STACYL A COVID je jedno z témat, o kterém bychom vás rádi informovali v tomto článku. Účinnou látkou léku Stacyl je kyselina acetylsalicylová. Kyselina acetylsalicylová tlumí funkci některých enzymů. V malých dávkách narušuje schopnost krevních destiček vytvářet krevní sraženinu, čímž působí proti srážení krve. Ve vyšších dávkách může snižovat horečku a působit proti bolesti.
Je lepší Stacyl nebo Anopyrin
Lék Anopyryn stejně jako lék Stacyl patří do indikační skupiny antiagregancií. Liší se formou tablety, balením a dávkováním. Lék Stacyl má gastrorezistentní potah tablet, který brání dráždivému účinku přípravku na trávicí ústrojí.
U léku Anopyrin se obecně podává na ředění krve dlouhodobě jedna tableta o síle 100 miligramů denně a nárazově tableta o síle 400 miligramů 3–4x denně při horečce či bolestech. V dávkách, ve kterých se lék Anopyrin většinou podává, se projevují prakticky pouze jeho účinky na ředění krve. Z toho důvodu se užívá u ischemické choroby srdeční jako prevence infarktu a ischemických mozkových příhod a u pacientů s ischemickou chorobou dolních končetin. Ve vyšší dávce lze podat i proti horečce a bolestem, na tyto obtíže se však podávají spíše jiné preparáty.
U léku Stacyl se obecně podává jedna tableta o síle 100 mg denně. Tablety se mají polykat v celku s dostatečným množstvím tekutiny, cca 1/2 sklenice vody. Vzhledem ke gastrorezistentnímu potahu, který brání dráždivému účinku přípravku na trávicí ústrojí, se tablety nemají drtit, lámat nebo žvýkat.
Zda je lepší lék Stacyl nebo Anopyrin, je u každého pacienta individuální a rozhodnutí je v kompetenci lékaře.
V naší poradně s názvem UŽÍVÁM STACYL se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vlasta.
Moc prosím za odpověď, zda při užívání stacylu mohu jíst medvědí česnek a cibulovou nať.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Stacyl je lék podobný Acylpyrinu, oba obsahují stejnou léčivou látku kyselinu acetylsalicilovou. Není zde žádná významná potravinová interakce. Cibulovou nať i medvědí česnek můžete normálně konzumovat, i když užíváte Stacyl.
V dávkách, ve kterých se Stacyl většinou podává, se projevují prakticky pouze jeho účinky na ředění krve. Z toho důvodu se předepisuje jako prevence infarktu a ischemických mozkových příhod, u anginy pectoris, u pacientů s ischemickou chorobou dolních končetin. Ve vyšší dávce lze podat i proti horečce a bolestem, na tyto obtíže se však podávají spíše jiné preparáty.
Dávkování záleží na předepisujícím lékaři, obecně se podává dlouhodobě jedna tableta Stacylu o síle 100 miligramů denně.
Účinek léčby může být ovlivněn, jestliže je kyselina acetylsalicylová užívána současně s jinými léky určenými k léčbě následujících stavů:
ředění krve / prevence tvorby krevních sraženin (například warfarin, heparin, klopidogrel)
odmítnutí orgánů po transplantaci (cyklosporin, takrolimus)
vysoký krevní tlak (například diuretika a ACE-inhibitory)
bolest a zánět (například nesteroidní protizánětlivé léky NSAID, jako je ibuprofen, nebo steroidy)
dna (například probenecid)
epilepsie (valproát, fenytoin)
glaukom (acetazolamid)
zhoubné nádorové onemocnění nebo revmatoidní artritida (metotrexát; v dávce nižší než 15 mg týdně)
cukrovka (například glibenklamid)
deprese (selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu SSRI, jako je sertralin nebo paroxetin)
použití hormonů k substituční léčbě, když došlo ke zničení nadledvin nebo hypofýzy nebo byly tyto žlázy odstraněny, nebo k léčbě zánětu včetně revmatické choroby a zánětu střev (kortikosteroidy)
Z výše uvedeného tedy vyplývá, že by se Stacyl společně s Warfarinem neměl podávat.
