V naší poradně s názvem DOPLATEK U DETRALEXU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Cempírek.
Detralex je drahý, protože je jediný registrovaný lék s tímto složením a chybí tedy konkurence, která by tuto cenu snížila. Výdej Detralexu je vázán na lékařský předpis a proto doplatky na tento lék se u invalidních osob nad 65 let započítávají do limitu 500 Kč za rok. Vše, co na poplatcích v daném roce zaplatíte nad 500 tisíc vám zdravotní pojišťovna automaticky vrátí. Takže prakticky celý rok nemusíte řešit vůbec žádné doplatky na léky, ani na ten Magnosolv.
Zdraví Cempírek!
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Buffalo.
já myslím, že to řešit musím co zaplatím nad 500.- protože napřed to musím já zaplatit a pojišťovna mi to vrátí až posléze, takže s těmi penězi nemohu určité období disponovat.o to m i jde a u invalidity 3. st. nemusím mít 65 let na ten limit 500.-. také je rozdíl, zda mi nějaký lék napíše specialista nebo tentýž lék zase obvoďák.aspoň tak mě informovali v lékárně když jsem se ptal na to proplácení léků nad roční limit 500.- ale také o tom moc asi neví...vždy odkážou na konkrétní pojišťovnu. mi se třeba i stalo, že jsem se u své pojišťovny přihlásil s tím invalidním důchodem 3. st. až někdy v cca dubnu a bylo mi řečeno že to proplácení platí od data přihlášení a ne od začátku roku zpětně jak byl ten limit 500.- uveden v platnost. já byl přesvědčen, že pojišťovny jsou to invaliditě informovány ale jak vidím, co si 1 nevyběhá tak nemá !
V naší poradně s názvem KLACID DOPLATEK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Emanuel.
Dobrý den.Celý život jsem poctivě pracoval.Dnes v důchodě dostanu od lékaře na receptu KLACID 500.Lékárna Brno Pekařská nemocnice tento lék vede jako plně hrazen zákazníkem.Je to prosím .určeno nějakou směrnicí určenou pouze pro důchodce?
S pozdrave Vám děkuji za odpověď p.Emanuel Šrom
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Klacid 500 je opravdu drahý lék, na který pojišťovna přispívá jen asi 40 Kč a zbytek cca 850 Kč platí pacient. Existuje však náhrada se stejnou účinnou látkou, která je levnější. Jsou to tyto komerční názvy: CLARITHROMYCIN - TEVA 500 MG a FROMILID 500. Oba tyto preparáty obsahují účinnou látku Klarithromycin a doplatek je u obou "jen" cca 350 Kč za 14 tablet. Požádejte lékárníka o výdej této levnější varianty a nebo si nechte u lékaře změnit recept.
V naší poradně s názvem KDYŽ PLÍCE BOLÍ - ZÁPAL PLIC se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dana Trnková.
Dnes mi ošetřující lékař na základě rentgenu plic diagnostikoval zápal plic.
Špatně se cítím od pátku v noci (zimnice, bolesti všech vnitřností). domnívala jsem se, že to bude viróza nebo chřipka. Bohužel tak tomu není. Pan doktor mi předepsal antibiotika Klacid 500. Dnes po 2 tabletách. Prní jsem vrazla v 10,45 po návratu z nemocnice. Protože mi teplota neklesala vzla jsem si v 13,30 Paralen 500. Teplota se stále drží kolem 39, a to i přesto, že jsem si udělala zábal nohou v octové vodě. Nyní mám teplotu 39,4. Co mám dělat? Můžou se vzít 2 Paraleny 500? děkuji za odpověď- Dana Trnková.
Prosím rychle, je mi opravdu zle.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Antibiotika budou plně účinná až po třetí dávce. To teprve bude docházet k ústupu zánětu a odeznívání bolestí. Paralen můžete vzít i dvě tablety 500 mg najednou, přičemž za 24 hodin nesmíte vzít více než 8 tablet. Z horečky nemějte strach, je to váš pomocník v boji proti zápalu. Vyšší tělesná teplota zabíjí cizorodé bakterie, které způsobují zápal plic. Do 40 °C se nemusíte o horečku starat. Nad 40°C volejte rychlou záchrannou pomoc na čísle 155. Existence této rychlé záchrany by vás měla uklidnit, protože nyní byste měla být v klidu, bez stresu ze zhoršení zdravotního stavu. Nejlépe byste měla usnout a hned jak se probudíte, tak vždy vypijte hrnek ovocného čaje oslazeného medem. Tešte se, že za pár dní bude líp.
