Chlorela efektivně potlačuje symptomy různých typů rakoviny, cukrovky, artritidy, AIDS, kandidózy, cirhózy jater, hepatitidy, vředů, virových infekcí, anémie a roztroušené sklerózy. Chlorela také výrazně urychluje odbourávání kadmia (3krát rychleji ve stolici a až 7krát rychleji v moči). V neposlední řadě podporuje detoxikaci jater, tedy orgánu, který denně zajišťuje detoxikaci celého organismu. Pro zajímavost: Podáním 4─6 g chlorely před požitím velkého množství alkoholu se zabrání v 96 % ranní nevolnosti. Chlorela je kompletní potravina, obsahuje vitamin C, E, B komplex, aminokyseliny, beta-karoten, lysin a iodin, dále je neobyčejně bohatá na vápník a železo (jedna lžička obsahuje 320 % doporučené denní dávky železa a 120 % dávky vápníku). Chlorela výrazně urychluje obnovu buněk, neboť obsahuje velké množství modrého pigmentu, který pomáhá tělu vytvářet více kmenových buněk. Chlorela každých dvacet hodin zčtyřnásobí svoje množství (roste mnohem rychleji než kterákoli jiná rostlina). Jakmile se dostane do lidského organismu, dramaticky urychluje přestavbu a uzdravování tkání, zrychluje množení laktobacilů (zdravých bakterií) ve střevech, zlepšuje imunitní systém a bojuje s volnými radikály. Chlorela také pomáhá napravovat porušení nervů a je excelentní při léčení degenerativních mozkových onemocnění. Doplňuje též léčbu pacientů s Alzheimerovou či Parkinsonovou chorobou.
V naší poradně s názvem ZELENÉ POTRAVINY PRO DETOXIKACI A UZDRAVENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Iveta.
Dobrý den,
mohu při léku Tamoxifen užívat chlorellu, zelený ječmen a spirulínu.
Dekuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Nejsou známy žádné interakce mezi lékem Tamoxifen a seznamem bylin, které uvádíte. Chlorela, špirulina a ani zelený ječmen lék Tamoxifen nijak neovlivňují. Pouze pokud by docházelo k průjmu vlivem těchto bylin, tak by to mohlo zapříčinit snížení účinků léku Tamoxifen. Tedy nemáte-li při tomto užívání průjem, tak by zde neměl být žádný problém. Nezapomeňte informovat svého praktického lékaře o všech doplňcích stravy, které společně s Tamoxifenem užíváte.
Chlorela je bohatá nejen na vitaminy a minerály, ale i na chlorofyl, vlákninu, antioxidanty, ribonukleové kyseliny a unikátní růstový faktor CGF. Díky tomu přímo vyživuje každou z 60 bilionů buněk našeho těla, pomáhá při prevenci celé řady onemocnění a podporuje buněčnou regeneraci. Nemá žádné vedlejší účinky, tudíž je vhodná pro každého, včetně dětí a kojenců, seniorů či domácích zvířat.
Posiluje imunitní systém
Chlorela představuje velmi účinný přírodní způsob, jak podporovat imunitu. Má totiž schopnost zlepšovat imunitní systém (zejména u lidí, kteří jsou vystaveni negativním účinkům stresu).
Pomáhá vylučovat škodliviny
Chlorela patří mezi nejúčinnější detoxikační prostředky. Díky vysokému obsahu chlorofylu a speciální vlákniny (obsažené v buněčné stěně) podporuje vylučování pesticidů, dioxinů, těžkých kovů, zbytků léků, toxinů z cigaret, toxických produktů metabolismu (které vznikají v tlustém střevě) a dalších škodlivin.
Podporuje buněčný růst a zpomaluje stárnutí
Chlorela obsahuje komplex látek označovaný jako CGF (Chlorella Grow Factor). Tento komplex dokáže podporovat buněčný růst a regeneraci v lidském těle. Tím může chlorela pomoci zpomalit stárnutí a je rovněž účinnou prevencí řady degenerativních, civilizačních a nádorových onemocnění.
