Zajímáte se o téma POŠEVNÍ OPARY? Tak právě pro vás je určen tento článek. Trápí vás otok, zarudnutí a svědění intimních partií? Jste muž, nebo žena? Mykóza pohlavních orgánů totiž netrápí jen ženy. Objevily se vám na penisu červené pupínky či puchýřky? Pokud ano, zabraňte dalšímu šíření infekce a včas zahajte léčbu.
Mykóza genitálií u žen
Mykóza pohlavních orgánů (tedy infekce způsobená houbami) trápí něžné pohlaví častěji než muže. Alespoň jednou za život jí trpí tři ze čtyř žen. Typickým příznakem mykózy je svědění zevních rodidel. Mírné svědění se často objevuje přibližně tři dny před menstruací, není doprovázeno výtokem a během menstruace samo odezní. Svědění však může být (i když ojediněle) poměrně nesnesitelné, někdy se změní až v pálení v pochvě, jež mohou doprovázet následující příznaky: zarudnutí pochvy a zevních rodidel, bílý tvarohovitý výtok z pochvy, otok rodidel, pálení a řezání při močení, zápach výtoku, bolestivý pohlavní styk.
Ovšem nezapomínejte, že každá pochva je osídlena bakteriemi, houbami i viry. A není žádoucí, aby se žena snažila tyto organismy zlikvidovat. Za normálních okolností je pochva sama schopná udržovat rovnováhu v tomto mikrobiotickém prostředí. Existuje ale mnoho faktorů, které mohou poševní prostředí narušit, v důsledku čehož počet kvasinek rychle narůstá. Výsledkem je poševní kvasinková infekce.
Poševní prostředí se narušuje kromě jiného i pohlavním stykem. Přestože pohlavní styk představuje pro většinu z nás příjemnou záležitost, pro pochvu může znamenat narušení přirozeného prostředí. Poševní prostředí může být při pohlavním styku narušeno mechanicky (drobná poranění například při nedostatečné vlhkosti pochvy) nebo „zavlečením“ jiných bakterií, které žijí na partnerovi. Prostředí může být po ejakulaci změněno i přítomností spermií. To vše napomáhá přemnožení kvasinkových organismů. V současné době lidé často souloží nepravidelně, kumulovaně (o víkendech, dovolených, na líbánkách), což neumožňuje pochvě, aby se dostatečně adaptovala na nové podmínky. Tudíž pokud plánujete uskutečnit více styků, musíte pochvě zajistit dostatečnou lubrikaci. Používejte lubrikant, jenž chrání tkáně před poškozením a močový měchýř před infekcí. Při pohybu penisu se kvasinky totiž mohou dostat i do močové trubice a močového měchýře. Proto je dobré se před souloží i po ní vymočit.
Poševní prostředí ovlivňují rovněž změny koncentrace hormonů, tedy mimo jiné i menstruační cyklus: v první polovině cyklu estrogeny stimulují pochvu a čípek, čímž se vytváří sekret, který se podobá vaječnému bílku a který představuje prostředí příznivé pro spermie. Množství sekretu stoupá až do ovulace. Po ovulaci se k estrogenům přidává hormon progesteron a tato kombinace mění poševní sekret: začíná být smetanově bílý, není tak vazký a pro spermie je méně příznivý. Od prvního dne cyklu pH v pochvě postupně klesá a s blížící se menstruací se stává kyselejším. Kyselost svědčí kvasinkám, proto čím je menstruace blíže, tím více pochva svědí. Při menstruaci se pH o
Ve svém příspěvku OPAR NA RTU BABSKÉ RADY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marika.
Dobrý večer,
pročítám tady rady jak na opary na rtech. Velmi často v poslední době se mi objevuje opar na rtech. Už nevím jak tomu předejít, protože např. teď jsem nebyla ve stresu a pod. a zase se mi udělal opar. Stačí, když jdu ve větru tak hned se mi udělá opar. Užívám hlívu ústřičnou, pojídám čerstvý rakytník a nic mě nepomáhá. Už opravdu nevím co mám dělat, protože ten opar mám každou chvíli. Poraďte mi prosím jak na opary.
Děkuji. Remešová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Irena.
Jedině aciklovir a to tablety,které napíše lékař, může i praktický,kožní,imunolog,atd.Pokud tabl.budete brát.máte pokoj,ale po skončení se zas opar může ukázat,mám s tím stejné osob.zkušenosti.