Sumamed patří mezi antibiotika ze skupiny makrolidů a jeho účinnou látkou je sloučenina azitromycin. Azitromycin blokuje v bakteriálních buňkách tvorbu bílkovin, tím narušuje jejich schopnost množení a oslabuje tak bakteriální populaci v boji s naším imunitním systémem.
Využití:Sumamed má poměrně široké využití. Může se užívat u streptokokových infekcí (například spála, angína, růže, záněty středního ucha a podobně) místo penicilinových antibiotik, pokud jsou na ně pacienti alergičtí. Kromě toho poměrně dobře působí na mikroorganismy, jako jsou legionely, chlamydie a mykoplazmata, které mohou způsobovat různé infekce včetně zápalů plic. Sumamed lze použít i u prvního stadia lymské boreliózy a u některých bakteriálních pohlavních nemocí.
Podávání: Záleží na doporučení předepisujícího lékaře. Sumamed v tabletové formě se u většiny běžných infekcí užívá v dávce jedné tablety o síle 500 miligramů, která se podává po tři dny (označuje se proto jako takzvané třídenní antibiotikum). U lymské boreliózy a těžších infekcí se podává i vyšší dávka. Mimo tablet existuje Sumamed i jako sirup a infuzní roztok k nitrožilnímu podání.
Nevýhody: Speciálně u léků obsahujících azitromycin se objevují především trávicí obtíže.
Azitromycin
Azitromycin patří mezi antibiotika ze skupiny makrolidů a jeho účinnou látkou je stejnojmenná sloučenina azitromycin. Azitromycin blokuje v bakteriálních buňkách tvorbu bílkovin, tím narušuje jejich schopnost množení a oslabuje tak bakteriální populaci v boji s naším imunitním systémem.
Využití: Azitromycin má poměrně široké využití. Může se užívat u streptokokových infekcí (například spála, angína, růže, záněty středního ucha a další) místo penicilinových antibiotik, jestliže jsou na ně pacienti alergičtí. Kromě toho poměrně dobře působí na mikroorganismy, jako jsou legionely, chlamydie a mykoplazmata, které mohou způsobovat různé infekce včetně zápalů plic. Azitromycin lze použít i u první fáze lymské boreliózy, při infekci Helicobacterem pylori a u některých pohlavních nemocí (například kapavka).
Podávání: Záleží na předepisujícím lékaři. Azitromycin se většinou podává 1–2x denně o síle tablet 250–500 miligramů.
Nevýhody: U léků obsahujících azitromycin se objevují zejména trávicí obtíže.
Doplnění: Třídenní antibiotikum azithromycin utvoří po doužívání všech tří tablet dostatečnou hladinu, která vydrží účinkovat více dní. Na druhou stranu mikrobiologové nejsou z antibiotik na tři dny nadšeni, protože jejich účinek neodeznívá hned, ale postupně slábne. Během této doby tak mají bakterie možnost si na něj zvyknout a stávají se odolnými. Z těchto důvodů je vhodnější (kupříkladu u infekcí dýchacích cest citlivých na azithromycin) podávat klasické antibiotikum, například klaritromycin (Klacid).
Sumamed je třídenní antibiotikum, které patří do skupiny makrolidů a jeho účinnou látkou je sloučenina azitromycin. Má poměrně široké využití. Může se užívat u streptokokových infekcí (například spála, angína, růže, záněty středního ucha a podobně) místo penicilinových antibiotik, pokud jsou na ně pacienti alergičtí. Kromě toho poměrně dobře působí na mikroorganismy, jako jsou legionely, chlamydie a mykoplazmata, které mohou způsobovat různé infekce včetně zápalů plic. Sumamed lze použít i u prvního stadia lymské boreliózy a u některých bakteriálních pohlavních nemocí. Sumamed v tabletové formě se u většiny běžných infekcí užívá v dávce jedné tablety o síle 500 miligramů, která se podává po tři dny.
