Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

PROČ SE DĚLAJÍ NA OBLIČEJI UHRY


PROČ SE DĚLAJÍ NA OBLIČEJI UHRY je jedno z témat, o kterém bychom vás rádi informovali v tomto článku. Uhry, pupínky, nebo beďary, mohli bychom je pojmenovat spoustou dalších názvů. Jedná se nejčastěji o problém mladistvých, který působí svému nositeli velmi vážné zdravotní, sociální a psychické problémy, které mohou v některých případech končit až tragicky, popřípadě zanechávat trvalé následky nejen na těle, ale i na duši. Proto nelze toto onemocnění považovat jen za kosmetický defekt kůže, ale musí se na něj pohlížet jako na kožní chorobu, kterou je nutno začít včas léčit.


Uhry na stehnech

Uhry na stehnech jsou stejný problém jako uhry na zadku. Příčinou vzniku tohoto defektu na kůži je používání nevhodného oblečení. Většinou tak dojde k zapaření pokožky, která následně reaguje výskytem pupínků na stehnech. Dalším problémem mohou být zarostlé chloupky, které se vyskytnou po holení. Tyto se většinou zahojí samy.

Uhry na stehnech foto

Zde můžete vidět, jak vypadají uhry na stehnech.

Zdroj: článek Uhry

Poradna

V naší poradně s názvem AKNE V NOSE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jméno nepotřebné .

Jak se zbavit Malich bedaru v nose
Strašně mně svědí nos a jsou tam ty Uhry tak já už nevím co s tím.. pomozte

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .

Bude zapotřebí použít antibiotika v masti společně s kortikoidy, to vás za dva týdny obtíží zbaví. Stavte se na poliklinice na oddělení ORL a tam je požádejte o pomoc.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Akne v nose

Uhry na obličeji

Akné v obličeji je pravděpodobně nejrozšířenějším kožním problémem na světě, který postihl nebo postihne téměř každého jedince v naší společnosti. Je pravda, že během dospívání je výskyt akné v obličeji nejčastější a většinou nejsilnější, ale stává se, že se objeví i po čtyřicítce. „Poďobaný“ obličej znamená také velký tlak na psychiku člověka.

Pokud vás trápí akné, neměli byste si postižený obličej umývat častěji než dvakrát denně (méně z hygienických důvodů také není doporučeno). Používejte samozřejmě velmi jemná mýdla. Pokud byste si tvář umývali často, tak byste neustálým odstraňováním mazu pokožku povzbuzovali k jeho větší tvorbě. Každý, kdo má kožní problémy, musí být opatrný i na líčení. Velké množství přípravků totiž ucpává póry, různě pokožku dráždí, některé přípravky jsou zcela nevhodné. Ale naštěstí existují i takové, které nejsou škodlivé. Je nutno číst složení na obale, případně se před nákupem poradit s odborníkem. Při akné na obličeji se doporučuje používat vždy jeden typ prostředku (buď s obsahem benzoyl peroxidu nebo kyseliny salicylové) k léčbě tohoto problému.

Uhry na obličeji foto

Zde můžete vidět, jak vypadají uhry na obličeji.

Zdroj: článek Uhry

Poradna

V naší poradně s názvem NEMOCI JAZYKA V ÚSTECH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jirka.

Dobry den porad se mi na jazyku delaji bile tecky se kterych se delaji cervene dirky ktere stipaji podarilo se mi to zahojit gencialkou ale po tydnu se mi to udekalo znovu kdyz jsem byl u more na dovolene ptoblemy uplne zmizeli prosim o radu

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Zkuste užívat jednu tabletu B-komplex forte denně po dobu dvou měsíců. Mohlo by to pomoci.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Nemoci jazyka v ústech

Uhry na nose

Uhry na nose lze snadno zaměnit s onemocněním, kterému se říká růžovka. Růžovka je velmi častá dermatóza, příbuzná akné. Jedná se o zánětlivé onemocnění kůže. Příčiny vzniku tohoto kožního onemocnění jsou však zatím nejasné. Růžovka postihuje obě pohlaví, přičemž ženy bývají postiženy častěji. Nemoc začíná většinou po 30. roce života. Pokud trpíte častým akné na nose, pozor na srdce a vysoký cholesterol a onemocnění gastrointestinálního traktu!

Uhry na nose foto

Zde můžete vidět, jak vypadají uhry na nose.

