Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

RIZIKA PEELINGU


Co je peeling

Peeling slouží k odstranění odumřelých buněk z pleti, otevře póry a usnadní odchod mastnoty a zanesených částic. Působí na celkové zjemnění a omlazení pleti.

Peelingy rozdělujeme do tří kategorií, a to na:

  • mechanický peeling
  • enzymatický peeling
  • chemický peeling

Mechanický peeling: Jde o mechanické obrušování pleti pomocí speciálních krémů a past s brousicím účinkem, například krémy s mořským pískem či drcenou pemzou. Mechanický peeling však není vhodný pro citlivou a suchou pleť se sklonem k podráždění, na kuperózní pleť a v žádném případě ne na mastnou a aknózní pleť! To si pamatujte!

Vlastně se obecně nedoporučují mechanické peelingy na domácí ošetření, protože zbytečně dráždí pleť a mohou způsobovat zarudnutí pleti a následně její zánět, který zbytečně způsobuje trauma pleti a tím její stárnutí. Při mastném typu pleti či při akné abrazí pokožky snadno přeneseme hluboko ukryté bakterie na jiné části pleti, čímž způsobujeme opačný efekt, a to rozšíření vyrážek (akné). Na aknózní pleť se tedy doporučuje enzymatický nebo chemický peeling. Pokud se ale přece jen rozhodnete doma aplikovat peeling, doporučuje se domácí, a to buď cukrový, solný, anebo právě kávový.

Cukrový peeling: Na výrobu cukrového peelingu použijte buď bílý, nebo hnědý cukr a přidejte k němu esenciální oleje, nebo ovoce či zeleninu podle „chuti“. Kombinace cukr a esenciální oleje působí velmi zjemňujícím a zvláčňujícím účinkem. V žádném případě však nedoporučujeme tuto kombinaci na obličej, protože hrozí alergické reakce.

Solný peeling: Při něm jsou výrobní postupy stejné, jen je třeba pamatovat na to, že je opravdu silnější, takže se doporučuje spíše na tělo. Vhodnější je vždy použít spíše mořskou sůl. Naneseme, necháme působit cca 10 minut a opláchneme.

Enzymatický peeling: Při enzymatickém peelingu dochází pouze pomocí čistě přírodních biologických enzymů k odstraňování zrohovatělých buněk ze svrchní vrstvy pokožky. Požadovaného efektu je tedy na rozdíl od mechanického peelingu docilováno zcela bez použití brusných přísad. O intenzivní a přitom šetrné hloubkové čištění pleti se postarají pouze proteolytické enzymy získané z papáji nebo aloe.

Toto kosmetické ošetření je vhodné pro každý typ pleti, ideální je pro kuperózní pokožku. Enzymatický peeling má rozjasňující, protizánětlivé, čisticí a hydratační účinky. Pokožka bude po zákroku jemná a vyhlazená. Doporučuje se jako součást čištění pleti před dalším kosmetickým ošetřením. Použití enzymatického peelingu je oproti chemickému velmi snadné. Účinná látka se nanese na obličej a nechá se působit 8–10 minut. Není třeba jí vm

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Domácí peeling z kávy

Poradna

V naší poradně s názvem OPERACE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva.

Dobry den, chtěla bych se zeptat mám jít v listopadu na operaci vybočeného palce a příčně ploché nohy ,nevím pro jakou nazkozu se spravně rozhodnout ,bylo mi řečeno že by byla vhodnæ anestezie do pateře jelikož to bude pak pomalu přichàzet k sobě ale já se hodně bojím źe ten opich pàteře bude bolet ,co mám dělat ,bylo mi rečeno ze mě mužou trochu i uspat když nic nechci slyšet ale zatím nevím jak se rozhodnout ,mužete mi nějak pomoci a poradit ?děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .

Celková anestezie (narkóza)
Při ní se anestetika podávají do žíly a po celou dobu zákroku se nacházíte ve stavu hlubokého spánku. Dýchací cesty jsou po usnutí bezpečně zajištěny různými pomůckami a jsou sledovány všechny životně důležité funkce. Již krátce po probuzení pociťujete bolest v ráně a v prvních 24 hodinách se mohou objevit různé lehké obtíže (ospalost, škrábání v krku, nevolnost, zvracení, bolesti svalů, závratě, slabost).

Svodná anestezie
Jedná se o vyřazení bolesti v určitém větším rozsahu v oblasti místa operace. U této anestezie jste při vědomí nebo pouze v lehkém spánku, ale necítí žádnou bolest. Tento způsob je vhodný především při operaci na končetinách nebo na dolní polovině těla. Umrtvení a většinou i porucha hybnosti dané oblasti přetrvávají ještě určitou dobu po zákroku (několik hodin). U tohoto typu narkózy je minimum nežádoucích účinků typu nevolnosti (vyjmenovaných výše). Ale mohou se vyskytnout jiné komplikace jako jsou bolesti hlavy, bolesti v zádech, potíže s prvním vymočením atd. Po spinální anestezii (kdy se anestetikum zavádí do páteře) se doporučuje po operaci 12 hodin vodorovná poloha jako prevence bolestí hlavy.