Nevýhoda: Při užívání se objevují trávicí obtíže.
Zinnat se předepisuje na streptokokové infekce dýchacích cest včetně angíny, zánětu dutin a zánětu středního ucha. Další možností využití jsou infekce močových cest včetně zánětů ledvin. Běžná dávka u dospělého člověka je jedna tableta o síle 250 nebo 500 miligramů podávaná každých 12 hodin. Kromě tablet existuje lék i v podobě prášku k přípravě suspenze, která se pije.
Nevýhoda: Při užívání se mohou objevit bolesti hlavy, nechutenství a trávicí obtíže. Dalším nežádoucím efektem jsou alergie, a to i na penicilin.
Antibiotika vždy patří do rukou odborníka, ne laika. Z tohoto důvodu jsou antibiotika na předpis.
Ve svém příspěvku ÚHRADA ZUBNÍ PROTÉZY POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel ANNA .
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,dnes jsem dostala náhradu na vytržené zuby než se zhojí rány platila jsem za ni 2036kč.až dostanu protézu 4 zubu bude mě to stát necelých 15000 jsou to spodní zuby,mohu žádat pojišťovnu o příspěvek?mám 211.Děkuji.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marie.
Dobrý den,v současné době to již bude třetí celková náhrada kterou dostanu a nikdy mi nebyl účtován žádný doplatek,až nyní.Zubní lékařka mě upozornila na doplatek 2,036 Kč a zdůvodnila to tím,že pokud zůstane v ústech jediný zub,pojišťovna náhradu neproplatí. Jedna se o horní čelist ,kde mi zůstal pouze špičák .Háčky použité nebyly.Náhrada je zcela obyčejná,žádný nadstandart.Ctěla bych se zeptat proč mi byl nyní účtován doplatek a v minulosti nikoli.- Jsem pojištěnec RBP a zubního lékaře ani pojišťovnu jsem nezměnila. Za odpověď děkuji.
V naší poradně s názvem MAGNOSOLV CENA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Maja.
prosím vás který lékař specialista předepíše magnosolv bez doplatku..
mívám křeče v nohou.....moc děkuji za odpověď
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
U léku Magnosolv je doplatek vždy. Nejnižší doplatek činí 55 Kč za předpokladu, že přípravek předepisuje lékař s touto specializací: psychiatrie, dětská a dorostová psychiatrie, gerontopsychiatrie, klinická onkologie, dětská onkologie a hematologie, radiační onkologie a onkogynekologie, neurologie, dětská neurologie, vnitřní lékařství, gynekologie a porodnictví, dětská gynekologie, geriatrie.
Když lék předepíše lékař s jinou specializací, tak pak je doplatek přibližně 162 Kč.
V naší poradně s názvem ELIQUIS A ALKOHOL se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zdena Pešková.
Začala jsem brát lék eliquis,mohu si dát někdy skleničku vína?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
S lékem Eliquis to není jednoduché. Krátkodobá léčba po náhradě kyčelního nebo kolenního kloubu je pojišťovnou hrazena jen částečně a po omezenou dobu. Maximální celková doba podávání hrazená ze zdravotního pojištění po elektivní náhradě kolenního kloubu činí 14 dní a po elektivní náhradě kyčelního kloubu činí 28-35 dní. V těchto případech jsou aktuální doplatky následující:
ELIQUIS 2,5 20 tablet - doplatek pacienta 230 Kč.
ELIQUIS 2,5 60 tablet - doplatek pacienta 540 Kč.
Pro dlouhodobou léčbu je Eliquis používán u pacientů, kteří byli dříve na Warfarinu, ale ten u nich vyvolával závažné nežádoucí účinky a nedařila se udržet správná srážlivost krve. Eliquis se u těchto pacientů používá pro prevenci cévní mozkové příhody a systémové embolie nebo u dospělých pacientů s nevalvulární fibrilací indikovaných k antikoagulační léčbě. Pro tyto případy je k dispozici balení 160 tablet, na které pojišťovna přispívá jen částečně.