Opary neboli puchýře s pálením jsou běžnou virovou infekcí. Jsou to drobné puchýřky naplněné tekutinou na rtech a kolem nich. Tyto puchýře jsou často seskupeny do jedné větší skvrny. Po prasknutí puchýřů se vytvoří strup, který může trvat několik dní. Opary se obvykle hojí 2 až 3 týdny, aniž by zanechaly jizvu.
Opary se šíří z člověka na člověka blízkým kontaktem, například líbáním. Obvykle jsou způsobeny virem herpes simplex typu 1 (HSV-1) a méně často virem herpes simplex typu 2 (HSV-2). Oba tyto viry mohou postihnout ústa nebo genitálie a mohou se šířit orálním sexem. Virus se může šířit, i když vředy nevidíte.
Neexistuje žádný lék na opary, ale léčba může pomoci zvládnout ohniska. Antivirové léky nebo krémy na předpis mohou pomoci vřídkům rychleji se hojit. A mohou způsobit, že se budoucí ohniska budou objevovat méně často a budou kratší a méně závažné.
V naší poradně s názvem OPARY NA JAZYKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Aneta.
Zdravím, mám takovéhle opary na jazyku až 5 dní a každým dnem je to horší a horší... Nemůžu jíst, mluvít ani pít, šla jsem do nemocnice a doktorka mi předepsala prášky, ale osobně myslím, že mají opačný účinek... Prosím co s tím mám dělat??? Opravdu nejsem schopna jíst a pít už jen trošičku.A k tomu se mi dneska objevili takové bouličky v dásni.... nebo né bouličky, prostě se mi nafoukla dáseň úplně vzadu a příšerně mě to bolí. Pomoc prosím!
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Aneto, zřejmě máš na jazyku aftózní vředy, které jsou velmi bolestivé. Je potřeba jíst řídkou stravu zejména vývary a kaše. Někdy to způsobí například rajčata nebo exotické ovoce, takže to teď vyřadit. Zahojení bývá max do 10 dnů. Pomůže natírání vředů roztokem Herbadent a klokaní stopanginu. Proti bolesti a otoku pomůže kostka ledu přiložená na bolavé místo.
Až třicet procent lidí opakovaně trápí opary na rtech. První příznaky jsou typické: nepříjemné svědění, pálení, trnutí. Reagovat člověk začne teprve, když vyrazí puchýřky. Opary na rtech dokážou skutečně potrápit. Opar je infekční virové onemocnění. Virus se aktivizuje, jestliže je organismus nějak oslaben. Chřipka, horečnaté onemocnění, vyčerpání, stres, menstruace, těhotenství, přílišné vystavování slunci a vůbec UV paprskům, to všechno mohou být spouštěcí faktory. Neléčený opar na rtech, který projde všemi svými stadii – svědění, puchýřky, vřed, v nějž se puchýřky spojí, strup – nás trápí sedm až deset dnů.
Virus herpex simplex se „schovává“ v těle, i s ním se člověk obvykle poprvé setkává v dětství. Většinou to ani nezaznamená, tělo si hned vytváří protilátky. Nositelem tohoto viru je podle epidemiologických výzkumů až 90 % dospělé populace. Asi třem čtvrtinám lidí se opary na rtu nebo na jiných místech nikdy v životě „nevyrazí“. Ti druzí se s ním zato potkávají pravidelně.
Pochva v blízkosti poševního vchodu obsahuje velké množství nervových zakončení. Díky nim se žena při pohlavním styku cítí příjemně. Některé ženy mají v pochvě velmi citlivou erotogenní zónu, která se nazývá „bod G“ – jeho dráždění může vést k velmi intenzivnímu orgasmu.
U miminka
Maminky by měly být v porodnici poučeny o tom, jak se starat o genitálie miminka. Nedůsledná hygiena může být u děvčátek příčinou zarůstání poševního vchodu, což se odborně nazývá synechie. Je to onemocnění, které se vyskytuje u holčiček nejčastěji ve věku 2 až 5 let, v takzvaném klidovém období, kdy dítě nemá normální hladinu ženských pohlavních hormonů jako dospělá žena.
Typy synechie
Srůst zadní – je nejčastější. Sliznice protilehlé strany poševního vchodu postupně srůstá a uzavírá vchod do pochvy odzadu dopředu.
Srůst přední – je méně častý a jedná se o skutečný srůst malých stydkých pysků směrem od klitorisu, který zakrývá zevní vyústění močové trubice.
Srůst střední – je ojedinělý. Vytváří se při něm můstek mezi levou a pravou stranou poševního vchodu. Prostor mezi stydkými pysky nabývá tvaru osmičky.