V naší poradně s názvem PRASKÁNÍ ŽILEK V OBLIČEJI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie.
dobrý den, potřebovala bych poradi je mi 51let a začínají mi praskat žilky v obličeji.Myslím si ,že to v rodině nemame.Prosím poraďte mi děkuji mnohokrát Marie
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Proti praskání žilek je potřeba vyléčit propouštění krve zkrz slabou žilní stěnu. Toho lze dosáhnout zhoustuním krve, pomocí vitamínu K, který je obsažen ve všech zelených zeleninách a nebo také v řase chlorela. Hustá krev se nebude tolik rozlévat v okolí vlásečnicových žilek a omezí se tak tvorba metliček. A dále se postarat o to, aby zesílila cévní stěna. K tomu účelu slouží lék Ascorutin.
Vzhledem k možným nežádoucím účinkům ve spojení s jinými léky, by měla být spirulina užívána pod dohledem lékaře. Sama o sobě je spirulina bezpečná, dokonce i při vysokých dávkách nevzniká významné nebezpečí. Spirulina ovšem může být kontaminována jinými látkami, které již mohou být jedovaté. Proto je důležité kupovat seriózní a ověřené produkty. Při těhotenství a kojení se doporučuje porada s lékařem, před zahájením užívání. Lidé s metabolickou nemocí zvanou „fenylketonurie“ by se měli vyvarovat užívání spiruliny, protože tato nemoc nedokáže přeměňovat aminokyselinu fenylalanin a spirulina je bohatá na všechny aminokyseliny, včetně fenylalaninu. Nemocní s autoimunitním onemocněním, jako je roztroušená skleróza, revmatoidní artritida nebo systémový lupus erytematodes, by taktéž neměli užívat spirulinu, jelikož by to mohlo stimulovat imunitní systém a zhoršit zdravotní stav.
Ve svém příspěvku VITILIGO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra.
Dobry den,rada bych se zeptala. Uzivala jsme par tydnu chlorellu a zaroven leky na reflux. Zhorsila se mi plet, ale nevenovala jsem tomu pozornost, az jednou jsem se probudila s bilym flekem na obliceji - bylo mi receno vitiligo. Muze chlorela byt jednou z pricin jeho vzniku?Dekuji Petra
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Xarra.
Vitiligo spôsobuje parazit menom Vlasovec. Prenáša ho krv sajúci hmyz ako komár a pod.
Ve svém příspěvku RS se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hanka.
Tak moje poslední ataka-opět vertigo.Ovšem při vyšetření se zjistilo,že mi to způsobilo vnitřní ucho.Lépe řečeno-napadený ušní nerv.Poslední dobou mi ucho začlo velmi často zaléhat.RS-je potvora nenažraná :-)
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Siemensska.
ahoj,má někdo zkušenosti s užívíním chlorely a mladého ječmene při rs? A jak to ovlivní nemoc?
Spirulina je tvořena z 62 % aminokyselinami. Tím, že je spirulina bohatým zdrojem bílkovin a dalších živin, tak byla spirulina použita jako doplněk dietní stravy. Ačkoliv je spirulina bohatá na bílkoviny, tak bílkovinný účinek by byl patrný až po požití velkého množství této řasy. Ostatní zdroje bílkovin, jako jsou ořechy, luštěniny, celozrnné výrobky a maso, poskytují také mnoho bílkovin, ale v přijatelnějším menším množství snědené stravy.
Štítná žláza produkuje hormony tyroxin a trijodtyronin, které cirkulují v krvi a usměrňují (regulují) metabolické děje. Regulují například rychlost, kterou tělo spotřebovává tuky a sacharidy, teplotu těla, srdeční tep a tvorbu bílkovin. Kromě těchto dvou hormonů se ve štítné žláze produkuje i třetí hormon – kalcitonin, který pomáhá udržovat stálou hladinu vápníku v krvi.
