERNICE - ZKUŠENOSTI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Daniela F..

Mám po zákroku bez pár dní týden a jsem zatím spokojená, ale maličko ještě hůř zaostřuji na blízko, setkal jste se s tím někdo? Mám jet na kontrolu, tak doufám, že vše bude dobré, protože každý den je znát, že do dálky vidím líp a líp.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jajka-3.

Ahoj, heleď já jsem to takhle měla asi měsíc, ty oči jsou prostě trošku unavené a musí si zvyknout a je to taky o tom kolik ti je let, dcera na tom byla taky na klinice Horní Počernice a do týdne byla úplně v pohodě.

Zdroj: diskuze Oční klinika horní počernice

Mám unavené oči, musím k lékaři?

V současné době se uvádí, že syndrom suchého nebo syndrom unaveného oka, což je mírnější forma syndromu suchého oka trápí asi každého pátého pacienta, který přichází do ordinace očního lékaře. Pro nutnost návštěvy u lékaře je tu třeba odlišit dvě různé skupiny lidí s unavenýma očima. Za prvé to jsou lidé, kteří si zcela uvědomují vyvolávající příčiny, například, jako jsme výše zmiňovali práci u počítače anebo to mohou být lidé, kteří nosí kontaktní čočky, ráno si je nasadí a večer si je vyndají. Tito lidé si jsou zcela vědomi příčin svých unavených očí a je jim příčina potíží zřejmá. U těchto lidí stačí jen doporučení v lékárně paní magistrou, která doporučí vhodnou substituci nebo tak zvanou náhradu slzného filmu umělými slzami. Seznam umělých slz a jejich cena je tady: umělé slzy cena.
Pak je zde druhá skupina pacientů, kteří trpí syndromem unavených očí, ale kteří nebyli delší dobu na očním vyšetření. V tomto případě je nejrozumnější objednat se a provést komplexní prohlídku u očního lékaře.
 

Zdroj: Rady na unavené oči

Přístroje pro magnetoterapii

Aplikátory magnetoterapie se rozdělují na plošné, které se přikládají na postiženou oblast, a cívkové, které mají podobu válce o různém průměru, do něhož se vloží například postižená končetina, nebo pacient leží na zádech uvnitř aplikátoru.

Magnetoterapii je vhodné používat jako součást léčebného plánu při současné aplikaci jiných léčebných metod. Pacient se nesvléká, pole prostupuje oděvem i sádrovou fixací. Při použití nízké indukce nejsou kontraindikací ani kovové materiály v těle pacienta. Léčba je aplikována opakovaně, například 1x až 2x denně 30 minut, u postižení skeletu častěji, minimální počet aplikací je cca 15. Pokud po 7 až 10 aplikacích nedojde k žádnému zlepšení, terapie se zpravidla ukončí. U některých pacientů se objevuje přechodné zhoršení po 2 až 3 aplikacích, to by však neměl být důvod k přerušení léčby. Někdy se efekt dostaví až s několikatýdenním odstupem po skončení kúry.

Zdroj: Léčení magnetem

Zkušenosti s magnetoterapií

Léčba magnetickým polem je fyzioterapeutická metoda využívající biologické účinky stacionárního (trvalého) nebo častěji pulzního (přerušovaného) elektromagnetického pole na lidský organismus. Je to metoda užívaná již v dávné historii, například Hippokrates léčil mnohé bolestivé stavy u svých pacientů přikládáním magnetické rudy. V současné době zažívá tato metoda renesanci. U pacientů je značně oblíbená pro svou neinvazivnost, nenáročnost, nenávykovost, absenci vedlejších účinků a výborný efekt zejména u bolestivých stavů. Je škoda, že se často prosazuje až jako metoda poslední volby, kdy ostatní léčebné metody nebyly účinné.

Magnetoterapie působí jak lokálně, tak celkově, aktivuje celou řadu obranných systémů a umožňuje autoreparaci (samovyléčení) organismu. Spouští imunitní systém, aktivuje hormonální systém hypofýzy a nadledvin a zvyšuje tvorbu kortikálních hormonů. Na buněčné úrovni dochází ke zvýšení propustnosti buněčných membrán a zrychlení látkové výměny. V místě působení dochází jednak k vazodilataci, tedy rozšíření krevních cév, a tím zvýšenému prokrvení tkáně a jejímu lepšímu zásobení kyslíkem a živinami se současným rychlejším odplavováním zplodin látkové výměny.

Magnetoterapie působí také protizánětlivě, a to jak u zánětů sterilních (například revmatoidní artritida, Bechtěrevova nemoc), tak u zánětů vyvolaných mikroby. Má silný analgetický efekt (tlumí bolest), takže nachází uplatnění zejména u svalových a kloubních bolestí. Tento efekt je vykládán působením magnetického pole na nervová vlákna a přenos nervových vzruchů, což vede dále k myorelaxaci, tedy uvolnění svalových spazmů a normalizaci svalového napětí. Způsobuje urychlení hojivých procesů v kostech i měkkých tkáních. Stimuluje tvorbu červených krvinek, má euforizující účinky (zlepšuje náladu), potencuje účinek antibiotik, zvyšuje imunitu a celkově zlepšuje regeneraci organismu.