V naší poradně s názvem ANOPYRIN NEBO STACYL se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jindřiška nová.
Prosím,dle lékařky mám užívat Anopyrin 100.
V lékárně mi nabídli Stacyl..nevím proč Ale lékařka rikala at trvám na Anopyrinu...to take nevim důvod .
Podle mne je rozdíl v tom ,že Stacyl je bez receptu./to by mě vyhovovalo/.
Co byste doporučili. Děkuji za odpověď.
Beru 2.5mg Prestarium combi.
Tlak v normě. Ale vyssi chlesterol .
Mívám někdy potíže zažívací.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Stacyl i Anopyrin obsahují totožnou účinnou látku - kyselinu acetylsalicylovou. Jsou to dva stejné léčivé přípravky. Není rozdíl, jestli užíváte Stacyl nebo Anopyrin.
Studie byla provedena na 600 subjektech; 400 pacientů a 200 kontaktů ve zdravotnictví a domácnosti, které byly rozděleny do 6 různých skupin vážnosti zdravotního stavu.
Skupina I: 100 pacientů s mírnou až středně těžkou infekcí COVID-19 dostávalo 4denní kúru Ivermectinem 400 mcg / kg tělesné hmotnosti maximálně 4 tablety (6 mg / tableta) jednou denně před snídaní plus standardní léčbu podle egyptského protokolu.
Skupina II: 100 pacientů s mírnou až středně těžkou infekcí COVID-19 dostávalo hydroxychlorquin (400 mg každých 12 hodin po dobu jednoho dne a následně 200 mg každých 12 hodin po dobu 5 dnů) plus standardní léčbu.
Skupina III: 100 pacientů se závažnou infekcí COVID-19 dostávalo 4denní léčbu Ivermectinem 400 mcg / kg tělesné hmotnosti maximálně 4 tablety (6 mg / tabletu) jednou denně před snídaní plus standardní léčbu podle egyptského protokolu o léčbě COVID-19 u těžce nemocných pacientů.
Skupina IV: 100 pacientů se závažnou infekcí COVID-19 dostávalo hydroxychlorquin (400 mg každých 12 hodin po dobu jednoho dne a následně 200 mg každých 12 hodin po dobu 9 dnů) plus standardní léčbu podle egyptského protokolu o léčbě COVID-19 u těžce nemocných pacientů.
Skupina V: 100 kontaktů s pacienty nakaženými COVID-19 mělo používat osobní ochranné prostředky a dostalo profylaktickou dávku ivermektinu 400 mikrogramů / kg jednorázové perorální dávky před snídaní, která se měla opakovat po jednom týdnu.
Skupina VI: 100 kontaktů s pacienty COVID-19 dostalo pouze osobní ochranné prostředky.
Nežádoucí účinky léku Stacyl vychází z indikační skupiny, do níž Stacyl patří. Lék poměrně logicky zvyšuje riziko krvácivých stavů, při trvalém užívání lehce roste riziko krvácivé mozkové příhody a poškození sliznice žaludku, kterou kyselina acetylsalicylová dráždí. Riziko vzniku žaludečních vředů je však při užívání Stacylu velmi malé, roste až při kombinacích s jinými podobnými léky. Léky na bázi kyseliny acetylsalicylové v žádném případě nesmí být podány dětem, neboť hrozí riziko vzniku Reyova syndromu.
V naší poradně s názvem KAŠEL se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hert Brant.
Naprosto fenomenální lék je Oxid chloričitý,který mne vyléčil do 24 hod Covid 19..Mne je 71 let a nenenchám na něho dopustit..Sám si ho vyrábím doma za pár korun..Je to objev století..Vymyslel ho Jim Humble (USA) a vylepšil Andreas Kalcker (NSR).. ..Vyléčil s ním na tři tisíce narozených mentálně postižených dětí!!!!!!!!!!!Důkazy jsou na Youtube,kde tyto děti komunikují..Je to neuvěřitelné!!!!!Používá se v Čechách také do pitné a vody a krevních konzerv..A
do všech i městských vodovodů..Niči viry,parazity a dalších 400 druhů nemocí..Mnoho diabetiků zachránil od amputace nohy,tak jako to umí OZON..Tyto léky,bílé pláště neuznávají a vzteky omdlévají a velice pomlouvají,protože jim začal dělat nesmírnou konkurenci..Sám ho preventivně denně naředěný piji již tři roky..A paráda,neznám jedinné nachlazení nebo covid 19..Když to bylo u mě v rodině,tak jsem vnučce klidně dával pusinku i když měla covid 19 a nic!!!!! Ano takový je život!!!!