Při volbě anestezie je nutno brát v úvahu, že žádný způsob není bez rizika, a každý má své klady a zápory. Jediná bolestivost je u obou variant stejná. Bezpečnost velice záleží také na samotném anesteziologovi, který po zvážení Vašeho zdravotního stavu doporučí pro Vás nejvhodnější postup, zodpoví Vaše otázky a vyžádá si písemný souhlas. Nikdy nelze zcela vyloučit ani závažné - život ohrožující stavy jako je silná alergická reakce na cokoliv (anafylaxe), poruchy srdečního rytmu včetně zástavy srdeční, případně poškození zubů při eventuální obtížné intubaci (zajištění dýchacích cest) nebo trombozu hlubokých žil a embolii. Při Vaší dobré spolupráci a dodržení všech doporučení můžete lékařům pomoci tato rizika maximálně snížit.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Operace

Rizika peelingu

Čím silnější je peeling, tím více zasahuje do hlubší vrstvy kůže. Chemické peelingy (kyseliny) srážejí proteiny kůže (denaturují je). Síla kyselinové kůry (chemického peelingu) je závislá na použité koncentraci, reakční době a na náročnosti aplikace na kůži. Povrchový peeling nepřináší téměř žádná rizika, intenzivní mechanické čištění kůže podporuje keratinizaci. Jakákoliv nesprávná a častá aplikace vede k těmto rizikům:

  • poškození hlubší vrstvy kůže;
  • nesprávné použití kyseliny (chemického peelingu) může způsobit náhodné popáleniny;
  • jizvy;
  • trvalá pigmentace, zejména pokud užíváte hormonální antikoncepci a pokud jste vystaveni UV záření;
  • citlivost na UV záření; po lékařském peelingu se doporučuje vyhnout se slunečním paprskům na několik měsíců nebo použít opalovací krém s minimálním ochranným faktorem č. 40, UV záření může poškodit peelingový výsledek, také by mohlo dojít k rozsáhlému poškození.

Zdroj: článek Domácí peeling

Příběh

Ve svém příspěvku RAKOVINA KOŘENE JAZYKA LÉČBA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaroslava.

dobrý den , jsem po operaci kořene jazyka a potřebuji vědět jaká další léčba je nutná a procento za jak dlouho se vrací , rizika ,po léčbě a rizika bez léčby děkuji jaroslava

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Rakovina kořene jazyka léčba

Cukr na omlazení pleti

Cukr jako peeling je určitě dobrá volba pro citlivou pokožku. Lze jej lze zvolit i v případě, kdy jste nejprve jako peeling použili sůl a pak jste zjistili, že je pokožka poškrábaná. Cukr ve formě peelingu také dobře hydratuje vaši pokožku, protože se používá v kombinaci s olejem a aromatickými esenciálními oleji, používá se například levandule, růže, pelargónie nebo grapefruit. Vzhledem k tomu, že cukrový peeling není tak abrazivní jako sůl, nemusí být ošetření pleti po peelingu tak důkladné.

Cukrový peeling v kosmetickém salonu obvykle probíhá v pokoji se sprchou, většinou v lázních. Celá procedura se provádí na masážním stole pokrytém ručníkem. Lehnete si na břicho a terapeut vtírá směs cukru, oleje a aromatických látek do kůže, obvykle se začíná zády. Pak se můžete otočit a terapeut pokračuje v peelingu. Když je peeling hotov, terapeut místnost opustí a vy se můžete jít do sprchy opláchnout. Nepoužívejte sprchový gel, je dobré, aby olej a aromatické látky zůstaly na kůži. Po peelingu následuje zábal, často z mořských řas nebo bahenní. Můžete také kombinovat cukrový peeling s masáží. Peeling by se měl provést jako první, protože stimuluje, zatímco masáž vás uklidní. Můžete si také vytvořit svůj vlastní cukrový peeling doma – smíchejte mandlový olej, cukr a několik kapek esenciálního oleje vysoké kvality.

Zdroj: článek S cukrem omladíte svoji pleť

Poradna

V naší poradně s názvem CESTOVÁNÍ LETADLEM S AV MALFORMACÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Anna.

Je možné cestovat letadlem s operovanou AV malformací na mozku bez rizika z prasknutí a zakrvácení?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Bohužel to bez rizika není. Hrozí zde mnoho komplikací a je důležité, abyste jeden měsíc před odletem začala spolupracovat se svým neurologem, který vám přizpůsobí léčbu a sníží tak možná rizika. Rovněž vás poučí o tom, jak si budete sama aplikovat nízkomolekulární heparin těsně před odletem.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Jak dlouho trvá cca operace aneuryzma mozku?

Skladování cukrového peelingu

Mějte na paměti, že pokud je domácí cukrový peeling uchováván příliš dlouho, tak často rád žlukne, nebo se zkazí vlivem bakterií a vzdušné vlhkosti. Prodloužit životnost domácího cukrového peelingu lze přidáním vitamínu E (rozříznutím vitamínové kapsle) anebo také mořská sůl dokáže prodloužit trvanlivost peelingu. Nejlepší je si svůj cukrový peeling připravit vždy čerstvý.

Zdroj: článek Jak si udělat domácí cukrový peeling

Poradna

V naší poradně s názvem VLIV NARKÓZY NA MOZEK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Leoš.