Zdroj: článek Uhry

Poradna

V naší poradně s názvem BOLAKY A LUPY NA POKOZCE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lukas.

dobry den jemi 19 let mam kratke vlasy a porad se mi delaji lupi a jeste ktomu aji bolaky na pokozce a aby toho nebylo malo tk se mi loupe kuze na tvari u nosu a u kotlet nekdy i za usima trva to uz dlouho a je to neprijemne hlavne na tvari delaji se mi ani na tvari vyrazky a to se mazu denne niveou kremem nevim co mam uz delat poradte prosim dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Lukáši zřejmě máš na pokožce přemnožené nějaké kvasinky, které způsobují olupování kůže na hlavě. Nejrychlejší cesta jak se toho zbavit bude, když se zastavíš na kožním. Tam to totiž můžou pořádně prohlédnout a rozpoznat o co jde. Pomalejší cesta je samo léčba, která bude spočívat v omývání pokožky dehtovým mýdlem 1 krát týdně a k tomu omývání šamponem Nizoral podle návodu. Oboje k dostání v lékárnách bez předpisu. K tomu je dále zapotřebí učinit opatření, která zabrání opakované nákaze. To znamená dezinfekce veškerých pokrývek hlavy - čepice, šály, čelenky, kapuce. Také je nutná desinfekce lůžka, zejména polštáře. Prostě všechno co se dotýká hlavy nebo je v její blízkosti je třeba buď vyhodit nebo vyvařit. Tato opatření je třeba opakovat, protože i během léčby jsou lupy infikované a schopné znovu rozvinout nákazu.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Bolaky a lupy na pokozce

Uhry na zadku

Uhry na zadku jsou prezentovány jako akné na hýždích, ale nejedná se o akné jako takové. Tyto pupínky na hýždích jsou nepříjemné a někdy i bolestivé. Bývají způsobeny používáním nevhodného, neprodyšného, syntetického spodního prádla. Problémy často zmizí samy od sebe, ale pokud tomu tak není, existuje léčba, která může pomoci od tohoto problému. Vždy je dobré navštívit dermatologa, který stanoví diagnózu a následnou léčbu.

Uhry na zadku foto

Zde můžete vidět, jak vypadají uhry na zadku.

Zdroj: článek Uhry

Příběh

Ve svém příspěvku BOLESTI PRI MENZES se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jitka.

moje dcera mela kazdy mesic takove bolesti,ze nemohla ani do skoly,po navsteve gynekologa ji byly doporuceny hormonalni-antokoncepcni leky.Byli jsme s toho celkem nestastni,aby holka,ktera ma tak malo let,aby brala tyto narocne leky.Po dlouhe debate s ruznyma gynekologama,jsme tohle riskli a dcera uz nekolik let bere antikoncepcni leky.Bolesti ji celkem zmizeli,ale zase ji vznikly jine problemy....objevilo se ji akne na obliceji a s toho je celkem nestastna,takze se leci u dermatologa.Kazdy den pred odchodem si musi davat makeup,bez ktereho nepujde ven.Nema to zase tak hrozne,ale ji se to nelibi.Ona,ale uz nechce zazit tyto straslive bolesti.
Myslim,ze,kdo trpi takovyma bolestima, asi nic jineho nezbyva,ale zase kazda holka musi si vyzkouset ty jeji antic.leky co ji budou sedet,nekdo ma z nich taky ruzne problemy
Kdyz po asi 4 letech brani techto leku jsme chteli jaterni test u gynekolozky,tak nas poslala k obvodni lekarce,pry ze delaji krevni odbery jen tehotnym,obvodacka nam zase rekla,ze to ma delat gynekolozka,ze pry delaji mladym kontrolu krve jen kdyz je podezreni na anemii,takze mame s tim pekny horror.Nakonec dcera,protoze se narodila v cizine,tak jede na tuto kontrolu pryc ze statu,kde asi na nas kaslou....
Preji vsem bolavym a nemocnym hodne stesti a at jim radeji pomuze buh,kdyz ne lekari....

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Bolesti pri menzes

Uhry v podpaží

Uhry v podpaží jsou pupínky velmi podobné akné. Pupínky jsou často zduřelé a bolestivé. Jejich výskyt souvisí s holením, používáním nevhodného prádla, potem a v neposlední řadě s kosmetikou. Při výskytu těchto defektů je potřeba absolutně vyřadit dráždivé kosmetické přípravky a používat bavlněné oblečení, které dobře odvádí pot. Důležitá je i návštěva dermatologa, který určí přesnou diagnózu a stanoví případnou léčbu.

Uhry v podpaží foto

Zde můžete vidět, jak vypadají uhry v podpaží.

Zdroj: článek Uhry

Poradna

V naší poradně s názvem NEUROFIBROMATOSA - LIPOMATOSA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Katka.