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Jde o pseudomedicínu z USA, na kterou již v roce 2010 varoval Úřad pro kontrolu potravin a léčiv Spojených států amerických FDA. Konkrétně FDA varovala před používáním produktu „Miracle Mineral Supplement“ neboli „MMS“, který při přípravě podle návodu produkuje oxid chloričitý. MMS bylo prodáváno jako léčba různých stavů, včetně HIV, rakoviny, autismu, akné a v poslední době také COVID-19. Mnozí spotřebitelé si stěžovali FDA a hlásili život ohrožující reakce a dokonce smrt. FDA varovala spotřebitele, že MMS může způsobit vážné poškození zdraví, a uvedla, že obdržela četné zprávy o nevolnosti, průjmu, silném zvracení a život ohrožujícím nízkém krevním tlaku způsobeném dehydratací. Toto varování bylo zopakováno potřetí dne 12. srpna 2019 a počtvrté dne 8. dubna 2020 s prohlášením, že požití MMS je stejně nebezpečné jako požití bělidla, a naléhá na spotřebitele, aby je nepoužívali ani nepodávali tyto produkty svým dětem z jakéhokoli důvodu, protože neexistují žádné vědecké důkazy, které by prokazovaly, že oxid chloričitý má nějaké příznivé lékařské vlastnosti.
Tady je varování: https://www.fda.gov/news-ev…
Přípravek Stacyl se užívá ke snížení rizika tvorby krevních sraženin a tím k předcházení infarktů myokardu, cévních mozkových příhod, srdečních a cévních problémů u pacientů se stabilní nebo nestabilní anginou pectoris (typ záchvatovité bolesti na hrudníku). Užívá se také k prevenci tvorby krevních sraženin po určitých typech srdečních operací k rozšíření a uvolnění krevních cév. Tento léčivý přípravek není určen pro použití při akutních stavech. Používá se pouze jako léčba preventivní.
Jedna enterosolventní tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 100 mg.
V naší poradně s názvem SEZNAM LÉKŮ NA ŘEDĚNÍ KRVE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jan.
Mám 3 steny po operaci srdce před 20 lety,vysoký tlak, alergii na ASA.doposud jsem užíval na ředění krve APO - TIC,nyní údajně po zrušení dodávky tohoto léku mi byl předepsán Tagren 250,ale mám potíže se žaludkem a vyskytlo se mi krvácení ve stolici.Snížil jsem dávku na polovinu,potíže se žaludkem nejsou.Po konzultaci s lékařem mi byl předepsán lék Stacyl, 1 x .Mám ale obavy jej užívat s alergií na ASA.V informačním článku ohledně léků na ředění krve je také popis léčby pomocí přírodních léčiv jako je česnek,cibule aj.Chci Vás tedy požádat o radu,zda je možné odhadnout množství těchto přírodních náhrad na den ve vztahu na užívané množství tohoto výše uvedeného léku Stacyl na den.
Děkuji předem za podání zprávy. Svoboda Jan
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Přírodní prostředky na ředění krve se nedají použít k terapeutickým účelům. Proč? Protože ředění krve je nebezpečné a hrozí vážné komplikace. Přírodní prostředky na ředění krve se uvádí proto, aby si pacient mohl udělat přehled o potravinách, které by mohly zesilovat účinky léků na ředění krve. Nikoliv je jimi nahradit. Ve vašem případě je zpomalení srážlivosti krve - lidově ředění krve, nezbytné a proto je třeba najít lék, kterému budete věřit. Spojte se ještě jednou se svým lékařem a požádejte ho, aby vám vysvětlil, proč vám předepsal lék s kyselinou acetylsalicylovou, když jste na ní alergický. Když vás neuspokojí jeho vysvětlení a nadále budete na pochybách s léčbou, tak se obraťte na jiného lékaře. Jako pacient máte právo vyžádat si konzultaci u dalšího lékaře. Pro správnou léčbu je důležité, abyste ji důvěřoval.