Dobrý den, mám dotaz - jaká rizika z narkozy se vyskytují u osoby 62 leté s diagnosou ROZTROUŠENÁ SKLEROZA MOZKOMÍŠNÍ - když: diagnosa je v trvání již cca 35 let, stav je však z větší míry stabilizovaný tzn. pacient je relativně vitální, pohyblivý - cca 15 let se léčí preventivně injekcemi Avonex -interferon 1x týdně, má trochu problém se sítnicí jednoho oka - nekroza ve zcela nejperifernější části sítnice.Na kontrolní magn. rezonanci se nedávno obejvil drobný nález na míše na C 2 a C 7. Subjektivně je apcient bez potíží. Nyní čeká pacienta operace malinké pupeční kýly o velikosti cca 15mm. Prosím, jaká rizika v tomto případě hrozí...? Děkuji za informace. Leoš.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Existuje kalkulačka na výpočet pravděpodobnosti, že vlivem narkózy dojde k srdeční zástavě nebo infarktu myokardu. Jde o tak zvané perioperační riziko. Zde je odkaz:
https://www.mdcalc.com/calc…

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Vliv narkózy na mozek

Používání cukrového peelingu

Jednou týdně je optimální používání domácího cukrového peelingu, abyste dosáhli významných pokroků v jemnosti své pleti. Drhnutí pokožky by mělo být provedeno jemně konečky prstů nebo žínkou krouživými pohyby, ideálně ve sprše nebo ještě před odchodem do sprchy. Pokud máte citlivou pleť, tak si peeling provádějte tehdy, když před vámi nejsou žádné zvláštní události. Odstranění odumřelých kožních buněk pomocí cukrového peelingu může někdy způsobit na červené flíčky na pleti, takovou jakoby jemnou dermatitidu, nebo kopřivku na dobu tak jednoho až dvou dní. Takže pokud máte jemnou a citlivou kůži, tak si naplánujte cukrový peeling na klidný den nebo večer.

Zdroj: článek Jak si udělat domácí cukrový peeling

Poradna

V naší poradně s názvem LÉK GABANOX se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie Škrabalova.

Beru Gabagama 300 mg 2krat denně na diabetickou polyneuropatii.Začaly mi padat asi po 1,5 měsíci vlasy. Doktorka mi řekla, že se mám nechat vyšetřit na štítnou žlázu. Ale já jsem přesvědčená že je to tím lékem. Prosím, co mám dělat.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Léčivo GABAGAMMA 300 obsahuje účinnou látku gabapentin, což je antiepileptikum používané při léčbě neuropatické bolesti. U gabapentinu známe jeho nepříznivé účinky, jako je somnolence (ospalost), závratě, ataxie (nešikovnost), únava, nevolnost, zvracení a rýma. Alopecie (vypadávání vlasů) bývá jen vzácným vedlejším účinkem antiepileptik a u gabapentinu není doposud dobře popsaným jevem.
Existuje ale jeden zdokumentovaný případ ženy (28 let), která dostala gabapentin v denní dávce 1,8 g na léčbu chronické bolesti po implantaci kardiostimulátoru. Po jednom týdnu léčby gabapentinem si všimla významného vypadávání vlasů a vyšetření ukázalo parciální oblasti alopecie (bez vlasů) mezi oblastmi s normálním růstem vlasů. Vypadávání vlasů bylo patrnější ve frontální a parietální oblasti. U této pacientky byly provedeny testy na štítnou žlázu, hematologické testy, plazmatické elektrolyty, hladiny železa a feritinu v krvi, kortizol a adrenokortikotropní hormon, a vše bylo v normálních mezích. Lékaři se proto začali domnívat, že ztrátu vlasů mohl vyvolat gabapentin, protože začátek vypadávání vlasů koreloval se zahájením léčby. Léčba gabapentinem byla ukončena a vypadávání vlasů se zastavilo dva měsíce po ukončení terapie, po čemž následovalo postupné opětovné zarůstání vlasů.
Každý lék má svá rizika a je na pacientovi / lékaři, aby si vyhodnotili, zdali přínosy léčby tato rizika převyšují, či nikoliv. Promluvte si proto znovu se svou lékařkou o náhradním řešení.
Pokud se dohodnete na jiné léčbě, pak mějte na paměti, že gabapentin je návykový lék a i po krátkodobé léčbě mohou nastat abstinenční příznaky, neboli příznaky z vysazení. Příznaky z vysazení se mohou objevit krátce po vysazení, obvykle do 48 hodin. Nejčastěji hlášené příznaky zahrnují úzkost, insomnii (nemožnost spát), nauzeu, bolesti, pocení, třes, bolest hlavy, depresi, neobvyklé pocity, závrať a malátnost. Pokud má být gabapentin vysazen, doporučuje se, aby byl vysazován postupně po dobu minimálně 1 týdne nezávisle na indikaci.
Odkaz na zdokumentovaný případ vypadávání vlasů: https://www.jpsmjournal.com…

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Gabanox 300 recenze

Typy peelingu

Existují v podstatě tři typy:

