Téma: 

seznam léků bez doplatku


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

BYLINKY NA ŘEDĚNÍ KRVE

Hustá krev, toto lidové označení jste určitě již slyšeli. Co to ale znamená? Laicky řečeno jedná se o změnu viskozity krve, která se stává hustší a lepkavější. Tím se znesnadňuje efektivní dodávání kyslíku jednotlivým buňkám a následná přeprava odpadu z nich. Člověk s hustou krví je ohrožen vznikem sraženin, kdy může dojít k trombóze, plicní embolii, infarktu a mozkové mrtvici. Co s tím? V tomto článku se to dozvíte.

Zdroj: Bylinky na ředění krve
Zveřejněno: 17.3.2017


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: Re: léky na vysoký tlak bez žádného doplatku

Na lék Amprilan se vždy doplácí. Ale existují alternativy k tomuto léku, které jsou zcela bez doplatku a je jich více, takže je potřeba prokonzultovat s lékařem nejvhodnější náhradu.
Zde je seznam podobných léků jako Amprilan bez doplatku:
- PIRAMIL
- RAMIPRIL ACTAVIS
- TRITACE

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Léky na vysoký tlak bez žádného doplatku
Odesláno: 28.5.2015 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 3 Zobrazit odpovědi

SEZNAM LÉKŮ NA ŘEDĚNÍ KRVE

Léky na ředění krve bez předpisu

Mezi léky na ředění krve bez předpisu patří Anopyrin, ten patří mezi sloučeniny, které tlumí schopnost krevních destiček se shlukovat (takzvaná agregace destiček). Z účinných látek je to zejména kyselina acetylsalicylová (ASA), která náleží do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků. ASA užívaná v malé dávce 100 miligramů denně uspokojivě působí na snížení krevní srážlivosti, aniž by se ve velké míře vyskytovaly nežádoucí účinky. Efekt léku přetrvává několik dnů, a proto se musí vysadit s předstihem před plánovanou operací. Nejpoužívanějšími léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou jsou Anopyrin a Godasal. K dispozici je ovšem i varianta injekční (Kardegic, Aspegic), která se obvykle jednorázově aplikuje v rámci odborné první pomoci při infarktu.

Detail odstavce: Léky na ředění krve bez předpisu
Zdroj: Seznam léků na ředění krve
Zveřejněno: 19.2.2019


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: lék fosavance - doplatek pacienta

Uvedený seznam léků byl již půl roku starý a neodpovídal skutečnosti. V současné době je již seznam léků bez doplatku zaktualizován. Z nových informací je patrné, že v seznamu léků bez doplatku zůstal již jen lék Fosavance 70mg / 5600 IU, tedy v té silnější formě. Zkuste se proto dotázat svého předepisujícího lékaře, zda-li byste mohla využít tento typ s vyšší dávkou vitamínu D.

Zdroj: diskuze Lék fosavance - doplatek pacienta
Odesláno: 7.6.2017 uživatelem Redakce
Počet odpovědí: 4 Zobrazit odpovědi

SEZNAM LÉKŮ NA ŘEDĚNÍ KRVE

Dělení léků na ředění krve

Léky ředící krev mají tlumivý efekt zejména na funkci destiček a na koagulační kaskádu, při speciálních příležitostech se používají léky, které sraženinu rozkládají na principu aktivace plazminu. Jejich užití musí být ovšem dobře indikováno, protože mohou být pro pacienta velmi nebezpečné. Léky na ředění krve se používají v profylaxi a také jako léky na ředění krve po operaci. Podle účinku na krevní složky odborníci dělí přípravky na ředění krve na:

  • Protidestičkové léky – to jsou léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou, mimo jiné se aplikují i jako první pomoc při infarktu myokardu.
  • Léky působící proti koagulačním faktorům – mezi ně patří mimo jiné i heparin.
  • Trombolytika – rozpouštějí již vzniklé sraženiny, podávají se nitrožilně, účinkují velmi rychle.