Těhotné ženy nemají během těhotenství užívat kyselinu acetylsalicylovou, pokud lékař neurčí jinak. Přípravek Stacyl by se neměl užívat, jestliže jste v posledních 3 měsících těhotenství, pokud vám to nedoporučil lékař, a denní dávka v takovém případě nemá překročit 100 mg. Pravidelné užívání nebo vysoké dávky tohoto léčivého přípravku během pozdního těhotenství mohou způsobit vážné komplikace u matky nebo dítěte. Rovněž kojící ženy nemají užívat kyselinu acetylsalicylovou bez porady s lékařem.
V naší poradně s názvem SEZNAM LÉKŮ NA ŘEDĚNÍ KRVE LÉK STACYL A ANOPYRIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ing. Marie Šmídová.
Dobrý den,
prosím o sdělení, zda na lék Stacyl či Anopyrin je nutné omezit listovou zeleninu, zejména zelí, špenát, brokolici, salát. Pokud se nemusí výrazně omezit, tak jaké množství denně lze této zeleniny konzumovat?
Dodávám, že listovou zeleninu mám velmi ráda a denně jím ke každému jídlu salát ze syrového zelí, nebo salátu či brokolice.
Zároveň řešíme přechod na Eliquis, takže prosím o srovnání, který z těchto léků je na tom s listovou zeleninou nejlépe, např. denně se nemusí vůbec omezovat.
Předem děkuji za odpověď. hezký den, Marie Šmídová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Stacyl nebo Anopyrin, oba přípravky obsahují stejnou účinnou látku a to kyselinu acetylsalicylovou. Užívání kyseliny acetylsalicylové nevyžaduje žádná dietní opatření, ani omezování konzumace zeleniny. To samé platí i pro přípravek Eliquis. Listová zelenina se musí hlídat, jen když byste užívala Warfarin.
Očkování na COVID u pacientů s anamnézou sraženin nebo poruch krvácení
S ohledem na souvislost mezi podáním vakcíny AstraZeneca a rozvojem závažných tromboembolických příhod doprovázených trombocytopenií u relativně malého počtu pacientů nabízí Zelená kniha [1] následující rady:
není důvod se domnívat, že jedinci s anamnézou sraženin nebo určitých trombofilních onemocnění by byli vystaveni zvýšenému riziku tohoto velmi vzácného stavu.
neexistuje žádný důkaz, že těhotné ženy, ženy po porodu nebo ženy užívající antikoncepční pilulky jsou vystaveny vyššímu riziku.
kontraindikace očkování vakcínou AstraZeneca COVID-19 byly nyní upraveny tak, aby zahrnovaly osoby, které mají v anamnéze předchozí epizodu heparinem indukované trombocytopenie a trombózy (HITT nebo HIT typu 2). Těmto jedincům může být nabídnuto očkování alternativní vakcínou proti COVID-19.
u pacientů, u kterých se tento stav rozvine po prvním očkování, by mělo být zváženo, zda-li je pro jejich druhou dávku lepší použití alternativní vakcíny poté, co se jejich stav stabilizuje.
Celkem se zúčastnilo 600 lidí z čehož 400 bylo symptomaticky potvrzených pacientů s COVID-19 a 200 kontaktů ve zdravotnictví a domácnosti rozdělených do těchto šesti skupin:
Skupina I: 100 pacientů s mírnou až středně těžkou infekcí COVID-19 dostalo 4denní kúru Ivermectinem plus standardní léčbu;
Skupina II: 100 pacientů s mírnou až středně těžkou infekcí COVID-19 dostávalo hydroxychlorquin plus standardní léčbu;
Skupina III: 100 pacientů s těžkou infekcí COVID-19 dostalo Ivermectin plus standardní léčbu;
Skupina IV: 100 pacientů se závažnou infekcí COVID-19 dostávalo hydroxychlorquin plus standardní léčbu.