  • Mechanický peeling: tento typ funguje na principu brusných částic, které se rozpustí v krému nebo pastě, nanesou na kůži a poté se začne pokožka třít. Tyto typy peelingu jsou vyráběny nejen jako kosmetické výrobky, ale mohou být snadno vyrobeny i doma. Jednoduchým receptem je například směs medu s tvarohem a cukrem, tato směs se vmasíruje do kůže a následně omyje. Čím více cukru se použije, tím větší bude efekt peelingu. Podle doporučení dermatologů může být jemný mechanický peeling aplikován jednou týdně.
  • Chemický peeling: základem jsou kyseliny, které odstraňují odumřelé buňky z buněčných struktur. Kyseliny jsou přidávány do krémů nebo gelů a jsou nabízeny jako chemické peelingy. Chemické peelingy obsahují ovocné kyseliny, například glykolovou, jablečnou, vinnou, citrónovou, pyrohroznovou a salicylovou (kyseliny do 40 %), dermatologové používají produkty, které mají 70% obsah kyseliny. Nevýhodou prodávaných produktů je, že by musely obsahovat o 10 % kyseliny více, než je povoleno, aby se dostavil viditelný efekt. V takovém případě se již jedná o kosmetické produkty (léky), které jsou pouze na předpis a musí být používány pod dohledem dermatologa. Čím vyšší je koncentrace kyseliny, tím hlouběji se dostane, ale na druhou stranu je tento účinek agresivní. Pokud budete chtít používat vyšší dávky ovocných kyselin, tak jen pod dermatologickým dohledem.
  • Biologický peeling: obsahuje enzymy tuku a bílkovin, které štěpí tmelící látky v kůži a dojde tak ke snadnému odloučení starých buněk. Biologický peeling je k pokožce šetrnější.

Zdroj: článek Domácí peeling

Poradna

V naší poradně s názvem VRÁSKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alice.

Pěkný den,

ráda bych se zeptala, od kdy používat krémy proti vráskám? Je mi jasné, že je to individuální. Je mi 24 let a pokožku mám spíše sušší a velmi citlivou. Začala jsem nedávno používat krém proti stárnutí pleti od značky Clinique pro suchou až velmi suchou pokožku. Nicméně v lékárně mi bylo řečeno, že když začnu používat krémy proti vráskám příliš brzy, stane se moje pleť vůči složkám proti stárnutí rezistentní a v budoucnu už mi tyto složky nebudou pomáhat. Popravdě řečeno, moc tomu nerozumím, protože tohle by se úřeci mohlo stát i čtyřicátnici, která je začně používat a její pleť bude následně rezistentní. Nebo ne? Mám také potíže s šupinkami na pleti v oblasti mezi obočím a na bočních stranách nosu. Měla bych proto používat na tyto partie ještě silnější - hutnější krém nebo je to běžné - kůže se prostě a jednoduše měni? Peeling používat nemůžu, mám citlivou pokožku a po peelingu se mi na obličeji udělají svědivé pupínky.

Děkuji za odpověď!

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Ahoj Alice, boj proti stárnutí je marný a musíme se smířit s tím, že s postupem času se naše tělo mění. U někoho je to vidět méně a u někoho více. Proto tvrzení, že by se projevy stárnutí mohly stát resistentní proti nějakým kosmetickým látkám je nesmysl. Stárnutí nezastavíte, ale můžete zjemnit nebo maskovat jeho průvodní znaky, mezi které patří i vrásky.
O svu pleť byste ve Vašem věku měla pečovat několika různými způsoby. Zejména čistícím mlékem a vhodným nočním a denním krémem. Například Váš denní krém, by měl v sobě obsahovat antioxidanty, což jsou vitamíny A, E a C. Především pak přírodní vitamín A ve formě betakarotenu. Ten navíc Vaši pleť tonizuje do tmavšího odstínu. Takže máte pocit, že jste jakoby trochu opálená od sluníčka. Jako noční krém je vhodný krém proti vráskám s obsahem Koenzymu Q10. Dále svůj denní krém na vrásky také můžete vystřídat s lehkým krémem s rostlinnými výtažky z aloe vera.
Nezapomínejme také na skutečnost, že na pleti se odráží celkový stav Vašeho těla. Takže doporučuji také provést čtyřikrát do roka detoxikaci organismu pomocí řasy Chlorella. Přikládám adresu na obchod, kde ji nejen mají, ale dokonce si ji i sami pěstují, takže máte jejich záruku, že v tabletách je skutečně česká Chlorella. https://www.ebiocen.cz/labi….

Jinak co se týká Vašich šupinek mezi obočím a na nose, tak Vám doporučím vyzkoušet krém na holení nohou, například polská Opilcka, je vhodná. Opilca totiž narušuje keratin, ze kterého je tvořeno naše ochlupení. Z keratinu je tvořena ale i svrchní část kůže a tedy i vaše nechtěné šupinky na nose a mezi obočím. Vím, že jste psala, že máte alergické projevy po použití peelingového přípravku, a toto je metoda, kdy je velmi pravděpodobný výskyt alergické reakce, ale je to způsob jak odstranit šupinky na kůži. Proto doporučuji opatrnost a nejdříve ošetřit jen malou část na jedné straně vašeho nosu s dobou působení, která je uvedena v návodu použití. Kdybyste cítila během působení opravdu nepříjemné pálení, tak si to raději smyjte a následně ošetřete indulonou nebo podobným mastným krémem a nechte v klidu. Kdyby se to moc nepovedlo a projevilo by se to viditelnou reakcí, tak máte ještě druhou polovinu nosu, která je v pořádku. Mezi obočím by se tento nezdar dal skrýt o to hůře. Případná reakce projevená zarudnutím kůže by měla zmizet do jednoho až dvou dnů.
Napište mi sem jak to s vámi dopadlo.

Zdraví Vás Cempírek!