ELIQUIS 2,5 160 tablet - doplatek pacienta 3 442 Kč.
Dlouhodobá léčba může být předepsána pouze lékařem v těchto oborech: ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí, traumatologie, neurologie, dětská neurologie, kardiologie, dětská kardiologie, angiologie, vnitřní lékařství
hematologie a transfúzní lékařství, dětská onkologie a hematologie, chirurgie, dětská chirurgie, cévní chirurgie, hrudní chirurgie, kardiochirurgie, orální a maxilofaciální chirurgie, neurochirurgie, plastická chirurgie, traumatologie.
Přípravek je hrazen v prevenci cévní mozkové příhody a systémové embolie u dospělých pacientů s nevalvulární fibrilací síní, indikovaných k antikoagulační léčbě při kontraindikaci Warfarinu, tedy při:
nemožnosti pravidelných kontrol INR;
výskytu nežádoucích účinků při léčbě Warfarinem;
nemožnosti udržet INR v terapeutickém rozmezí 2,0–3,0; to znamená, že 2 ze 6 měření nejsou v uvedeném terapeutickém rozmezí;
rezistenci na Warfarin, tedy při nutnosti podávat denní dávku více než 10 mg, a to při dodržení terapeutické indikace dle souhrnu údajů o přípravku.
Pradaxa 110MG CPS DUR 10X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny 257, 50 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept je 398, 68 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta je 141, 18 Kč
Pradaxa 110MG CPS DUR 30X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny je 772, 50 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept je 1116, 52 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta je 344, 02 Kč
Pradaxa 110MG CPS DUR 60X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny je 1544, 99 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept je 2105, 97 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta je 560, 98 Kč
Pradaxa 150MG CPS DUR 60X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny je 1887, 90 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept je 2105, 97 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta je 218, 07 Kč
Pradaxa 75MG CPS DUR 10X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny je 201, 03 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept je 398, 68 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta je 197, 65 Kč
Pradaxa 75MG CPS DUR 30X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny je 603, 08 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept je 1116, 52 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta je 513, 44 Kč
U léčivých přípravků hrazených ze zdravotního pojištění je uvedena výše maximální ceny výrobce, respektive nahlášená cena původce u přípravků, které nepodléhají regulaci maximální cenou výrobce, dále výše úhrady ze zdravotního pojištění a odhadovaná cena pro konečného spotřebitele (cena v lékárně).
V naší poradně s názvem NEOTEVŘENÍ VÍČEK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.
Ahoj Cempírku.Jen píši.Lékař udělal stěry,vyšla chlamýdie v levém oku(.Musim podotknout.Jiná vyšetření chlamýdii neukázalo).Dostala jsem i pro přítele Sumamed,je to 7 dní..A piji čaj Anti parazitální a koupila jsem si také Chlamydit Extra.Oči mně ještě nějak neposlochaj.Volala jsem dnes svému očnímu lékaři,ten se musí poradit s odborníky ,jelikož o chlamýdiích v očí ještě neslyšel.Tak tam budu volat ve čt.(Ale při 2 návštěvě také na mně pěkně koukal,hrůza).L.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .
Neuvěřitelné, jsem moc rád za Vaši zpětnou vazbu. Určitě zůstaňte v kontaktu a informujte o průběhu. Zároveň je potřeba se zamyslet, jak se vám do toho oka dostala ta chlamydie. Nejčastější způsob je přenos z prstu ruky při mnutí oka. Takže by byla vhodná nějaká gelová desinfekce na ruce, kterou můžete hned a často kdekoliv během dne použít. Také posílení imunity bude na místě, receptů zde máme mnoho. Po dobrání antibiotik je vhodné absolvovat restart střeva pomocí probiotik na jeden měsíc. Držím palce.
V naší poradně s názvem LÉČENÍ KOPŘIVKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Miloš Prázný.
