Hranatý obličej čtvercového tvaru je tvarově krátký, ale široký, s výraznými hranatými rysy. Čtvercový obličej má výrazné široké čelo i čelist. V těchto oblastech je šířka obličeje přibližně stejná a současně je tato šířka přibližně stejná jako výška (délka) obličeje. Hranatý obličej může sice působit zajímavě, ale dost často potřebuje zjemnit rysy, čehož lze snadno docílit vhodně zvoleným účesem pro tento tvar obličeje.
Obdélníkový obličej je o něco delší než oválnější, což je třeba mít při výběru nového sestřihu na paměti. Rozhodně se vyhýbejte dlouhým vlasům a naopak i těm extrémně krátkým. Ideální je jakýsi střed, který nijak neuškodí vašim obličejovým proporcím.
Tipy – účesy ženy
Obdélníkový obličej je o něco delší než oválnější, což je třeba mít při výběru nového sestřihu na paměti. Rozhodně se vyhýbejte dlouhým vlasům a naopak i těm extrémně krátkým. Ideální je jakýsi střed, který nijak neuškodí vašim obličejovým proporcím.
Pro tento tvar obličeje se hodí široká škála střihů. Je však třeba mít na paměti, že lépe vypadají účesy, které jsou z bočních stran více prostříhané. Velmi krátké sestřihy tomuto obličeji svědčí a zlepšují celkové rysy. Vyhnout byste se měl účesům s pěšinkou uprostřed a ofinou.
Hranatý obličej protáhlého tvaru se nazývá také obdélníkový tvar obličeje. Obličej je delší než širší, v oblasti čela a čelisti zhruba stejně široký. Charakterizuje jej rovná linie mezi čelní a čelistní oblastí, široké čelo i široká brada.
Hranatý obličej (jedním z typů je známý čtvercový obličej) se vyznačuje širokou tváří a širokým čelem, výraznými lícními kosti a zaoblenou čelistí. Čelo, lícní kosti a čelisti jsou přibližně stejně široké, jen brada je úzká.
Pro ženy s hranatým obličejem je vhodné volit účesy, které jejich obličej opticky prodlouží a změkčí. Pro změkčení tvaru obličeje jsou vhodné účesy, které působí bohatě a nadýchaně. Zároveň ofiny a stupňovité sestřihy mohou hezky rámovat ostré rysy. Delší sestříhaná ofina může pomoci bradu opticky zúžit.
Pokud se žena s hranatým obličejem rozhodne pro krátký sestřih, měla by vsadit na ofinu sestříhanou na bok. Vhodný je například pixie cut, protože ten zvětšuje objem na temeni hlavy.
Obvykle platí, že pro ženy s hranatým obličejem není úplně vhodné mikádo, pokud byste si ho ale i tak zvolily, měly byste si vybrat variantu, kdy je pěšinka na straně a délka vlasů sahá pod bradu.
Jinak platí, že pro ženy s hranatým obličejem jsou vhodné hlavně sestříhané účesy, u kterých se dají konečky vlasů sčesat do obličeje, aby zjemňovaly rysy.
Pro hranatý obličej jsou asi nejvhodnější dlouhé vlasy doplněné o pěšinku na straně. Rozhodně není vhodná rovná ofina. Ofina by ve všech případech měla být delší a vzdušnější a ideálně směřovat k jednomu boku.
Co se týká účesů na nejrůznější akce, tak základním pravidlem u žen s hranatým obličejem, by mělo být, aby účes zjemňoval rysy, toho se dá dosáhnout tak, že do tváře vždy bude spadat pár pramenů a účes nebude pevně utažený.
Jedná se o onemocnění s vyrážkou, které je i pro lékaře někdy těžko rozlišitelné. Tento stav kůže lze snadno zaměnit s jinými podobnými kožními problémy, jako je ekzém, atopická dermatitida a především akné. Ovšem keratóza má své vlastní charakteristické rysy, které pomohou při jejím odlišení od jiných kožních onemocnění.