Štítná žláza však nepracuje samostatně, ale je součástí složité kaskády dějů, která podléhá neustálé kontrole ze strany hypofýzy a hypotalamu, což jsou části mozku odpovědné za řízení hormonálního systému. Ty určují, jak rychle má štítnážláza hormony produkovat.
Funguje to takto...
Hypotalamus vydá signál v podobě hormonu tyreoliberinu (TRH), který nařídí hypofýze, aby produkovala zvýšené množství tyreotropního hormonu hypofýzy (TSH – tyreoidální stimulační hormon), tedy hormonu, který stimuluje tvorbu hormonů štítné žlázy. Tato produkce TSH je závislá i na množství tyroxinu a trijodtyroninu (tedy hormonů štítné žlázy) v krvi. Říká se tomu regulace zpětnou vazbou. Štítná žláza pak odpovídá na tyreotropní hormon hypofýzy tím, že vyrobí potřebné množství svých hormonů.
Struma nemusí nutně znamenat, že štítnážláza nefunguje správně. I zvětšená štítnážláza může v některých případech produkovat přiměřené množství hormonů.
Mezi nejčastější příčiny zvětšení štítné žlázy (strumy) patří:
Nedostatek jódu a jiné dietní příčiny – jód je nezbytný pro správné fungování štítné žlázy a při jeho nedostatečném příjmu potravou může vzniknout struma. Naštěstí se kuchyňská sůl běžně obohacuje jódem, takže struma z nedostatku jódu postihuje hlavně jedince v rozvojových zemích. K nedostatku jódu může přispívat i konzumace potravin jako brokolice, květák a zelí, které snižují produkci hormonů jiným způsobem.
Graves-Basedowova nemoc – tato nemoc vzniká na podkladě autoimunitní reakce, když protilátky produkované imunitním systémem nesprávně vyhodnotí štítnou žlázu jako cizí element. Receptory štítné žlázy se pak nechají zmást protilátkami, které se je snaží zničit, a přinutí štítnou žlázu produkovat nadměrné množství hormonů tyroxinu a trijodtyroninu. Tento stav se nazývá hypertyreóza. Štítná žláza se neustále požadavku receptorů snaží vyhovět, a tak se zvětší, aby mohla produkovat ještě více hormonů.
Hashimotova nemoc neboli Hashimotova tyroiditida – také jde o autoimunitní onemocnění, ale v tomto případě protilátky produkci hormonů štítné žlázy zcela zablokují. Při poklesu hladin hormonů v krvi nastává hypotyreóza. Na tento stav odpoví hypofýza, která vytvoří více hormonu TSH. Ten sice štítnou žlázu stimuluje, ale protože jsou buňky, které hormony tyroxin a trijodtyronin produkují, poškozené, způs
V naší poradně s názvem VITAMÍN K A WARFARIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Malíková Jindřiška.
Mohu užívat chlorelu ,když užívám valfarin.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Chlorela, jako vše zelené, obsahuje velké množství vitamínu K a tím snižuje účinky Warfarinu. Při léčbě Warfarinem je důležité hlídat příjem vitamínu K na stejné úrovni každý den a doplňková léčba chlorelou by tuto rovnováhu mohla narušit. Warfarin vám umožňuje žít déle a to je obrovská pomoc, proto byste neměla pokoušet osud a raději se chlorele vyhněte.