Detail odstavce: Dělení léků na ředění krve
Zdroj: Seznam léků na ředění krve
Zveřejněno: 19.2.2019


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: léky na vysoký tlak bez žádného doplatku

Jako alternativa k léku Prenewel 8/2,5, která je bez doplatku může posloužit lék PERINPA 8 MG/2,5 MG a nebo pak taky lék PERINDOPRIL/INDAPAMID MYLAN 4 MG/1,25 MG ve dvojnásobném množství. Oba preparáty jsou vydávány v lékárně zdarma.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Léky na vysoký tlak bez žádného doplatku
Odesláno: 25.3.2015 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 3 Zobrazit odpovědi

LÉKY NA TLAK BEZ DOPLATKU

Léky bez doplatku na nízký krevní tlak

Dihydroergotamin derivát námelových alkaloidů (ergotaminu), sympatolytikum, antimigrenikum

Detail odstavce: Léky bez doplatku na nízký krevní tlak
Zdroj: Léky na tlak bez doplatku
Zveřejněno: 14.1.2014


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: lék ebrantil

Seznam plně hrazených léků pojišťovnou se stále mění, respektive zmenšuje a v současné době již lék Ebrantil není plně hrazen a pacient vždy doplácí při jeho výdeji. Doplatek za lék EBRANTIL 60 RETARD je přibližně 330 Kč za 50 tablet. Dokonce není ani žádná náhradní varianta se stejnou účinnou látkou, která by byla bez doplatku. Bohužel.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Lék ebrantil
Odesláno: 1.2.2019 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

LÉKY BEZ DOPLATKU

W

WARFARIN ORION;5MG TBL NOB 100

WARFARIN PMCS;5MG TBL NOB 100 I

Detail odstavce: W
Zdroj: Léky bez doplatku
Zveřejněno: 16.8.2018


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: léky na vysoký tlak bez žádného doplatku

Jaké léky , bez doplatku, mohu žádat u svého lékaře?
Patří tam i lék Amprilan 10 Děkuji předem Mráz

Zdroj: diskuze Léky na vysoký tlak bez žádného doplatku
Odesláno: 28.5.2015 uživatelem Ludvík Mráz
Počet odpovědí: 3 Zobrazit odpovědi

LÉKY BEZ DOPLATKU

Y

YERVOY;5MG/ML INF CNC SOL 1X10ML

YERVOY;5MG/ML INF CNC SOL 1X40ML

Detail odstavce: Y
Zdroj: Léky bez doplatku
Zveřejněno: 16.8.2018


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: liskantin bez doplatku

Ještě nedávno jsem dostával Liskantin v lékárnách bez doplatku.Dnes jsem musel doplácet.Máte podobné zkušenosti?

Zdroj: diskuze Liskantin bez doplatku
Odesláno: 6.6.2017 uživatelem Ludvík Mráz
Počet odpovědí: 2 Zobrazit odpovědi

LÉKY BEZ DOPLATKU

J

JETREA;0,375MG/0,3ML INJ SOL 1X0,3ML

JETREA;0,5MG/0,2ML INJ CNC SOL 1X0,2ML

JODID DRASELNÝ+SODNÝ 2% UNIM.PH;20MG/ML+20MG/ML OPH GTT SOL 10ML

JUMEX;5MG TBL NOB 50

Detail odstavce: J
Zdroj: Léky bez doplatku
Zveřejněno: 16.8.2018


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: liskantin bez doplatku

Na Liskantin se doplácí 172 Kč za jedno balení 100 tablet. Lék bohužel nemá ekvivalent, který by byl k dostání bez doplatku.

Zdroj: diskuze Liskantin bez doplatku
Odesláno: 7.6.2017 uživatelem Kamča
Počet odpovědí: 2 Zobrazit odpovědi

NEJLEPŠÍ LÉKY NA VYSOKÝ KREVNÍ TLAK

ACE-Inhibitory

Nejlepšími léky na vysoký tlak jsou v současné době ACE-Inhibitory (ACE-I). Za své výtečné účinky na vysoký krevní tlak vděčí svému působení na srdeční sval a ledvinovou tkáň. Srdce a ledviny jsou dva typické orgány, které se podílejí na vysokém krevním tlaku. Tyto léky mají občas nežádoucí účinky, objevuje se při nich suchý dráždivý kašel. 
Mezi ACE-Inhibitory patří tyto léky:
 