Nejvýznamnější a nejvýraznější rysy a příznaky folikulární keratózy:
malé, tvrdé a špičaté hrbolky velikosti pískových zrnek nebo krupice, objevují se na pažích (horní části ramen), na stehnech a na hýždích
hrbolky mají obvykle barvu kůže, mohou být ale také načervenalé a mohou se zapálit; na rozdíl od aknózních puchýřků jsou hrbolky folikulární keratózy velké pouze 1–2 milimetry
typický kuřecí nebo husí vzhled kůže je silnou indikací folikulární keratózy
postižená pokožka připomíná na dotek smirkový papír
pokožka se stává suchou a drsnou; suché počasí a zima onemocnění obvykle zhoršují
hrbolky jsou obvykle bezbolestné, mohou ale začít svědit a bolet, pokud se kůže příliš vysuší
keratóza na tváři vytváří zarudlý vzhled pokožky obličeje
na postižené oblasti lze pozorovat změnu barvy pleti či „zdvojení“ zabarvení pokožky
Folikulární keratóza se objevuje v následujících typech nebo variacích:
folikulární keratóza alba (keratosis pilaris alba) – na kůži se objevují drsné hrbolky, ale bez podráždění
folikulární keratóza rubra (keratosis pilaris rubra) – na kůži se objevují načervenalé zanícené ranky
folikulární keratóza rubra faceii (keratosis pilaris rubra faceii) – na tváři se objevují načervenalé hrbolky
Keratóza patří mezi nejméně prostudovaná a probádaná onemocnění kůže. Mechanismus spouštění této nemoci zatím lékaři přesně nechápou. Keratóza se zhoršuje u lidí, kteří trpí i na alergické kožní onemocnění. Je problematická v suchém a chladném počasí, kdy ztrácí pokožka svou vlhkost a stává se extrémně drsnou a svědivou.
Fyziognomie je analýza charakterových vlastností vyplývajících z fyzického vzhledu a jde o velmi staré umění, z něhož nejsou vyčleněni ani muži.
Postup
Nejprve se na člověka a jeho obličej podívejte zepředu a analyzujte tvar obličeje. Poté ho prostudujte ze strany a zkoumejte jeho celkový profil. A na závěr analyzujte jednotlivé rysy obličeje zvlášť, a to opět jak zepředu tak ze strany. Vždy si zapamatujte především ty rysy tváře, které vás upoutaly na první pohled, když jste osobu spatřili poprvé. Nezapomeňte jim přičíst patřičný význam ve vašem konečném úsudku.
Kulatý a oválný
Vlastníkem tohoto obličeje je člověk, který dovede vytvářet příjemnou atmosféru domova, má rád komfort a luxus. Je přátelský, intuitivní, s dobrým úsudkem, uspořádanými hodnotami a se silným smyslem pro spravedlnost. Je schopný a tvrdě pracuje, ale někdy si i zalenoší, nebo je nestřídmý, když to situace dovolí.
Trojúhelníkový nebo tvaru srdce
Trojúhelníkový tvar obličeje nebo obličej ve tvaru srdce patří osobě rychle myslící, intelektuálovi s dobrou pamětí, který však může být náladový. Snaží se převést sny do reality a může být i nepraktický. Senzitivní, introspektivní, lehce se dostává do stavu apatie a nudy, potřebuje cítit smysl (účel) činnosti.
Čtvercový nebo obdélníkový – pravidelný
Majitel čtvercového nebo obdélníkového obličeje je přirozený vůdce, dynamický, přímý, vždy musí být aktivní. Inteligentní, praktický a technicky šikovný. Fyzicky silný, má silnou vůli, pevné a rozhodné názory.
Složené tvary obličeje
Složený tvar kulatý a trojúhelníkový
Tento tip kombinuje intelekt se smyslem pro obchod, postrádá úsudek. Vynalézavý, optimistický, s dostatkem sebedůvěry, ale může být samolibý.
Složený trojúhelníkový a čtvercový
Všestranný člověk, impulsivní (dravý), rychle myslící. Myšlenky přetavuje do činů a profituje ze svých zkušeností.
Složený čtvercový a kulatý
Velmi aktivní, veselý, šťastný. Zabývající se sám sebou, neústupný, ale přitom velmi praktický.