U zadní části poševního vchodu se začne vytvářet zprvu průsvitná blanka, která nejprve zakrývá samotný poševní vchod a následně i močovou trubici. Postupně s růstem synechie dochází ke změně toku proudu moči a vy můžete pozorovat, že dítě přečurává nočník. Při velkém srůstu může mít děvčátko problém s močením a musí vynaložit veliké úsilí. Současně zatéká moč do pochvy a postupně může proniknout dělohou a vejcovody až do dutiny břišní. Pokud jsou v ní bakterie, může infikovat pochvu a dítě si bude stěžovat na svědění a pálení.
Co s tím
Stačí jednou za den, nejčastěji po koupání, oddálit od sebe stydké pysky a namazat poševní vchod čímkoli mastným, co se standardně u dětí používá. Je důležité řádně genitál omývat a zbavovat ho smegmatu, což je bílá hmota obsahující produkt mazových žláz a oloupané buňky. Pokud se rodidla nedostatečně ošetřují, srůst vzniká velmi rychle, třeba v průběhu 7 až 14 dní.
Poševní vchod po porodu
Některé ženy mají po porodu subjektivní pocit zvětšení poševního vchodu, což se někdy řeší plastickou úpravou poševního vchodu. Operace se provádí v celkové narkóze a trvá asi 60–90 minut. Často je nutné tento zákrok spojit s plastikou poševní zadní nebo přední, která řeší uvolnění podslizničního vaziva a tím pádem pocit příliš volné pochvy. Doba pobytu v nemocnici je 3 noci a doba pracovní neschopnosti minimálně 14 dnů. Sexuální abstinence kolem 6 týdnů. Cena za operaci se pohybuje v rozmezí 12 000 Kč až 18&n
Ve svém příspěvku DOMÁCÍ VÝPLACH POCHVY S TEA TREE OIL se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Adam.
Zhruba před rokem se manželka doslechla o přípravku s Tea Tree olejem na výplach pochvy. Jelikož už zná účinky Tea Tree oleje velice dobře, vyzkoušela vaginální roztok Tea Tree oleje na léčbu své vygynální mykózy. Zjistila, že Tea Tree olej přírodní cestou velice účinně pomáhá při odstranění vaginální mykózy. Vaginální roztok s Tea Tree oil slouží rovněž k obnovení a udržení přirozené poševní mikroflóry a vlhkosti poševní sliznice. Je opravdu účinný, máme to vyzkoušeno, takže během několika aplikací dochází k úplnému odstranění nepříjemných příznaků.
Vaginální roztok se používá zředěný převařenou vodou, obvykle jedna lahvička vystačí na 10 použití. Do pochvy se Tea Tree olej zavádí pomocí speciálního vaginálního aplikátoru nebo postačí i kapátko s balónkem či injekční stříkačka. Roztok je nutné rovnoměrně rozprostřít po celém vnitřním povrchu pochvy. Vaginální roztok s Tea Tree Oil se doporučuje aplikovat obden, alespoň 3x dokud nezmizí příznaky vaginální mykózy.
Zároveň jde Tea Tree Oil doporučit k ošetření vnějších rodidel a k potření partnerova žaludu. K tomu slouží vaginální krém nebo mast s Tea Tree Oil, které je možno používat i preventivně před pohlavním stykem. Partner by měl potírat žalud slabou vrstvičkou krému každý den, alespoň po dobu jednoho týdne, i když nemá žádné vnější příznaky.
Co je to Tea Tree Oil?
Tea Tree oil ( Melaleuca Alternifolia) je nejsilnější přírodní antiseptikum (protimikrobiální látka) působící proti choroboplodným zárodkům jako jsou viry, bakterie, houby a plísně a zabraňuje vzniku a šíření infekcí na kůži a sliznicích těla. Jeho využítí je opravdu široké a hlavně účinné.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Opary představují u dětí celkem běžné onemocnění způsobené virem herpes simplex typu 1.
Příznaky
Opary jsou malé, bolestivé, tekutinou naplněné puchýřky, které se tvoří na jazyku, dásních, krku, na rtech a některých částech obličeje. Při počáteční infekci se opary objeví v ústech a krku, dítě je celkově zchvácené, bolí ho hlava, obtížně polyká, má horečku a odmítá potravu. Žlázy na krku mohou být citlivé a zduřelé. Po tomto záchvatu se virus oparu usadí v těle a protilátky dítěte jej udržují pod kontrolou. Pokud se však obranyschopnost dítěte naruší například stresem, nadměrným slunečním zářením či nemocí, vytvoří se mu opět opar, a tak to bude probíhat po celý život.
