Pití alkoholu po dobrání antibiotik
Po dobrání antibiotik už alkohol můžete. Alkohol by se neměl požívat během doby užívání antibiotik.
Upozorňujeme čtenáře na to, že všechny léčivé přípravky s obsahem antibiotik jsou v České republice k dostání pouze na lékařský předpis. Děkujeme za pochopení.
Po dobrání antibiotik už alkohol můžete. Alkohol by se neměl požívat během doby užívání antibiotik.
V příběhu ANTIBIOTIKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Klára.
Já osobně považuju za nejdůležitější hlavně ta probiotika, protože na negativní následky antibiotik dost trpím, takže si už nedovedu představit antibiotika bez probiotik. Navíc jsem zjistila, že je dobré je užívat i nějaký čas po dobrání antibiotik (nevím, zda je to možné u všech, ale u biopronu 9, který si kupuji já je dlouhodobé užívání možné), protože dají dohromady střeva i imunitu, která je po antibiotikách většinou hodně nabouraná.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Zdroj: Příběh Antibiotika
Alespoň týden až dva po dobrání antibiotik obecně lékaři doporučují klidový režim. Vždy záleží na rozsahu infekce. Jde o individuální posouzení konkrétní situace.
V příběhu ZÁNĚT DĚLOHY U FENY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marcela Hackerová.
Dobrý den, je to moc dobře zpracovaný článek.Děkuji. Můžu se zeptat na názor na kastraci feny staré 13 a půl roku? Byla jí diagnostikována cystická hyperplazie. Hárá již 2 měsíce, lehce zvýšená teplota. Jinak bez příznaků, normálně vyměšuje, normálně jí. Jen velmi špatně snáší narkózu. Na srdíčku lehká šelest, bez meditace asi vzhledem k věku normální.
Děkuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jitka Ohnemichlová.
Naší fence bude 11 let,si rok bere léky na srdce,asi mpřes měsíc ji léčíme na počínající zánět dělohy,kolik je běžná cena operace v tomto věku a je naděje,že bude vše v pořádku, a kolik nás bude stát pooperační léčba, nyní má za sebou 2 dobrání antibiotik, a pořád trochu krvácí,trochu více pije.
Zdroj: Příběh Zánět dělohy u feny
Při užívání antibiotik dochází ke sníženému vstřebávání antikoncepce ve střevě. Proto může být účinek antikoncepce během užívání antibiotik nižší, což může způsobit nepravidelnosti cyklu (nepravidelné krvácení) a také snížit antikoncepční účinek. Proto je taky vhodné v daném menstruačním cyklu používat při sexuálním styku ještě jinou formu antikoncepce (například kondom). Po dobrání antibiotik není ve většině případů nutné používat jinou metodu kontracepce, účinek antibiotik na antikoncepci by neměl být snížen.
V naší poradně s názvem ALERGICKÁ REAKCE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Gábina.
Dobrý den, v pátek jsem začala užívat ostropestřec mariánský a v sobotu jsem se mi po celém obličeji udělaly červené pupínky, nejvíc na čele a okolí pusy. Užívám ještě antibiotika tak nevím jestli to není redakce i k nim. Ostropestřec jsem vysadila a zkusím ho začít užívat až po dobrání antibiotik. Budu doufat, že pupínky zmizí co nejdříve.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Společně s antibiotiky byste vůbec žádné bylinky používat neměla, protože to může způsobit předávkování nebo naopak poddávkování. Bylinky mohou způsobit zpomalení vylučování antibiotika a při další dávce to způsobí předávkování, protože to, co mělo být z předchozí dávky pryč, je stále v těle. Jiné bylinky zase naopak mohou urychlit průchod trávicím traktem a způsobit nedostatek antibiotika v těle, což vede ke vzniku rezistentních bakterií, které pak nejdou vyléčit stejným antibiotikem. Takže ještě jednou: společně s antibiotiky se nesmí užívat žádné bylinky! Pokud si chcete pomoci při léčbě antibiotiky, tak jedině doplňkovou léčbou probiotiky. Probiotika udržují střevní flóru v rovnováze, kterou právě antibiotika ničí.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: Příběh Ostropestřec mariánský vyrážka kožní
Vedlejší účinky byly rozepsány podle jednotlivých antibiotických skupin. Zde se nachází určité shrnutí nežádoucích účinků. Snad všechny antibiotické látky mohou u pacienta vyvolat střevní problémy, nejčastěji průjmy (je to dáno tím, že antibiotika likvidují střevní mikroflóru). Většina lidí si klade pak otázku, jak dlouho trvá průjem po dobrání antibiotik. Takový průjem může trvat po celou dobu užívání antibiotik a i několik dní poté, v podstatě dokud se z těla nevyloučí všechny antibiotické látky.