Zdroj: Léčení magnetem

Nežádoucí účinky

Je však třeba varovat před paušálním používáním této terapie bez předchozího lékařského vyšetření. Rovněž nelze používat bez konzultace s lékařem různé volně prodejné magnetoterapeutické pomůcky, kterých je na trhu celá řada a často je jejich prodej podporován masivní reklamní kampaní. Také lékař aplikující magnetoterapii by měl být zkušený v této problematice, měl by znát indikace i vedlejší účinky této metody a používat vhodné přístroje. Aplikace magnetického pole bez odpovídající zkušenosti a s použitím nevhodných parametrů nastavení elektromagnetického pole může vést k poškození pacienta. Je znám i případ pacienta, který byl s domnělou diagnózou zánětu ramenního kloubu léčen bez předchozího rentgenového vyšetření, a až posléze, když pacient na léčbu reagoval bolestivě, byla zjištěna nádorová metastáza v kosti pocházející z tumoru ledviny.

Absolutní kontraindikací (kdy nelze v žádném případě magnetoterapii použít) je těhotenství, zvláště v prvních měsících, kdy nelze vyloučit teratogenní vliv na vyvíjející se plod (možný vznik vrozených vývojových vad plodu). Není doporučována ani v dalších měsících těhotenství, a to ani na vzdálené oblasti těla. Dále nelze magnetoterapii použít u osob s kardiostimulátorem, kde je možné ovlivnění jeho funkce. Dalšími kontraindikacemi jsou zvýšená funkce štítné žlázy, nadledvin, krvácení do trávicího traktu, infekční onemocnění, nádory, kdy nelze vyloučit vzplanutí metastatického procesu.

Relativní kontraindikací (kdy je třeba použití magnetoterapie zvažovat) je menstruační krvácení, a to pro možnost zesílení krvácení, dále mykotická (plísňová) onemocnění a epilepsie. Pozornost je nutno věnovat pacientům s hypertenzí či hypotenzí, kdy zejména v začátcích léčebné aplikace může dojít k výkyvům tlaku.

Zdroj: Léčení magnetem

Léčba

Základní léčba se zaměřuje se na snížení obtíží pacienta a na zlepšení jeho pohyblivosti. Léčba se dělí na léčbu farmakologickou, tedy medikační, kdy lékař předepisuje léky proti bolesti, ať už ve formě tablet nebo mastí/gelů, a na léčbu nefarmakologickou. Ta sestává z doporučení do rehabilitačního zařízení, případně předepsání ortézy. Doporučuje se léčba magnetoterapií, elektroterapií nebo ultrazvukem. Dále se doporučuje užívat takzvaná chondroprotektiva – léky, které podporují obnovení chrupavek.

Konzervativní léčba: Je většinou symptomatická, ale může být i kauzální, kdy je pacient donucen změnit svou životosprávu, doporučuje se mu snížení váhy a lékař se snaží zmírnit příčinu onemocnění. Počáteční fáze artrózy se léčí farmaceuticky protizánětlivými léky, které artrózu snižují, nebo léky dlouho působícími (SYSADOA).

Fyzioterapie a cvičení: Doporučuje se cvičení kloubů bez zátěže, protahovací cviky ke zvětšení rozsahu pohybů a uvolnění a protažení zkrácených svalů.

Fyzikální léčba: Probíhá na rehabilitačním oddělení (magnetoterapie, elektroterapie, ultrazvuk, laser, a podobně).

Ortopedické pomůcky: Jsou předepsány bandáže či ortézy.

Medikamentózní léčba: Lékař může předepsat analgetika (léky tlumící bolesti), antirevmatika/antiflogistika (léky tlumící zánětlivé projevy), chondroprotektiva (látky zlepšující stav chrupavek, zabraňující opotřebení), enzymoterapii.

V případech, kdy konzervativní terapie nestačí a kloub je ve vyšším stadiu poškození, používá se operační metoda léčby.

Chirurgický zákrok – artroskopie: Je ošetření odlučující se chrupavky, odstranění volných tělísek, ošetření zánětem změněné kloubní výstelky a podobně.

Osteotomie: Je operační úprava osy zatížení kloubu, náhrada kloubu – částečná anebo úplná endoprotéza.

Rázová vlna: V poslední době se stále více osvědčuje léčba rázovou vlnou, která má podle studií skutečně rychlý efekt.

Zdroj: Artróza prstů na ruce

Slivovice na bolest ucha

Z babských rad můžete zkusit na bolest ucha použít smotek vaty namočený ve slivovici, který vložíte do ucha, převážete šátkem a pěkně to zaspíte. Dle zkušeností tato metoda vždy to pomůže.

Zdroj: Bolest ucha

Bolest ucha z větru

Na bolest ucha z větru pomůže teplý zábal, při delší bolesti je nutné navštívit ORL, protože to může být zánět středního ucha nebo zánět zvukovodu.

Zdroj: Bolest ucha


Autoři obsahu

Mgr. Světluše Vinšová

Mgr. Marie Svobodová


ČeskáOrdinace

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

 SiteMAP