Dobrý den, již asi dva roky chodím na kožní kliniku v Hradci Králové nejprve se seboroickou dermatitidou, která přešla v kopřivku. Nejprve mi dávali Elocom, který pomáhá i na kopřivku, pak Xados,, Jovesto a nyní Advantan krém, Sumamed a Ewofex, který se bojím vzít, protože jsem byl před měsícem na čtvrté negativní biopsii prostaty a měl jsem
brát Tanyz Eras 0,4 mg. Když však vezmu oba tyto poslední léky, zastavuje se mi močení.
Kopřivka je čím dál větší v rozsahu a když ji namažu jakýmkoli krémem /Nivea, Advantan,
Bepanthen/ kopřivka po hodině na namazaném místě se ztratí a vyrazí ve větší formě jinde a na více místech a ve větším rozsahu, to zn. třeba na celé lopatce a i jinde najednou.
Jsem již nešťastný a domnívám se, že nejsem dobře léčen. Můžete mi pomoci?
Děkuji Vám.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
U léčby kožního onemocnění, která trvá déle než dva roky a nikam nevede, tak je lepší změnit kožního lékaře. Tím se vám dostane nového zájmu nevyčerpaného lékaře a možná se pak povede i vyléčení. K takto zapeklitému výskytu kopřivky bude těžké hledat pomoc na internetu, protože bez vyšetření a biochemických testů je to jako házet hrách na zeď. Zkuste najít ochotného kožního třeba v Pardubicích a nebo někde jinde v Hradci.
U léčivých přípravků hrazených ze zdravotního pojištění je uvedena výše maximální ceny výrobce, respektive nahlášená cena původce u přípravků, které nepodléhají regulaci maximální cenou výrobce, dále výše úhrady ze zdravotního pojištění a odhadovaná cena pro konečného spotřebitele (cena v lékárně).
Pradaxa 110MG CPS DUR 10X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny: 257,50 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept: 398,68 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta: 141,18 Kč
Pradaxa 110MG CPS DUR 30X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny: 772,50 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept: 1 116,52 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta: 344,02 Kč
Pradaxa 110MG CPS DUR 60X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny: 1 544,99 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept: 2 105,97 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta: 560,98 Kč
Pradaxa 150MG CPS DUR 60X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny: 1 887,90 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept: 2 105,97 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta: 218,07 Kč
Pradaxa 75MG CPS DUR 10X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny: 201,03 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept: 398,68 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta: 197,65 Kč
Pradaxa 75MG CPS DUR 30X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny: 603,08 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept: 1 116,52 Kč
Ve svém příspěvku KTEATININ CEZ 500 se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Josephine.
Prosim vas,viete aj mne poradit ako znizit kreatinin ktory uz prevysuje 500. Uzivam aloe v kapsuliach a vypijem asi 2 litre vody, alkohol ani kavu ani maso a masove vyrobky nejem.dakujem vam vopred za odpoved.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Obchodní název antibiotik: Fromilid, Klabax, Klacid, Klaritromycin, Klimicin
Indikace antibiotik: Používají se na infekce dýchacích cest při alergii na betalaktamy a při atypické pneumonii. Klimicin se navíc používá i na břišní abscesy, kožní flegmony a na léčbu osteomyelitidy.
Dávkování antibiotik: Fromilid + Klabax + Klaritromycin: perorálně 250 – 500 mg za 12 hodin pro dospělou osobu
Klacid: perorálně 250 – 500 mg za 12 hodin pro dospělou osobu, nebo nitrožilně 500 mg za 12 hodin pro dospělou osobu
Klimicin: nitrožilně 300 – 600 mg za 6 hodin pro dospělou osobu
Do této skupiny antibiotický látek Makrolidů – erytromycinů patří také ACETYLISOVALERYLTYLOSIN (obchodní název antibiotika Aivlosin), DIRITROMYCIN, ERYTROMYCIN (obchodní název antibiotika Erytrocin), JOSAMYCIN (obchodní název antibiotika Wilprafen), KITASAMYCIN, OLEANDOMYCIN, ROXITROMYCIN (obchodní název antibiotika Rulid), TILMIKOSIN (obchodní název antibiotika Pulmotil), TYLOSIN (obchodní název antibiotika Tylo-Kel), TROLEANDOMYCIN. Tyto antibiotické látky Makrolidů – erytromycinů se používají k léčbě streptokoků, listeriózy, záškrtu, bakteriálního zápalu plic a atypických pneumonií, legionářské nemoci. Makrolidy – erytromyciny mohou v organismu vyvolat nežádoucí účinky jako nevolnost a zvracení, žloutenku, alergické reakce a komorovou tachyarytmii.