Co s tím dělat
Opary nebo infekce způsobené virem herpes simplex se nedají léčit. Ve většině případů zmizí bez léčby samy od sebe během 2 až 3 týdnů. Studené vlhké obklady přikládané vždy na jednu hodinu při prvních známkách oparu pomohou zmírnit jeho příznaky. Bolest pomohou někdy oslabit antivirotika ve formě masti, která rovněž urychlí hojení. Když se dítěti vytvoří puchýře, mohou se od něj nakazit další osoby, proto by ho neměl nikdo líbat ani s ním sdílet hrnek nebo příbor.
V naší poradně s názvem BĚLAVÁ POŠEVNÍ SLIZNICE. se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ivana Kratochvílová.
Mám vnější svědění pochva. Sliznice je bělavé barvy.Behem dne nic necítím,ale přijde večer a provází mě nepříjemné pálení a svědění.Mohlo by se jednat o mykóza? Mám 62 roků.Myslim , že o vysichani se nejedná.S partnerem! mám plnohodnotný sexuální život.Muj lékař mi doporučil clotrimsol.Neni špatný ,ale v noci mě to opět vzbudí.Muze to být alergie nebo nervového původu? Předem děkuji za radu..
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Nejspíše se vám v pochvě přemnožila kvasinka Candida Albicans. Nejlepší lék dostanete u svého lékaře po sdělení, že u vás Clotrimazol neúčinkuje dostatečně. Pokud nemůžete navštívit lékaře, tak si v lékárně kupte vaginální globule proti poševní kandidóze.
Opary jsou virová onemocnění způsobená takzvanými herpetickými viry. Pro tyto viry je charakteristické, že po infekci zůstávají v nervových buňkách celoživotně a při oslabení lidského organismu dochází k aktivaci viru, což se projeví výsevem puchýřků. Opar na rtu (herpes lapalis) a pásový opar (herpes zoster) způsobují dva odlišné viry. K jejich léčbě se používají antivirotika. Framykoin patří do skupiny antibiotik a na viry způsobující opary nemá žádný vliv. Framykoin zde dostává význam až tehdy, když se puchýř infikuje bakteriemi a komplikuje se jeho zhojení. Framykoin je mast s antibiotiky a je k dostání v lékárně jen na lékařský předpis. Doplatek je přibližně 30 Kč za 10 gramů masti.
Ve svém příspěvku HERPES A HLIVA USTRICNA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra.
Ja trpela na opary nekolik let. Jak jednou opar vyleze, tak pri snizene imunite zas vyleze. Vyskytoval se hlavne v nose a na rtu, uzivala jsem Herpesin, take naplasti, ale stale se mi vracel..nakonec jsme zacali cela rodina uzivat Hlivu ustricnou s rakytnikovym olejem, ktery zesiluje ucinek hlivy. Od te doby se mi neobjevil, je to take tim, ze hliva resi puvod vzniku herpesu. Da se koupit v lekarnach nebo pres net https://www.vegi.cz/cz/prod…
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
K základním preventivním opatřením patří pečlivá hygiena – umývání rukou, používání čistých ručníků a příborů a především sdílení těchto věcí jenom se zdravými lidmi. Opary mohou vyvolávat nejrůznější stresory – od opalovacího krému a vystavování se přímému slunci po nezdravou stravu, alkohol, nedostatek tekutin či spánku a celkově špatnou životosprávu.
Jako prevenci proti oparům můžete použít hlívu ústřičnou, ta pomáhá předejít vzniku oparů. Kromě stimulace imunitního systému také působí na metabolismus tuků, snižuje cholesterol a díky vysokému obsahu D-glukanu je elixírem věčného mládí. Tato houba obsahuje vitaminy B1 a B2, vitamin C a také riboflavin, jehož nedostatek se projevuje zánětem ústních koutků, rtů a jazyka.
Vzniku oparů lze částečně předcházet správnou stravou. Látky, které do svého těla dostáváme, mohou mít na opary velký vliv. Důležité je udržovat správný poměr dvou esenciálních aminokyselin v těle – argininu a lysinu. Zatímco arginin napomáhá vzniku oparů, lysin má schopnost vznik oparu potlačit. Konzumujte stravu bohatou na čerstvé ovoce, zeleninu, libové maso a celozrnné pečivo. Neplatí to jen v době nemoci, ale během celého roku. Doporučuje se vyhýbat se cukru a sladkostem, rychlému občerstvení i umělým sladidlům, barvivům a dochucovadlům. Jako bonus můžete do jídelníčku zařadit potraviny s antivirálním účinkem, tedy například česnek, kokosový olej, skořici nebo zázvor.