Dalším vedlejším účinkem jsou různé alergické reakce, aplastická anémie, závratě, poškození ledvin, nebo i poruchy sluchu.
Při braní antibiotik může problém způsobit konzumace mléka a mléčných výrobků. Je to proto, že mléko obsahuje vápník, který pak v kombinaci s antibiotiky vytvoří v žaludku chemickou vazbu, která znemožňuje léku vstřebávat se. U některých antibiotik není ani vhodný příjem potravy obsahující vysoký podíl vitamínu C, který by mohl vyvolat alergické reakce. Vždy je nutné přečíst si příbalový leták antibiotika.
Zdroj: Seznam antibiotik
V příběhu ANTIBIOTIKA A PROBIOTIKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kuba.
Po hodně dlouhé době jsem dostal antibiotika. Po pár dnech užívání jsem začal mít střevní potíže a neměl jsem chuť k jídlu. Volal jsem doktorovi a ten mi doporučil probiotika. Přítelkyně mi vzala v lékárně Probiolact. Moc mi pomohl. Střeva se uklidnili a už se zase cpu.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Evča.
S užíváním antibiotik jsem nikdy problémy neměla. Když jsem je ale dostala před 14 dny, rozjel se mi průjem. Hned jsem volala doktorce, co s tím. Poradila mi Probiolact. Antibiotika jsem díky němu doužívala v pohodě.
Zdroj: Příběh Antibiotika a probiotika
Pokud lékař předepíše pacientovi antibiotika je jasné, že je jeho onemocnění nutné doléčit v klidu. Je třeba tedy dodržovat dobu rekonvalescence. Organismus tuto rekonvalescenci potřebuje, navíc ani po dobrání antibiotik nebývá organismus ještě zcela v pořádku, a proto je vhodné s antibiotiky zůstat doma, už proto, že v době braní antibiotik je imunita člověka oslabena a on by se mohl lehce nakazit další nemocí. Alespoň dva dny po dobrání antibiotik by měl být na prostředí, v němž se pohybuje, opatrný. Někteří lidé s antibiotiky chodí ale i do práce, pokud nemoc neprovází horečky a není nakažlivá (například antibiotika na zuby), tak chození do práce vlastně nic nebrání. Pokud člověk trpí bakteriální angínou a dostal na ni antibiotika tak by s angínou do práce chodit neměl, i když se cítí lépe, jde právě o to, že je jeho organismus oslabený. Obvykle se pak lékaře ptá, jak dlouho být doma s angínou. To záleží na tom, jak antibiotika zabírají, vždy je dobré zůstat doma po celou dobu léčby.
Zdroj: Antibiotika
V naší poradně s názvem PORADNA ONLINE PRUJEM U DOSPELEHO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ala.
Dobry den. Mam 3.den vodnaty prujem. Zacalo to migrenou...pocituji nevolnost a dva dny nejim. Mam vyhledat lekarskou pomoc? Dekuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Zkuste nejdříve zahájit domácí léčbu průjmu pomocí léku Enterol, kdy první dvě dávky vezměte ve dvojnásobném množství a další pak v doporučeném dávkování. Enterol užívejte po dobu 4 dnů. K tomu zároveň užívejte lactobacily (probiotika) po dobu dvou týdnů. Ve stravě přejděte na normální režim tří hlavních jídel denně, přičemž vyřaďte mastná jídla a zvyšte příjem tekutin během dne na dvojnásobek normálního příjmu. Když průjem nepřejde po dobrání Enterolu, tak navštivte praktického lékaře a požádejte ho o laboratorní vyšetření stolice.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: Příběh Poradna online prujem u dospeleho
Obchodní název antibiotik: Invanz
Indikace antibiotik: Používá se na vážné nemocniční infekce.