Prestarium Neo 

Prestarium Neo je lék na vysoký krevní tlak, na který částečně přispívá pojišťovna. Doplatek u tohoto léku je v době vydání článku 311 Kč. Zdravotní pojišťovna na lék Prestarium Neo přispívá maximálně 100 Kč na 30 tablet. U tohoto léku se vyplatí menší balení, kde je 30 tablet (POR TBL FLM 30X5MG). U většího balení, kde je 90 tablet, je vyšší doplatek a cena jedné tablety je dražší až o 1,90 Kč! Aktuální cena doplatku u léku Prestarium Neo por tbl flm 30x5mg se dá zjistit zde: Prestarium Neo cena.
 

Prestarium Neo Forte

Prestarium Neo Forte je lék na vysoký krevní tlak, na který částečně přispívá pojišťovna. Doplatek u tohoto léku je v době vydání článku 495 Kč za 30 tablet. Zdravotní pojišťovna na lék Prestarium Neo Forte přispívá částkou maximálně 134 Kč. U tohoto léku se vyplatí menší balení, kde je 30 tablet (POR TBL FLM 30X5MG). U většího balení, kde je 90 tablet, je vyšší doplatek a cena jedné tablety je nepatrně dražší až o 16 haléřů. Aktuální cena doplatku u léku Prestarium Neo Forte por tbl flm 30x5mg se dá zjistit zde: Prestarium Neo Forte cena.
 

Tritace 2,5mg

Tritace je lék na vysoký krevní tlak, na který částečně přispívá pojišťovna. Doplatek u tohoto léku je v době vydání článku 125 Kč za 20 tablet. Zdravotní pojišťovna na 20 tablet léku Tritace přispívá částkou maximálně 50 Kč. U tohoto léku se nejvíce vyplatí střední balení, kde je 30 tablet (POR TBL FLM 30X2,5MG). U menšího balení, kde je 20 tablet, je sice nižší doplatek, ale cena jedné tablety je v tomto balení dražší až o 90 haléřů na jedné tabletě, než v balení po třiceti tabletách. Aktuální cena doplatku u léku Tritace por tbl flm 30x2,5mg se dá zjistit zde: Tritace 2,5mg cena (http://www.sukl.cz/modules/medication/detail.php?code=0056977&tab=prices)
 

Tensiomin

Tensiomin sice není hrazený pojišťovnou, ale je to výborný lék na snížení náhle zvýšeného krevní tlaku. Na lék Tensiomin nepřispívá pojišťovna, ale i tak je jen na lékařský předpis. Cena léku Tensiomin 25mg 30 tablet, kterou si pacient hradí celou sám, je v době vydání článku 69 Kč. U tohoto léku se nejvíce vyplatí menší balení, kde je 30 tablet (POR TBL FLM 30X25MG). U většího balení, kde je 90 tablet, je cena jedné tablety nepatrně dražší o několik haléřů. Aktuální cena doplatku u léku Tensiomin por tbl flm 30x25mg se dá zjistit zde: Tensiomin 25mg cena.
 

Prenessa 4 mg

Prenessa je lék na vysoký krevní tlak, na který částečně přispívá pojišťovna. Doplatek u léku Prenessa 4mg je v době vydání článku 33 Kč za 90 tablet. Zdravotní pojišťovna na 90 tablet léku Prenessa 4mg přispívá částkou maximálně 301 Kč. U tohoto léku se nejvíce vyplatí největší balení, kde je 90 tablet (POR TBL NOB 90X4MG). U menšího balení, kde je 30 tablet, je sice stejný doplatek a cena jedné tablety se tak zdraží až o 90 haléřů na jedné tabletě, než v balení po 90 tabletách. Aktuální cena doplatku u léku Prenessa por tbl nob 90x4mg se dá zjistit zde: Prenessa 4mg cena.
 

Ramil 5 mg

Ramil 5 je lék na vysoký krevní tlak, na který částečně přispívá pojišťovna. Doplatek u léku Ramil 5mg je v době vydání článku 415 Kč za 90 tablet. Zdravotní pojišťovna na 90 tablet léku Ramil 5mg přispívá částkou maximálně 301 Kč. U tohoto léku se nejvíce vyplatí největší balení, kde je 90 tablet (POR TBL NOB 90X5MG). U menšího balení, kde je 30 tablet, je sice nižší doplatek, ale i tak je cena jedné tablety dražší asi o 40 haléřů, než v balení po 90 tabletách. Aktuální cena doplatku u léku Ramil por tbl nob 90x5mg se dá zjistit zde: Ramil 5mg cena.
 