Dobrý den, na těle, hlavně na rukou a na břiše se mi dělají podkožní boule, některé se zvětšují. Na rukou mám taky skvrny barvy bílé kávy. Četla jsem, že by to mohlo být projevem neurofibromatosy. Jsem epileptik. Tyhle bouličky se dělají i mé mamce. Nevím, jestli je možné zjistit, od čeho to je. Děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Tyto tukové bouličky jsou dědičné a znamená to, že jste získala po svých předcích predispozice k jejich tvorbě. Bohužel na to žádné diety ani prášky nejsou a bulky jde jedině operativně odstranit a nebo odsát biopsií.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Neurofibromatosa - lipomatosa

Uhry na zádech

Akné na zádech může být závažnější a nepříjemnější formou, než je akné na obličeji. Zádové akné bývá často cystické, což znamená horší formu akné, která zanechává na pokožce nevzhledné jizvy. Navíc je ztížena lokální léčba, protože na zádech je problém s aplikací přípravků na akné. Obvykle je nutná asistence druhého člověka.

Akné na zádech je způsobeno zanesenými póry. Póry jsou ucpány v případě, kdy se na pokožce tvoří příliš mnoho mazu. K tomu stavu dochází v největší míře v období puberty, když se póry zanesou mazem. Akné na zádech může být obzvláště těžké, protože je na zádech více mazových žláz a kůže je silnější, což vede k vyšší odolnosti pupínků vůči léčebným prostředkům. Projevy akné na zádech mohou být způsobeny stresem, geneticky, případně díky hormonálním změnám. V každém případě hraje velkou roli psychika. V momentě, kdy se začnete pupínky velmi trápit, dojde obvykle ke zhoršení stavu. Léčba akné na zádech je prováděna pomocí léků na předpis. To vyžaduje návštěvu dermatologa a pečlivé vyšetření. U méně závažných projevů akné si vystačíte s domácí léčbou. Účinný prostředek na léčbu akné na zádech by měl obsahovat benzoyl peroxidu. Při užívání takových přípravků je však třeba mít na paměti, že zanechávají skvrny na oblečení. Při aplikaci buďte tedy velmi opatrní. Další možností domácí léčby akné na zádech jsou přípravky obsahující kyselinu salicylovou. Vzhledem k tomu, že je kůže na zádech mnohem silnější a odolnější, můžete prostředky i kombinovat. Zarudnutí či podráždění kůže v tomto případě nehrozí.

Uhry na zádech foto

Zde můžete vidět, jak vypadají uhry na zádech.

Zdroj: článek Uhry

Příběh

Ve svém příspěvku INFORMACE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ing.Juraj Valo.

Dobrý den,
můj lékař se mnou nekomunikuje o lékach má milion úvazků a nemá čas.Nikdo mi neví ani v lékárni odpovědět že při mojich 17 lécích které se mezi sebou tlučou to máme tak neschopné lekárniky.Dobří dělají v Německu.Kdo kontroluje lékaře že denně dělají 48 hodin anebo stát to nezajímá.
Dá se zaměnit Simgal za Simvacard a kdy bude Simgal
Moc Děkuji
Jiří

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Informace

Uhry na hrudi

Akné na hrudi představuje většinou chronické kožní onemocnění, které je velmi rozšířené a postihuje v různé intenzitě téměř devadesát procent mladých lidí mezi 13. a 25. rokem věku. V dnešní době se také velmi často vyskytuje akné u populace žen středního věku, tedy na vyzrálé pokožce. Toto akné se odborně nazývá acne cosmetica a vzniká na základě přílišné péče o pokožku. To znamená, že pokožka je neustále doslova přehlcována množstvím různých kosmetických produktů, které jsou často střídány a zpravidla jsou vybírány a aplikovány zcela nevhodně, byť byly zakoupeny v těch nejluxusnějších parfumeriích. Přes veškeré problémy, které akné přináší, je již současná situace více než optimistická. Avšak ani s nejnovější dostupnou technikou v podobě různých speciálních lamp a laserů nelze tento problém vyléčit přes noc, ba ani do týdne. Při léčbě je nezbytná dobrá spolupráce a trpělivost pacienta, neboť léčení může trvat měsíce. Bohužel většina mladých lidí projevy akné zpočátku velmi podceňuje, neboť je považují za pouhý kosmetický problém, který zmizí společně s pubertou. Je však nutné si uvědomit, že akné je kožní onemocnění, a proto by pomoc odborníka neměla být vyhledávána až tehdy, když už je onemocnění značně intenzivní a stav pokožky zanedbaný.

Uhry na hrudi foto

Zde můžete vidět, jak vypadají uhry na hrudi.

Zdroj: článek Uhry

Příběh

Ve svém příspěvku CELKOVÁ ANESTEZIE A UZIVANI LETROXU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Markéta.