Dávkování antibiotik: nitrožilně 1 g za 24 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, epileptické záchvaty, nevolnost, průjem, zvracení
Obchodní název antibiotik: Archifar, Meronem, Meropenem
Indikace antibiotik: Používají se na závažné infekce.
Dávkování antibiotik: Archifar + Meronem + Meropenem: nitrožilně 1 – 2 g za 6 – 8 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, epileptické záchvaty, nevolnost, průjem, zvracení
Do této skupiny antibiotik spadá také antibiotická látka IMIPENEM (zvaná také CILASTEN, obchodní název antibiotika Tienam). Antibiotické látky spadající do skupiny Karbapenemů se využívají k léčbě velmi nebezpečných nosokomiálních infekcí, akutní nekrotizující pankreatitidu, bakteriální meningitidu. Karbapenemy mohou způsobit alergické reakce epileptický záchvat, nevolnosti a zvracení.
Zdroj: Seznam antibiotik
V naší poradně s názvem NEOTEVŘENÍ VÍČEK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.
Ahoj Cempírku.Jen píši.Lékař udělal stěry,vyšla chlamýdie v levém oku(.Musim podotknout.Jiná vyšetření chlamýdii neukázalo).Dostala jsem i pro přítele Sumamed,je to 7 dní..A piji čaj Anti parazitální a koupila jsem si také Chlamydit Extra.Oči mně ještě nějak neposlochaj.Volala jsem dnes svému očnímu lékaři,ten se musí poradit s odborníky ,jelikož o chlamýdiích v očí ještě neslyšel.Tak tam budu volat ve čt.(Ale při 2 návštěvě také na mně pěkně koukal,hrůza).L.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .
Neuvěřitelné, jsem moc rád za Vaši zpětnou vazbu. Určitě zůstaňte v kontaktu a informujte o průběhu. Zároveň je potřeba se zamyslet, jak se vám do toho oka dostala ta chlamydie. Nejčastější způsob je přenos z prstu ruky při mnutí oka. Takže by byla vhodná nějaká gelová desinfekce na ruce, kterou můžete hned a často kdekoliv během dne použít. Také posílení imunity bude na místě, receptů zde máme mnoho. Po dobrání antibiotik je vhodné absolvovat restart střeva pomocí probiotik na jeden měsíc. Držím palce.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: Příběh Neotevření víček
Obchodní název antibiotik: Penicilin G
Indikace antibiotik: Používá se na léčbu běžných infekcí, erysipelu a tonsilitidu.
Dávkování antibiotik: Penicilin G: nitrožilně 1 – 5 mil za 4 – 6 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Obchodní název antibiotik: Prostaphlin
Indikace antibiotik: Používá se na stafylokokové infekce, na léčbu ostemolyelitidy a endokarditidy.
Dávkování antibiotik: nitrožilně 1 – 4 g za 4 – 6 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Do této skupiny spadají také další antibiotické látky jako PROKAIN-BENZYLPENICILIN, BENZATINY-BENZYLPENICIN (obchodní název antibiotika Pendopen), PENICILIN V (obchodní název antibiotika Ospen), CLOXACILIN, DICLOXACILIN, METICILIN a NAFCILIN. Úzkospektrá penicilinová antibiotika se využívají k léčbě streptokokových a pneumokokových infekcí, meningokoků, stafylokoků, syfilisu, kapavky, záškrtu, spály, angíny, leptospirózy, revmatické horečky, Limeské boreliózy. Mezi nežádoucí účinky u úzkospektrých penicilinových antibiotik patří nevolnosti, průjmy, alergické reakce.
Zdroj: Seznam antibiotik
V příběhu PRŮJEM A PROBIOTIKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Viki.