Skupina V se udržuje v ochraně osobními ochrannými prostředky a léčbou Ivermectinem.
V naší poradně s názvem SOOLANTRA KORONAVIRUS DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milan.
Já jsem taky četl, že ivermektin zabíjí koronavirus. Tady je o tom vědecký článek. https://www.sciencedirect.c…
Uvádí se tam, že Ivermektin, který je FDA schválený jako antiparazitikum, má také širokospektrální antivirovou aktivitu in vitro. Nyní bylo prokázáno, že je inhibitorem kauzativního viru (SARS-CoV-2), s jediným přírůstkem do Vero-hSLAM buňky 2 hodiny po infekci SARS-CoV-2, které jsou schopné dosáhnout až 5 000-násobné redukce virové RNA po 48 hodinách. Ivermektin proto vyžaduje další zkoumání možných přínosů pro člověka.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Přesně to jste vy, co se chytáte každé fámy! V celém tom vědeckém článku je mnohokrát napsáno, že výzkum byl IN VITRO! To znamená, že vše bylo zkoumáno jen v laboratoři. Navíc z toho není jasné jaká dávka je účinná a jaký má být interval v dávkování. Ivermektin je především jed! A jeho jedovatosti se využívá při léčbě parazitů ve střevním traktu, kůži a očích. Ivermektin je relativně bezpečný, ale má i své nežádoucí účinky, zejména může způsobit vážnou alergickou reakci a interagovat s jinými léky. Brát ho jen tak, jako prevenci před onemocněním covid 19, je hazardování se svým zdravím. Nyní se teprve zkoumá účinnost Ivermektinu na lidech proti covid 19 a teprve se bude upřesňovat způsob bezpečného použití. Přesné vyjádření k tomuto je zde https://www.fda.gov/animal-…
Molnupiravir (Lagevrio) se používá k léčbě koronavirového onemocnění 2019 (infekce COVID-19) způsobené virem SARS-CoV-2 u dospělých, kteří mají mírné až středně závažné příznaky a jsou ohroženi závažným onemocněním, které by mohlo způsobit hospitalizaci nebo smrt, pokud jiná léčba není dostupná nebo nelze použít. Molnupiravir patří do třídy léků nazývaných antivirotika. Jeho působením je zastavit virus, který šířením v těle způsobuje onemocnění COVID-19.
Podmínky použití molnupiraviru:
Indikační kritéria (kritéria vysokého rizika progrese) jsou zcela shodná jako u monoklonálních protilátek.
Lék lze použít od 18 let věku.
U pacientů s onemocněním COVID-19 prokázaným PCR nebo antigenním testem.
Do 7 dnů od počátku příznaků.
Pacient není hospitalizován pro COVID-19 a nepotřebuje oxygenoterapii pro COVID-19.
Absolutní kontraindikací je těhotenství a kojení, u fertilních žen účinná zábrana početí po dobu užívání +4 dny poté.
Ve svém příspěvku KAŠEL se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Janan.
Budeš s ním určitě spokojená, nám pomohl se doma odhlenit po nachlazení.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jana Zapletalová.
Dobrý den.Čtyři měsíce neustále kašlu a vykašlávám hustý hlen,zrána hnisavý.Léčila mě napřed praktická lékařka,Měla jsem vysokýCRP a tak mě léčila antibiotiky.Nepomohlo to a tak jsem využívala druhou dávku antibiotik.Ihned ze začátku jsem měla test na covid který byl negativníPak mě odeslala na rentgen,napsali pozor covid.Tak jsem byla odeslána na plicní,kde mi udělali další test,opět negativní.Vyšetřili mě sputum.Bylo pozitivní na stretococ na jeden+ a candidu.Po třech týdnech opět vyšetření sputa.Volala jsem na plicní pro výsledek a bylo mi sděleno,že sputum je negativní a p.doktorka má poznačeno kontrola na podzim.Užívám-euphylin,enerzarzair,nasofan,bronchipret,antrovenN.Kromě toho léky které užívám dlouhodobě-Tarka 180/2,Eligius5mg1,0,1,dále Letrox50mg 1,Lozeprazol 1.Condrasulf,Detralex 2,0,0,Furon obden.Navíc jsem asi před 14dny z kašle dostala pupeční kýlu.Na chirurgii jsem dostala kýlní pás a mám navštívit poradnu kýlní pro objednání na operaci,což asi nebude možné s neustálým kašlem.Pokud by jste mi mohl něco poradit co by mě pomohlo,byla bych moc ráda,protože už jsem z toho zpufalá.Děkuji předem moc.