Zdravim,za mesic me ceka operace zvetseni poprsi,chtela bych se timto zeptat,zda nejak vadi ze denne uzivam rano 1celou tabletu letroxu kvuli zvysene funkci stitne zlazy?Dekuji za odpoved

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jitka.

Dobrý den já bych měla tak trochu pod dotaz jak taková operace probiha? Jakože pod celkovou narkózou a nebo úmrtí jen část kterou je potřeba? Osobně jsem chtela jít na odstranění tetování lasrem a to už se taky považuje za plastickou operaci dělají ji třeba na tyhle klinice https://www.premier-clinic.… a prý je to dost bolestivé tak by mě taky zajímalo jestli odstranění tetování dělají pod narkózou a jak je to bolestivé díky a promiňte za pod dotaz.

Zdroj: příběh Celková anestezie a uzivani letroxu

Uhry v uchu

Nepříjemný hnisavý vřídek v uchu je záležitost, která většinou odezní bez jakéhokoliv lékařského ošetření. Hrbolku, který začne vznikat uvnitř ucha, si všimneme až po delší době. Bolavý pupínek se nevyskytuje pouze v blízkosti vnějšího otvoru ucha. Ve výjimečných případech je malý hrbolek zaznamenaný hluboko uvnitř ušního kanálu. Problém vyvolá docela malá nečistota, která infikuje tento citlivý orgán. Kupodivu jsou děti náchylnější ke kontaminaci ucha než dospělí. Je to i proto, že jsou více zvyklé šťourat se v uchu a nehty si podrápou vnitřní části zvukovodu. Jelikož nehty našich ratolestí nejsou stále čisté, dochází k vyšší pravděpodobnosti vzniku boláčku. Charakteristickým znakem je napětí, tlak, při dotyku je defekt horký. Příčinou vzniku těchto vřídků bývá také oslabená imunita anebo nedostatek vitamínů, především pak skupiny B.

Uhry v uchu foto

Zde můžete vidět, jak vypadají uhry v uchu.

Zdroj: článek Uhry

Příběh

Ve svém příspěvku PODKOŽNÍ TUK NA OBLIČEJI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Asus.

zdravim mam takovej problem udělaly semi asi dvje kuličky na obličeji jsou pohiblive a kdiš se pokoušim je vimačknout tak mi zních teče takova vodička nevim coto je a jak setoho zbavit čet jsem že napřovat z heřmankem pak to propichnout jehlou a vimačknou chtěl bych radu jak to udělat abych se toho mohl zbavit a jestly mi nezustane na obličeji nějaka ta durka nebo něco takoviho prej jsou to milie nebo jak se tomu spravně řika prosim napište mi do mejlu děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Vladka.

byla jsem na kosmetice, kde mi několik milií odstranily. U vnějšího koutku oka se mi druhý den po odstranění udělala bulka o velikosti hrášku, zprvu to bolelo nyní je to v klidu. Obávám se, že se to nevstřebá a budu muset navštívít chirurgi.

Zdroj: příběh Podkožní tuk na obličeji

Uhry na zadku

Pokud se vám objeví uhry na zadku, tak se nemusí jednat o akné. Tyto pupínky na hýždích však mohou být stále obtížnější a někdy i bolestivé. Uhry na zadku často zmizí samy od sebe, ale pokud tomu tak není, je zde léčba, která může pomoci. Obecně platí, že akné je definováno jako zanícené póry, pupínky, cysty, které jdou hlouběji pod kůži než obyčejné pupínky. Pokud máte zkušenost s výskytem uhrů na zadku, vždy dbejte na dostatečnou hygienu a pravidelnou výměnu spodního prádla. Také se vyvarujte nošení syntetických materiálů, které nedovolí pokožce dýchat.

Zdroj: článek Pupínky na hýždích

Poradna

V naší poradně s názvem VYSOKÝ TLAK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Danuše.

Dobrý den, nemohu najít vhodný lék na vysoký tlak. V období cca 1 roku mám čtvrté. Problém je, že otýkám v obličeji. Horní víčka mám nateklá a jakoby plné vody, zároveň se mi dělají pytle pod očima. Pomalu se stydím chodit mezi lidi.Jediný lék na tlak, po kterém jsem neotekla byl Moduretic ale zase mě strašně bolel žaludek. Musela jsem se vrátit opět k lékům otýkacím. Samozřejmě vše po konzultaci s pí doktorkou. Ta nějak neví co s tím.Paní doktorkou mě bylo doporučeno ať jdu na plastiku, že je to rodové, to byl blábol dne. Sháním informace kde se dá, snažím se si poradit sama, protože naše paní doktorka je řekla bych laxní nebo jí moc pacienti nezajímají.
předem děkuji za odpověď
Danuše