Biologická léčba je nejnovější ze všech léčebných metod a přisuzuje se jí velká budoucnost. Používá se samostatně nebo v kombinaci s jinými léčebnými metodami. Pomáhá zastavit rakovinu působením na různé biologické pochody, které nádorová tkáň potřebuje ke svému růstu a šíření. Cílem biologické léčby je zablokovat procesy, které umožňují rakovinným buňkám nekontrolovatelné bujení. Především jde o to:
zablokovat nebo vypnout signalizaci, která rakovinným buňkám říká, aby rostly a dělily se,
zabránit buňkám, aby žily déle, než je běžné,
nastartovat řízenou buněčnou „sebevraždu“, která v organismu přirozeně reguluje počet živých buněk.
Druhy biologické léčby
Biologickou léčbu lze rozdělit na dvě hlavní skupiny:
Monoklonální protilátky – jde o velké bílkovinné molekuly podobné našim obranným protilátkám. Každá protilátka má svůj konkrétní cíl, molekulu, se kterou tvoří pár jako zámek a klíč. Pokud se protilátka setká se svou cílovou molekulou, naváže se na ni a zablokuje její funkci. Protilátky obvykle zasahují v krevním oběhu nebo v okolí rakovinné buňky. Mohou také pomáhat jiným lékům dostat se cíleně do rakovinou zasažených buněk. Podávají se nitrožilně.
Nízkomolekulární látky – jedná se o látky, které mají přímý biologický účinek a zasahují do rakovinotvorných procesů. Například blokují novotvorbu cév, čímž zabrání nádoru, aby si budoval cévní zásobení. Podávají se obvykle v tabletách.
Pro koho je vhodná
Žádný nádor není stejný. I v oblasti jednoho typu nádoru existují různé genetické varianty, které do značné míry ovlivňují úspěšnost biologické léčby. V rámci diagnostiky je proto nutné získat o nádoru maximum informací, aby bylo možné určit, z které léčebné metody bude pacient profitovat a z které ne.
Používá se k léčbě:
karcinomu prsu,
rakoviny tlustého střeva a konečníku,
nádorů plic,
maligního melanomu.
U všech nádorů platí, že se biologická léčba hodí pro určitou přesně definovanou část pacientů, jejichž nádory mají rysy umožňující realizaci mechanismu biologické léčby.
Rizika a nevýhody
Žádná léčebná metoda nemá jen výhody, a to platí i o biologické léčbě.
Mezi její nevýhody patří:
možnost postupného snížení účinku,
riziko vzniku závažných nežádoucích účinků (vznik nádorového bujení, závažné infekce a podobně).
Pro někoho je to legrace, že si někdy vymění kontaktní čočky s přáteli, ale pořád čočky patří mezi zdravotnické prostředky, které jsou určeny jen pro určitého jedince. Výměna čočky mezi kamarády také může přenášet škodlivé bakterie, které mohou vést k vážné infekci očí.
Pečujte správně o kontaktní čočky
Barevné kontaktní čočky, stejně jako čiré kontaktní čočky, musí být řádně očištěny, dezinfikovány a uloženy ve vhodném prostředku pro péči kontaktní čočky, aby se zabránilo kontaminaci. Barevné kontaktní čočky je třeba po době jejich použitelnosti vyměnit za nové.
Kontaktní čočky a bolest očí
Nenoste kontaktní čočky, pokud vás bolí oči anebo jsou podrážděné. To může být jeden z příznaků infekce nebo jiný závažný problém. V těchto případech se doporučuje návštěva očního lékaře hned, jak budete pociťovat nepříjemné pocity během nebo po nošení kontaktních čoček.
Bavte se s vaším novým vzhledem.
Ať už si chcete zlepšit obličejové rysy nebo vytvořit dramatické zjev, tak barevné kontaktní čočky vám umožní mít barvu očí, kterou jste vždycky chtěli.
Výběr správných barevných kontaktních čoček
Barevné kontaktní čočky neustále rostou na popularitě, což vede k rozšiřující se škále barev a efektů. S pomocí očního lékaře nebo optika, najdete barevné kontaktní čočky, které jsou pohodlné na nošení a nejlépe vyhovují vaší osobnosti s požadovaným vzhledem.
Zde je seznam některých populárních masážních stylů. První čtyři styly jsou velice populární.
