Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

PTAČÍ ZOB NEOPADAVÝ MNOŽENÍ


PTAČÍ ZOB NEOPADAVÝ MNOŽENÍ je téma, které bylo inspirací k napsání tohoto článku. Tea tree oil je čirý až světlounce zlatý esenciální olej čerstvé kafrové vůně. Získává se z listů kajeputu střídavolistého (Melaleuca alternifolia), jehož domovinou je severovýchodní pobřeží státu Nový Jižní Wales v Austrálii. Olej má vynikající vlastnosti pro použití v medicíně (včetně antiseptických a antimykotických účinků) a zřejmě také výborné kosmetické vlastnosti. Tea tree oil se obvykle používá zředěný, protože na čistý olej se často objevují nežádoucí reakce, i když podráždění mohou vyvolat i nižší koncentrace.


Melaleuca alternifolia

Melaleuca alternifolia / čajovníkový strom / tea tree pochází z australských močálů a jde o neopadavý, pomalu rostoucí nenáročný aromatický strom, jehož silice odpařované z listů působí jako silné přírodní antiseptikum. Kromě toho, že ničí bakterie, zanechává charakteristickou příjemnou vůni. Přítomnost čajovníkového stromu v interiéru tak má příznivý vliv na dýchací ústrojí a navíc odpuzuje některé druhy hmyzu, jako jsou klíšťata, vši a podobně. Listy stromu jsou drobné a křehké, obsahují kolem 100 druhů aromatických olejů. Další raritou je zvláštní zbarvení kůry – je bílá a zakrývá černý kmen. Malaleuca alternifolia je velice významnou rostlinou z hlediska medicíny. Tea tree olej je velmi rozšířený. Silice z listů jsou používány v mnoha léčebných přípravcích. Antiseptické účinky se využívají k léčbě různých druhů kožních onemocnění. Antimykotické a protiplísňové účinky léčí plísně nehtů, nohou a kůže.

Rostlina má ráda plné slunce nebo polostín a kyselé přemokřené půdy, lze ji však pěstovat i v běžné rašelině. Důležitá je vydatná zálivka, kterou je vhodné v zimě omezit v závislosti na teplotě. Ta může být dlouhodobě až kolem 0 °C. V našich klimatických podmínkách je pěstována jako přenosná rostlina nebo pouze v interiérech.

Zdroj: článek Tea tree oil

Poradna

V naší poradně s názvem ISOPRINOSINE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana.

Lékařka na imunologii mi předepsala Isoprinosine 100 tbl na léčení imunity. Tento lék jsme již užívala loni a nedoplácela jsem nic. Když jsem si ho teď byla vyzvednout v lékárně, bylo mi řečeno, že 100 tbl nemají a dali mi dvě balení po 50 a naúčtovali 95 Kč. Jaktože najednou musím platit?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Isoprinosine je lék na posílení imunity a účinkuje tím, že zvyšuje zrání a množení lymfocytů. Občas bývá na tento lék akce, kdy je distribuován pacientovi zdarma, aby se dosáhlo vyššího následného prodeje. Lék Isoprinosine je poměrně drahý, stojí téměř 500 Kč za 50 tablet a pacient doplácí přibližně 10%, zbytek hradí zdravotní pojišťovna.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh ISOPRINOSINE

Pěstování

Mahonie je neopadavý, nízký až středně vysoký keř (vysoké 60–150 cm, široké 100–180 cm). Listy mahonií jsou lichozpeřené, stálezelené, na okrajích pichlavé až ostnitě zubaté. Na podzim se listy často zbarvují do červena až téměř dohněda, zachovávají si však svůj tvar. Květy jsou oboupohlavné, výrazně žluté.

Vzhledem k poléhavému keřovitému růstu jsou mahony velmi vhodné jako podrostové keře v rozsáhlejších výsadbách vyšších stromů nebo na stinnějších místech zahrad, kde je můžeme využít i jako půdopokryvné rostliny.

Mahony rostou v přírodě převážně na pohostinných až stinných stanovištích v lesích a hájích a z toho vycházíme i při jejich pěstování. Svědčí jim polostinné či stinné místo, na slunečním úpalu neprospívají. Nároky mají velmi podobné jako cesmíny.

Zdroj: článek Keř mahonie

Příběh

Ve svém příspěvku TIBETSKÁ KEFÍROVÁ HOUBA PRODEJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena.

Nabízím Tibetskou houbu na OČISTU těla/ celoročně/ - léčebný kefír s probiotickými látkami nahradí ACTIMEL za cenu mléka, které zvyšují imunitu v těle, / pomáhá řešit onk. a gynek. problémy/, příznivě působí na cévy, střeva, žlučník a žaludek, obsahuje vit. B, léčí záněty v těle, má chuť kyselého mléka/výborné /, mohou užívat osoby citlivé na laktózu, zašlu na DOBÍRKU mladé houbičky, STERILNĚ zabalené + návod na přípravu a uchování houby + další recepty, napište mi adresu a já Vám oznámím den dodání, cena 100 Kč+pošt, email:jasinkocin@seznam.cz PORADÍM- OSOBNÍ DLOUHODOBÁ DOBRÁ ZKUŠENOST s uchováním kvalitní houby a to je DŮLEŽITÉ!!! Zasílám kvalitní houbičku! Dodání do druhého dne v čerstvém stavu.- tel 732231707

tibetská kefírová houba prodej
🔍 ZVĚTŠIT

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jana Pešková.

Chtěla bych vědět něco o skladování , uchovávání a množení. Jak si vyrobit kvalitní kefír. Děkuji

Zdroj: příběh Tibetská kefírová houba prodej

Složení

Glukózo-fruktózový sirup, glukosamin sulfát, šišák bajkalský (standardizovaný extrakt), chondroitin sulfát, MSM, bršlice kozí noha, přeslička rolní nať, rdesno ptačí nať, kyselina hyaluronová.

  • Glukosamin sulfát – v denní dávce: 1500 mg; obsah balení: 30 g
  • MSM – v denní dávce: 10 mg; obsah balení: 300 mg
  • Šišák bajkalský (Scutelaria baicalensis) – v denní dávce: 100 mg; obsah balení: 3 mg
  • Chondroitin sulfát – v denní dávce: 20 mg; obsah balení: 600 mg
  • Kyselina hyaluronová – v denní dávce: 2 mg; obsah balení: 60 mg
  • Bršlice kozí noha (Aegopodium podagraria) – v denní dávce: 2 mg; obsah balení: 60 mg
  • Přeslička rolní (Equisetum arvense) – v denní dávce: 2 mg; obsah balení: 60 mg
  • Rdesno ptačí (Polygonum aviculare) – v denní dávce: 2 mg; obsah balení: 60 mg

Zdroj: článek Bílý slon na klouby

Příběh

Ve svém příspěvku FIBROM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaroslava.

Jednou jsem na PC při čtení různých článků narazila na přípravek, který by měl zamezit množení fibromů a stávající postupně zmenšovat až třeba do úplného zmizení. Jednalo se určitě o zahraniční přípravek, který není zrovna levný, ale snad účinný. Nepoznamenala jsem si ihned údaje a už na to nemohu narazit. Poraďte.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Fibrom

Autor obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová


ptačí zob neopadavý jak hnojit
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
ptačinec mast
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.