Štítná žláza je endokrinní žláza laločnaté stavby, která se nachází na konci průdušnice, u některých lidí dosahuje až k hrtanu. Štítná žláza je tvořena dvěma laloky spojenými úzkým můstkem, nachází se na přední části krku, před průdušnicí a pod štítnou chrupavkou. Nezvětšená žláza by neměla být normálně viditelná kromě situací, kdy jsou některé krční svaly uloženy nesouměrně, kdy je pokřivená krční páteř či u jedinců s velmi štíhlou šíjí. Charakteristická je pro ni tmavě červená barva a hladký povrch. Štítná žláza má velmi bohaté cévní zásobení, což je výhodné právě pro snadné uvolňování hormonů do krve. Na povrchu tohoto orgánu se nachází vazivové pouzdro, které tvoří výběžky zanořující se do tkáně žlázy. Těmito výběžky vaziva probíhají menší tepny a oba laloky jsou děleny na více menších lalůčků. Každý lalůček pak tvoří velké množství folikulů, což jsou kulovité váčky vyplněné velmi specifickou hlenovitou hmotou nazvanou koloid. K zadní straně štítné žlázy jsou obvykle pevně přirostlá takzvaná příštítná tělíska, jejichž počet se může u každého člověka mírně lišit, obvykle jsou však čtyři, dva páry u dolního i horního pólu štítnice. Tělíska jsou také součástí endokrinního systému lidského těla, jelikož produkují parathormon, který zvyšuje obsah vápníku v krvi. Štítná žláza svým tvarem připomíná motýla.
Úkolem štítné žlázy je shromažďovat jód z krve a podílet se na regulaci metabolismu pomocí thyroidních hormonů (tyroxin a trijodthyronin), které se vylučují přímo do krve člověka. Tyto hormony se pak dostanou do celého organismu a ovlivňují spotřebu kyslíku, rychlost látkové výměny v těle, růst a vývoj člověka.
Zvýšení dávky neškodí, případné předávkování nehrozí.
Forma tablet není vhodná pro děti do 3 let.
Dítě o hmotnosti 25 kg může užít 5─7 tablet denně.
Denní dávkování z hlediska hmotnosti: muži okolo 5 gramů chlorely, ženy 4 gramy. Při nemoci, špatném stravování, únavě, stresu a podobně lze zvýšit denní dávku až na 20 gramů. Pro podpoření účinku chlorely se doporučuje pít ještě nápoj z mladého ječmene. Chlorelu užívejte stále, pouze regulujte denní dávkování podle potřeby. Chlorela je vhodná i pro děti (má příznivý vliv na dětský růst, sílu, vitalitu a zdravotní stav).
Ti, kteří s užíváním chlorely začínají, by měli užívat zpočátku 1─2 tablety denně a postupně dávkování zvyšovat až na doporučenou denní dávku. Chlorela se může brát prakticky v kteroukoli denní dobu. Může být užívána najednou nebo v malých dávkách během den. Nejlepších výsledků se dosahuje tehdy, jsou-li tablety brány 20─30 minut před jídlem. Jak již bylo zmíněno, člověk se nikdy nemůže předávkovat, jelikož chlorela podporuje čisticí schopnosti těla a navíc má sama silný detoxikační efekt.
V naší poradně s názvem SPIRULINA CHLORELLA NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Erika Jeništová.
Dobrý den,
asi 14 dní po užívání chlorelly 15 tbl. denně, mám průjem, křeče a pocit na zvracení, vysadila jsem tedy na 1 den a vše bylo lepší, pak jsem tedy zase začala a opět stejné příznaky....může být z chlorelly? děkuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Křeče a průjem jednoznačné souvisejí s chlorellou a jejím vysokým dávkováním. Snižte dávkování na polovinu a zkuste pokračovat dál.
Chlorella pyrenoidosa se nejčastěji pěstuje na Tchaj-wanu. Právě tam jsou pro její růst ideální klimatické podmínky, protože chlorela potřebuje pro získání své síly (kterou z ní posléze čerpáme my, lidé) teplo a sluníčko. Chlorela se následně velmi citlivě zpracovává, aby v ní zůstalo zachováno maximální množství účinných látek a zároveň aby tyto látky byly v co největší možné míře organismem vstřebatelné a organismu přístupné. Řasy chlorely se suší metodou STEAM, což je nová metoda sprejového sušení. Největší předností tohoto způsobu sušení je nejen vysoká vstřebatelnost výsledné potraviny, ale i šetrnost k látkám obsaženým v řase. Při zpracovávání chlorely se nepoužívá žádný způsob konzervace, k výrobě tablet se používá pouze 100% chlorelový prášek bez jakýchkoli přídavných látek. Tablety se lisují opět velmi šetrným způsobem bez přidávání plniv, pojiv a barviv. Chlorelu (stejně jako všechny zelené potraviny) je potřeba uchovávat na tmavém místě a nádobu, v níž ji skladujeme, velmi pečlivě uzavírat. Jedině tak se totiž zabrání oxidaci chlorofylu, který chlorela ve velkém množství obsahuje. Co se týče skladování, nejvhodnější je keramická dóza se šroubovacím nebo kónusovým (kuželovitým) uzávěrem.