Švédská masáž
Mezi nejběžnější typy patří švédská masáž. Tato masáž zahrnuje měkké, dlouhé a hnětací tlaky, také zahrnuje světlo, rytmické a stáčecí tahy na nejvyšších svalových vrstvách. Švédská masáž se kombinuje s pohyby kloubů. Švédská masáž uvolňuje klouby, pomáhá při relaxaci a má energizující efekt. Také je prospěšná po úrazech.
Čtyři hlavní rysy švédské masáže jsou:
Zahřátí: hladké, klouzavé tahy, které se používají k uvolnění měkkých tkání.
Hnětení: mačkání, válcování nebo hnětení pro zahřátí.
Tření: hluboké, kruhové pohyby, které způsobují tření na vrstvách tkání proti sobě, pomáhají ke zvýšení průtoku krve a renovují zjizvenou tkáň.
Pleskání: krátké, střídavé klepání na pokožku pomocí dlaní, prstů nebo hranou ruky.
Neuromuskulární masáž
Neuromuskulární terapie se zaměřuje na manipulaci měkkých tkání, které léčí příčiny chronické bolesti a zahrnují svalový a chronický systém. Tato lékařsky orientovaná forma masáží řeší spouštěcí body oběhu, nervové komprese, posturálních problémů a biomechanických problémů, které mohou způsobit opakovaná zranění.
Hloubková masáž
Hloubková masáž je nejlepší tím, že upozorňuje na některá bolestivá, ztuhlá a problémová místa ve vašem těle. Masér používá pomalé a záměrné tahy, které se zaměřují na vrstvy svalů, šlach nebo jiných tkání hluboko pod kůží. Ačkoliv je tato masáž méně rytmická, tak patří mezi hluboce terapeutické masáže, které zmírňují chronické vzory napětí a pomáhají při zranění svalů.
Sportovní masáž
Sportovní masáž byla vyvinuta s cílem pomoci svalovému systému, který je používaný pro konkrétní sport. Sportovní masáž používá různé postupy k pomoci sportovci v tréninku, zejména před během a po sportovních akcích. Sportovní masáž se používá k podpoře flexibility a k zabránění zranění nebo může pomoci svalovému napětí, také napomáhá k hojení sportovního zranění.
Sedací masáž
Jedná se o masáž, u které se sedí na židli. Délka masáže je 15 až 20 minut. Tato masáž se provádí přes oblečení na speciálně konstruované židli. Obvykle zahrnuje masáž krku, ramen, zad, paží a rukou.
Shiatsu masáž
V japonštině, shiatsu znamená „tlakem prstů“. Masér při Shiatsu masáži používá pestré, rytmické tlaky na určitých konkrétních bodech těla. Tyto body se nazývají akupresurní body a jsou považovány za důležitou součást toku životní energie v těle, která se nazývá „Chi“. Shiatsu masáž pomáhá zmírňovat ucpávání těchto akupresurních bodů.
Thajská masáž
Během thajské masáže používá terapeut své tělo k pohybům klienta d
Pokud rodiče zjistí, že je jejich dítě mnohem menší než jeho vrstevníci, měli by navštívit lékaře. Možným příznakem jsou také zvláštní rysy postavy, patří mezi ně krátké ruce a nohy, kulatá hlava a velké břicho. Dospělý člověk by měl vždy s lékařem konzultovat určité svalové poruchy a zvýšenou tvorbu tuku v těle.
Nedostatek fluóru může vést k zubnímu kazu a poškození zubní skloviny. Může být rovněž ovlivněna stabilita kostí. Existují výzkumy, které naznačují, že jeho nedostatek může zvýšit riziko vzniku osteoporózy. Jako preventivní opatření stačí používat zubní pastu s obsahem fluoridu. Kromě zubní pasty je na trhu nabízena ústní voda, speciální čisticí gel s obsahem fluoridu nebo fluoridové tablety. Je však nutné dát si pozor na předávkování. Charakteristickými rysy předávkování jsou tmavé skvrny na zubní sklovině.
Ve své tradiční podobě sahá mikádo přibližně k bradě a má jasně definované kontury. Mikádo patří k nejoblíbenějším účesům na světě, protože se velmi snadno vytváří i udržuje. V průběhu let se délka mikáda proměňovala a nyní může sahat od ušního lalůčku až po ramena. To znamená, že tento styl lze optimálně přizpůsobit proporcím každého obličeje. To platí zejména pro nejžhavější trendy tohoto vzhledu se zešikmenými postranními vlasy. Díky několika krokům získá váš účes na lehkosti, oživí se a nebude zplihlý.