Ti, kdo na opary již trpí, by se měli vyhýbat konzumaci burských ořechů, čokolády, těstovin a růžičkové kapusty. Naopak preventivně by měli do svého jídelníčku zařadit sójové boby, maso a mléčné výrobky.
Pokud již máte opar, měli byste mít stále čisté ruce a dbát na čistotu při dotýkání se jiných lidí nebo jiných částí svého těla. Opar se totiž šíří poměrně rychle a může v těle setrvávat dlouho, než se projeví.
Není známa přesná příčina vředů, ale ví se, že k jejich rozvoji přispívá mnoho faktorů, například léky, trauma úst, špatná výživa, stres, bakterie nebo viry, nedostatek spánku, náhlé hubnutí a některé potraviny (brambory, citrusové plody, káva, čokoláda, sýr a ořechy). Vředy rovněž souvisí s dočasným snížením imunitního systému z důvodu nachlazení nebo chřipky, s hormonálními změnami, nízkou úrovní vitamínu B12 nebo kyseliny listové. Dokonce i kousání vnitřku tváře nebo žvýkání ostrých kusů jídla může vyvolat bolestivé vředy. Vředy bývají ovlivněny také genetickými predispozicemi. Jsou považovány za autoimunitní onemocnění, ale nejsou nakažlivé.
Opary a horečkové puchýře
Opary a horečkové puchýře jsou způsobeny virem herpes simplex. Na rozdíl od vředů jsou opary a horečkové puchýře nakažlivé již od okamžiku, kdy došlo k jejich vytvoření. Prvotní infekce může být zaměněna s nachlazením nebo chřipkou. Jakmile je člověk nakažen tímto virem, „usadí“ se mu v těle a často způsobuje ospalost, mnohdy ho reaktivuje stres, horečka, trauma, hormonální změny (menstruace) a vystavení se slunečnímu záření. Pokud se opary objeví znovu, mají tendenci tvořit se na stejném místě, mohou se šířit na další jedince, také může dojít k rozšíření na jiné části těla postižené osoby, jako jsou oči nebo genitálie.
V naší poradně s názvem DOBA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Roman.
Chci se zeptat jak dlouho to mám aplikovat na pokožku? Ale na pokožku žaludu, :( Proto se ptám.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
To se takhle nedá vůbec jednoznačně určit, protože nepíšete co tím chcete léčit. Na žaludu není pokožka, ale sliznice a tu může nevhodná koncentrace manganistanu poleptat a způsobit zranění. Obvykle stačí k odstranění začervenalých skvrnek na žaludu jeho důkladné omytí mýdlem a teplou vodou. Pokud se vám zdá, že máte na žaludu nějaké opary nebo vředy, tak doporučuji návštěvu kožního lékaře, protože to můžou být varovné příznaky závažného onemocnění jako například syfilis nebo HPV infekce a ty sám nevyléčíte.
Opar na rtech rozhodně nikoho nepotěší. Většinou se chceme schovat před celým světem a počkat, dokud problém nezmizí. Občas si přitom vypomáháme různými léky a mastičkami, které nám doporučí lékárníci. Ale existuje i domácí léčba oparu, na kterou mnoho lidí nedá dopustit.
Česnek
Kdyby měl člověk sestavit seznam nemocí a zdravotních problémů, na které se doporučuje česnek, tak by asi zjistil, že je téměř totožný se souhrnným soupisem všech chorob pronásledujících lidstvo. Není proto divu, že je doporučován i na opary. Měli bychom si vždy vybrat nějaký hezký, velký a šťavnatý stroužek, který pak přikládáme na bolavé místo. Léčba je nejúčinnější, když ji zahájíme ve chvíli, kdy pozorujeme či spíše cítíme první příznaky, jako například pocit bolesti a svědění. Nevýhoda tohoto způsobu léčby je samozřejmá, zápach česneku je ve společnosti nepřijatelný, ale pokud sedíme doma, tak to nikomu vadit nebude.