Detail odstavce: ACE-Inhibitory
Zdroj: Nejlepší léky na vysoký krevní tlak
Zveřejněno: 19.7.2012


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: erdomed 300 mg tobolky

Cena doplatku za 20 kapslí léku Erdomed 300 mg bude kolem 60 Kč. Přesnou výši doplatku lze zjistit v konkrétní lékárně.

Zdroj: diskuze Erdomed 300 mg tobolky
Odesláno: 29.6.2015 uživatelem Kamča
Počet odpovědí: 2 Zobrazit odpovědi

MAST NA SVRAB

InfectoScab cena

Mast InfectoScab je k dostání v lékárnách jen na lékařský předpis. Zde je uvedena maximální výše doplatku, který hradí pacient: InfectoScab cena.

Detail odstavce: InfectoScab cena
Zdroj: Mast na svrab
Zveřejněno: 8.11.2013


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: MICARDISPLUS 80/12,5

Bez doplatku není bohužel nic. Existuje několik dalších variant k léku Micardisplus, ale doplatky u nich jsou téměř stejné. Dává to pacientovi možnost vyzkoušet, který z léků mu bude lépe sedět za stejných cenových podmínek. Pokud Vám Micardisplus vyhovuje, tak ho raději neměňte.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Detralex doplatek
Odesláno: 24.2.2015 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 2 Zobrazit odpovědi

LÉKY BEZ DOPLATKU

#

10% GLUCOSE IN WATER FOR INJECTION FRESENIUS;100MG/ML INF SOL 1X1000ML II

10% GLUCOSE IN WATER FOR INJECTION FRESENIUS;100MG/ML INF SOL 10X1000ML II

10% GLUCOSE IN WATER FOR INJECTION FRESENIUS;100MG/ML INF SOL 10X500ML II

2,5%GLUCOSE+0,45% SODIUM CHLORIDE IN WATER FOR INJECTION FRESENIUS;25MG/ML+4,5MG/ML INF SOL 12X500ML

Detail odstavce: #
Zdroj: Léky bez doplatku
Zveřejněno: 16.8.2018


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

LÉKY NA TLAK BEZ DOPLATKU

Léky bez doplatku na vysoký krevní tlak

Blokátory kalciových kanálů – Amlodipin – snižují tok kalcia přes membránu do buňky a způsobují tím dlouhodobé uvolnění hladkého svalstva

Patří sem tyto produkty: Amlozek, Amlodipin Actavis, Amlodipin HBF, Amlodipin Mylan, Amloratio, Apo Amlo, Cardilopin, Hipres, Normodipin, Orcal, Orcal Neo, Recotens, Tensigal, Torella, Zorem, Amlodipin, Bluefish, Amlodipin Orion, Afiten, Vitabala

ACE inhibitory – Ramipril – tyto přípravky rozšiřují cévy, čímž usnadňují srdci pumpovat krev cévami

Patří sem tyto produkty: Acesial, Tritace, Apo Ramipril, Hartil, Medoram, Miril, Piramil, Ramicard, Ramigamma, Ramil, Ramipril Pol

Beta-blokátory –Bisoprol – zabraňují negativním účinkům, které vytváří stresové hormony na srdce; dále snižují tepovou frekvenci, zpomalují srdeční rytmus, mohou však vyvolávat pocit únavy

Patří sem tyto produkty: Tyrez, Bisogamma, Bisoprolol Mylan, Bisoprolol Orion, Bisoprolol Rat, Vitabal, Concor, Concor Cor, Rivocor

Sartany – Telmisartan – jsou blokátory receptorů AT1 pro angiotenzin II; mají excelentní snášenlivost a bezpečnost podávání, významně se osvědčují v kombinační léčbě, zejména ve spojení s malými dávkami thiazidových diuretik

Patří sem tyto produkty: Telmizek, Micardis, Telmark, Telmisartan Apotex, Telmisartan Egis, Telmisartan Mylan, Telmisartan Rat, Telmisartan Sandoz, Tezeo, Tolura, Zanacodar

Nejčastěji se však volí kombinace léků z výše uvedených skupin s diuretiky. Tyto produkty jsou ve většině případů plně hrazeny. Je třeba si uvědomit, že farmakologická léčba bývá doživotní. V případě vysokého krevního tlaku způsobeného jiným onemocněním je základní metodou léčba právě tohoto onemocnění.