Průjem, cestička vyšlapaná mezi toaletou a koupelnou a křeče. Ale stačilo dát si ráno a večer 2 Probiolacty a průjem byl ten tam.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marika.
A je tu někdo, komu nepomohl ?
Zdroj: Příběh Průjem a probiotika
Do této skupiny antibiotický látek patří AZTREONAM (obchodní název antibiotika Azactam). Monobaktamy se užívají proti gramnegativním aerobním bakteriím. Nežádoucími účinky u nich jsou nevolnost, průjem, vyrážka.
Zdroj: Seznam antibiotik
V naší poradně s názvem PRŮJEM JAK LÉČIT se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Miroslav.
Mám v souvislosti užíváním léku na cukrovku průjem a to čím silnější lék tím častější a vytrvalejší průjem. Poraďte a odpobvězte. .- Děkují
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .
Takové zažívací problémy včetně průjmu způsobuje například lék na cukrovku Siofor. Pro zmírnění těchto následků je dobré si dávky léku rozdělit na ještě menší dávky, třeba na 6 dílů a ty pak užívejte společně s jídlem během dne. Když to nepomůže, tak kontaktujte svého diabetologa, aby Vám upravil medikaci.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: Příběh Průjem jak léčit
Obchodní název antibiotik: Azepo, Cefazolin, Biochemie, Kefzol, Orizolin, Vulmizolin
Indikace antibiotik: Používají se při těžkých infekcích močových a respiračních cest; při sepsích a při infekcích kloubů a kostí.
Dávkování antibiotik: Azepo + Cefazolin + Biochemie + Kefzol + Orizolin + Vulmizolin: nitrožilně 500 – 1 000 mg za 6 – 12 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Obchodní název antibiotik: Biodroxil, Duracef, Valdocef
Indikace antibiotik: Používají se na léčbu infekcí močových a dýchacích cest.
Dávkování antibiotik: Biodroxil + Duracef + Valdocef: perorálně 500 – 1 000 gramů za 12 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Do této skupiny antibiotických látek se také řadí CEFACETRIL, CEFALEXIN (obchodní název antibiotika Cefaclen), CEFALOTIN (obchodní název antibiotika Cefalotin nebo Biotika), CEFAPIRIN (obchodní název antibiotika Cefatrexyl). Tyto antibiotické látky se používají na léčbu infekcí, které způsobily grampozitivní bakterie, léčí se jimi stafylokoky, těžké infekce i enterokoky. Mezi negativní účinky těchto látek se řadí nevolnost, průjem a alergické reakce.
Zdroj: Seznam antibiotik
V příběhu PRŮJEM A PROBIOTIKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lubin.
Měl jsem šílený průjem. Dal jsem si na doporučení lékárníka 2 Probiolacty ráno a 2 večer a průjem byl ten tam.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Zdroj: Příběh Průjem a probiotika
Odborníci se shodují, že při užívání antibiotik se nedoporučuje vysoká fyzická námaha. Co je ale ještě přijatelné a co není, to je velmi individuální. Rozhodnout by o tom měl lékař případně spolu s trenérem. Mírná námaha by neměla organismu příliš škodit, nevadí tedy pomalé procházky, mírné posilování ať už doma nebo v posilovně, jednoduchý strečink a jiná jednoduchá cvičení. Ale nesmí se nic přehánět.
Někteří sportovci s antibiotiky i závodí, je nutné ale snížit zatížení alespoň o čtvrtinu. Řada vrcholových sportovců musí počítat také s tím, že budou podrobeni dopingovým testům. Antibiotika by neměly mít velký vliv na dopingové zkoušky. Při dopingu jsou zakázány látky, které mohou sportovci výrazně pomoci.
Řada sportovců se rekreačně ale i závodně věnuje běhu, pak je otázka, kdy začít běhat po dobrání antibiotik. Vždy je důležité nejprve dobrat antibiotika, ideální dobu kdy začít běhat vám poradí lékař. Termín kdy běhat je totiž velmi individuální a závisí na zdravotním stavu i typu onemocnění. Například, pokud byla antibiotika předepsána na zánět průdušek, tak se běhání nedoporučuje ještě několik týdnů po dobrání antibiotik. Rozhodně by se v takovém případě nemělo ještě začínat s běháním po ránu nebo ve smogu.