Máte-li obličej spíše dlouhý, měla byste zvolit mikádo co možná nejkratší. Obličeji s ostrými rysy sluší nejlépe mikádo s měkkými, zvlněnými konturami. Kulatý obličej vypadá nejlépe v delším mikádu s malým objemem po stranách.
Tato forma demence je způsobena vaskulární (cévní) nekrózou (infarktem) mozku v průběhu cévního onemocnění, včetně hypertenzního cerebrovaskulárního onemocnění. Jinými slovy výsledkem je odumírání částí mozkové tkáně, ke kterému může dojít:
jednak zneprůchodněním cév zásobujících mozek, například při ateroskleróze;
jednak se může jednat o protržení cévy vinou vysokého krevního tlaku, kdy tak část mozku zůstane nedokrvena, navíc krev uniká z krevního řečiště a řečiště utlačuje okolní mozkovou tkáň.
Demence může následovat po předchozích atakách onemocnění, ale též po jediné velké mozkové příhodě, což se však děje méně často. Začátek této demence bývá lokalizován obvykle ve starším věku.
Vaskulární demence je dále specifikována na formu:
s akutním začátkem (rychle vzniklé onemocnění, které se rozvine během jednoho až tří měsíců);
multiinfarktovou demenci (výsledek několika cévních příhod);
subkortikální vaskulární demenci (vaskulární onemocnění je lokalizováno hluboko v bílé hmotě mozkové);
smíšenou kortikální a subkortikální demenci, která nese rysy obou těchto demencí současně.
Ve srovnání s demencí u Alzheimerovy choroby jsou deficity kognitivních funkcí rozloženy nerovnoměrně, postižení bývá ostrůvkovitého charakteru. Kupříkladu paměť může být zřetelně postižena, v myšlení jedince však můžeme pozorovat relativně mírné zhoršení.
Rizikové faktory nejsou zcela známy, ale za závažné riziko se považuje výskyt v rodině. Některé výzkumy ukazují, že dědičné rysy jsou nápadně podobné v prvním nebo druhém stupni příbuzných na obou stranách rodiny. Rodinná anamnéza pak zahrnuje výstřední chování jedinců, kteří mají mírné projevy syndromu, nebo byl v rodině přímo diagnostikován Aspergerův syndrom a klasický autismus. Neexistuje žádná formální identifikace přesného přenosu, ale pokud je příčina genetická, existují určité varianty, které mohou být způsobeny chromozomy. S prohlubováním znalosti genetiky se informace upřesňují, takže postupem času může být věda schopna předpovědět četnost opakování Aspergerova syndromu v jednotlivých rodinách. Aspergerovu syndromu ve své podstatě nelze nijak předcházet, jelikož jeho podstata není známa. Uvažuje se o spojitosti s mutacemi na chromozomech číslo 2 a 7, což lze do budoucna využít v prenatální diagnostice.
Dlouhovlasí muži vyčnívají z jakéhokoliv davu. Muži mají své vlastní důvody, proč si nechat narůst dlouhé vlasy. Jedním velmi pragmatickým důvodem je vyhnout se kadeřníkovi. Krátké vlasy potřebují často zastřihnout, a proto znamenají časté návštěvy kadeřnického salonu. Nicméně dlouhovlasí muži často chtějí vybočovat z davu a mít svůj vlastní styl. Dlouhovlasého muže nikdo nepřehlédne. O tom není pochyb. Muž, který se rozhodne mít dlouhé vlasy, však potřebuje mít dostatečně husté vlasy a trpělivost. Obzvlášť složitá bývá přechodná fáze, kdy vlasy ještě nejsou dost dlouhé na to, aby se daly za ucho. V této fázi vlasy nevypadají dobře a ani z nich není dobrý pocit. Může pomoci jedině žehlička a baseballová kšiltovka. Muži zajisté potřebují dávku odvahy, aby si nechali narůst dlouhé vlasy. Dlouhovlasí muži přitahují jak obdiv, tak i méně příjemné pohledy. Nosit dlouhou hřívu proto vyžaduje také dostatek sebevědomí. Jak jsme už zdůraznili výše, ne každý muž má vše, co je třeba k nošení dlouhých vlasů.