Cibule
Kdopak je něžnou a jemnou sestřičkou všemocného česneku? Samozřejmě že se jedná o cibuli. Ta má také ověřené antibakteriální a protivirové účinky, které v boji proti oparu na rtech určitě můžeme využít. Způsob aplikace je podobný, odkrojíme si plátek cibulky a připevníme ho na bolavé místo. Je nutné ho celkem často měnit, protože nejlepší účinek má čerstvá šťáva, která vychází z místa řezu. Ret je možné potírat přímo šťávou, kterou získáváme stejným způsobem, jako když vyrábíme sirup na kašel, to znamená, že stačí nakrájet cibuli, promíchat s medem a nechat několik hodin odstát.
Citrón
Od podzimu do jara jsou naše ledničky obvykle plné citronů, které používáme na posílení imunity nebo při léčbě různých nachlazení. A kupujeme je často i v létě, kdy jsou zase základem mnoha osvěžujících nápojů. A můžeme je dokonce použít celoročně také proti oparům, protože jejich organické kyseliny ve spojení s vitamínem C dokážou dát tomuto nepříjemnému onemocnění docela hezky na frak. Citrón na opary užíváme velmi jednoduše, stačí prostě přikládat plátky čerstvě nakrájeného ovoce na nemocné místo tak často, jak je to jen možné. Před krájením pečlivě ovoce umyjte, případně oškrábejte (abyste se náhodou nedotýkali obličeje chemicky ošetřenou kůrou).
Ocet
Mezi babské rady proti oparům, které mohou znít hodně zvláštně, patří i použití octa. Ten sice nemá vitamíny, ale kyseliny, které očišťují postižené místo a zabraňují viru dále se množit. Pro úspěšnost léčby je nutno začít s opatrným potíráním ve chvíli, kdy ucítíme, že opar pomaličku přichází. Slovo opatrně je velmi důležité, octa můžeme použít jen trochu a přesně na místo, kde tušíme problém, protože sice jeden neduh léčí, ale zároveň vysouší a mírně poškozuje pok
Ve svém příspěvku ALERGIE NA VÍNO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo po požití bílého vína - víc než půl litru takové potíže, jako já. Objeví se mně opary, afty, svědění ve vlasech.
Víno příležitostně požívám už dávno, ale tyhle příznaky se mně občas objevují tak přibližně před dvěma roky. Myslíte, že to může být alergie? Setkali jste se někdy někdo s tím, co uvádím?
A máte někdo nějakou rozumnou radu? Já vím, přestat pít víno... Ale když někdy není vyhnutí....
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Mastičky na opary mají nejlepší účinky pouze v počátečním stadiu nemoci. Někteří pacienti užívají na bolest při výskytu oparů lék Naproxen. Jedná se o nesteroidní antiflogistikum používané pro omezení mírné až středně silné bolesti, horečky a zánětů způsobených celou řadou nemocí včetně osteoartrózy, revmatoidní artritidy a dny. Lék účinkuje potlačením enzymů COX-1 a COX-2. V Česku obsahují potahované tablety Nalgesin S léčivou látku naproxen (naproxenum natricum) ve formě sodné soli. Nalgesin S se používá k léčbě bolesti po úrazech (podvrtnutí kloubů, natažení svalů) a chirurgických operacích, při bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti zad, ke snížení horečky, při menstruační bolesti a také při zánětlivých a degenerativních onemocněních kloubů. Nástup analgetického účinku tablet Nalgesin S je velmi rychlý a dlouhotrvající, jelikož tlumí bolest po dobu 8–12 hodin. Podobně jako jiná antisteroidní antiflogistika může naproxen rušit trávicí trakt, což lze omezit přidáním inhibitoru protonové pumpy. Pokud chcete něco na opary, tak použijte osvědčené masti s antivirovou složkou, v lékárně vám ochotně poradí, jaký výrobek je pro vás nejvhodnější. Mezi volně dostupnými přípravky naleznete taky spoustu léků na opary, jako například gel HERPCLAIR Herpes labialis, který vytváří neviditelnou vrstvu na postiženém místě, omezuje šíření a podporuje proces hojení, tablety Barnys HerpeNormTM nebo krémy ZOVIRAX Duo a Herpesin, které zkracují dobu hojení.
Ve svém příspěvku BOLEST VARLETE,TRISEL,HLAVA,OPAR,VYRAZKY I NA PENISU,PADANI VLASU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Martin.
Dobry den.