Ve svém příspěvku SPIRULINA CHLORELLA NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Erika Jeništová.
Dobrý den,
asi 14 dní po užívání chlorelly 15 tbl. denně, mám průjem, křeče a pocit na zvracení, vysadila jsem tedy na 1 den a vše bylo lepší, pak jsem tedy zase začala a opět stejné příznaky....může být z chlorelly? děkuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Dagmar Krausová.
Mám stejnou zkušenost, přitom beru minimální dávku. Zvracení je opravdu úporné.
Štítná žláza (lékaři ji znají i pod latinským názvem glandula thyroidea) je orgán, který se nachází před hrtanem na konci průdušnice (tedy v krku) a jedná se o endokrinní žlázu.
Štítná žláza je na povrchu hladká a má tmavě červenou barvu. Samozřejmě je také krytá pouzdrem. Štítná žláza se rozděluje na laloky a lalůčky. Lalůčky se skládají ze zavřených váčků (zvaných folikulů). Tyto váčky jsou plněné koloidem. Právě folikuly odebírají z krve potřebný jód a uskladňují ho v dutině. Zároveň také folikuly tvoří tyreoglobulin, na který se pak vážně jód a společně pak tvoří hormony trijodtyhronin a tyroxin.
Štítnou žlázu řídí z mozkového podvěsku speciální hormon. Význam této štítné žlázy spočívá v tom, že reguluje metabolismus prostřednictvím hormonů. Jedná se o hormony Thyroxin a trijodthyroxin, oba hormony se ve štítné žláze vytvářejí. Vznikají tak, že štítnážláza z krve vezme potřebný jód a z něj oba hormony vytvoří. Oba hormony ovlivňují lidský metabolismus a podílí se na spotřebě kyslíku v těle, na rychlosti látkové výměny, ale i na správném vývoji a růstu.
V naší poradně s názvem WARFARIN A SPIRULINA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel BLANKA.
PROSÍM O SDĚLENÍ ZDA JE MOŽNÉ PŘI WARFARINU BRÁT SPIRULINU A MLADÝ JEČMEN DĚKUJI
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča .
Mladý ječmen a spirulinu s Warfarinem radši neužívejte. Pokud to moc chcete, tak se o tom poraďte se svým ošetřujícím lékařem, protože on nejlépe zná váš stav a může zhodnotit rizika.
Řada testů na zvířatech naznačuje, že spirulina zvyšuje produkci protilátek potřebných k boji s infekcí pomocí proteinů a buněk. Podle těchto výzkumů spirulina zlepšuje u testovaných zvířat imunitu a pomáhá rychleji odrážet infekci a chronické nemoci, jako je rakovina. U lidí zatím toto použití nebylo testováno. Klinická studie, která se týkala lidí, byla zaměřena na jiný typ řasy s názvem chlorella, která mírnila imunitní reakci na vakcínu proti chřipce.
V naší poradně s názvem UŽÍVÁNÍ WARFARINU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Svatava.