Dlouhovlasí muži jsou nepřehlédnutelní a už jen proto si mnoho lidí z jejich okolí vytvoří svůj vlastní názor na ně. Dlouhovlasí muži jsou často považováni za rebely (neposlušné a neochotné se podřídit společenským normám), za umělce (nekonvenční, jejichž druhou přirozeností je se odlišovat), za intelektuály (poměrně zmatení a nestarající se o takové zbytečnosti jako jsou vlasy), za excentriky (upoutat pozornost je pro ně vším), za volnomyšlenkáře (užívají si života natolik, že nemají čas na péči o své vlasy) nebo prostě za pěkné chlapce (s jemnými nebo afektovanými způsoby). Ať je asociace jakákoliv, dlouhovlasí muži jsou záhadní a často se chovají temperamentně. Někteří muži dokonce s dlouhými vlasy omládnou.
Pokud vyznáváte nedbalou eleganci, vlasy muže by neměly nikdy vypadat čerstvě vyfoukané. Muži by proto měli raději své dlouhé vlasy nechat volně uschnout na vzduchu. V každém případě je to i pro vlasy zdravější. K rozčesání vlasů postačí prsty. Jednotlivé prameny vlasů se pak mohou zvýraznit použitím vosku.
Hřeben a gel by měly počkat na zvláštní slavnostní události a párty. Tehdy můžete rozdělit své vlasy na pěšinku, hřebenem je ulíznout k hlavě a dát za uši. Pokud tento styl není zrovna pro vás, nebojte se. Pohodový rozcuch se k vašemu obleku bude také dobře hodit.
Muži s poněkud ženskými rysy ve tváři si rádi nechávají k dlouhým vlasům narůst vousy. Ať už si necháte narůst třídenní stylové strniště, nebo dlouhý plnovous, vousy vám jistě dodají požadovaný mužný vzhled. Pokud si rádi vlasy stahujete do gumičky, pak je téměř nutností si pro mužnější vzhled vousy pořídit.
Dlouhé vlasy mohou překážet při sportu a dalších aktivitách. Jednoduše použijte tenkou gumičku kolem hlavy, aby vlasy držely dozadu, anebo vlasy sepněte do ohonu.
Ať už je váš styl jakýkoliv, vlasy potřebují řádnou péči. Ležérní neznamená to samé jako zanedbaný. Jednoduše si umyjte vlasy dvakrát týdně vlažnou vodou. Jednou týdně použijte kúru na vlasy. Pokud potřebujete podpořit lesk svých vlasů, použijte speciální vlasové přípravky na podporu lesku.
Hladký a lesklý účes, který vyžaduje rovné vlasy, použití kondicionéru a trochu stylingového know-how, abyste dosáhli potřebného „naleštěného“ vzhledu. Tento styl se inspiruje třicátými lety, kdy byly preferovány krátké, ostré střihy. Zároveň má však moderní šmrnc, který z něj dělá trendy účes.
Začněte vysušením ručníkem a poté do vlhkých vlasů aplikujte větší množství vlasového gelu. Pro získání potřebného lesku je ideální gel pro mokrý vzhled, díky němuž můžete účes i precizně dotvarovat.
Po aplikaci gelu rozdělte vlasy pěšinkou.
Učešte nejprve kratší stranu a poté i druhou stranu účesu od pěšinky dolů. Dávejte pozor, abyste hřebenem nevytvořili „cestičky“, které by odhalily pokožku hlavy.
Pokud účes ztratí během dne tvar, stačí vlasy trochu navlhčit a znovu upravit.
Hladké vlasy – foto
Na těchto fotografiích je možné vidět hladké vlasy.
Jednoduché vlasy
Pocta krátkým patkám, které byly populární v New Yorku v padesátých a šedesátých letech. Tento účes sčesaný k jedné straně se vyznačuje mužností, upraveností, leskem a uhlazeným stylingem.
Vlasy důkladně vysušte ručníkem a aplikujte vlasový gel po celé délce vlasů od kořínků ke konečkům a zepředu dozadu.