Prosim Vas o radu,protoze uz proste nemuzu dal. Mel jsem pohlavni styk pred osmy mesici. Po necelem tydnu jsem dostal horecku 39,5` a velky opar. Po dalsim tydnu me zaclo bolet prave varle (bolelo 2mesice) a trisla. Po mesici a pul po styku na venci zaludu mokvajici "opary". Nasledovala vyrazka na hornich castich rukou. Pozdeji vse odeznelo ale ted me uz dva mesice boli hlava,boda v usich a silene padaji vlasy. Byl jsem na testech hiv po mesici po dvou i po trech a nic. Probehly testy i na chlamiidie a sifylis a take nic. Porad se strasne bojim. Na co to prosimvas vypada a co mam delat?(doktorka mi odmitla delat dalsi testy)
Moc dekuji za odpoved
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Opary patří mezi nemoci jazyka způsobující vředy na jazyku. Příčinou tohoto nepříjemného a často bolestivého chronického stavu je virus herpes simplex. Opary (léze) obvykle trvají týden až 10 dní. Nejčastěji se vyskytují na rtech, jazyku, patře nebo dásních. Vředy se nejprve objevují jako puchýře naplněné tekutinou, které prasknou po dni nebo dvou.
Opary vznikají v důsledku základní virové infekce, která zůstává v těle. Řada spouštěčů může čas od času způsobit výskyt ohnisek.
Obrázky
Zde si můžete prohlédnout fotografie, na kterých je vidět opar na jazyku.
Virus herpes simplex způsobuje herpes, což je virová infekce. Tento virus způsobuje otevřené vředy, nazývané také opary, v ústech nebo kolem nich.
Opary se nejčastěji vyskytují na okrajích rtů, ale mohou se objevit i uvnitř úst, včetně horního patra. Často se objevují jako bílé otevřené vředy, i když mohou také vypadat jako červené skvrny, zvláště když se teprve začínají tvořit a když se hojí.
Více než polovina lidí ve věku 14 až 49 let je nositelem tohoto viru. Tito lid si mohou všimnout, že se opary se u nich objevují, když je jejich imunitní systém oslabený, například v chladném počasí nebo po jiné infekci či nemoci, popřípadě po vakcinaci.
Opary obvykle zmizí samy do 2 týdnů. Během tohoto období by se lidé měli vyhýbat blízkému fyzickému kontaktu s ostatními a vyvarovat se sdílení osobních věcí, jako jsou holicí strojky, zubní kartáčky, balzámy na rty a ručníky, aby se zabránilo přenosu viru.
Ve svém příspěvku MANIODEPRESE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Majka.
nemám maniodepresi ,co to prosím je,že musím pít ze své sklenice hrnku,trpím na opary,nesnáším,když mi někdo pije z mého hrnku,utírám si všude sklenici,aby byla suchá a čistá,známí se mi smějí ale já to prostě nesnáším a utírám všude.Děkuji za odpověd
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Virus herpes simplex způsobuje otevřené vředy, nazývané také opary, v ústech nebo kolem nich.
Opary se nejčastěji vyskytují na okrajích rtů, ale mohou se objevit i uvnitř úst, včetně horního patra. Často se objevují jako bílé otevřené vředy, i když mohou také vypadat jako červené skvrny, zvláště když se teprve začínají tvořit a také když se hojí.
Více než polovina populace ve věku 14 až 49 let je nositelem tohoto viru. Můžete si všimnout, že se u vás opary objevují, když je oslabený váš imunitní systém, například v chladném počasí nebo po jiné infekci či nemoci.
Opary obvykle zmizí samy do 2 týdnů. Během tohoto období byste se měli vyhýbat blízkému fyzickému kontaktu s ostatními a vyvarovat se sdílení osobních věcí, jako jsou holicí strojky, zubní kartáčky, balzámy na rty a ručníky, aby se zabránilo přenosu viru.
Tableta obsahuje hormony. Měla by se užívat každý den ve stejnou dobu. V naší republice jde o nejrozšířenější typ antikoncepce. Výhodou je vysoká účinnost, pravidelný menstruační cyklus, menší menstruační bolesti. Má i pozitivní vliv na pleť, vlasy a nehty.
Po celou dobu užívání dodává tělu estrogen i gestagen. Podle množství hormonů se dělí na:
jednofázové – obsahují stejnou dávku hormonů (21 dnů estrogen i gestagen, 7 dní menstruace)
dvoufázové – tabletky dvojího druhu s různými dávkami hormonů (11 dní estrogen, 10 dní gestagen, 7 dní menstruace)
třífázové – v průběhu cyklu se mění hladiny gestagenů i estrogenů; snaží se co nejvíce zachovat pravidelnost menstruace
Dávkování: Jednou denně. Měla by se užívat každý den ve stejnou dobu.