Jedním z antibiotik, u kterého se doporučuje počkat se sportem až po doléčení, je Amoksiklav. Naopak co se týká antibiotik na zuby a sportu, tak pokud nemoc nedoprovází horečky, tak se sport nezakazuje. Vždy je ale důležité číst příbalové letáky, protože u každého antibiotika to může být jiné.
Zdroj: Antibiotika
Obchodní název antibiotik: Cefepim, Maxipime,
Indikace antibiotik: Používají se na pneumonii, na sepse, nitrobřišní infekce i na infekce močových cest.
Dávkování antibiotik: Cefepim + Maxipime: nitrožilně 1 – 2 g za 12 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, krvácivost, nevolnost, průjem
Do této skupiny antibiotický látek patří také CEFPIROM (obchodní název antibiotika Cefrom), CEFQUINOM (obchodní název antibiotika Cobactan) a CEFALONIUM (obchodní název antibiotika Cepravin). Jedná se o širokospektrá antibiotika určená hlavně k léčení závažných infekcí, imunosuprese a neutropenie. Tyto antibiotické látky mohou také vyvolat nevolnosti, průjmy, alergické reakce a krvácivost.
Zdroj: Seznam antibiotik
Obchodní název antibiotik: Triprim
Indikace antibiotik: Používá se na léčbu infekcí močových cest.
Dávkování antibiotik: perorálně 200 mg za 12 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické kožní reakce, fytotoxicita, nevolnost, pokles počtu bílých krvinek, průjem, rozvoj hemolytické anémie, průjem, vznik močových kamenů, zvracení
Obchodní název antibiotik: Biseptol, Bismoral, Cotrimoxazol Al forte, Sumetrolim
Indikace antibiotik: Používá se na infekci močových cest.
Dávkování antibiotik: Biseptol + Bismoral + Cotrimoxazol + Sumetrolim: perorálně 480 – 960 gramů za 12 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické kožní reakce, fytotoxicita, nevolnost, pokles počtu bílých krvinek, průjem, rozvoj hemolytické anémie, průjem, vznik močových kamenů, zvracení
Do této skupiny antibiotických látek se řadí také MESALAZIN, SULFACETAMID, SULFADOXIN, SULFAMETHIZOL, SULFASALAZIN, SULFATIAZOL, SULFISOAXAZOL, TRIMEDOPRIM (obchodní název antibiotika Triprim). Tyto antibiotické látky se využívají obvykle k léčbě močových cest a trávicího systému. Při lokálním použití mohou sloužit ale i k léčbě popálenin. Sulfonamidy mohou u člověka vyvolat nevolnosti, průjmy, zvracení, alergické kožní reakce, fototoxocitu, vznik močových kamenů, hemolytickou anémii a pokles počtu bílých krvinek.
Zdroj: Seznam antibiotik
Obchodní název antibiotik: Cefzil
Indikace antibiotik: Používá se na infekci dýchacích a močových cest a na infekci kůže.
Dávkování antibiotik: perorálně 250 – 500 mg za 12 - 24 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Obchodní název antibiotik: Axatine, Cefuroxim, Medoxin, Ricefan, Xorimax, Zinacef, Zinnat
Indikace antibiotik: Používají se na léčbu respiračních infekcí, homofilové infekce a kapavku.
Dávkování antibiotik: Axatine + Cefuroxim: nitrožilně 1,5 gramu za 8 hodin pro dospělou osobu, nebo perorálně 500 mg za 12 hodin pro dospělou osobu
Medoxin + Ricefan + Xorimax + Zinnat: perorálně 500 mg za 12 hodin pro dospělou osobu
Zinacef: nitrožilně 1,5 g za 8 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Do této skupiny antibiotických látek se řadí také CEFAKLOR (obchodní název antibiotika Vercef), CEFAMANDOL (obchodní název antibiotika Mandol) a CEFOXITIN. Tyto látky se využívají k léčbě způsobené stafylokoky, homofilové infekce, kapavku a chirurgickou profylaxi. Obvykle se používají, až když jiná antibiotika nezaberou. Nežádoucími účinky u těchto látek jsou alergické reakce, nevolnosti a průjmy.