Dobrý den,potřebovala bych poradit.Užívám warfarin,ale také bych chtěla něco shodit.Pokud nabudu držet dietu,tak se neunesu.Vím že nesmím byliny.Snídám choco lite,je to kakao,ale obsahuje spirulinu.Nechci něco pokazit,prosím poraďte.Děkuji Svatava
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Spirulina je zelená řasa a 100 gramů obsahuje 25 mikrogramů vitamínu K. Na den máte limit 90 mikrogramů vitamínu K. Takže normálně setrvejte v užívání spiruliny, ale musíte ji vzít každý den bez přestávek. Zároveň si nechte co nejdříve změřit srážlivost krve INR. Po vysazení spiruliny kontrolu INR opakujte.
K tomu hubnutí. Přizpůsobte si jídelníček tak, abyste kalorická jídla, která máte ráda, jedla ráno a k obědu. Odpoledne a večer již jezte jen libové maso nebo různě ochucený tvaroh, jogurt vše bez příloh, pečiva a bez ovoce. Zařaďte zdravý pohyb, třeba běh na orbitreku každý den alespoň hodinu. Místo výtahem choďte po schodech. Podnikejte co vás baví, třeba výlety do přírody, abyste neměla čas myslet na jídlo. NEJEZTE U TELEVIZE!!! Nepijte sladké vody ani alkohol.
Jídelníček si vytvořte na 10 dní a ten třikrát po sobě opakujte. Po každé změně jídelníčku si nechte jedenáctý den změřit INR. Tím se ujistíte, že máte srážlivost v pořádku.
Když antibiotika zahubí nežádoucí organismy v těle, tak zároveň zabíjí i „dobré“ bakterie, neboli probiotické kultury, jako například Lactobacillus acidophilus, které se nácházejí v zažívacím traktu. Toto působení antibiotik může způsobovat střevní potíže, jako je průjem. Při laboratorním zkoumání bylo ve zkumavkách zjištěno, že spirulina zvýšila růst bakterií Lactobacillus acidophilus a dalších probiotických kultur. Z této hypotézy by se dalo usuzovat, že spirulina by mohla pomoci při obnově zdravé střevní mikroflóry, ale ještě bude zapotřebí dalšího výzkumu, který by jasně prokázal tyto účinky i u lidí.
V naší poradně s názvem JÍDELNÍČEK PŘI DNĚ S OHLEDEM NA PURINY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Růžena bodláková.
Dobrý den můj manžel má také dnů, tak se o puriny hodně zajímám a zjistila jsem že někde přímo chlorellu doporučuji stejně tak jako spirulinu, už jsem to chtěla manželovi koupit ale jinde jsem se zase dočetla že chlorella má 3180 2,7 purinů a spirulina 1070 4,8 tak jsem z toho nešťastná a nevím čeho se chytit čemu mám věřit měla by existovat nějaká poradna pro lidi s touto nemocí nevíte o něčem takovém?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Spirulinu i chlorellu můžete užívat i při dně. Vysoký obsah purinů není v tomto případě důležitý, protože se udává na 100 gramů těchto řas a vy užijete jen pár tabletek denně. Jedna tableta spiruliny nebo chlorelly má zanedbatelné množství purinů.
Jedná se o mikroskopickou řasu, která bují v teplých klimatech a v teplých alkalických vodách. Nejběžněji je k dostání volně sušená nebo sušená mrazem. Spirulina je k dispozici v pilulkách nebo jako prášek anebo jen tak volně nasušená. Většina spiruliny se pěstuje v laboratořích. Existuje mnoho různých druhů výrobků ze spiruliny, ale pouze některé z nich mají identifikován zdroj pěstování na etiketách. Nejčastěji je to spirulina maxima, která se pěstuje v Mexiku a spirulina platensis, která se pěstuje v Kalifornii.
Jedna studie prokázala, že spirulina snižuje výskyt lézí známých jako leukoplasia, které pak přechází v rakovinové onemocnění u lidí, kteří žvýkali tabák. Při výzkumu se prokázalo rychlejší vyléčení těch nemocných, kteří byli léčeni pomocí řasy spirulina, nežli u lidí léčených pomocí placeba. Pro úplnou průkaznost těchto účinků je velmi důležitý další výzkum.