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Sama a bez vyšetření si nepomůžete. Z pohledu laika nikdy přesně nezjistíte, co Vám může pomoct. Když se Vám zdá, že Váš lékař dostatečně nekoná ve Váš prospěch, tak zajděte k jinému. Lékařů - kardiologů je hodně, takže najít jiného nebude problém.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Vysoký tlak

Akné na obličeji

Akné patří mezi nejčastější kožní choroby a kromě nepříjemných fyzických projevů může přivodit i psychické potíže. Akné nevzniká jen v důsledku toho, že máte mastnou pleť. Příčiny jeho vzniku jsou úplně jinde. Mnozí odborníci věří, že akné může odrážet zdravotní problémy. Podle toho, kde se na obličeji pupínky objeví, můžete rozpoznat, která část těla není v pořádku. Stres, špatné stravování nebo třeba alergie, to všechno může vést ke vzniku akné. Trápí vás akné na čele, bude to nejspíš tím, že jíte příliš tučných jídel. Pupínky na tvářích zase upozorňují na to, že se příliš stresujete. Tělo dokáže na problémy upozornit.

Rozdíl od vyrážky

Nevzhledné pupínky, zarudlá a mnohdy bolestivá místa, po kterých často zůstanou jizvy, tak to je akné. Hnisavé a zánětlivé uhry nebo jen rozšířené a zanesené póry. Akné je zánětlivý proces probíhající v ucpaném vývodu mazové žlázky na rozdíl od vyrážky. Vývody mazových žlázek na obličeji, ale mnohdy i na zádech nebo na jiných částech těla se začnou ucpávat působením hormonů androgenů. Androgeny se tvoří v nadledvinkách a v mužských pohlavních žlázách, proto se akné sice objevuje u obou pohlaví, ale u mužů je častější těžší průběh. Vlivem těchto hormonů začne mazová žlázka nadměrně produkovat maz, odkud se také více mastí pleť. Dále se začnou nepřiměřeně množit buňky vývodného kanálku mazové žlázky. Mazový kanálek se odumřelými zrohovatělými buňkami postupně ucpe a vytvoří perfektní prostředí pro množení bakterií. Nejznámější bakterií způsobující akné je bakterie rodu Propionibacterium acnes. Na přítomnost cizích mikroorganismů reaguje imunitní systém prudkou ochrannou, zánětlivou reakcí. Takto se v ucpaném póru utvoří zánět, který je už známým bolavým nebo hnisavým uhříkem.

Akné není infekční, proto nelze přenést na jinou osobu. Škrábáním nebo neodborným ošetřováním se ale může roznést například na jiná místa na obličeji, protože rozneseme bakterie i do jiných, zatím nenakažených mazových kanálků.

Zde můžete vidět, jak vypadá akné na obličeji.

Příčiny akné

Akné na čele je nejčastěji způsobeno špatným stravováním. Na svědomí ho má konzumace příliš tučných jídel. Nevhodné je také časté jedení předpřipravených a instantních jídel, stejně jako konzerv nebo mražených potravin. Dejte si raději něco čerstvého, prospěje to vašemu zažívání. Důležité je také pít velké množství vody. Na kvalitu pleti na čele má vliv i spánek. Jeho nedostatek vede k nedokonalostem. Každý den byste měli spát minimálně sedm až devět hodin, aby mělo tělo čas zklidnit váš trávicí systém.

Hlavní příčinou pupínků na tvářích je stres. Kromě toho se na nich podílí také problémy s dýchacím ústrojím, které mohou být způsobeny a

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Vyrážka na obličeji

Příběh

Ve svém příspěvku PIGMENTOVÉ SKVRNY NA OBLIČEJI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Julie Bukovská.

Mám o koutků očí dvě pigmentové skvrny ve velikosti nehtu. Kamarádka byla v Barceloně na kosmetice a tam jí dělali nějaký hloubkový peeling s krémem White Urban. Přijela úplně jiná holka. menší póry, hladší pleť a vybělené skvrny. Ona tam studuje a má babičku a tak mluví skvěle španělsky a kosmetička jí říkala, že to je naprostá novinka určená právě na odstanění pigmentových skvrn. Tady jsem se o tom nikde nedozvěděla. Víte někdo o co jde a kde to dělají? Dík Julča

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Mirka.

Ahojky, vyborne pry pomaha krem MELADERM. Tady v USA stoji $49,99 a je to podle hodnoceni zakazniku zatim nejucinnejsi krem , ktery jsem nasla. Kdo ho vyzkousel rika, ze po nem mizi nejen hnede flicky od opalovani, ktere se tvori zenam po hysterectomy, ale take ruzna znaminka, pigmentove skvrnky a jizvy. Takze ja ho nejdriv vyzkousim a po mesici se sem vratim (dneska je 23. dubna) a napisu vam jestli to opravdu funguje tak, jak vsichni rikaji.