Zdroj: příběh Vrásky

Domácí ananasový peeling

Složení ananasového peelingu:

  • 500 g ananasových plátků
  • 100 ml vody
  • 2 lžíce kukuřičné mouky nebo písku
  • 1 lžíce sprchového gelu
  • ½ lžičky olivového oleje

Použití ananasového peelingu:

  • Ananas nakrájejte na kostičky, smíchejte se 100 ml vody a rozmixujte, vše dobře promíchejte a nalijte do mísy.
  • Přidejte 2 lžíce kukuřičné mouky, 1 lžíci sprchového gelu a ½ lžičky olivového oleje.
  • Vše dohromady smíchejte.
  • Masírujte tělo pomocí této směsi krouživými pohyby od hlavy až k patě.
  • Více pozornosti věnujte místům, jako jsou kolena a lokty.
  • Po masáži se opláchněte teplou vodou.

Účinek ananasového peelingu:

Pro suchou a citlivou pokožku je tento velmi jemný peeling z olivového oleje ideální.

Zdroj: článek Domácí peeling

Poradna

V naší poradně s názvem ROZŠÍŘENÉ PÓRY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Martina.

Dobry den, chcem sa opytat..aka maska je dobra na pory ?? existuje nejaka kozmetika, ktora by mi pomohla aby sa moje pory zmensili alebo stiahli ?? nezmyznu mi asi nikdy:(

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Jak na velké póry? Pokud se jich chcete skutečně zbavit na trvalo, tedy je zúžit, tak vám žádná kosmetika zcela nepomůže. Jediné řešení, jak rozšířené póry zúžit je pomocí chemického peelingu a nebo s pomocí laserové terapie, toto dokáže velké póry znatelně zredukovat.
Kosmetika, určená na velké póry, tyto jenom překryje, a ačkoliv by reklamní text u těchto výrobků mohl slibovat úplné vyřešení tohoto problému, tak tomu tak není. Velké póry jsou vlastností konkrétní pokožky a krém ani pleťová maska na póry je nikdy trvale neodstraní. Půjde vždy jen o relativně krátkodobé řešení. Pokud použijete korekční kosmetiku na velké póry, tak dbejte na dobrý podklad, který dobře přilne k vyčištěné pokožce a vytvoří základ pro další make-up, který pak lépe drží a má vyrovnaný základ. Jako vhodný podklad doporučuji Clarins - Bázi na vyplnění vrásek a pórů, odkaz: https://www.krasa.cz/baze-n… a jako péči pro delší efekt na stažení rozšířených pórů doporučuji sérum Idealist od Estée Lauder odkaz: https://www.krasa.cz/serum-…

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Rozšířené póry

Jak se zbavit mílií

Existuje několik různých typů mílií. V závislosti na příčině se dá každý druh léčit, ale jiným způsobem. Pokud si chcete odstranit mílie doma, existuje několik výrobků na jejich odstranění – Naturalis, Tretanoil gel a beta hydroxy kyselina, která se aplikuje na postiženou oblast a nechá se zaschnout. K dispozici je také možnost extrakce, použití kyselé slupky ovoce nebo dermabraze.

Existují dva typy mílií, které by neměly být léčeny doma. Prvním druhem jsou mílie vyskytující se u dětí. Tyto mílie jsou považovány za přirozené a měly by zmizet v průběhu času. Druhým typem jsou mílie vyskytující se pod očima a na očních víčkách. Tyto mílie se dají léčit v domácnosti pomocí krémů s obsahem silných chemikálií. Na druhou stranu se to nedoporučuje, protože aplikace těchto krémů na oční víčka není zrovna dobrým nápadem.

Peeling

Pro odstranění mílií je velmi účinný peeling. Peeling by se měl provádět alespoň třikrát týdně. Mílie se totiž objevují také, když je pokožka zanedbaná a neopečovávaná. Díky peelingu dochází k odstranění všech nečistot, mazu a odumřelých kožních buněk, které způsobují mílie. Velmi účinný je i exfoliační krém, který lze zakoupit v drogérii. Pokud se vám nechtějí vyhazovat peníze, je možné si jej vytvořit i doma. Výroba je jednoduchá, postačí vám hnědý cukr a olivový olej. Tyto ingredience smícháte a vytvoříte pastu, kterou aplikujete na obličej krouživými pohyby.

Opalovací krém

Použití opalovacího krému s ochranným faktorem 15 nebo vyšším. Vystavování se slunci den co den způsobuje houstnutí kůže, které má za následek její tvrdost. Je důležité, aby došlo k přirozenému sloupnutí kůže. Nejlépe se toho dosáhne vyloučením odumřelých buněk pokožky přes póry. Je důležité, aby opalovací krém chránil pokožku. Zároveň je důležité, aby pokožka byla hladká a mladistvá.

Kosmetické přípravky

Příliš silné hydratační krémy nebo make-up způsobují ucpávání pórů a tvorbu mílií. Je důležité, aby došlo k výměně kosmetických přípravků. Nejúčinnější přípravky jsou ty, které neobsahují oleje.

Kyselina glykolová

Použití peelingu z kyseliny glykolové, který by se měl používat jednou nebo dvakrát do měsíce, napomáhá zvláčnění pokožky tak, že dochází k přirozenému exfoliačnímu procesu. Díky tomuto procesu jsou z obličeje odstraněny nečistoty a mastnota. Je důležité, aby došlo k vyzkoušení peelingu na jinou část těla (ruka), protože některé kyselinové peelingy mohou být příliš silné pro citlivou pokožku.

Návštěva lékaře

Sjednejte si schůzku s dermatologem, pokud exfoliační kůry a změna životního stylu nepomáhá s odstraněním mílií. Některé mílie jsou tak hluboko v kůži, že nemohou být odstraněny přirozeně a musí být odstraněny dermatologem. Proces odstranění mílií dermatologem zahrnuje malý zákrok pomocí sterilní jehly.