Zdroj: Seznam antibiotik
Obchodní název antibiotik: Cefixim, Suprax
Indikace antibiotik: Používají se na léčbu bronchitidy a na infekci močových cest.
Dávkování antibiotik: Cefixim + Suprax: perorálně 200 mg za 12 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Obchodní název antibiotik: Acefa, Cefobid
Indikace antibiotik: Používají se na vážné infekce dýchacích a močových cest; sepse; gynekologické infekce. Je účinný i na infekce různých meningitid a Lymskou boreliózu.
Dávkování antibiotik: Acefa + Cefobid: nitrožilně 2 – 4 gramy za 12 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Obchodní název antibiotik: Sulperazon
Indikace antibiotik: Používá se na těžké respirační a močové infekce, na léčbu cholangitidy, břišního tyfu, sepsí a infekci měkkých tkání.
Dávkování antibiotik: nitrožilně 2 – 4 g za 12 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Obchodní název antibiotik: Cefotaxime, Claforan, Sefotak
Indikace antibiotik: Používají se na léčení sepsí, hnisavých meningitid, závažných pneumonií a vážných močových infekcí.
Dávkování antibiotik: Cefotaxime + Sefotak: záleží na závažnosti onemocnění. Při lehčí infekci se nitrožilně používá 1 g za 12 hodin pro dospělou osobu, u těžké infekce je dávkování také nitrožilně ale 2 g za 6 – 8 hodin pro dospělou osobu.
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Obchodní název antibiotik: Forexo
Indikace antibiotik: Používá se na infekce dýchacích a močových cest.
Dávkování antibiotik: perorálně 100 – 200 mg za 12 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Obchodní název antibiotik: Ceftazidim, Fortum,
Indikace antibiotik: Používají se u vážných respiračních infekcí, hnisavých infekcí, peritonitidy a u těžké infekce močových cest.
Dávkování antibiotik: Ceftazidim + Forum: nitrožilně 1 – 2 g za 8 – 12 hodin pro dospělou osobu. Ale u léčby meningitid je dávkování pro dospělou osobu 2 g za 8 hodin nitrožilně.
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Obchodní název antibiotik: Ceftriaxon, Lendacin, Samixon
Indikace antibiotik: Používají se při infekcích měkkých tkáních, při sepsích, peritonitidě, meningitidě a při infekci dýchacích a močových cest.
Dávkování antibiotik: Ceftriaxon + Samixon: nitrožilně 1 – 4 g za 24 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Do této skupiny antibiotik patří také CEFDNIR, CEFDITOREN,CEFTIBUTEN, CEFTIZOXIM (obchodní název antibiotika Cefizox). Tyto antibiotické látky patří do skupiny širokospektrých antibiotik, která se užívají proti grampozitivním i gramnegativním bakteriím. Těmito antibiotiky se léčí těžší infekce, meningitidy, Lymeská borelióza s neurologickými symptomy. Vedlejšími účinky těchto antibiotik jsou alergické reakce, nevolnosti, průjmy.
Zdroj: Seznam antibiotik
Obchodní název antibiotik: Deoxymykoin, Doxybene, Doxyhexal, Vybramycin
Indikace antibiotik: Používají se na léčbu borélie, chlamydií a mykoplasmaty.