Zdroj: příběh Pigmentové skvrny na obličeji

Uher nebo akné?

Uhry neboli akné patří mezi zánětlivá onemocnění kůže, vyskytující se nejčastěji v oblasti hlavy, krku, přední části hrudi a na zádech. Rozeznáváme mnoho forem této choroby, od nejlehčích až po velmi závažné zánětlivé defekty kůže. Důsledkem je uzavření mazové žlázy kůže, což vede k zanícení samotné žlázy a přilehlého okolí. Navenek se to projeví zčervenalým až zarudlým místem, které bývá lehce vystouplé, oteklé a často i bolestivé. V centru tohoto místa může být patrná mazová zátka šedé až černé barvy, v pozdějším stadiu se přeměňuje působením různých mikroorganismů, například bakterií, na hnis typické bílé nebo nažloutlé barvy. V pozdních stadiích se mohou tvořit až hnisavé uzly, takzvané abscesy.

Zdroj: článek Uhry

Příběh

Ve svém příspěvku ŠUPINKY NA PLETI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Furstová.

Dobrý den je mi 60 let a mám suchou pleť. Poslední obou se mi dělají fleky na obličeji a krku a pokožka mě pálí. Přechází to pak až na fleky k´jako bych je měla od něčeho spálené, takovou slabou kůžičkou scvrklou. přitom si obličej vůbec nemyji mýdlem ani nepoužívám pleťovou vodu s alkoholem. Pleťové mléko mám speciální na citlivou pleť s meruňkou zn. Syn Care i vodu a krémy. Tak já už nevím co používat. Drahé prostředky si taky nemohu dovolit asi začnu používat Indulonu. Děkuji za odpověď. Eva Furstová

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marie.

Dobrý den, mám přítelkyni, která leta používala na pleť pouze indulonu. Jednou ji dcera vzala na kosmetiku -za drahé peníze- kosmetička se divila proč tam přišla, že má vynikající pleť a nepotřebuje žádné drahé přípravky.Velmi se divila, že používá pouze indulonu.
Za pokus to stojí, přeji úspěch. Marie

Zdroj: příběh Šupinky na pleti

Domácí maska na uhry

Kvasnicová maska proti akné

Rozmělněte jednu kostku droždí a smíchejte s obyčejnou vodou. Droždí má skvělé čisticí a detoxifikační účinky, léčí zánětlivé procesy a zanícené pupínky, také zanechává pleť hladkou. Takto připravenou masku naneste na pleť a nechte 30 minut působit. Po uplynutí doby působení masky obličej umyjte vlažnou vodou. Nenechte se odradit ne moc hezkou vůní této pleťové masky.

Zdroj: článek Uhry

Příběh

Ve svém příspěvku OTEC PLESKAČ WWW STRÁNKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Smejkalová Zdeňka.

Vážený otče Pleskači,
Prosila jsem o radu na úporné točení hlavy mé dcery po lumbální punkci.Zatím mně nikdo neodpověděl,dcera má problém stále-prosím mohu doufat v odpověď?
Moc děkuji Zdenka Smejkalová

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marta Švejnohová.

Dobrý den, prosím o radu. Na pokožce se mně i manželovi dělají ve velkém množství útvary, které se podobají mateřským znaménkům. Jsou na povrchu zrohovatělé, většinou hnědé až černé barvy. Vytvoří se třeba 2 malé, které se potom srostou v jeden větší útvar. Nejvíc se tvoří na zádech a na břichu. Nikdo nám nedokáže říci, proč se tvoří a jak proti nim bojovat. lékaři doporučují buď seškrábání nebo laserovou operaci. Tu bychom museli absolvovat hodně často, protože tyto útvary rostou hodně rychle. Prosím tedy o radu zda neexistuje nějaký přírodní prostředek, jak se jich zbavit. Děkuji.

Zdroj: příběh Otec pleskač www stránky

Prevence

Následující rady mají člověku pomoci poradit si s akné v případě, kdy ještě není potřeba odborná lékařská pomoc. Tyto typy mohou zároveň sloužit jako určitá prevence vzniku akné.