Zdroj: článek Bílé kuličky pod kůží jsou mílie

Příběh

Ve svém příspěvku CHEMICKÝ PEELING DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenulw.

Zdravím, taky jsem vyzkoušela a můžu doporučit. Narazila jsem na skvělou nabídku chemického peelingu se slevou 45%. Kdo chce tuhle metodu zkusit, najdete ji nyní na http://www.slevopoly.cz

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Chemický peeling diskuze

Lufa na masáž proti celulitidě

Lufa (luffa) je významným pomocníkem při důkladném mytí a prokrvení celého těla. Používá se zejména při peelingu, masáži, je skvělý pomocník v boji proti celulitidě a je vhodná do sauny. Lufou docílíte jedinečné masáže a prokrvení pokožky, což se u celulitidy doporučuje. Masírujte ruce a nohy mokrou lufou vždy směrem k srdci.

Masážní lufa ve je svém přírodním tvaru velmi vhodná do sauny. Je užitečným pomocníkem při mytí, masáži a peelingu pokožky. Pokožka se přirozeně zbaví odumřelých buněk, prokrví se a po koupeli je připravena na aplikaci další péče ve vašich domácích lázních. Přírodní lufa je používána v domácích lázních zejména při mytí, peelingu, masáži a je vhodná do sauny. Mytí pokožky těla tímto přírodním produktem je velmi přirozené a příjemné.

Lufa se totiž po namočení stává příjemně měkkou až hladkou a mytí se tak stává pro pokožku komfortní a zdravou procedurou. Mytí je zároveň jemným peelingem. Přírodní lufa je velmi šetrná k pokožce a v koupelně se stává naprosto nenahraditelným pomocníkem. Každý produkt má originální tvar a je vhodný i jako krásná přírodní dekorace koupelny a sauny.

Zdroj: článek Celulitida – masáž na doma

Poradna

V naší poradně s názvem RANKY PO DÁVNÝCH POPÁLENINÁCH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Natálie.

Dobrý, den, chtěla jsem se zeptat, mám drobné popáleninky po klasických nehodách (opaření vodou, žehličkou lehce), některé mám už 2roky, ale na prstech mi třeba zůstalo malinké kolečko tmavší pleti někdy trošičku vystouplé. Vím, že bych hlavně měla být opatrnější, ale nejsou nějaké přípravky či babské rady, jak to zkusit nechat vymizet? To už ty skvrnky budu mít do konce života? Děkuju předem za odpověď.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Ahoj Natálie, s jizvami po popálení je to podobné jako s tetováním, je to na celý život. Můžete jen zjemnit kontrast jizev po spáleninách pomocí chemického peelingu, tak zvaná exfoliace pleti. Chemický peeling dokáže narušit vrchní část pokožky a vyvolat její obnovení. Provádí se výlučně ve specializovaných studiích, protože je to nebezpečný zákrok a hrozí u něho nevratné poškození kůže, proto je třeba ho provést jen odborně!

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Ranky po dávných popáleninách

Věk kolem 40. roku

Zdravotní stav: Fyziologicky dochází k poklesu hormonu mládí (DHEA), člověk se mění po tělesné stránce a začíná převažovat tuková hmota nad svalovou. Oslabuje se imunitní systém, člověk je více unavený, náchylnější k onemocněním. Snižuje se ostrost vidění, u žen odchází chuť a začíná pozvolné ubývání na výšce zhruba o centimetr každých 10 let. První viditelné změny by měly být výzvou k dodržování zdravého životního stylu a nezanedbání žádných příznaků nemoci. Oslabující se organizmus se může projevovat častějšími nemocemi v období zvýšených fyzických nároků. Přílišné přepínání vede k předčasnému stárnutí, u mužů není výjimkou ani infarkt či mrtvice.

Je to etapa zralého věku, kdy čerpáme ze všestranné celoživotní praxe, po které následuje období stárnutí, předávání zkušeností a bilancování vlastního života. Čtyřicítka bývá pro ženy někdy věkem ne vždy příjemného bilancování a občas i první fází pochyb o vlastní věčné mladosti. Úspěšný, stejně starý muž má naopak pocit, že mu patří svět.

Pozdní mateřství ...

Na otázku k pozdnímu mateřství, které je v současnosti moderní záležitostí, psycholog dr. Šmolka odpovídá: „Riziko nespočívá ani tak v posunu věku prvního mateřství, jako spíše v tom, že se jim poměrně výrazně snižuje šance nalézt si uspokojivý partnerský vztah. Má-li tedy třicetiletá profesně úspěšná žena perspektivního partnera, pak může bez většího rizika mateřství ještě chvilku poodložit. Pokud partnera nemá, pak riskuje, že jí bude hrozit osud ´čekanky´, čekající na to, zda se její vyvolený časem rozvede či nikoli. Chápu ale, že genetici a gynekologové budou mít jiný názor a odklad dětí budou oprávněně vnímat jako rizikový, včetně zvyšujícího se rizika problémů s pozdějším otěhotněním. Tato rizika jsou tedy z části zdravotní a z části společenská a představují potíže s hledáním vhodného partnera. Pokud se však zdravotní rizika podaří překonat a třeba i ženě pár let po třicítce se narodí první dítě, pak žádné zvláštní nebezpečí nehrozí. Ona je většinou v situaci, kdy si své mateřství dokáže užít a vhodně spojit i s profesní kariérou. Ani děti již dnes nevnímají své poněkud starší rodiče jako nějaké geronty, za něž by se měly stydět. Protože ani jejich vrstevníci na tom nebudou jinak.“

Muži mají jisté biologické i společenské výhody v tom, že u nich se případná rizika pozdějšího rodičovství redukují hlavně na rizika sociální. Uživit a vychovat! Tedy pokud obejdeme případné potíže s potencí. Zde je však, naštěstí pro ně, pokrok vědy již tak daleko, že ani totální impotence nemusí být překážkou pokrevního otcovství.