Detail odstavce: Léky bez doplatku na vysoký krevní tlak
Zdroj: Léky na tlak bez doplatku
Zveřejněno: 14.1.2014

LÉKY BEZ DOPLATKU

U

UCD ANAMIX INFANT;POR PLV SOL 1X400G

UNASYN;0,5G/1G INJ PLV SOL 1

UNASYN;375MG TBL FLM 12

UNI TIMOLOL 0,5% UNIMED PHARMA;5MG/ML OPH GTT SOL 3X5ML

UNICLOPHEN UNIMED PHARMA;1MG/ML OPH GTT SOL 10ML

UNILAT 50 MIKROGRAMŮ/ML, OČNÍ KAPKY, ROZTOK;50MCG/ML OPH GTT SOL 1X2,5ML

UNILAT 50 MIKROGRAMŮ/ML, OČNÍ KAPKY, ROZTOK;50MCG/ML OPH GTT SOL 3X2,5ML

Detail odstavce: U
Zdroj: Léky bez doplatku
Zveřejněno: 16.8.2018

LÉKY BEZ DOPLATKU

X

XALEEC COMBI;8MG/12,5MG TBL NOB 100

XEPLION;150MG INJ SUS PRO 1+2J

XEPLION;50MG INJ SUS PRO 1+2J

XEPLION;75MG INJ SUS PRO 1+2J

XIGDUO;5MG/1000MG TBL FLM 196(2X98)

XIGDUO;5MG/850MG TBL FLM 196(2X98)

XORIMAX;500MG TBL FLM 10

XORIMAX;500MG TBL FLM 14

XPHE ADVANCE SE;POR PLV SUS 1X500G

XPHE INFANT MIX LCP;POR PLV SUS 1X500G

XPHE JUNIOR SE;POR PLV SUS 1X500G

XPHE KID SE;POR PLV SUS 1X500G

Detail odstavce: X
Zdroj: Léky bez doplatku
Zveřejněno: 16.8.2018

SEZNAM ANTIBIOTIK

ANSAMYCINY

Do této skupiny se řadí dvě antibiotické látky a to GELDANAMYCIN A HERBIMYCIN. Zatím se obě látky využívají v experimentální protinádorové léčbě. Přesné nežádoucí účinky ještě nejsou známé.

Detail odstavce: ANSAMYCINY
Zdroj: Seznam antibiotik
Zveřejněno: 28.5.2017

SEZNAM ANTIBIOTIK

MONOBAKTAMY

Do této skupiny antibiotický látek patří AZTREONAM (obchodní název antibiotika Azactam). Monobaktamy se užívají proti gramnegativním aerobním bakteriím. Nežádoucími účinky u nich jsou nevolnost, průjem, vyrážka.

