Jak již bylo zmíněno výše (v použití), pupalkovýolej uleví ženám jednak při bolestivé menstruaci, ale pomáhá i při potížích premenstruačního syndromu jako jsou změny nálad, úzkost, napětí a bolestivost prsou. Užívá se ½ až 1 čajová lžička 2 - 3x denně v období obtíží.
V naší poradně s názvem LNĚNÝ OLEJ A TVAROH DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Svatka.
Dobrý den-užívám olej,tvaroh a ln.semínko už měsíc a mám pocit že se mi zhoršily kožní problemy(asi lupenka na loktech a kotnících- nikdy jsem nekonzumovala tak pravidelně a často tvaroh,olej... Nevím jestli je to následný projev tohoto užívání nebo mám zastavit toto užívání. dík Svatka
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Zvýšená obměna kůže, která vypadá jako lupenka, může souviset s vyšším příjmem bílkovin, které jsou obsaženy v tvarohu. Zkuste na měsíc vysadit a pak znovu začněte s poloviční intenzitou než máte nyní.
Jestliže vás trápí suché vlasy nebo máte poškozené a roztřepené konečky, i na toto vám může pomoci pupalkovýolej. Vyzkoušejte zábal, kdy olej nahřejte ponořením lahvičky do horké vody. Pak naneste na celou délku vlasů, do roztřepených konečků řádně vetřete. Zabalte hlavu do igelitové fólie a pak ještě do ručníku. Nechte působit přibližně 30 minut, poté vlasy umyjte. Doporučuje se aplikovat 1x týdně.
V příběhu OPALOVÁNÍ OLIVOVÝ OLEJ S CITRONEM DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jarmila.
Chtěla bych vyzkoušet domácí krém nebo olej na opalování. Máte někdo zkušenosti se smíchaným olivovým olejem a citronovou šťávou? Má to nějaký ochranný faktor?
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Pupalkovýolej má výrazné regenerační účinky, proto se využívá při péči o problematickou, poškozenou, suchou a zralou pokožku a také při léčbě ekzémů či lupénky. Pupalkovýolej má příznivý vliv nejen na pokožku, vlasy a nehty, ale přináší rovněž úlevu při menstruačních bolestech, bolestech prsou, premenstruačním syndromu, je prospěšný při léčení endometriózy nebo cyst a pomáhá též ženám v klimakteriu, v šestinedělí a dospívajícím dívkám. Co se týče vnitřního užívání, pupalkovýolej představuje zdroj nenasycených mastných kyselin, kyseliny gama-linolenové a dalších bioaktivních látek, jež se podílejí na budování zdraví a vitality.
V příběhu DÝŇOVÝ OLEJ DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mila.
já jsem si objednala dýňový olej z http://www.siladoteku.cz a jsem nadšená, zatím ho užívám k dochucování zeleninových salátů, ale chtěla bych zkusit i něco nového. úplně jsem mu podlehla.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Během těhotenství se pupalkovýolej nedoporučuje užívat. Teprve až v posledních cca 3 týdnech před porodem je tomu právě naopak. Olej pomáhá uvolňovat porodní cesty, připravuje ženské tělo na porod a může napomoci jeho snadnějšímu průběhu. Zároveň ho ženy mohou ke konci těhotenství (cca měsíc) používat pro masáž hráze, kterou uvolní a dodá jí pružnost. Užití pupalkového oleje je vhodné i po porodu, neboť napomáhá k obnovení hormonální rovnováhy v těle ženy a svými antidepresivními vlastnostmi přispívá ke zlepšení psychiky.
V naší poradně s názvem LNĚNÝ OLEJ A TVAROH DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Renata sklenářová.