Zdroj: článek Dokonalý manévr: biologické hodiny u žen a mužů

Příběh

Ve svém příspěvku PEELING ST. IVES se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.

Pro me je jednickou v peelingu jednoznacne St. Ives. Super cena a zatim jsem lepsi nenasla. https://www.pudlo.cz/stives

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Peeling St. Ives

Vůně do cukrového peelingu

Pro lepší relaxaci a hýčkání při aplikaci cukrového peelingu, přidejte do cukrové pasty pár kapek éterických olejů, jako levandulový, citrusový nebo mandlový. Tyto pohádkové vůně skvěle obohatí váš domácí cukrový peeling a umocní zdravotní účinky této domácí péče.

Zdroj: článek Jak si udělat domácí cukrový peeling

Poradna

V naší poradně s názvem OTĚHOTNĚNÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Markéta Boková.

Dobrý den chtěla bych se zeptat jsem po rakovině prsu prošla jsem operací ,chemoterapií a ozařováním ted už v listopadu to budou 2roky co chodím na Zoladex ,když budem chtít mimčo s přítelem mohu otěhotnět,nemůže se nic stát.Děkuji Boková

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Otěhotnět můžete, ale před tím bych doporučoval konzultovat váš aktuální zdravotní stav s vaším gynekologem. Je třeba zvážit různá rizika, jako například nežádoucí účinky Zoladexu nebo návrat karcinomu po hormonální bouři, která přijde s těhotenstvím. Držím palce a přeji pěkné mimčo.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Otěhotnění

Péče o pleť

Nikdy si nevymačkávejte černé tečky. Používání prstů k odstranění černých teček ve skutečnosti přidává pórům více nečistot a bakterií, a zhoršuje to stav kůže plné černých teček. Jakkoliv těžké to může být, vždy se vyvarujte dotýkání kůže a odstraňování černých teček silou.

Nepoužívejte přístroje na odstraňování černých teček. Obchody dnes nabízejí přístroje na odstraňování černých teček, abyste si mohli pleť ošetřovat sami doma. Nicméně tyto pomůcky mohou být po špatné dezinfekci plné bakterií a mohou kůži zjizvit. Nechte tedy používání ocelových nástrojů profesionálům a držte se používání čističů a peelingů.

Pokud máte citlivou pokožku, nepoužívejte hrubý peeling, který ji může podráždit a zhoršit černé tečky. Pokud vás pokožka při použití peelingu bolí, přestaňte ho používat a nahraďte jej jemnějším čističem. Pokud máte s hrubšími peelingy problém, zkuste používat ovesné vločky, ty jsou nejlepším peelingem.

I když si černé tečky nevymačkáváte, běžné dotýkání se obličeje přenáší bakterie z rukou na pleť. Ruce jsou nejšpinavější část těla a častá příčina mnoha černých teček. Vyvarujte se tedy pokládání obličeje na ruce nebo zbytečného dotýkání se pleti. Také pravidelně měňte ložní prádlo, které je zdrojem odumřelých buněk. Perte jej nejméně jednou týdně, abyste z látky odstranili nánosy nečistot a pomohli tak udržet tvář bez černých teček.

Žádná z metod pro odstranění černých teček a peeling nepřináší výsledky okamžitě. Ošetřujte pleť vhodnou metodou každý den po dobu několika měsíců, abyste ji úplně zbavili černých teček. Pokud po několika měsících černé tečky nezmizí, měla by následovat návštěva dermatologa. Dermatolog vám může předepsat určité léky a krémy na odstranění tohoto problému. Pokud navštívíte drogerii, můžete si koupit výrobky určené pro čištění pleti obličeje. Kosmetické přípravky na odstranění černých teček používejte dvakrát denně. Pomáhá to udržet pleť čistou. I když je to lákavé, nesahejte si na obličej. Vlasy noste stažené z tváře. Zkuste třeba i tento tip: Nahřejte žínku namočenou v teplé vodě v mikrovlnné troubě. Až trochu zchladne, přiložte ji na obličej. Otevřou se vám póry a ošetření pleti bude účinnější. Poté, co jste pleť ošetřili, opláchněte obličej studenou vodou, aby se póry znovu uzavřely.

Zdroj: článek Domácí slupovací maska na černé tečky

Poradna

V naší poradně s názvem KOTVALD :P se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mirek.

Zdravím,prosím a kde se to dá udělat? To vybělení bělma? :O zní to zajímavě a lákavě..