Léčivý přípravek Lagevrio obsahuje účinnou látku molnupiravir, u které se předpokládá pozitivní terapeutický účinek pro pacienty s mírným až středně těžkým průběhem onemocnění COVID-19.
Molnupiravir je v současné době teprve studován pro léčbu koronavirového onemocnění 2019 (COVID-19) způsobeného virem SARS-CoV-2.
V současnosti jsou k dispozici pouze omezené informace z klinických studií na podporu použití molnupiraviru k léčbě COVID-19. Je zapotřebí více informací, aby bylo možné říci, jak dobře bude molnupiravir fungovat při léčbě COVID-19 a oopsat z toho vyplývající možné nežádoucí účinky.
Molnupiravir neprošel standardní revizí, aby získal schválení FDA k použití. FDA však vydala povolení k nouzovému použití, které umožňuje určitým dospělým dostávat molnupiravir k léčbě COVID-19.
Ve svém příspěvku CIPRALEX MOTÁNÍ HLAVY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pavel.
Toto je můj příspěvek Napíšu časovou osu mého použití:
Posledních 12 dní jsem bral 5 mg Cipralex jako první věc ráno po probuzení. První 3 dny byla moje úzkost strašná. Na řešení těchto epizod mám naštěstí lorazepam, takže to určitě pomohlo. Úzkost se po 3. dni hodně snížila, přesto se stále budím velmi úzkostný, ale i další vedlejší účinky se stále zhoršují.
Hlavními vedlejšími účinky, které se stále zhoršují, jsou extrémní závratě, bolesti hlavy, svalová slabost, slabý zrak a pocit nevyváženosti. Ráno je to nejhorší, dopoledne se to trochu zlepšuje, pak se to postupně zhoršuje, jak den pokračuje, obvykle to znovu začíná kolem 13:00. Když jsem se včera večer sprchoval, skoro jsem si musel sednout, protože jsem měl pocit, jako bych se houpal v lodi a měl pocit, že mi každou chvíli povolí svaly na nohou. Dnes ráno jsem si kontroloval hladinu glukózy v krvi a byly v normálním rozmezí.
Konzultoval jsem to se svou psychiatričkou (řekla, že to mám změnit a užívat dávku na noc) a také se svým praktickým lékařem, který mi udělal krevní testy (protože se také potýkám s dlouhodobými příznaky COVID). Řekl mi, že má mnoho pacientů, kteří po prodělání onemocnění COVID mají v dnešní době alergii na mnoho léků a potravin, které dříve neměli.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Dana.
Také jsem proděla covid, pak začaly různé zdravotní problémy a nakonec úzkosti, cipralex a místo aby se můj stav zlepšil mám pocit , že opak je pravdou. Pocit točení hlavy je u mě na denním pořádku- celý den a ráno nevysvětlitelná úzkost a strach ze sebemenší povinnosti
Už to trvá dlouho , mám pocit , že přežívám že dne na den
Výhody a rizika očkování na COVID vakcínou AstraZeneca
Společný výbor pro vakcinaci a imunizaci (JCVI) [2] posoudil přínosy očkování proti COVID-19 pomocí vakcíny AstraZeneca oproti riziku infekce tímto virem. Uvádějí, že v současné době existuje vysoká míra nejistoty v odhadech výskytu tohoto extrémně vzácného nežádoucího účinku. Dostupné údaje však naznačují, že může existovat trend zvyšující se incidence tohoto nežádoucího účinku s klesajícím věkem. Proto lidé mladší 40 let by měli dostat alternativní vakcínu pro obě dávky.
Poměr přínosů a rizik je velmi příznivý pro starší lidi, ale již méně pro mladší lidi, a doporučuje se, aby se tento vyvíjející se důkaz vzal v úvahu při zvažování použití vakcíny u lidí mladších 40 let.