Dobrý den., léčím se chemoterapii pro opakovany karcinom vajecniku( metastazy v brise). Lékař mi řekl, že nemám šanci na uzdravení. Že budu stále na chemoterapii, pokud to telo bude zvládat, nebo si rakovinne buňky na chemo nezvyknout, takže je nebude ničit. Začala jsem užívat tvaroh se lnenym olejem a semínka. Užívám ale tvaroh tučný, zde je psán nízkotučný. Pak jsem se chtěla zeptat, zda k teto diete mohu ješte brát alveo grepa ostatni akuňácké produkty, selen zinek minerály, vitamin c, cleans atd. A ještě beru imunobran, nevím , jestli toho už není moc. Imunobran je také přirodni, jsou to vlastně ýžové otruby na nositeli houby shitake. Prosím jestli máte někdo zkušenosti poraďte prosím. Pořád hledám nějaké alternativy , nechci se vzdát bez boje. Tvaroh pravidelně užívam třetí týden, ale do teď jsem nevěděla, že musím dodržovat tak přísnou dietu, takže žádné maso, žádné jiné oleje, ani olivový? Sladkostem a cukru se vyhýbám, použivám med. Jen prosím o upřesneni, jak je to s tím tukem .diky za každou radu renata
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Tvaroh je třeba používat plnotučný, protože během diety se nejí nic jiného, takže tělo tuky dobře využije. Zkuste to dva týdny vydržet a nejíst nic jiného.
Velmi dobré zkušenosti s pupalkovým olejem mají i lidé trpící akné. Můžete ho užívat vnitřně s doporučením denního dávkování nebo ho aplikovat přímo na poškozenou pleť. Masku si vyrobíte přidáním lžíce pupalkového oleje do smetany ke šlehání. Důkladně rozmíchejte, naneste na čistou a suchou pleť a nechte 20 min. působit. Provádějte 1 – 2x týdně.
Domácí výroba pupalkového oleje je velmi problematická, jelikož semena pupalky jsou drobná jako semena máku a nedají se v domácím prostředí lisovat. Průmyslově se pupalkovýolej vyrábí lisováním za studena ze semen pupalky dvouleté.
V lékárnách se pupalkovýolej prodává buď přímo v lahvičce, nebo ve formě kapslí, které tento olej obsahují.
Pupalkovýolej Saloos
Je vysoce kvalitní za studena lisovaný a hlavně cenově dostupný. Prodává se nejčastěji v balení 50 ml (narazíte i na balení 20 ml, 250 ml nebo 1 l) v BIO kvalitě. Je vhodný pro vnitřní i kosmetické použití. Vmasírujte ho buď do pokožky, nebo používejte jako doplněk stravy a to 1-2 lžičky po jídle. Můžete ho přidat i do hotových pokrmů. Není vhodný na vaření. Záruční doba je 9 měsíců. Skladujte ho v chladu a po otevření v ledničce. Spotřebujte do 3 měsíců.
Těm, co upřednostňují raději pilulky, jsou určeny kapsle s pupalkovým olejem. Nutno ale dodat, že jsou dražší než samotný olej a na rozdíl od něj mohou obsahovat kvůli své delší trvanlivosti i konzervanty a syntetické látky. 1 tobolka obsahuje 500 mg pupalkového oleje, denní dávka je 1 – 3 tobolky.
V lékárně si můžete vybrat kapsle od několika výrobců. Informace o cenách a velikosti balení naleznete také zde: pupalkovýolej kapsle.
Dalším přírodním lékem na vaše suché oči je olej z pupalky dvouleté. Olej se získává ze semen rostliny a je používán jako lék po staletí. Je bohatý na esenciální mastné kyseliny, zejména na kyselinu linolovou. Polynenasycené mastné kyseliny jsou považovány za nezbytnou součást organismu, ale tělo si je samo nedokáže vyrobit, proto je tento olej rovněž správnou volbou při dosažení správné funkce nejen zdravých očí, ale i celého těla. Olej je k dispozici ve formě tinktury.
U přírodní léčby bývá velmi oceňován pupalkový a lněný olej. Oleje obsahují nenasycenou mastnou kyselinu gammu linoleovou (GLA), která je u nemocí kůže velmi důležitá. Stav onemocnění významně zlepší i pití čerstvých šťáv z petrželky, špenátu, celeru a konzumace pšeničných klíčků. Důležité je také provést detoxikaci organismu, a tím pomoci při léčbě onemocnění, jelikož projevy na pokožce jsou v mnoha případech zapříčiněny problémy uvnitř těla. S tím souvisí i změna životosprávy.