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Chirurgické bělení bělma se zatím v ČR neprovádí, protože není schválen postup bělení. Normálně se tento postup používá ve Spojených státech, kde je mnoho soukromých ordinací s touto nabídkou. Tato metoda bělení není zcela bez rizika. Při chirurgickém bělení očního bělma se používají silné chemikálie a objevují se zprávy o komplikacích po operaci. Tyto komplikace s hojením již vedly k úplnému rozleptání bulvy a následné destrukci oka. Pro příklad výsledku když se to povede je zde odkaz na operační centrum v USA: https://www.eyesbyklein.com…

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Kotvald :P

4. Chemický peeling také může vybělit pigment

Chemické peelingy (exfoliace pleti) používají silné kyseliny k odstranění povrchové vrstvy kůže. Při chemickém peelingu dochází k rozleptání horní vrstvy kůže a hojení způsobí, že se začne tvořit nová – zdravá pokožka, která již nemá shluky melaninu, který zde dříve způsobil stařecké skvrny. Více se o chemickém peelingu dočtete zde: Chemický peeling
 

Zdroj: článek Jak dostat pigmentové skvrny z obličeje

Poradna

V naší poradně s názvem RŮŽE NEMOC ZPŮSOBY PŘENOSU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ivana trefilová.

Dobrý den, jak je prosím růže nakažlivá-jaká jsou rizika styku pro těhotné v posledním trimestru s osobou s růží ,která má po 10 denním léčení antibiotiky?
děkuji za odpověď

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

V této fazi léčby je riziko přenosu stále velké, takže nedotýkejte se rány a ani příliš postiženého a nepodávejte si ruce. Na osušení rukou vždy použijte vlastní ručník po celou dobu návštěvy.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Růže nemoc způsoby přenosu

Jak si vyrobit svůj vlastní cukrový peeling - recept

Pokud jste došli k závěru, že komerčně vyráběné cukrové peelingy jsou příliš drahé, tak je ten správný čas na vyzkoušení něčeho nového. Na výrobu základu cukrového peelingu budeme potřebovat jeden malý šálek cukru a malé množství oleje, který může být buď olivový, kukuřičný, arašídový nebo i slunečnicový. Do cukru ho přidejte tolik, abyste dosáhli pastovité konzistence. Cukr je třeba, aby byl býlí a byl třtinový – vyroben z cukrové třtiny. Hnědý cukr má tendenci přidat do cukrového peelingu lehký pach melasy. Nyní můžeme použít řadu užitečných a kůži prospěšných složek, které můžeme přidat k tomuto cukrovému základu.

Zdroj: článek Jak si udělat domácí cukrový peeling

Poradna

V naší poradně s názvem RYMA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Katerina.

Mam jeste jeden dotaz od stredy mam rymu nic silneho je tekouci je lecena kapkami a sprejem s morskych ras bude to nejak vadit na plasticky zakrok?Cely den jsem vpohodě jen rano ucpana dirka v nose

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Rýma, při které se ucpávají nosní dírky, vadit bude. Je potřeba zhodnotit váš stav vyšetřením, zvážit rizika a pak se teprve lékař rozhodne, jestli zákrok provede.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Ryma

Účinky pohybu na zdraví

Pravidelná fyzická aktivita prováděná po delší dobu snižuje rizika vzniku různých onemocnění nebo dokonce úmrtí.

  • Snižuje rizika předčasného úmrtí.
  • Snižuje rizika předčasného úmrtí na srdeční onemocnění.
  • Snižuje rizika vzniku diabetu.
  • Snižuje rizika vzniku vysokého krevního tlaku.
  • Pomáhá snižovat krevní tlak u lidí, kteří již mají vysoký krevní tlak.
  • Snižuje riziko vzniku rakoviny tlustého střeva.
  • Snižuje pocity deprese a úzkosti.
  • Pomáhá kontrolovat váhu.
  • Pomáhá budovat a udržovat zdravé kosti, svaly a klouby.
  • Pomáhá starším lidem, aby se stali silnějšími a lépe se pohybovali bez pádů.
  • Podporuje psychickou pohodu.

Zdroj: článek Zdravý pohyb

Vyhřezlý konečník – léčba

Rektální výhřez může být buď částečný, což zahrnuje jen sliznici, nebo může být kompletní, což zahrnuje celou stěnu konečníku. Tento problém může nastat u dětí, ale je mnohem častější u starých lidí. K léčbě rektálního prolapsu je vhodná operace. Většina operací rektálního výhřezu se provádí pod celkovou anestezií. U starších pacientů se používá epidurální nebo spinální anestezie. Existují tři typy operací rektální prolapsu.

  • U zdravých dospělých se provádí operace břicha. Tato operace se provádí v celkové anestezii, kdy lékař vede chirurgický řez břichem a poté odstraní část tlustého střeva.
  • Někdy může dojít k tomu, že se objeví měkký kus tkáně kolem konečníku. Tento problém se pak řeší pomocí laparoskopické operace.
  • U starších osob nebo osob s jinými zdravotními problémy se provádí operace přes konečník.

Prolaps konečníku nebo tlustého střeva lze léčit z pánevního dna, kdy lékař odstraní část tlustého střeva a konečník spojí s okolní tkání.

U dětí s rektálním prolapsem nemusí dojít k operaci.

Rizika léčby

Rizika spojená s anestezií:

  • dýchací potíže, pneumonie;
  • problémy se srdcem;
  • reakce na léky.

Rizika spojená s operací:

  • krvácení;
  • infekce.

Další rizika:

  • velmi častá zácpa;
  • inkontinence;
  • znovuobjevení prolapsu.

Zdroj: článek Vyhřezlý konečník

Autoři uvedeného obsahu

 Bc. Jakub Vinš

 Mgr. Marie Svobodová

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Jana Fábryová


rizika ozařování patní ostruhy
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
rizika pri ozarovani prostaty
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.