Spolehlivost: 90 žen z 1 000 otěhotní při doporučeném používání.
Hormonální působení: Hormony z tablety se uvolňují do celého těla. Mohou obsahovat estrogen.
Ovlivnění cyklu: Pravidelné krvácení každý měsíc, může snížit krvácení a bolest.
Váha: Přírůstek na váze je malý, jestli vůbec nějaký.
Riziko trombózy: Mírně zvýšené riziko.
Otěhotnění po vysazení: Ano, brzy po přerušení.
Cena: Metoda není hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění.
Použití: Lékař vám ji předepíše, zakoupíte ji v lékárně a každý den ve stejnou dobu spolknete jednu pilulku. Hormony se pak neustále uvolňují do krve a chrání vás před nechtěným otěhotněním.
Nežádoucí účinky
Časté nežádoucí účinky (mohou se vyskytnout u 1 až 10 z každých 100 uživatelek): změny nálady, bolest hlavy, nevolnost, bolest prsou, problémy s menstruací, například nepravidelná menstruace, vynechání menstruace.
Málo časté nežádoucí účinky (mohou se vyskytnout u 1 až 10 z každých 1 000 uživatelek): deprese, nervozita, ospalost, závratě, mravenčení, migréna, křečové žíly, zvýšený krevní tlak, bolest žaludku, zvracení, trávicí potíže, plynatost, zánět žaludku, průjem, akné, svědění, vyrážka, bolesti, například bolest zad, končetin, svalové křeče, kvasinkové poševní infekce, pánevní bolesti, zvětšení prsou, nezhoubné bulky v prsou, děložní/poševní krvácení (které obvykle ustoupí při dalším užívání přípravku), výtok, návaly horka, zánět pochvy (vaginitida), problémy s menstruací, bolestivá menstruace, snížená menstruace, velmi silná menstruace, poševní suchost, neobvyklé výsledky výtěru z děložního hrdla, snížený zájem o sex, nedostatek energie, zvýšené pocení, zadržování tekutin, zvýšení hmotnosti.
Vzácné nežádoucí účinky (mohou se vyskytnout u 1 až 10 z každých 10 000 uživatelek): kvasinkové infekce, anémie, z
Zajímavé zjištění o oparech z poslední doby je, že opary podporuje jedna z hlavních amynokyselin - L-arginin. U lidí, kteří mají větší příjem této amynokyseliny bývá výskyt oparů také větší. Při oparech způsobených L-argininem je možné zavést léčbu zvýšeným přísunem amynokyseliny L-lysin, která arginin utlumí. Potraviny, které nejvíce obsahují lysin jsou: libové hovězí maso, kuřecí maso, ryby, krevety, sýr čedar, sýr cottage,bílý jogurt, nízkotučné mléko.
Lékořice na opary
Na opar je také dobrá lékořice díky glycyrrhizinové kyselině (GLA), kterou v sobě právě lékořice velmi hojně obsahuje. Z lékořice se ukrojí plátek, který se přiloží přímo na opar a nechá se zde 10 minut působit. Lékořice na oparu mírní bolest a urychluje jeho hojení. Lékořice se na opar přikládá několikrát denně.
Arginin je výživou herpetického viru a podněcuje jej k růstu. Nadměrný příjem potravin bohatých na arginin může podporovat vznik oparů. Proto ti, kdo na opary trpí, by měli ze svého jídelníčku vyřadit ořechy, čokoládu a želatinu a omezit ječmen, kukuřici, oves, pšenici, těstoviny a růžičkovou kapustu, pokud ji jedí ve větší míře.
Naopak příjem lyzinu má schopnost růst viru oparu potlačit. Jedna teorie tvrdí, že lyzin buňky obaluje do ochranného pláště, který brání virům vniknout do buněk a vyčerpat je. Potraviny s vyšším množstvím lyzinu jsou: mléko, sójové boby, maso, včetně hovězího a vepřového.
Plno lidí se však snaží konzumaci masa omezit či trpí nesnášenlivostí mléka – v těchto případech je nutno vyzkoušet příjem lyzinu ve formě potravinového doplňku.
Odborníci pro léčbu oparů doporučují dietu s nízkým obsahem argininu a doplnění lyzinu na 1 000 miligramů denně.
Dalším způsobem, jak pomocí stravy potlačit opary, může být konzumace mořských řas. Když vědci přidali do zkumavek s lidskými buňkami, které byly infikovány virem oparu, výtažky z mořských řas, šíření viru pokleslo o padesát procent.