A čím je pupalka tak výjimečná? Její plody – podlouhlé tobolky – ukrývají hnědá až načervenalá semena, ze kterých se za studena lisuje olej, jenž je cenným přírodním zdrojem nenasycených mastných kyselin. Především kyseliny gama-linolenové (GLA) a linolové. Tyto kyseliny se v těle mění na tzv. prostaglandiny. Ty se vyznačují protizánětlivým účinkem a dále zabraňují zadržování sodíku a vody v těle. Nenasycené mastné kyseliny (někdy souhrnně označované jako vitamín F) jsou dále součástí fosfolipidů, které tvoří stavební jednotky buněčných membrán. Náš organismus je zároveň potřebuje k biosyntéze tzv. eikosanoidů. Ty v lidském těle ovlivňují celou řadu jeho funkcí – imunitní reakce, správnou hladinu hormonů, srážlivost krve, srdeční činnost, trávicí a dýchací systém a mnoho dalších.
Použití pupalkového oleje je opravdu mnohostranné. Může být jak vnitřní, tak vnější. Při vnitřním užitíolej působí protizánětlivě na klouby, udržuje normální hladinu cholesterolu v krvi, reguluje krevní tlak, podporuje prokrvení končetin a omezuje tvorbu křečových žil, působí proti zánětům očních víček, slzení a pálení očí, pozitivně ovlivňuje činnost jater, urychluje spalování tuků a zamezuje jejich ukládání, snižuje riziko infarktu, celkové zvyšuje obranyschopnost organismu a posiluje jeho odolnost proti stresu. Ženám dále pomáhá při bolestivé menstruaci, zmírňuje premenstruační syndrom, příznivě působí v klimakteriu, kdy obnovuje hormonální rovnováhu. Posiluje ženskou energii a zlepšuje intimní život žen.
Při vnějším použití zklidňuje podrážděnou, suchou a citlivou pleť, je účinný při akné, lupence a nejrůznějších ekzémech. Ošetřuje zralou pleť a napomáhá udržení její elasticity. Výborně regeneruje pokožku po zhojených popáleninách. Posiluje vlasy a nehty, navrací jim lesk a pružnost.
U nás pupalku najdeme na okrajích cest, na náspech, podél železničních tratí, na rumištích, u starých zdí a podobně. Pupalku si můžeme splést snad jedině s nějakým druhem divizny, ta má však silně plstnaté listy. Kořen pupalky sbíráme první rok na podzim, případně druhý rok na jaře před zahájením vegetačního období (je poměrně mohutný, takže k jeho sběru potřebujeme rýč). Semena pupalky se sbírají v době plné zralosti, listy a mladé výhonky před rozkvětem rostliny a květy se trhají v době květu, tedy ve večerních hodinách, jelikož pupalka rozkvétá právě k večeru. Semena pupalky lze ojediněle koupit, ovšem najít tuto bylinku ve volné přírodě není nic těžkého. Pokud ji chceme pěstovat doma, na podzim si z volně rostoucí rostliny vezmeme semena, která vysejeme přímo na stanoviště. Pupalka má ráda přímé slunce a lehké, dobře propustné půdy.
Organický arganový olej není levná záležitost, díky tomu že patří mezi nejlepší oleje a je hodnocena jako číslo 1. Tedy je přehled nejlevnějších cen, za které se dá arganový olej koupit: arganový olej cena.