  1. První rada již zazněla v předcházejícím bodě. Vznik a množství vřídků může velmi ovlivnit zvolená strava. Obvykle se tvrdí, že vznik akné podporují potraviny jako brambory, rýže, hovězí maso, uzeniny, mléčné výrobky, kořeněná jídla, sladkosti, kofein a alkohol. Tyto potraviny tedy je vhodné z jídelníčku buď vyškrtnout, nebo alespoň jejich příjem omezit. Je třeba si také uvědomit, že vliv potravin na tvorbu akné je velmi individuální. Naopak strava jedince trpícího akné by měla být bohatá na minerály a vitamíny. Sladkosti je tedy vhodné vyměnit za ovoce.
  2. Vliv na zlepšení pokožky může mít i cvičení. Nejedná se ale o jednorázové cvičení během měsíce, to toho moc nezmůže, i když snaha se cení a někdy je lepší alespoň něco než nic. Ideální by bylo, kdyby člověk cvičil pravidelně alespoň třikrát týdně půl hodiny. Přestože se může zdát, že pohyb nemá se stavem pleti moc společného, toto zdání klame. Cvičení totiž pomáhá zbavit se stresu, který, jak se předpokládá, způsobuje, že se zvyšuje tvorba mazu v pokožce. Zároveň cvičení pomáhá zklidnit hladinu hormonů, a tím se opět zmenšuje produkce mazu. No a v boji proti akné může zároveň pomoci i pocení, které je jinak často nepříjemnou součástí cvičení. Pocení totiž pomáhá čistit póry a odvádí odumřelé kožní buňky na povrch pokožky. Po každém cvičení by měla následovat sprcha. Mnoho důvodů, proč sprchu po sportu nevynechat, je hygienických. Zároveň je ale třeba si uvědomit, že pot po sobě zanechává sůl, která by mohla opět ucpat póry, takže předcházející snažení by z hlediska kvality pokožky bylo zbytečné.
  3. Mnoho lidí neřeší, do čeho se oblékne na sport. Člověk trpící akné by se ale měl nad tímto problémem zamyslet. Akné totiž není vždy jen na obličeji, ale může být i v oblasti hrudníku a zad. V takovém případě se doporučuje nosit volnější oblečení z bavlny. Syntetické a přiléhavé oblečení není pro takové jedince nejvhodnější. Některým lidem mohou dělat problémy i helmy a čelenky, je to způsobeno tím, že je mají příliš natěsno, a proto právě v takové oblasti kontaktu kůže se sportovním vybavením může docházet k častějšímu vzniku akné.
  4. Další doporučení patří mezi ta problematická, protože se dané jednání nedá z logických důvodů odstranit, dá se ale omezit. Jedná se o dotýkání se obličeje. Každý člověk se mnohokrát za den dotkne svého obličeje z různých důvodů. Problém je v tom, že se člověk přes den nedotýká jen obličeje, ale mnoha dalších věcí. Takže se bakterie

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Uhry na obličeji

Poradna

V naší poradně s názvem PTŘEBUJI PORADIT se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Bohumila Šťastná.

Dobrý den,potřebuji poradit,dělají se mi červené flíčky a hodně to svědí.A když to rišktábu tak se udělá strup,co stím mám udělat a bebo proč se to vyskytuje. Děkuji ,nikdy jsme to s manželem neměly.Je to infekční? manželuv bratr měl streptokok.Dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .

Přesnou příčinu vaší dermatózy může určit jedině kožní lékař a podle toho zvolit vhodnou léčbu. Nechte si červené flíčky vyšetřit u kožního lékaře.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Ptřebuji poradit

Červené fleky na obličeji

Červené zarudlé fleky na obličeji mohou signalizovat atopický ekzém, seborhoickou či periorální dermatitidu. Červené fleky na obličeji často vznikají i zvýšenou dráždivostí drobných cévek v obličeji, které reagují na podněty, jako je stres, změny teploty nebo alkohol. Vzhledem k tomu, že se nejedná o nemoc, není k dispozici ani léčba. Zkuste používat krémy a make-upy určené pro pleť se sklonem k zarudnutí.

Pokud se na vaší pokožce vyskytnou občas svědící suché červené fleky, mohlo by jít o virový exantém pityriasis rosea, který se nemusí léčit, neboť spontánně odezní. Jiným důvodem může být akutní stadium ekzému či lupénky. Tato onemocnění vždy musí posoudit kožní lékař.

Červený obličej z mrazu se nazývá oznobeniny (perniones), nejde vyloženě o omrzliny, ale o poškození kůže vlivem povětrnostních podmínek, přičemž následky mohou být i trvalé. Musíte pokožku maximálně chránit před výkyvy teplot, promazávejte ji například Bepanthenem, chraňte ji i před sluníčkem. Víc proto udělat nemůžete.

Červené suché fleky na obličeji se šupinkami bývají charakteristické pro periorální dermatitidu. U tohoto onemocnění je důležité vysadit veškeré krémy, make-up – právě tato pravidelná a dlouhodobá hydratace pleti je hlavní příčinou tohoto stavu. Určitě je důležitá návštěva kožního lékaře, který nasadí celkovou léčbu.