Ve svém příspěvku ZUBNÍ PROTÉZY JSOU NEJLEPŠÍ A CENA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zdenka kaňoková.
CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT KOLIK STOJÍ CELKOVÁ SNÍMATELNÁ NÁHRADA DOLNÍ ČELISTI?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Miloslava Skramuská.
Mám již přes 5 let zubní protézu udělanou v Praze u svého stomatologa MUDr. Jiřího Černého, byla výborná ani jsem nemusila používat lepidlo. Nyní jsem zhubla a protéza se mi uvolňuje v ústech. Když konzumuji jídlo musím si jí vyndat a jíst někde stranou, aby mne druzí lidé neviděli, také mne začala dusit a dráždí mne i ke kašlání...Když jsem sama doma tak si jí musím vyndat a odpočinout si od ní. Nyní jsem i zjistila, že začínám šišlat. Bohužel kvůli problémům s bytem jsem se musila přestěhovat do Domova seniorů v Heřmanově Městci. Zde jsou asi 3 zubaři jeden docela dobrý, ale nechce mne vzít do stavu svých pacientů, že jich má hodně. Další jsou až v Chrudimi anebo v Pardubicích, což je pro mne problém, protože jsem po operaci a výměně jedné kyčle imobilní, jezdím s chodítkem a ujdu bez něho tak 500 metrů. Jsem již starobní důchodce a můj důchod je 9.025.- Kč. Ale mám nějaké peníze našetřené na staří, kdybych věděla, že bude dobře zhotovena, tak bych i do jejího zhotovení investovala zhruba tak 15 tisíc korun + dalších 500 korun prý platí VZP. Miloslava Skramuská, ročník 1942. Děkuji za odpověď a radu.
Lék Verospiron se podává jako přídatná léčba u srdečního selhání a arteriální hypertenze. Dále jako léčba ascitesu a edémů při jaterní cirhóze. Při primárním hyperaldosteronismu (diagnóza a léčba), edému při nefrotickém syndromu, ascitesu při maligním nádoru.
Vedlejší účinky Verospironu
Poruchy krve a lymfatického systému: agranulocytóza, eosinofilie, trombocytopenie.
Poruchy imunitního systému: hypersenzitivita.
Endokrinní poruchy – velmi vzácné: hirsutismus.
Poruchy metabolismu a výživy – velmi časté: hyperkalemie (u pacientů s renálním selháním a u pacientů se současně podávanými přípravky s obsahem draslíku). Časté: hyperkalemie (u starších pacientů, u diabetiků a pacientů užívajících ACE inhibitory). Vzácné: hyponatremie, dehydratace, porfyrie.
Poruchy nervového systému – méně časté: zmatenost, somnolence (u pacientů s jaterní cirhózou), bolest hlavy. Velmi vzácné: paralýza, paraplegie způsobená hyperkalemií.
Srdeční poruchy – velmi časté: arytmie způsobené hyperkalemií (u pacientů s renálním selháním a u pacientů, kteří zároveň užívají přípravky s obsahem draslíku).
Cévní poruchy – velmi vzácné: vaskulitida. Četnost neznámá: hypotenze.
Gastrointestinální poruchy – časté: nauzea, zvracení. Vzácné: gastritida, žaludeční vřed, duodenální vřed, gastrointestinální krvácení, bolest břicha, průjem.
Poruchy jater a žlučových cest – velmi vzácné: hepatitida.
Poruchy kůže a podkožní tkáně – vzácné: vyrážka, kopřivka. Velmi vzácné: alopecie, ekzém, erythema annulare, systémový lupus erythematodes.
Poruchy svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně – velmi vzácné: osteomalacie.
Poruchy ledvin a močových cest – velmi vzácné: akutní renální selhání.