Dávkování antibiotik: Deoxymykoin: perorálně 100 mg za 12 hodin pro dospělou osobu
Doxybene + Doxyhexal: perorálně 100 – 200 mg za 12 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: fotosenzibilace, nevolnost, průjem, zbarvení skloviny, zvracení
Do této skupiny antibiotických látek se řadí také DEMEKLOCYKLIN, CHLORTETRACYKLIN, METACYKLIN, MINOCYKLIN (obchodní název antibiotika Minocin), OXYTETRACYKLIN, TETRACYKLIN (obchodní název antibiotika Tetracycline K), THIACYKLIN. Většina těchto antibiotik působí na léčbu infekcí způsobených grampozitivními a gramnegativními bakteriemi, dále také léčí riketsie, chlamydie a mykoplasmata. Tetracykliny mohou u lidí vyvolat nevolnosti, průjmy, zvracení, fotosenzibilitu a zbarvení skloviny.
Zdroj: Seznam antibiotik
Obchodní název antibiotik: Ospamox
Indikace antibiotik: Používá se na léčbu běžných respiračních a močových infekcí.
Dávkování antibiotik: Ospamox: perorálně 0,5 – 1 g za 8 hodin pro dospělou osobu, nebo nitrožilně 0,5 – 1 g za 6- 12 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Obchodní název antibiotik: Afreloxa, Amoksiklav, Augmentin, Betaklav, Curam, Duomox, Enhancin, Medoclav, Megamox
Indikace antibiotik: Používají se na močové a respirační infekce.
Dávkování antibiotik: Afreloxa + Megamox: perorálně 1 g za 8 hodin pro dospělou osobu
Amoksilav + Augmentin + Medoclav: perorálně 1 g za 8 – 12 hodin pro dospělou osobu, nebo nitrožilně 1,2 g za 8 hodin pro dospělou osobu
Betaklav + Curam + Enhancin: perorálně 1 g za 8 – 12 hodin hodin pro dospělou osobu
Duomox: perorálně 500 – 1 000 mg za 8 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Obchodní název antibiotik: Ampicilin, Penstabil
Indikace antibiotik: Používají se na infekce respiračních a močových cest, záněty žlučových cest, na homofilové a enterokokové infekce a při terapii listeriózy.
Dávkování antibiotik: nitrožilně 1 – 2 g za 6 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Obchodní název antibiotik: Tazip, Tazocin
Indikace antibiotik: Používají se na vážné pneumonie, infekce močových cest a infekce měkkých tkání.
Dávkování antibiotik: Tazip + Tazocin: nitrožilně 4,5 g za 6- 8 hodin pro dospělou osobu
Nežádoucí účinky: alergické reakce, nevolnost, průjem
Do této skupiny širokospektrých penicilinových antibiotik patří také KARBENICILIN, TIKARCININ (obchodní název antibiotika Ticarpen), AZLOCILIN (obchodní název antibiotika Securopen), MEZLOCILIN, NAFCILLIN, PENICILIN. Ampicillin a Amoxycilin se využívají při léčbě homofilových a enterokokových infekcí, u zánětu močových a žlučových cest, u bronchitid a listeriózy. Karbenicilin, Tikarcinin mají ještě slabý účinek na léčbu pseudomonád a enterobakterií. Zatímco Azlocilin, Mezlocillin a Piperacilin jsou proti pseudomonádám velmi účinné. Všechny širokospektrá penicilinová antibiotika mohou u člověka způsobit nevolnosti, průjmy a alergické reakce.
Zdroj: Seznam antibiotik
Xorimax je antibiotikum, které často vyhubí střevní flóru a tím způsobí vodnatý průjem. Důležité je kontrolovat, aby průjem neobsahoval hlen s krví, pokud to obsahuje, je třeba neprodleně kontaktovat lékaře. Jinak se vše spraví, když budete užívat probiotika ve dvojnásobné dávce v prvním týdnu a pak další dva týdny v normální dávce. Po dobrání antibiotik byste měla zajít na kontrolu a při této příležitosti upozorněte lékaře na ty růžové výrůstky. Nebojte, rakovina to určitě nebude.
Zdraví Cempírek!