Detail odstavce: MONOBAKTAMY
Zdroj: Seznam antibiotik
Zveřejněno: 28.5.2017

LÉKY BEZ DOPLATKU

K

KANAVIT;20MG/ML POR GTT EML 1X5ML

KARTESADA;150MG CPS DUR 21

KARTESADA;150MG CPS DUR 30

KARTESADA;150MG CPS DUR 56

KARTESADA;300MG CPS DUR 14

KARTESADA;300MG CPS DUR 21

KARTESADA;300MG CPS DUR 30

KARTESADA;300MG CPS DUR 56

KARTESADA;75MG CPS DUR 100

KARTESADA;75MG CPS DUR 30

KARTESADA;75MG CPS DUR 56

KETILEPT;200MG TBL FLM 30

KETILEPT;25MG TBL FLM 30

KETILEPT PROLONG;400MG TBL PRO 60

KETOCAL;POR SOL 1X300G

KETOCAL 4:1 BEZ PŘÍCHUTĚ;POR PLV SOL 1X300G

KETOCAL 4:1 BEZ PŘÍCHUTĚ;POR PLV SOL 6X300G

KETOCAL 4:1 S PŘÍCHUTÍ VANILKOVOU;POR PLV SOL 6X300G

KETOCAL VANILKA;POR SOL 1X300G

KLIANE;2MG/1MG TBL FLM 3X28

KLIMONORM;2MG+2MG/0,15MG TBL OBD 3X21

KOGNEZIL;10MG TBL FLM 28

KOGNEZIL;5MG TBL FLM 28

KREON 10 000;10000U CPS ETD 50

KVENTIAX;150MG TBL FLM 30

KYLOTAN NEO;160MG TBL FLM 98

KYLOTAN PLUS H;160MG/12,5MG TBL FLM 28

KYLOTAN PLUS H;160MG/12,5MG TBL FLM 98

KYLOTAN PLUS H;80MG/12,5MG TBL FLM 28

KYLOTAN PLUS H;80MG/12,5MG TBL FLM 98

KYPROLIS;60MG INF PLV SOL 1

Detail odstavce: K
Zdroj: Léky bez doplatku
Zveřejněno: 16.8.2018

LÉKY BEZ DOPLATKU

H

HAEMATE P;50IU/ML+120IU/ML INJ/INF PSO LQF 1+1X10ML

HAEMATE P;66,6IU/ML+160IU/ML INJ/INF PSO LQF 1+1X15ML

HALOPERIDOL-RICHTER;1,5MG TBL NOB 50

HARVONI;90MG/400MG TBL FLM 28

HEDONIN;200MG TBL FLM 60

HEDONIN PROLONG;200MG TBL PRO 60

HEDONIN PROLONG;400MG TBL PRO 60

HERPESIN 200;200MG TBL NOB 25

HERPESIN 400;400MG TBL NOB 25

HIZENTRA;200MG/ML INJ SOL 1X10ML I

HIZENTRA;200MG/ML INJ SOL 1X20ML I

HUMAN ALBUMIN CSL BEHRING;200G/L INF SOL 1X100ML

HUMULIN M3 (30/70) CARTRIDGE;100IU/ML INJ SUS ZVL 2X(5X3ML)KWIKPEN

HUMULIN M3 (30/70) CARTRIDGE;100IU/ML INJ SUS ZVL 5X3ML

HUMULIN M3 (30/70) KWIKPEN;100IU/ML INJ SUS PEP 10(2X5)X3ML

HUMULIN N (NPH) CARTRIDGE;100IU/ML INJ SUS 5X3ML

HUMULIN N (NPH) CARTRIDGE;100IU/ML INJ SUS ZVL 5X3ML

HYDROCORTISON VALEANT;100MG INJ PLV SOL 1X10

HYDROCORTISON VUAB;100MG INJ PLV SOL 1 I

HYDROCORTISON VUAB;100MG INJ PLV SOL 1 II

HYDROGENUHLIČITAN SODNÝ 8,4%(W/V)-BRAUN;84MG/ML INF SOL 10X250ML

HYPOTYLIN;2,5MG TBL NOB 30

Detail odstavce: H
Zdroj: Léky bez doplatku
Zveřejněno: 16.8.2018

SEZNAM ANTIBIOTIK

DITERPENY – PLEUROMUTILINY

Do této skupiny antibiotický látek patří TIAMULIN využívaný ve veterinární medicíně jako léčba a prevence dyzentérie prasat. Také sem patří látka VALNEMULIN, i ta se využívá ve veterinární medicíně. Obě antibiotické látky se mohou využít i v humánní medicíně, pokud jiná antibiotika nefungují.

Detail odstavce: DITERPENY – PLEUROMUTILINY
Zdroj: Seznam antibiotik
Zveřejněno: 28.5.2017

POUŽITÍ LÉKU SERMION

Účinky léku Sermion

Sermion je vyráběn k léčbě různých stavů, jako je duševní degenerace stárnutí, demence různých typů senilních i presenilních, závratě, změny nálady, hučení v uších, pocit zvonění v uších, náměsíčnost, Parkinsonova choroba, dezorientace, anorexie a snížení bdělosti. Lék se užívá perorálně.