Dobrý den-užívám olej,tvaroh a ln.semínko už měsíc a mám pocit že se mi zhoršily kožní problemy(asi lupenka na loktech a kotnících- nikdy jsem nekonzumovala tak pravidelně a často tvaroh,olej... Nevím jestli je to následný projev tohoto užívání nebo mám zastavit toto užívání. dík Svatka
Chtěla bych vyzkoušet domácí krém nebo olej na opalování. Máte někdo zkušenosti se smíchaným olivovým olejem a citronovou šťávou? Má to nějaký ochranný faktor?
já jsem si objednala dýňový olej z http://www.siladoteku.cz a jsem nadšená, zatím ho užívám k dochucování zeleninových salátů, ale chtěla bych zkusit i něco nového. úplně jsem mu podlehla.
Tvaroh je třeba používat plnotučný, protože během diety se nejí nic jiného, takže tělo tuky dobře využije. Zkuste to dva týdny vydržet a nejíst nic jiného.
Zvýšená obměna kůže, která vypadá jako lupenka, může souviset s vyšším příjmem bílkovin, které jsou obsaženy v tvarohu. Zkuste na měsíc vysadit a pak znovu začněte s poloviční intenzitou než máte nyní.
Dýňový olej mohu jen doporučit, lisování je pro mě zbytečně náročné, dýňový olej kupuji zde: http://www.siladoteku.cz/si…. Proč čekat až na podzim? Oblíbili jsme si ho i v kuchyni, žena ho má spojený s péčí o vlasy a nehty, já jsem zase zjistil, že je užitečný pro muže, které trápí prostata...
V članku je přehmat, hydrogenované oleje jsou zatepla zpracovsné a to jsou ty levné běžné. Ne za studena. Panenský za studena lisovaný olej olivový je to nejlepši co se dá koupit pro zdravý, proto je tak drahý. Slunečnicový olej, sojový, kukuřičný, ryzovy a nejhorší je řepkový jsou nezdravé nejen tím, že nejsou panenské za studena lisované (kromě výjimek za x násobnou cenu), ale i nevhodným složením mastných kyselin. Lepší jsou konopný, lněný, vlásky atd. Každý olej má jiné složení. Existuje i svetlicovy, brutnakovy, pupalkovy, makový, sezamový, vinný a další. Svetlicovy i lněný se používal jako laky na dřevo, přesto jsou zdravější než řepkový, když jsou za studena lisované. Podobné jako je zdravější nepasterizované jablečný ocet nebo mléko. Kdo má více peněz, může si koupit dle libosti zdravé potraviny. Je dokázáno, že čím je člověk bohatší a může si dovolit co chce jíst, mít, pít, vzdělávat se, šetřit se, tím je zdravější a dožívá se vyššího věku než chudší. Je dokázáno i písemně zveřejněno minimálně od roku 2011. Ze do všech postkomunistických zemi záměrně Západ dováží horší potraviny stejných značek a výrobků než jinam. Využívají prý nekvalitních zákonů a benevolence, že si to necháme líbit. Proto jsem více nemocní a umirame dříve než na západě. Máme třetinové platy a ještě diskriminaci ve zdravém jídle. Kdysi bylo embargo na technologie. Nyní je skryté donedávna zamcovane embargo na rovnocenné potraviny, které se prodávají jinde. Přesně ty země Východu včetně Česka mají největší podíl umrtnosti na rakovinu na 100 tis obyvatel. Velmi malou ji má napriklad Island, Tchajwan, Švýcarsko, Omán, Emiráty (a jen o kus dál v Iráku a Íránu, kde maji podobnou kulturu a zvyky naopak ještě vyšší, je to tedy chudobou a životní úrovni, životní úroveň je zavisla na kuoni sile, nestačí jen vzdělanost, informace a snaha) Podle koho zájmu jednou chválí slunečnicovy jindy řepkový. Olivový je lepší na cévy. Řepkový olej byl původně jedovatý, museli ho preslechtit v minulém století až. To znamená, že naši předci nikdy nejedli semena řepky olejné ani nikdy nelisovsli olej z ní. OBSAHOVAL jedovatou kyselinu erukovou. Je to jakoby snížili jed v mochomurce zelené, bylo by to přirozené? Řepkový olej je byznys a dává se povinné do nafty. Chce snad někdo jíst olej na který jezdí auta, protože je nejlevnější v Evropě?
Dotaz