Poruchy reprodukčního systému a prsu – velmi časté: snížení libida, erektilní dysfunkce, gynekomastie (u mužů); napětí v prsou, zvětšení prsou, poruchy menstruace (u žen). Časté: infertilita v případě užívání vysokých dávek (450 mg/den).
Celkové poruchy a reakce v místě aplikace – méně časté: astenie, únava.
Obvyklá dávka je 1 tableta přípravku Klacid 500 dvakrát denně každých 12 hodin. Tablety se polykají celé. Vztah mezi jídlem a užíváním přípravku nemá významný vliv na vstřebávání podaného přípravku.
Dávkování u pacientů s tuberkulózní infekcí vyvolanou Mycobacterium avium komplexem (MAC): Doporučená počáteční dávka u dospělých je 1 tableta přípravku Klacid 500 (500 mg) dvakrát denně každých 12 hodin. S léčbou diseminovaných infekcí vyvolaných MAC u pacientů s AIDS je nutno pokračovat tak dlouho, dokud se neprojeví klinický a mikrobiologický účinek léčby. Klarithromycin je nutno podávat v kombinaci s dalšími přípravky působícími proti mykobakteriím. Profylaktická dávka pro MAC infekce je 500 mg dvakrát denně.
Dávkování u léčby pro potlačení Helicobacter pylori: Pro potlačení přítomnosti H. pylori ve dvanáctníku určí dávkovací schéma a případnou kombinaci s dalšími léky odborný lékař – gastroenterolog. Doporučené dávkovací režimy jsou trojkombinace Klacid 500 tablety: 500 mg (1 tableta) 2x denně každých 12 hodin spolu s lansoprazolem 30 mg 2x denně a amoxicilinem 1 000 mg 2x denně po dobu 10 dní. KLACID 500 tablety: 500 mg (1 tableta) 2x denně každých 12 hodin spolu s amoxicilinem 1 000 mg 2x denně a omeprazolem 20 mg 2x denně po dobu 7 až 10 dní.
Dvojkombinace: Klacid 500 tablety: 500 mg (1 tableta) 3x denně každých 8 hodin spolu s omeprazolem 40 mg 1x denně po dobu 14 dní s následným podáváním omeprazolu 20 mg nebo 40 mg 1x denně dalších 14 dní. Klacid 500 tablety: 500 mg (1 tableta) 3x denně každých 8 hodin spolu s lansoprazolem 60 mg 1x denně po dobu 14 dní. Pro úplné vyléčení vředů je obvykle nutná léčba léky tlumícími žaludeční sekreci.
Jestliže jste užili více přípravku Klacid 500, než jste měli, nebo při náhodném požití většího množství tablet, a to zejména dítětem, vyhledejte ihned lékaře!
Přípravek je nutné užívat v pravidelných časových intervalech podle doporučení lékaře. I při rychlém ústupu obtíží je nezbytné, aby byla dodržena celková předepsaná doba užívání! Při vynechání jedné nebo více dávek se o dalším postupu poraďte s lékařem.
Při užívání antibiotiky Klacid 500 se můžete stravovat zcela normálně, vstřebávání účinné látky tohoto antibiotika není ovlivněno potravou, kávou a podobně. Antibiotikum užívejte v pravidelnou denní dobu po jídle, řádně zapijte.
BETALOC ZOK 100 MG POR TBL PRO 30X100MG – maximální úhrada zdravotní pojišťovny činí 35,11 Kč, nejvyšší možný doplatek pacienta pak 318,84 Kč.
BETALOC ZOK 100 MG POR TBL PRO 100X100MG – maximální úhrada zdravotní pojišťovny představuje částku 117,03 Kč, nejvyšší možný doplatek pacienta je až 504,14 Kč.
BETALOC ZOK 25 MG POR TBL PRO 100X25MG – maximální úhrada zdravotní činí 38,04 Kč, nejvyšší možný doplatek pacienta pak 410,35 Kč.
BETALOC ZOK 25 MG POR TBL PRO 28X25MG – maximální úhrada zdravotní pojišťovny je pouhých 10,65 Kč, nejvyšší možný doplatek pacienta činí 151,65 Kč.
Aktuální ceny léku je možné zjistit na stránkách www.sukl.cz.