Detail odstavce: Účinky léku Sermion
Zdroj: Použití léku Sermion
Zveřejněno: 21.1.2013

LÉKY BEZ DOPLATKU

Q

QUESTAX;100MG TBL FLM 60

QUESTAX;200MG TBL FLM 60

QUESTAX;25MG TBL FLM 60

QUETAPO;200MG TBL FLM 60

QUETAPO;25MG TBL FLM 60

QUETAPO;300MG TBL FLM 60

QUETIAPIN ACTAVIS;200MG TBL FLM 60 I

QUETIAPIN MYLAN;200MG TBL FLM 30

QUETIAPIN MYLAN;200MG TBL PRO 60

QUETIAPIN MYLAN;25MG TBL FLM 30

QUETIAPIN MYLAN;300MG TBL FLM 60

QUETIAPIN MYLAN;300MG TBL PRO 60

QUETIAPIN PMCS;100MG TBL FLM 60 I

QUETIAPIN PMCS;200MG TBL FLM 30 I

QUETIAPIN PMCS;200MG TBL FLM 30 II

QUETIAPIN PMCS;200MG TBL FLM 60 I

QUETIAPIN PMCS;200MG TBL FLM 60 II

QUETIAPIN PMCS;25MG TBL FLM 30 I

QUETIAPIN PMCS;25MG TBL FLM 30 II

QUETIAPIN PMCS;25MG TBL FLM 60 I

QUETIAPIN PMCS;300MG TBL FLM 30 I

QUETIAPIN SANECA;100MG TBL FLM 60 I

QUETIAPIN SANECA;200MG TBL FLM 30 I

QUETIAPIN SANECA;200MG TBL FLM 30 II

QUETIAPIN SANECA;200MG TBL FLM 60 I

QUETIAPIN SANECA;200MG TBL FLM 60 II

QUETIAPIN SANECA;25MG TBL FLM 30 I

QUETIAPIN SANECA;25MG TBL FLM 30 II

QUETIAPIN SANECA;25MG TBL FLM 60 I

QUETIAPIN SANECA;300MG TBL FLM 30 I

QUETIAPIN TEVA RETARD;200MG TBL PRO 60

QUETIAPIN TEVA RETARD;300MG TBL PRO 60

QUETIAPIN TEVA RETARD;400MG TBL PRO 60

QUETIAPIN XANTIS;100MG TBL FLM 60 I

QUETIAPIN XANTIS;200MG TBL FLM 30 I

QUETIAPIN XANTIS;200MG TBL FLM 30 II

QUETIAPIN XANTIS;200MG TBL FLM 60 I

QUETIAPIN XANTIS;200MG TBL FLM 60 II

QUETIAPIN XANTIS;25MG TBL FLM 30 I

QUETIAPIN XANTIS;25MG TBL FLM 30 II

QUETIAPIN XANTIS;25MG TBL FLM 60 I

QUETIAPIN XANTIS;300MG TBL FLM 30 I

QUETIAPINE ACCORD;200MG TBL PRO 60

QUETIAPINE ACCORD;300MG TBL PRO 60

QUETIAPINE POLPHARMA;25MG TBL FLM 3X10

QVIDADOTAX;20MG/ML INF CNC SOL 1X7ML

Detail odstavce: Q
Zdroj: Léky bez doplatku
Zveřejněno: 16.8.2018

POUŽITÍ LÉKU SERMION

Dostupnost Sermionu

Tento přípravek je dostupný v kapkách i ve formě tablet. Kapky čerstvě připraví lékárník, když smíchá prášek z lahvičky s rozpouštědlem, které je obsahem druhé lahvičky v balení. Tablety jsou v platu, jedno plato obsahuje 45 tablet. Dávejte pozor na platnost léku. Pokud je lék prošlý, okamžitě jej odstraňte. Kapky by se měly spotřebovat do jednoho měsíce. Vždy si pečlivě přečtěte příbalový leták, který je součástí každého léku.

Detail odstavce: Dostupnost Sermionu
Zdroj: Použití léku Sermion
Zveřejněno: 21.1.2013