Vlasy po stranách sčešte dozadu dohladka a patku nahoru.
Vlasy nad čelem učešte ke straně a nechejte uschnout.
Účes drží tvar celý den, pokud však nějaký ten vlásek přeci jen nebude respektovat váš styling, stačí jej uhladit malým množstvím gelu.
Jednoduché vlasy – foto
Zde je několik fotografií, na kterých je možné vidět takzvané jednoduché vlasy.
Elegantní vlasy
Nadýchaný objem tohoto účesu působí zrale, elegantně a hodí se téměř pro každou příležitost. Vlasy jsou postupně sestříhány okolo uší a vytvářejí ostrý, plastický tvar účesu, který může být dále dotvářen vhodnými stylingovými výrobky.
Vlasový gel aplikujte do umytých, mokrých vlasů a rozčešte jej po celé hlavě hřebenem se širokými zuby.
Vlasy vyčešte hřebenem vzhůru a dozadu, případně k jedné straně.
Pokud se vám bude zdát, že účes po uschnutí působí trochu jako helma, jednoduše vlasy nahoře projeďte prsty a po stranách uhlaďte.
Zdá se vám tento účes trochu extrémní? No možná, že se příliš nehodí do kanceláře, ale garantujeme vám, že večer v klubu se po vás každý obdivně otočí. Tento účes v sobě spojuje rebelství padesátých let a nedbalý „rozcuch“ let devadesátých. Vlasy jsou velkoryse vyčesány nad čelem, jako byste právě prolétli vzdušným tunelem. Aby tento styl působil přesvědčivě, musíte kromě vl
Barevná typologie je rozdělení lidí do čtyř skupin podle ročního období jaro, léto, podzim, zima. Autorkou tohoto principu je Carole Jackson, která pochází z USA.
Barvy hrají v našem životě významnou roli. Barevnou typologii si můžete otestovat sami, a to tak, že se posadíte před zrcadlo za denního světla, s vlasy staženými z čela, bez make-upu. Střídavě si přikládejte k obličeji barevnou látku nebo papír teplé a studené barvy. Teplou barvu zastupuje například meruňková, studenou barvu zastupuje například neonově růžová. Rozzáří-li se vám obličej a vaše rysy se zjemní, je to ten typ barvy, který hledáte. Pokud to není ono, potřebujete typ opačný. Nyní rozlišíte, zda jste typ jarní, podzimní, letní, nebo zimní. Pokud jste typ teplý, volíte mezi dvěma variantami: jarní a podzimní. Opět přiložte k obličeji dvojici barev, pro jarní typ hráškově teple zelenou, pro podzimní typ tmavě zemitě zelenou s nádechem mechu. Pokud jste typ studený, volíte mezi dvěma variantami: letní a zimní. Přiložte k obličeji dvojici barev, pro letní typ zapudrovanou růžovou, pro zimní typ neonovou růžovou.
Jakmile poznáte svůj barevný typ, budete moci kombinovat ty správné barevné kombinace oděvů a doplňků, zvolíte správný odstín make-upu, barvy rtěnky a očních stínů i laku na nehty.
Akupresura obličeje důkladně prokrvuje, zpevňuje, osvěžuje a rozjasňuje pleť. Při pravidelných aplikacích se uvolňují rysy obličeje, zvětšuje se kapacita pleti a nastupuje duševní pohoda. Akupresura obličeje se provádí špičkou ukazováčku nebo prostředníčku. Položte špičku prstu kolmo na daný bod. Začněte bod masírovat mírným tlakem, jemnými krouživými pohyby špičky prstu. Masírujte stále tímto tlakem a současně pomalu počítejte do sedmi. Uvolněte tlak, nechte prst na daném bodu pět vteřin a pak znovu pokračujte v masáži. Opakujte tento postup třikrát na každém bodě. Největšího úspěchu docílíte, když budete pořádně uvolnění. Pokud budete mít během akupresury nepříjemné pocity, zmírněte tlak nebo masáž bolestivého bodu ukončete. Poraněná a zanícená místa nebo jizvy nemasírujte. Ruce mají být teplé a čisté. Nepřekračujte doporučenou dobu akupresury.