Červené fleky na obličeji po alkoholu jsou způsobeny biogenními aminy, což jsou látky, které mohou podpořit vznik alergických obtíží. Různé typy alkoholu jich obsahují jiné množství. Neznamená to tedy, že byste byl na alkohol alergický, ale dodáte do organismu látky, které alergickou reakci mohou spustit.

Červené fleky v obličeji obecně mohou mít více příčin:

  • Zvýšená cévní reaktivita, která vede při psychické zátěži nebo výkyvech teplot k většímu prokrvení a tím k zarudnutí. S tímto jevem se nedá nic dělat.
  • Může jít také o projevy ekzému (ten svědí). V tomto případě kožní lékař předepíše vhodný krém, po kterém tyto problémy zmizí.
  • Zarudnutí v obličeji je typické také pro růžovku. Zde je opět nejlepší navštívit lékaře a nechat si předepsat vhodný preparát.

Zdroj: článek Červené zarudlé fleky na obličeji

Příběh

Ve svém příspěvku AFTY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Monika.

Na afty mi skvěle zabraly pastilky Larypront. Poradila mi je kamarádka, já je vyzkoušela a nic jinýho už nechci.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Eva Sajdlíčková.

Já jsem na afty trpěla hodně, vždycky se neobjevil jen jeden, ale měla jsem naráz minimálně tři. Sice se mi díky různým pastilkám a vodičkám hojily vcelku rychle, ale chtěla jsem spíš nějakou prevenci než léčbu. Nakonec mi nejlépe zabral ústní olej Stomarom od Original ATOK. Je to přírodní alternativa k ústní vodě a přijde mi, že je to ten důvod, proč se mi afty dělají už minimálně.

Jak na afty
🔍 ZVĚTŠIT

Zdroj: příběh Afty

Jak vypadá akné na obličeji

Zdroj: článek Uhry na obličeji

Jak je odstranit

Existuje mnoho způsobů a rad, jak se dá akné léčit, případně jak se zbavit jednotlivých vřídků. Ale ne všechny způsoby fungují na každého jedince. Navíc některé způsoby nejsou zrovna nejšťastnější.

  1. První způsobem, který není zrovna nejvhodnější, protože situaci neřeší, naopak ji často výrazně zhoršuje, je mechanické vymačkávání či škrábání vřídků. Právě tento způsob často vede ke vzniku jizev, které mohou mít vliv i na psychickou pohodu jedince. Zároveň si člověk škrábáním může roznášet akné po celém obličeji.
  2. Jedním z dalších způsobů je lokální léčba. Obvykle se provádí pomocí různých přípravků, které omezují tvorbu mazu, a tím potlačují i tvorbu bakterií v kůži. Tyto přípravky se obvykle nanáší pomocí tampónku na pleť pravidelně ráno a večer.
  3. V dnešní době se také využívá bodová terapie, kdy se nanotkanina přikládá přes noc na vřídek. Tato nanotkanina totiž nepropouští mikroorganismy, které hojení zpomalují, naopak ale propouští vzduch, který léčbu urychluje.
  4. Dalším způsobem je léčba pomocí neinvazivní laserové terapie, tyto lasery stimulují mitochondrie v buňkách a pomáhají energizovat buňku, čímž se zrychluje reprodukce a zvyšuje se produkce kolagenu.
  5. Dalším způsobem je lokální léčba demodexu. Probíhá to tak, že jsou externě aplikovány látky, které obsahují velké množství síry, zinku, bóru a jiných látek. Do pokožky se látky vpravují pomocí pentrantu. V okamžiku, kdy dochází k odumírání demodexu, se přemnožují bakterie, a proto může dojít k dočasnému zhoršení stavu pokožky.
  6. Další možností léčby je fototerapeutická léčba, která se využívá na léčbu lehčích forem tohoto onemocnění. Obvykle se k tomu ještě využívají různé kosmetické přípravky. Jedná se o fototerapeutickou destrukci bakterií a zároveň o vyléčení zanícených ložisek.
  7. Existuje i celková léčba, která počítá s využitím léků, jejich účinky se ale projevují až po několika týdnech. Tato léčba se obvykle volí u horších forem akné.
  8. Jednou z možností jak zmírnit tvorbu akné je úprava jídelníčku, která může zlepšit množství střevních bakterií. Do takového jídelníčku se doporučuje zařadit například kefírové mléko, kopřivové a mátové čaje a další bylinky, které čistí krev.

Zdroj: článek Uhry na obličeji

Autoři uvedeného obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Jitka Konášová


jak léčit naražená žebra
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
jak se zbavit hnisavého váčku na dásni domácí léčba
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.