Informace od zdravotní sestry

MENU

  

PROSTATA

  

KREVNÍ TLAK

  

CUKROVKA

  

WARFARIN

  
Téma

SPIRULINA CHLORELLA NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

OBSAH

Nežádoucí účinky chlorelly a spiruliny

Nežádoucí účinky chlorelly a spiruliny nejsou většinou škodlivé, ale měly by se vzít v úvahu. Chlorella způsobuje příliš citlivou kůži na sluneční světlo, nadýmání, křeče a průjem. Spirulina může také zapříčinit některé zažívací potíže. Většinou se jedná o průjem, nevolnost, zvracení, nespavost a úzkost.

Zdroj: Nebezpečí chlorelly a spiruliny

Diskuze

V diskuzi SPIRULINA CHLORELLA NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Erika Jeništová.

Dobrý den,

asi 14 dní po užívání chlorelly 15 tbl. denně, mám průjem, křeče a pocit na zvracení, vysadila jsem tedy na 1 den a vše bylo lepší, pak jsem tedy zase začala a opět stejné příznaky....může být z chlorelly? děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Dagmar Krausová.

Mám stejnou zkušenost, přitom beru minimální dávku. Zvracení je opravdu úporné.

Zdroj: diskuze Spirulina chlorella nežádoucí účinky

Spirulina a alternativní názvy

Spirulina se také označuje jako Arthrospira plantensis, modro-zelené řasy, spirulina fusiformis, Spirulina maxima, Spirulina platensis.


Zdroj: Vodní řasa spirulina

Poradna

V naší poradně s názvem SPIRULINA CHLORELLA NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Erika Jeništová.

Dobrý den,

asi 14 dní po užívání chlorelly 15 tbl. denně, mám průjem, křeče a pocit na zvracení, vysadila jsem tedy na 1 den a vše bylo lepší, pak jsem tedy zase začala a opět stejné příznaky....může být z chlorelly? děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Křeče a průjem jednoznačné souvisejí s chlorellou a jejím vysokým dávkováním. Snižte dávkování na polovinu a zkuste pokračovat dál.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Spirulina chlorella nežádoucí účinky

Spirulina na imunitu

Řada testů na zvířatech naznačuje, že spirulina zvyšuje produkci protilátek potřebných k boji s infekcí pomocí proteinů a buněk. Podle těchto výzkumů spirulina zlepšuje u testovaných zvířat imunitu a pomáhá rychleji odrážet infekci a chronické nemoci, jako je rakovina. U lidí zatím toto použití nebylo testováno. Klinická studie, která se týkala lidí, byla zaměřena na jiný typ řasy s názvem chlorella, která mírnila imunitní reakci na vakcínu proti chřipce.

Zdroj: Vodní řasa spirulina

Chlorella cena

Zde můžete objednat nejkvalitnější chlorellu: chlorella cena.

Zdroj: Chlorella nebezpečí

Poradna

V naší poradně s názvem CHLORELLA NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Cempírek.

Ano, přesně tak. Zkuste to nejdřív se třemi tabletami jednou denně a po několika dnech dávkování pomalu zvyšujte.

Zdraví Cempírek!

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Eva.

Moc děkuji, odzkouším to a dám Vám vědět, jak jsem na tom???
S pozdravem Eva

Zdroj: diskuze Chlorella nežádoucí účinky

Spirulina cena

Cena spiruliny není vysoká, ale je úměrná její čistotě a nezávadnosti. Zde je uveden seznam prodejen, kde se dá spirulina koupit: spirulina cena.

Zdroj: Vodní řasa spirulina

Poradna

V naší poradně s názvem CHLORELLA NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Miluše Hofmanová.

Dobrý den,mám doma Chlorellu japan forte a už jsem jí užívala dříve ale nedobrala.žádné vedlejší účinky jsem neměla.chtěla jsem jí dobrat,ale dnes už po třetí co jsem si před jídlem chlorellu vzala přišla náhlá nevolnost,plynatost a okamžité nafouknutí břicha.chci se zeptat jestli nedošlo k náhlé reakci na chlorellu.předem děkuji za odpověd.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

To je možné, protože takové příznaky bývají u lidí při začátku detoxikace chlorellou. Zkuste snížit dávku a opatrně pokračujte.

Zdroj: diskuze Chlorella nežádoucí účinky

Chlorellaspirulina kontaminovaná toxiny

Je důležité kupovat doplňky stravy s obsahem spiruliny a chlorelly jen od renomovaného výrobce. Pokud tyto řasy nejsou správně zpracované, tak mohou obsahovat vysokou koncentraci toxických látek, jako jsou microcysiny a anatoxiny. Maximální bezpečná dávka pro tyto toxiny není stanovena. Tyto toxiny mohou poškodit játra a nerovový systém. Poškození vzniká po dlouhodobém užívání kontaminované spiruliny. To je důležité zejména pro děti, kde je nejčastěji spirulina používána jako alternativní léčba pro poruchy pozornosti. Spirulina může být také kontaminována těžkými kovovými toxiny nebo bakteriemi ze zvířecích hnojiv.

Zdroj: Nebezpečí chlorelly a spiruliny

Poradna

V naší poradně s názvem CHLORELLA NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva.

Dobrý den, včera jsem si vzala 6 tablet chlorella organic a došlo u mě k šílené reakci (opravdu silný průjem a intenzivní zvracení,které přešlo až acidonemické fáze ?!?!?). Vše trvalo asi 4h. Je to možné ? Případně, zda je tedy pro mě vhodné ji užívat???
Děkuji za info.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Průjem je normální účinek chlorelly, ale zvracení takové intezity svědčí spíše na předávkování. Zkuste snížit počet tablet na polovinu a v detoxikaci pokračujte. Podobná předávkování se stávají, když koupíte tablety s opravdovou chlorellou a dávkujete je jako předchozí, které nebyly tak kvalitní.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Chlorella nežádoucí účinky

Chlorella v těhotenství

Chlorella je vhodná pro těhotné a kojící ženy. Je považována za výborný „čistič a rozcvičovač“ líných střev, je tedy prospěšná i v těhotenství.

Zdroj: Na co je dobrá chlorella

Chlorella – možná nebezpečí

Chlorella v sobě skrývá i možná nebezpečí pro lidi užívající Warfarin. Mnoho vitamínu K snižuje účinky Warfarinu. Neužívejte tedy chlorellu, pokud používáte tento lék na ředění krve!

Zdroj: Chlorella pro a proti

Poradna

V naší poradně s názvem CHLORELLA NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Miloslava Vacková.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné, že chlorella způsobí průjem. Vzala jsem si napoprvé 12 taplet a do sedm hodin po požití jsem dostala docela slušný průjem. Druhý den mě pobolívá v podžebří.
Děkuji za odpověď
MV

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Bolesti břicha a průjem jsou jasné projevy detoxikace. Tyto projevy se postupně obvykle po nějakém čase zmírní. Pokud jste se rozhodla vzít chlorellu kvůli detoxikaci, tak máte signál, že byla započata a vy jste na správné cestě k očistě organizmu. Důsledně dbejte na pitný režim alespoň 3 litry čisté vody za den a mělo by se to povést.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Chlorella nežádoucí účinky

Spirulina účinky na zdraví

Podle laboratorních pokusů zdravá spirulina posiluje imunitní systém, pomáhá chránit před alergickými reakcemi a má antivirové a protinádorové vlastnosti. Nicméně neexistuje zatím žádný důkaz, který by prokázal tyto účinky u lidí, k tomu je zapotřebí ještě další výzkum.

Zdroj: Vodní řasa spirulina

Poradna

V naší poradně s názvem CHLORELLA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marienka.

dobrý den, může užívání chlorelly podráždit žlučník ?
děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Chlorella žlučník nedráždí. Obvykle podráždí jen střeva a způsobí větší či menší průjem.

Zdroj: diskuze Chlorella

Spirulina jako proteinový doplněk

Spirulina je tvořena z 62 % aminokyselinami. Tím, že je spirulina bohatým zdrojem bílkovin a dalších živin, tak byla spirulina použita jako doplněk dietní stravy. Ačkoliv je spirulina bohatá na bílkoviny, tak bílkovinný účinek by byl patrný až po požití velkého množství této řasy. Ostatní zdroje bílkovin, jako jsou ořechy, luštěniny, celozrnné výrobky a maso, poskytují také mnoho bílkovin, ale v přijatelnějším menším množství snědené stravy.

Zdroj: Vodní řasa spirulina

Poradna

V naší poradně s názvem JÍDELNÍČEK PŘI DNĚ S OHLEDEM NA PURINY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Růžena bodláková.

Dobrý den můj manžel má také dnů, tak se o puriny hodně zajímám a zjistila jsem že někde přímo chlorellu doporučuji stejně tak jako spirulinu, už jsem to chtěla manželovi koupit ale jinde jsem se zase dočetla že chlorella má 3180 2,7 purinů a spirulina 1070 4,8 tak jsem z toho nešťastná a nevím čeho se chytit čemu mám věřit měla by existovat nějaká poradna pro lidi s touto nemocí nevíte o něčem takovém?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Spirulinu i chlorellu můžete užívat i při dně. Vysoký obsah purinů není v tomto případě důležitý, protože se udává na 100 gramů těchto řas a vy užijete jen pár tabletek denně. Jedna tableta spiruliny nebo chlorelly má zanedbatelné množství purinů.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Obsah purinů

Bezpečností opatření při užívání chlorelly a spiruliny

Doplňky stravy, které obsahují Chlorellu a spirulinu mohou mít negativní vliv s některými léky. Vzhledem k tomu, že chlorellaspirulina obsahují vitamin K, tak doplňky z nich mohou zasahovat do účinků léků, které jsou předepsány na ředění krve. Pokud máte alergii na jód, tak můžete být alergičtí i na chlorellu. Chlorellaspirulina stimulují imunitní systém, proto se nedoporučuje používat je při současném užívání léků na potlačení imunity. Tyto doplňky stravy by měly být použity pouze pod dohledem lékaře. Neměly by se brát při těhotenství nebo při kojení. Doplňky stravy ze spiruliny by neměly být použity při onemocněních, jako jsou fenylketonurie a genetické poruchy, protože tělo nedokáže metabolizovat aminokyselinu fenylaminu. Také by neměly být tyto doplňky stravy použity, pokud máte lupus nebo revmatoidní artritidu.

Zdroj: Nebezpečí chlorelly a spiruliny

Spirulina foto

Tady je vidět jaký tvar má spirulina a jak tato vodní řasa vypadá: spirulina foto.

Zdroj: Vodní řasa spirulina

Možné interakce

Neexistují žádné zprávy, které by naznačovaly výraznou reakci s jinými léky. Je však možné, že spirulina může vyvolávat nežádoucí účinky s léky užívanými na potlačení imunitního systému. Jsou to především tyto léky:

  • Adalimumab (Humira),
  • Azathioprin (Imuran),
  • Cyklosporin (Neoral),
  • Etanercept (Enbrel),
  • Infliximab (Remicade),
  • Leflunomid (Arava),
  • Methotrexat,
  • Mycophenolate (CellCept).

Zdroj: Vodní řasa spirulina

Spirulina a antibiotika

Když antibiotika zahubí nežádoucí organismy v těle, tak zároveň zabíjí i „dobré“ bakterie, neboli probiotické kultury, jako například Lactobacillus acidophilus, které se nácházejí v zažívacím traktu. Toto působení antibiotik může způsobovat střevní potíže, jako je průjem. Při laboratorním zkoumání bylo ve zkumavkách zjištěno, že spirulina zvýšila růst bakterií Lactobacillus acidophilus a dalších probiotických kultur. Z této hypotézy by se dalo usuzovat, že spirulina by mohla pomoci při obnově zdravé střevní mikroflóry, ale ještě bude zapotřebí dalšího výzkumu, který by jasně prokázal tyto účinky i u lidí.

Zdroj: Vodní řasa spirulina

Spirulina na infekce

Podle výzkumu má spirulina účinek proti chřipce, herpesu a HIV. Jenže tyto výzkumy a testy jsou zatím známé jen z pokusů u zvířat a u lidí se neví, jaký by to mohlo mít účinek.

Zdroj: Vodní řasa spirulina

Spirulina a žloutenka

Vědci se domnívají, že tato řasa může chránit před poškozením jater a cirhózou (jaterním selháním) u lidí s chronickou hepatitidou. Zatím není možné ještě s jistotou říci, zda spirulina skutečně nabízí přínos u lidí nemocných žloutenkou.

Zdroj: Vodní řasa spirulina


Autoři obsahu

Bc. Jakub Vinš

Mgr. Světluše Vinšová

Mgr. Marie Svobodová


ČeskáOrdinace

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

 SiteMAP