Ve svém příspěvku STACYL NEŽÁDOUCÍ UCINKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaroslava.
Dobrý den, mohu užívat černý česnek a Stacyl zároveň,nebo mohu vypustit užívání stacylu během užívání černého česneku? Děkuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jindřiška nová.
Prosím,dle lékařky mám užívat Anopyrin 100.
V lékárně mi nabídli Stacyl..nevím proč Ale lékařka rikala at trvám na Anopyrinu...to take nevim důvod .
Podle mne je rozdíl v tom ,že Stacyl je bez receptu./to by mě vyhovovalo/.
Co byste doporučili. Děkuji za odpověď.
Beru 2.5mg Prestarium combi.
Tlak v normě. Ale vyssi chlesterol .
V naší poradně s názvem RADA UŽÍVANI LÉKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hana malotova.
Dobry den, dnes mě byl předepsan lek Thromboreductin 0,5mg 1-0-1.V poledne 0-1-0Stacyl. Mám hodnotu PLT 1065.Vlednu to bylo PLT 864.
Mela jsem jit na odběr kostni dřene,ale kvuli Covid situaci v nemocnicich je to odloženo.
Chci se zeptat v 21.4. mám termin na 1.očkováni.2.termin 12.5.2021.Mohu se nechat očkovat a nemít strach ,že budu užívat tyto léky?Nebo je začít užívat až po 1.vakcíně.
Děkuji za odpověd
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Vakcinace proti COVID-19 neovlivňuje léčbu. Lékaři říkají, že drtivá většina léků na předpis bude fungovat stejně dobře i poté, co dostanete vakcínu COVID-19, a nesnižují účinnost imunizace proti koronaviru. Většina udržovacích léků, které se nejčastěji užívají, nepůsobí na imunitní systému, který vakcíny COVID-19 ovlivňují. Způsob, jakým v současné době dostupné vakcíny fungují, spočívá v tom, že vystavují tělo člověka malému proteinu z koronaviru, který vybudí imunitní systém, aby začal bojovat proti viru, jako by byl člověk plně infikován.
Pokud užíváte léky na ředění krve informujte svého poskytovatele vakcíny, protože léky na ředění krve zabraňují srážení, takže i malé zranění, jako je vpíchnutí jehly do kůže, může způsobit větší krvácení nebo modřiny než obvykle.
Pravděpodobně budete mít vyšší riziko modřin v místě vpichu, proto tlačte v místě vpichu po dobu nejméně pěti minut, abyste snížili riziko vzniku modřin.
Stacyl je jeden z léků na ředění krve. Patří do lékové skupiny zvané antiagregancia, tedy léčiv ovlivňujících srážlivost krve. Účinnou sloučeninou preparátu je kyselina acetylsalicylová.
V naší poradně s názvem LÉKY NA ŘEDĚNÍ KRVE A OČKOVÁNÍ NA COVID se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vlasta.
Je vhodné očkování proti covidu 19 když beru léky na ředění krve?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Očkování proti nemoci COVID-19 je možné podstoupit i v případě, kdy užíváte léky na ředění krve. Musíte o této skutečnosti informovat zdravotnický personál očkovacího centra.
Podle Agentury pro zdravotní bezpečnost Spojeného království (UKHSA – dříve známé jako PHE) Immunization Against Infectious Disease [1] (dále jen "zelená kniha") lze vakcínu podat intramuskulárně jedincům užívajícím Warfarin na ředění krve, kteří mají aktuální naplánované testování INR a jejichž nejnovější INR je pod horní úrovní terapeutického rozmezí.
K vakcinaci je třeba použít jemnou jehlu (rovnou o velikosti 23 gauge - červená barva nebo jemnější kalibr, jako je 25 gauge - oranžová barva), po níž následuje silný tlak na místo vpichu bez tření po dobu alespoň dvou minut. Pacient by měl být poučen o riziku vzniku hematomu v okolí aplikace injekce.
V případě jakýchkoli pochybností o úrovni antikoagulační kontroly INR je třeba očkování konzultovat s lékařem odpovědným za předepisování léku a sledování antikoagulační léčby pacienta.