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Já osobně považuju za nejdůležitější hlavně ta probiotika, protože na negativní následky antibiotik dost trpím, takže si už nedovedu představit antibiotika bez probiotik. Navíc jsem zjistila, že je dobré je užívat i nějaký čas po dobrání antibiotik (nevím, zda je to možné u všech, ale u biopronu 9, který si kupuji já je dlouhodobé užívání možné), protože dají dohromady střeva i imunitu, která je po antibiotikách většinou hodně nabouraná.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Naší fence bude 11 let,si rok bere léky na srdce,asi mpřes měsíc ji léčíme na počínající zánět dělohy,kolik je běžná cena operace v tomto věku a je naděje,že bude vše v pořádku, a kolik nás bude stát pooperační léčba, nyní má za sebou 2 dobrání antibiotik, a pořád trochu krvácí,trochu více pije.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Dobrý den, v pátek jsem začala užívat ostropestřec mariánský a v sobotu jsem se mi po celém obličeji udělaly červené pupínky, nejvíc na čele a okolí pusy. Užívám ještě antibiotika tak nevím jestli to není redakce i k nim. Ostropestřec jsem vysadila a zkusím ho začít užívat až po dobrání antibiotik. Budu doufat, že pupínky zmizí co nejdříve.
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
S užíváním antibiotik jsem nikdy problémy neměla. Když jsem je ale dostala před 14 dny, rozjel se mi průjem. Hned jsem volala doktorce, co s tím. Poradila mi Probiolact. Antibiotika jsem díky němu doužívala v pohodě.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Zkuste nejdříve zahájit domácí léčbu průjmu pomocí léku Enterol, kdy první dvě dávky vezměte ve dvojnásobném množství a další pak v doporučeném dávkování. Enterol užívejte po dobu 4 dnů. K tomu zároveň užívejte lactobacily (probiotika) po dobu dvou týdnů. Ve stravě přejděte na normální režim tří hlavních jídel denně, přičemž vyřaďte mastná jídla a zvyšte příjem tekutin během dne na dvojnásobek normálního příjmu. Když průjem nepřejde po dobrání Enterolu, tak navštivte praktického lékaře a požádejte ho o laboratorní vyšetření stolice.
Zdraví Cempírek!
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Neuvěřitelné, jsem moc rád za Vaši zpětnou vazbu. Určitě zůstaňte v kontaktu a informujte o průběhu. Zároveň je potřeba se zamyslet, jak se vám do toho oka dostala ta chlamydie. Nejčastější způsob je přenos z prstu ruky při mnutí oka. Takže by byla vhodná nějaká gelová desinfekce na ruce, kterou můžete hned a často kdekoliv během dne použít. Také posílení imunity bude na místě, receptů zde máme mnoho. Po dobrání antibiotik je vhodné absolvovat restart střeva pomocí probiotik na jeden měsíc. Držím palce.
Zdraví Cempírek!
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Průjem, cestička vyšlapaná mezi toaletou a koupelnou a křeče. Ale stačilo dát si ráno a večer 2 Probiolacty a průjem byl ten tam.
Počet odpovědí: 5 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Mám v souvislosti užíváním léku na cukrovku průjem a to čím silnější lék tím častější a vytrvalejší průjem. Poraďte a odpobvězte. .- Děkují
Počet odpovědí: 3 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Měl jsem šílený průjem. Dal jsem si na doporučení lékárníka 2 Probiolacty ráno a 2 večer a průjem byl ten tam.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Měl jsem silný průjem. Dal si na doporučení lékárníka 2 Probiolacty ráno a 2 večer a průjem byl ten tam.
Počet odpovědí: 6 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Čivava 3roky hárá a přetrvává průjem 4dny velice akční ji velice dobře akorát nemůžeme zastavit ten průjem dekuju za odpověď
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Ještě jsem se chtěla zeptat jestli můžu odčervit štěně když má průjem děkuji
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Mohu synovi 17 let-- při opakujícím se nakažení Chlamydiemi a myko-plasmatickými viry k léčbě antibiotik nasadit Wobenzim ? Kolik tablet a jak časový odstup k braní antibiotik.
děkuji Čiháková
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Na žlutý průjem vám neporadím ale co se týče bolesti břicha a špatného zažívání tak mě moc pomohlo pravidelné užívání psyllia. Zkuste jí ho dávat s léky na průjem a snad se to vše srovná.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět