Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

TINNITUS A MILGAMA


Co to znamená zvonění v pravém uchu

Normálně se věnujete programu svého běžného dne, ale najednou vám z ničeho nic začne zvonit pravé ucho. Zvonění, které slyšíte v pravém uchu, může znít jako pulzující šum v uchu, pískání, bzučení nebo dokonce se může podobat spuštění alarmu. Často bývá pískání slyšet i po vystavení silnému hluku, ale o pískání v uších po hluku si povíme v jiném článku.

Když se objeví toto zvonění, často pokrčíme rameny s vysvětlením, že jde o zánět ucha nebo že to není žádný problém. Zvonění ve vašem uchu může být ve skutečnosti tinnitus. Tinnitus je odborné označení pro šelest v uších, které může v různých intervalech zesilovat či zeslabovat. Příčin tinnitu může být celá řada (od ušních zánětů až po úraz v oblasti hlavy nebo krku). Pro léčbu neexistuje zatím spolehlivá metoda, je ovšem možné tinnitus mnoha způsoby zmírnit.

Tinnitusu se není třeba obávat, většina případů není vážná. Příznaky zahrnují slyšení zvuku v uchu, které připomíná zvonění, řev, cvakání, bzučení, syčení nebo hučení. Výška zvuku se mění od nízké po vysokou.

Tinnitus má dvě formy. Existuje subjektivní a objektivní tinnitus . Rozdíl mezi těmito dvěma je, že subjektivní tinnitus můžete slyšet pouze vy, zatímco objektivní tinnitus je typ, který lze identifikovat lékařskou prohlídkou. Objektivní tinnitus může slyšet lékař pomocí malinkého mikrofonu, který zasune do ucha.

Subjektivní tinnitus lékaři nemohou detekovat, což může být skličující. Nadějí je vědecké vysvětlení příčin subjektivního tinnitu. Důvodem, proč slyšíte zvonění v pravém uchu, může být to, že máte problémy ve vnější, střední nebo vnitřní části ucha. Může to být také problém s vašimi sluchovými nervy nebo zvukem mozkových procesů. I přes veškerou dosavadní snahu stále neexistuje žádný lék, který tyto problémy zcela odstraní.

Zvonění v uších nemusí být vždy zdravotním problémem, ale může mít smysluplný duchovní význam.

Zdroj: článek Pověry o pískání v pravém uchu

Příběh

Ve svém příspěvku TINNITUS STOP se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Monika.

Zjistila jsem, že chtějí 990 Kč za 30 kapslí a stačí prý dvě denně. Jak jsem ale hledala tu cenu, tak ve mě způsob té nabídky vzbudil pocit tahání peněz z lidí. Víte, takoví ti šmejdi se zájezdama. Soudím podle způsobu prezentace výrobku na jejich webu, kde zvláštním způsobem přesvědčují o jeho účincích. ( adresa webu: online-konec-se-sumenim-v-usich.com/order/) Přitom hlavní složky výrobku například ginkgo biloba - jinan dvoulaločný, koenzym Q10, pyridoxine se dají běžně koupit za zlomek ceny. No nevím. Zkuste a uvidíte. Doporučená oba léčby je 6 měsíců.
Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jindra Poledníková.

Jakmile jsem chtěla opustit stránku ,ve které popisují účinky tinnitus stop za cenu 990 kč vyskočil nápis ať neopouštím stranku. Tak jsem ji neopustila a ejhle tinnitus nabídli za 790 kč.No k neuvěření ,když původní balení 30tablet stojí přes dva tisíce . Je to určitě nějaký povod !

Zdroj: příběh Tinnitus stop

Pískání v uších od krční páteře

Tinnitus je způsoben i mimoušními příčinami – postižení cév na podkladě aterosklerózy, od krční páteře a podobně. Arterie vertebralis je tepna, která prochází otvory krční páteře a zásobuje krví oblast spodiny lebeční a ucha. Hypoplazie znamená, že céva je zúžená a její buněčná dutina je užší než 2 mm. Zúžení cévy je buď vrozené, anebo může být získané v souvislosti s útiskem cévy chybným postavením krční páteře. V tomto případě je příčina kombinovaná. Tinnitus má asi 20 % lidí nad 30 let. Tinnitus se dnes již řadí mezi civilizační choroby a je jedním z nejčastějších symptomů, kvůli nimž pacienti navštěvují ORL specialisty. Některé příčiny tinnitu lze odstranit a jiné nikoliv. Ovlivnit se dá tinnitus vzniklý z interních příčin, tedy například z důvodů vysokého krevního tlaku, který se dá léčit. Rutinní je tedy každému pacientovi s tinnitem změřit tlak. Někdy je vhodné provést 24hodinouvou monitoraci tlaku, aby se odhalily výkyvy tlaku během dne a noci. Dále se může ovlivnit tinnitus vzniklý z některých vertebrogenních příčin, například pokud je páteř v blokovém postavení. Má-li již pacient degenerativní změny na páteři těžkého stupně, pak se dá takový stav ovlivnit jen velmi málo. Někdy se dají zmírnit i šelesty způsobené cévními změnami. Rovněž léky na snížení viskozity krve mohou tinnitus umírnit.

Zdroj: článek Pískání v uších

Příběh

Ve svém příspěvku TINNITUS STOP TABLETY RECENZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Miroslav Hrdlička.

zakoupil jsem tinitus stop asi před 3 týdny dávku na 1 měsíc ,tj 2 tablety denně ...a NIC,vůbec žádné zlepšení,v uších stále píská,už asi ticho nikdy neuslyším,píši to proto,abyste zbytečně nevyhazovali 1500Kč za měsíc,co vůbec nepomáhá,firma sice slibuje v případě neúspěšné léčby vrácení peněz ...no jsem zvědav Miroslav Hrdlička Vodňany

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Josef.

Taky mám slabý tinnitus a doktor mi předepsal dvě dávky Tebokanu, což je výtažek z ginkgo biloby. Nepomohlo. Proč to píšu. Prodejce Tinnitus stop píše o rostlině na "pokraji vyhynutí". Zní to nadějně, ale když si to v googlu přeložíte, "stříbrná meruňka", jde o ginkgo, což zamlčeli. Když jsem to napsal do diskuse na jejich odkazu, tak jsem byl za pár hodin smazán. Takže je to jasný podvod, snaha prodávat relativně levné ginkgo, které opravdu může situaci s tinnitem zlepšit, za nějaký úžasný lék.
Divím se jen, že to pořád podvodníkům prochází, žádná ochrana občanů, co to máme za vlády?

Zdroj: příběh Tinnitus stop tablety recenze

Tinnitus stop v lékárnách

Tinnitus stop rychle bojuje proti hučení v uších, a to bez pocitu nepohodlí. Nepříjemné zvuky zmizí mnohem rychleji, než byste čekali, a konečně můžete zapomenout na neustálé hučení. Tinnitus stop však není běžně k dostání v lékárnách.

Zdroj: článek Tinnitus stop

Poradna

V naší poradně s názvem JAK ZASTAVIT ZVONĚNÍ V UŠÍCH? se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaroslava Zajíčková.

Je mi opravdu divné, že po 1,5 l l vína mě tinius přejde. Naprosto.
V čem je tedy závada co mám dělat?
Diky za radu.
J. Z.



.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Co máte dělat? Zamyslet se nad sebou a uvědomit si, že při pravidelné konzumaci 2 láhví vína vznikne za nedlouho závislost, kterou pak nejde ovládat. U alkoholu platí rčení: Když můžeš přestat, tak nechceš. Když pak později chceš, tak už nemůžeš. A to je velmi smutné v porovnání s újmou, kterou způsobuje tinnitus (zvoněním v uších). Za to opravdu ty účinky, které u sebe pozorujete nestojí. Mnohem šetrnější řešení je, přehlušit zvonění v uších jiným zvukem. Existují drahé přístroje, které vydávají speciální frekvence, jenž při styku s vibracemi vašeho tinnitu utlumí vjem ucha a výsledek je, že neuslyšíte svůj tinnitus. Ale nebojte se, že to budete muset zaplatit. Češi vždy naleznou řešení zdarma. Na youtube si právě zdarma můžete přehrát různé kolekce zvuků, které tlumí tinnitus. Vzhledem k tomu, že je nutné nalézt správnou frekvenci, tak budete muset chvíli laborovat, které z videí vám vyhovuje nejlépe a u toho pak vyladit hlasitost, aby vás to nerušilo při usínání. Tady je odkaz na několik dlouhých kolekcí: https://www.youtube.com/res… Hodně štěští.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Zvonění v uchu

Kapsule proti zvonění v uších

Kapsule proti zvonění v uších Clear Tinnitus představují přírodní rostlinný přípravek, vědecky ověřený, který pomáhá zmírnit dopady hučení v uších. Tato patentovaná směs je složena ze třinácti bylin, které v USA byly schváleny FDA. Přípravek nemá nežádoucí účinky, jedná se o čistě přírodní produkt, po kterém se nebude projevovat ospalost ani zvýšený tep.

Kapsule proti zvonění v uších Clear Tinnitus obsahují: puerarie kořen, platycodon kořen, kořen anděliky, coix semínko, kořen zázvoru, kořen pivoňky kořenové, perillia list, květ magnólie, notoplerygium, kořen skořice, kůru scelellaria, kořen lékořice.

Dávkování: 1 až 2 kapsle 2krát denně. Nepřekračujte 6 kapslí denně. Příjem tekutin by měl být po dobu užívání zvýšený. Balení obsahuje 60 kapslí.

Tento produkt se v ČR nedá koupit, lze jej objednat na amazon.com.

Zdroj: článek Tinnitus stop

Příběh

Ve svém příspěvku TINNITUS STOP se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Natasa.

NEKUPOVAT! VUBEC NEPOMAHA. Mesic od koupe me psal vyrobce/prodejce ze to byla jen 1. etapa a ze jsou vysledky citit az po 3. etape, takze si mame koupit jeste 2 baleni! Ani nahodou! NEDOPORUCUJI!

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Honza.

Dobry den, plne souhlasim. Nepomuze ani druha, ani treti, ani ty dalsi. Kdyby prisel nekdo, jak lecit Tinnitus, dostal by Nobelovou cenu, verte tomu.

Zdroj: příběh Tinnitus stop tablety recenze

Jak zastavit pískání v uších

Moderní věda zatím nenalezla spolehlivý lék, který dokáže zcela zastavit pískání v uších. Lze ho jen zmírnit a k tomu nám pomohou léky a přírodní léčba.

Léky na pískání v uších

Ačkoli léky nemohou vyléčit tinnitus, existuje jich několik, které mohou potlačit příznaky, se kterými se setkáváte. Tricyklická antidepresiva, jako amitriptylinnortriptylin, jsou dvě z nejčastěji předepisovaných léků. Pokud trpíte těžkým tinnitem, můžete použít jeden z těchto léků. Je však důležité vědět, že tyto léky mohou mít vedlejší účinky, jako je sucho v ústech, rozmazané vidění a srdeční problémy. Další účinnou látkou na potlačení tinnitu je alprazolam, ale může způsobit ospalost a nevolnost a může být návykový.

Přírodní léčba hučení v uších

Existuje jen málo důkazů, že léčba alternativní medicíny funguje na tinnitus. Zde je seznam alternativní terapie, které byly vyzkoušeny pro tinnitus:

  • Akupunktura
  • Ginkgo biloba
  • Melatonin
  • Zinkové doplňky stravy
  • Bílý šum

Přístroje s bílým šumem jsou zařízení, která produkují zvuk podobný zvukům okolního prostředí, jako je déšť nebo vlny oceánu. Ventilátory, zvlhčovače, odvlhčovače a klimatizace v ložnici také produkují bílý šum a mohou pomoci snížit slyšitelnost pískání v uchu během noci.

Maskovací zařízení k potlačení pískání v uších. Tato zařízení, která se nosí v uchu, jsou podobná sluchátkům a produkují nepřetržitý nízkoúrovňový bílý šum, který potlačuje příznaky tinnitu. Takové zařízení si můžete vyrobit doma, když ke svému počítači nebo chytrému telefonu připojíte sluchátka pustíte si jednu z následujících ukázek: léčba tinnitu zvukem.

Zdroj: článek Pověry o pískání v pravém uchu

Příběh

Ve svém příspěvku TINNITUS STOP TABLETY RECENZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Miroslav Hrdlička.

zakoupil jsem tinitus stop asi před 3 týdny dávku na 1 měsíc ,tj 2 tablety denně ...a NIC,vůbec žádné zlepšení,v uších stále píská,už asi ticho nikdy neuslyším,píši to proto,abyste zbytečně nevyhazovali 1500Kč za měsíc,co vůbec nepomáhá,firma sice slibuje v případě neúspěšné léčby vrácení peněz ...no jsem zvědav Miroslav Hrdlička Vodňany

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel MILAN GAVRUN.

TAKÉ JSEM NALETĚL TĚM LUMPUM. LÉK NA TINNITUS JE OPRAVDU NA NIC. NEKUPOVAT ŽÁDNÝ EFEKT PROSTĚ. TAHÁK NA PENÍZE.

Zdroj: příběh Tinnitus stop tablety recenze

Hučení v zalehlém uchu

Hučení v zalehlém uchu může signalizovat onemocnění zvané tinnitus. Tinnitus je sluchový vjem, pro nějž neexistuje adekvátní příčina z vnějšku. Člověk by měl ušním šelestům věnovat pozornost a navštívit lékaře. Jsou velmi zatěžující a obtěžující a mají charakter pískání nebo hučení.

Zdroj: článek Zalehlé ucho

Příběh

Ve svém příspěvku TINNITUS STOP se k tomuto tématu vyjádřil uživatel MIroslav Hrdlička.

já zaplatil za 60 tablet asi 1500kč beru 2 denně a NIC,jak jsem již napsal u mne to nezabralo,bral jsem to jako poslední šanci,ale asi jsem naletěl ŠMEJDUM doporučuji NEKUPOVAT!!!!!

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Mila.

Před lety jsem si koupila 2 balení, jedno nešlo. Stálo přes 2 tisíce. Rozdělily jsme se s kamarádkou. Ani jedné nepomohlo. Dnes mi přišla SMS, že mi doručí balíček od Tinnitus za 2180 Kč,nic jsem si neobjednala, nepřijmu. Jsou to, víte co? Míla

Zdroj: příběh Tinnitus stop

Příčiny pískání v uchu

Pískání v uších může vznikat z několika příčin a dělí se do dvou základních skupin. Takzvaný primární tinnitus je způsoben poruchou funkce vnitřního ucha nebo částmi nervového systému, které jsou zodpovědné za vedení a vyhodnocení sluchových informací. Sekundární tinnitus vzniká poruchou v jiných lokalizacích, například mazovou zátkou v zevním zvukovodu, při zánětech středního ucha nebo méně často při některých onemocněních páteře. Také onemocnění štítné žlázy a další stavy spojené s rozvratem hormonální rovnováhy (menopauza, těhotenství) mohou být kromě dalších příznaků doprovázeny pískáním v uších. Vedle toho se mohou vyskytovat i ušní šelesty způsobené normální pulzací tepen v oblasti hlavy a krku, velmi časté jsou rovněž šelesty po přechodném přetížení ucha nadměrným hlukem (například rockové koncerty, třesk), dlouhodobým pobytem v hlučném prostředí nebo působením stresu a celkové tělesné únavy. Další příčinou pískotu v uších jsou odchylky krevního tlaku od normálu, kdy pacient trpí buď hypertenzí, nebo naopak hypotenzí, a v neposlední řadě může jít o projev nádorového onemocnění.

Zdroj: článek Pískání v uších

Příběh

Ve svém příspěvku TINNITUS STOP RECENZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Havel.

Lidi nebuďte tak důvěřiví a přečtěte si recenze podvedených tímto přípravkem!

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Markéta.

Dobrý den. Tinnitus mám již od ledna loňského roku. Lékařka mě ubezpečila že je neléčitelný. Zkoušela jsem Tebocan ale zbytečně. Čím dříve si zvyknete tím lépe. Dnes už usínám bez problémů, ale pořád jsou dny kdy bych vyskočila z okna. Držte se!!

Zdroj: příběh Tinnitus stop recenze

4. KLINICKÉ ÚDAJE

4.1. Terapeutické indikace

  • Syndrom demence (primární degenerativní demence Alzheimerova typu, vaskulární demence, smíšené formy demence).
  • Poruchy mozkové činnosti u organického postižení CNS v rámci celkového terapeutického plánu léčby demencí, projevující se poruchami paměti, poruchami koncentrace, depresí, závratěmi, tinnitem, bolestmi hlavy.

Lék je určen pro pacienty trpící syndromy demence jako jsou primární degenerativní demence, demence na podkladě vaskulárního postižení mozku a smíšený typ, ve kterém se kombinují oba dříve uvedené typy demencí.

Pozn.: Než započneme léčbu, je vždy nutné pečlivé diferenciálně diagnostické vyšetření, zda jde skutečně o výše uvedené tři typy demencí, nebo zda nejde o příznaky demence na jiném podkladě vyžadující jinou léčbu.

  • Periferní obliterující arteriopatie ve stadiu II dle Fontaineho škály, spolu s celkovou fyzikální léčbou, především s rehabilitací chůze. Podávání Tebokanu prodlužuje délku dráhy, kterou je pacient schopen ujít bez bolesti nebo se zmírněním bolesti.
  • Závrať a tinnitus cévního nebo involučního charakteru.

4. 2. Dávkování a způsob podání

Dávkování

Syndromy demence /typy viz výše/:

1 - 2 potahované tablety třikrát denně.

Délka podávání musí být úměrná tíži postižení, minimální doba léčby by měla být nejméně 8 týdnů /chronické onemocnění/, po tříměsíční terapii je třeba posoudit prospěšnost pokračování v léčbě.

Periferní obliterující arteriopatie, závratě, tinnitus:

1 potahovaná tableta třikrát denně až 2 potahované tablety dvakrát denně.

Podávat minimálně po dobu 6 týdnů, teprve pak dojde k prodloužení úseku, který nemocný dokáže ujít s úlevou od bolesti. Při léčbě vertiga a tinnitu však kúra delší než 6-8 týdnů nepřináší další terapeutický prospěch.

Způsob užívání:

Potahované tablety se polykají celé, nerozkousané, zapíjejí se malým množstvím vody po jídle.

4. 3. Kontraindikace

Hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.1, krvácivé stavy.

4. 4. Zvláštní upozornění a opatření pro použití

Přípravek není doporučeno podávat dětem do 12 let věku.

Přípravek není určen k léčbě vysokého krevního tlaku.

Nedoporučuje se podávat přípravek v době těhotenství a kojení.

Je třeba opatrnosti při současném podávání léčiv s obdobnými účinky (zejména s léky působícími vazodilataci, event. tachykardii apod.)

Pacienti se vzácnými dědičnými problémy s intolerancí galaktózy, vrozeným deficitem laktázy nebo malabsorpcí glukózy a galaktózy by tento přípravek neměli užívat.

4. 5. Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce

Nejsou dosud známy.

4. 6. Fertilita, těhotenství a kojení

Až dosud ani reprodukční studie na zvířatech ani klinické zkušenosti neprokázaly jakýkoliv vliv extraktu z Ginkgo biloba na průběh těhotenství nebo laktace. Farmakoepidemiologických údajů však není dostatek, a proto se užívání přípravku v době gravidity a laktace nedoporučuje.

4. 7. Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje

Tebokan 40 mg nemá žádný nebo má zanedbatelný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje.

4. 8. Nežádoucí účinky

Nejsou žádné ověřené údaje týkající se frekvence nežádoucích účinků pozorovaných při léčbě přípravky obsahujícími Ginkgo biloba, jelikož tyto nežádoucí účinky jsou známy z jednotlivých hlášení pacientů, lékařů nebo lékárníků. Podle těchto hlášení se mohou při léčbě Tebokanem 40 mg vyskytnout následující vedlejší příznaky:

  • Poruchy nervového systému
  • Bolesti hlavy
  • Cévní poruchy
  • Bylo hlášeno krvácení z jednotlivých orgánů.
  • Gastrointestinální poruchy
  • Mírné gastrointestinální potíže
  • Poruchy kůže a podkožní tkáně
  • Kožní alergické reakce (zčervenání, otok, svědění)

Ve velmi vzácných případech se při dlouhodobém užívání přípravků obsahujících Ginkgo extrakt (částečně neznámé kvality) vyskytlo krvácení neznámého původu; při speciálních klinických výzkumech prováděných se speciálním výtažkem Ginkgo EGb 761 v denní dávce 240 mg však nebyl zjištěn žádný vliv na srážlivost krve (použito PTT, Quickův test, čas krvácení).

Hlášení podezření na nežádoucí účinky

Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky na adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčiv

Šrobárova 48

100 41 Praha 10

www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

4. 9. Předávkování

Nebylo dosud zjištěno.

Při případném výskytu léčba symptomatická.

Zdroj: článek Tebokan - SPC

Příběh

Ve svém příspěvku TINNITUS STOP se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Bohuslav.

Dobrý den ,objednal jsem si kapsle 60 ks Tinnitus stop ,kapsle jsem dostal ,ale nevím kolik jich mam brát za den .můžete mi to napsat na email .
Děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Bohuslav.

Dobrý den, objednal jsem si kapsle Tinnitus stop , balíček jsem dostal ,ale nevím kolik jich mam brát za den ,můžete mi prosím odpovědět .
Děkuji Bohuslav

Zdroj: příběh Tinnitus stop

Alternativou tohoto výrobku je Aurecon Ring stop tbl. 30.

Aurecon Ring stop je přípravek pro sluch bez šelestů a zvonění v uších. Zvonění v uších (tinnitus), hučení, pískání, šumění a podobné nepříjemné pocity vedou k narušení pohody, koncentrace, spánku a relaxace.

Složení ve 2 kapslích: 298 mg kudzu (extrakt Pueraria lobata), 238 mg chmel otáčivý (extrakt z šištice), 178 mg vitamín C (kyselina L-askorbová), 120 mg citrusové bioflavonoidy, 70 mg třezalka tečkovaná (extrakt listu), 60 mg vrbová kůra, 60 mg kyselina alfa lipová, 60 mg kozlík lékařský (extrakt z kořene), 36 mg koenzym Q10, 24 mg gingko biloba (extrakt listu), 0,6 mg vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid), 0,6 mg vitamín B1 (thiamin mononitrát), želatina, stearan hořečnatý (protispékavá látka).

Dávkování: Užívejte 1 kapsli 2x denně a zapijte dostatečným množstvím tekutiny. Pro dosažení nejlepších výsledků používejte výrobek nepřetržitě po dobu 3 až 6 měsíců.

Balení: 30 kapslí, to je dávka na 15 dní.

Upozornění: Jde o doplněk stravy. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Nesmí se užívat jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte stanovenou doporučenou denní dávku. Skladujte na suchém místě při teplotě 10 až 25 °C. Nevystavujte přímému slunečnímu záření. Uchovávejte mimo dosah dětí. Země původu Švýcarsko.

Zdroj: článek Tinnitus stop

Nežádoucí účinky Cipralexu

Podobně jako všechny léky, může mít i Cipralex nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Nežádoucí účinky zpravidla odezní během několika týdnů léčby. Často však mohou být projevem nemoci samotné a v takovém případě postupně vymizí, jakmile se začnete cítit lépe.

Navštivte svého lékaře, pokud se u Vás během léčby vyskytnou následující nežádoucí účinky:

Méně časté (více než u 1 pacienta z 1000 a méně než u 1 pacienta ze 100):

  • Neobvyklé krvácení, včetně krvácení z trávicího traktu.

Vzácné (více než u 1 pacienta z 10 000 a méně než u 1 pacienta z 1000):

  • Pokud se u Vás vyskytnou příznaky: otok kůže, jazyka, rtů nebo otok kdekoliv v obličeji, obtížné dýchání nebo polykání (alergická reakce), vyhledejte neprodleně Vašeho lékaře nebo navštivte nemocnici.
  • Pokud se u Vás vyskytne vysoká horečka, agitovanost, zmatenost, třes a náhlé svalové záškuby, může se jednat o příznaky vzácného serotoninového syndromu. V takovém případě vyhledejte svého lékaře.

Pokud se u Vás vyskytnou následující nežádoucí účinky, měl/a byste ihned navštívit svého lékaře nebo nejbližší nemocnici:

  • Obtížné močení.
  • Křeče (záchvaty).
  • Žluté zabarvení kůže a bělma očí, které může být známkou poškození funkce jater/hepatitidy.

Vyjma těchto nežádoucích účinků byly hlášeny následující nežádoucí účinky:

Velmi časté (u více než 1 pacienta z 10):

  • Necítíte se dobře (pocit nevolnosti).

Časté (u více než 1 paceinta ze 100, ale méně než u 1 pacienta z 10):

  • Pocit ucpaného nosu nebo vodnatá rýma (sinusitis).
  • Snížená nebo zvýšená chuť k jídlu.
  • Úzkost, neklid, abnormální sny, obtížné usínání, pocity ospalosti, závratě, zívání, třes, bodavé pocity v kůži.
  • Průjem, zácpa, zvracení, sucho v ústech.
  • Zvýšená potivost a nadměrné pocení.
  • Bolest svalů a kloubů (arthralgie a myalgie).
  • Sexuální poruchy (opožděná ejakulace, poruchy erekce, pokles libida a u žen obtížné dosahování orgasmu).
  • Únava, horečka.
  • Zvýšení tělesné hmotnosti.

Méně časté (u více než 1 pacienta z 1000, ale méně než u 1 pacienta ze 100) :

  • Kopřivka, vyrážka, svědění (pruritus).
  • Skřípání zubů, agitovanost, nervozita, záchvaty paniky, stavy zmatenosti.
  • Poruchy spánku, poruchy chuti, mdloby (synkopa).
  • Rozšíření zornic (mydriáza), zrakové halucinace, zvonění v uších (tinnitus).
  • Ztráta vlasů a padání vlasů.
  • Poševní krvácení.
  • Pokles tělesné hmotnosti.
  • Zrychlení srdečního rytmu.
  • Otoky rukou a nohou.
  • Krvácení z nosu.

Vzácné (více než u 1 pacienta z 10 000, ale méně než u 1 pacienta z 1000):

  • Agresivita, odosobnění, halucinace.
  • Pomalý srdeční rytmus.
  • Sebevražedné a jiné související příhody.

U některých pacientů byly též hlášeny (neznámá četnost):

  • Myšlenky na sebepoškození a sebevraždu.
  • Snížená hladina sodíku v krvi s příznaky: pocity nevolnosti, svalové slabosti a zmatenosti.
  • Závratě při rychlém vstávání (ortostatická hypotenze).
  • Odchylky v jaterních testech (zvýšení jaterních enzymů v krvi).
  • Poruchy hybnosti (mimovolní pohyby svalů).
  • Bolestivá erekce (priapismus).
  • Poruchy krvácení včetně krvácení do kůže a sliznic (ekchymózy) a snížená hladina krevních destiček (trombocytopenie).
  • Náhlý otok kůže a sliznic (angioedém).
  • Zvýšené množství vyloučené moči (nepřiměřená sekrece ADH).
  • Tvorba mléka u žen, které nekojí.
  • Mánie.

Některé další nežádoucí účinky byly pozorovány při léčbě přípravky, které působí podobně jako escitalopram (léčivá látka přípravku Cipralex):

  • Motorický neklid (akatizie).
  • Anorexie.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Zdroj: článek Cipralex - informace pro pacienty

Zvonění v uších

  • Lékařsky známé jako tinnitus.
  • Existují dva základní typy zvonění – pulsující a nepulsující hučení v uších.
  • Jedná se o symptom, ne o nemoc.
  • Existuje mnoho příčin zvonění v uších.
  • I když moc lidí nezná zvonění v uších, není ničím výjimečným – přibližně jeden z pěti lidí zažívá tyto symptomy.
  • Zvonění v uších se objevuje častěji u starší generace, obvykle ve věku od 55 do 65 let.
  • Zvonění v uších je subjektivní pocit, ale někteří lékaři ho měří pomocí objektivních nástrojů nebo testů.
  • Zvonění v uších je hodnoceno pomocí stupnice, kdy nejnižší stupeň je popisovaný jako mírné zvonění a nejvyšší stupeň hodnocen postiženou osobou jako katastrofální zvonění.

Zdroj: článek Jak zastavit zvonění v uších?

Léčba zvonění v uších

Příznaky zvonění uší jsou snadno léčitelné i pomocí prostředků, které lze provést nebo připravit doma.

  • Koenzym Q10 je silný antioxidant, který pomáhá posilovat imunitní systém a napomáhá cirkulaci krve v uších.
  • Byliny, jako je nové koření, list hlohu, kořen lopuchu, pomáhají s čištěním krve, tedy i v boji proti infekci.
  • Ginkgo biloba pomáhá při snižování závratě a přispívá ke zlepšení sluchu.
  • Domácí nosní sprej a sprej do krku, který vyrobíte pomocí lžičky soli, lžičky glycerinu a půl litru teplé vody a používáte následně každý den.
  • Konzumace dostatečného množství ovoce a zeleniny.
  • Masáže, meditace a jóga jsou známé svým příznivým účinkem na zdraví jedince, a navíc pomáhají snižovat zvonění v uších.
  • Zvuková terapie, například poslech uklidňující a uvolňující hudby deště, větru a oceánu, pomáhá k potlačení nepříjemných zvuků zvonění.
  • Pyridoxin může také účinně tlumit šelest v uchu. Lék pyridoxin je volně prodejný v lékárně a objednat si ho můžete tady: pyridoxin cena.
  • Tinnitus stop bojuje proti hučení v uších, bez pocitu nepohodlí, jen musíte pamatovat na každodenní užívání tablet. Nepříjemné zvuky podle distributora zmizí mnohem rychleji, než byste čekali, a prý konečně budete moci zapomenout na neustálé hučení. K dostání je v některých lékárnách a nebo je možné objednání přes internet.

Zdroj: článek Jak zastavit zvonění v uších?

Další příznaky

Mezi další příznaky a symptomy onemocnění jater patří:

  • bolesti hlavy;
  • kožní problémy a poruchy;
  • alergie;
  • závratě;
  • tinnitus;
  • třes a křeče;
  • záchvaty;
  • zarudlé a svědivé oči;
  • podrážděnost;
  • bolesti;
  • nepružnost, ztuhlost šlach a vazů;
  • deprese a výkyvy nálad.

Zdroj: článek Projevy špatné funkce jater

Léčba pískotu v uších

Proti pískání v uších neexistuje účinná léčba, která by pacientovy obtíže zcela odstranila, je však možné je výrazně zmírnit. Velmi důležité je odhalit příčinu ušních šumů. K samotné léčbě se pak používá celá řada postupů, od psychoterapeutických konzultací s psychologem přes podávání některých léčiv ovlivňujících psychiku až po víceméně pokusné metody. K nim patří i takzvaná terapie šumem, při níž je pacient několik hodin denně vystaven šumům a ruchům, které postupně snižují pacientovo vnímání jeho vlastního ušního šumu a zlepšují jeho schopnost koncentrace. Obecně se při léčbě tinnitu využívá několika metod, mezi nimi terapie kyslíkem (kdy pacient v přetlakové komoře inhaluje kyslík), medikace (například podávání kortikoidů ke zlepšení prokrvení dané oblasti) a masáže spánkové oblasti nebo celkově hlavy. Ke standardní léčbě, když se zjistí příčina, se používá betahistin v udržovací dávce 2 x 16 miligramů. Betahistin totiž zvyšuje průtok drobnými tepénkami vnitřního ucha a zlepšuje tak výživu a zásobení kyslíkem smyslových buněk hlemýždě.

Novinkou je stimulace nervů na krku (vagus nerv) malou elektrodou, přičemž testovaným subjektům do uší zároveň hraje pronikavá hudba. Tato technika má „restartovat“ mozek a podle serveru bude během několika měsíců připravena k testování na lidech. Většinou se tinnitus projeví po vystavení osoby velkému hluku, jenž ničí buňky ve vnitřním uchu, které přenášejí zvukové signály do mozku. Při takovém stavu se mozek snaží nahradit poškozené buňky, a proto začne vysílat domnělé zvuky. Dalšími příčinami tohoto stavu může být také zranění či přirozené stárnutí. Popsaná metoda jednoduše při stavu pískání v uších přeladí mozek opět do stavu, kdy pískání přestane. Při stimulaci nervů jsou totiž vypouštěny chemikálie, které dokážou změnit mozkové obvody. Tato metoda je ovšem v prvopočátcích.

Alternativní možností je rozžvýkat a následně polknout několik lístků jitrocele kopinatého denně. Do týdne prý máte v uších ticho.

Zdroj: článek Pískání v uších

Příznaky ucpaného ucha

Příznaky ucpání ušním mazem mohou zahrnovat:

  • Bolest ucha;
  • Pocit plnosti v postiženém uchu;
  • Zvonění nebo zvuky v uchu (tinnitus);
  • Snížený sluch v postiženém uchu;
  • Závrať;
  • Kašel.

Tyto příznaky mohou naznačovat jiné zdravotní stavy než jen špunt v uchu z ušního mazu. Možná si myslíte, že si s ušním mazem poradíte sami, ale neexistuje způsob, jak zjistit, zda máte nadměrné množství ušního mazu, aniž by se vám někdo, obvykle váš lékař, podíval do uší. Příznaky a projevy, jako je bolest ucha nebo snížený sluch, nemusí nutně znamenat, že máte nahromaděný ušní maz. Je možné, že máte jiný zdravotní problém týkající se vašich uší, který může vyžadovat pozornost.

Odstranění mazu nejbezpečněji provede lékař. Váš zvukovod a bubínek jsou jemné a přebytečný ušní maz je může snadno poškodit. Nepokoušejte se sami odstranit ušní maz pomocí jakéhokoli předmětu umístěného do zvukovodu, zvláště pokud jste podstoupili operaci ucha, máte dírku (perforaci) v bubínku nebo máte bolesti ucha nebo drenáž.

U dětí je vhodné nechat kontrolovat uši v rámci každé lékařské prohlídky. V případě potřeby může lékař během návštěvy v ordinaci bezpečně odstranit přebytečný ušní maz z ucha vašeho dítěte.

Zdroj: článek Jak se dělá výplach ucha doma

Citalon a možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Citalon nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Pokud pacient zaznamená některý z následujících nežádoucích účinků, ihned se musí obrátit na svého lékaře:

Citalon a jeho vzácné nežádoucí účinky (postihují méně než 1 člověka z 1 000):

  • Při léčbě Citalonem se může vyskytnout neobvyklá tvorba modřin nebo neobvyklé krvácení, včetně zvracení krve nebo krve ve stolici.
  • Při léčbě Citalonem se může vyskytnout pocit únavy, slabosti nebo zmatenosti a pocit, že svaly jsou ztuhlé nebo těžkopádné (nekoordinované). To může být způsobeno nedostatkem sodíku v krvi.

Citalon a jeho velmi vzácné nežádoucí účinky (postihují méně než 1 člověka z 10 000) nebo není dobře známo, kolik lidí je postiženo:

  • Citalon může způsobit návaly (záchvaty či křeče).
  • Citalon může způsobit alergické reakce, například otok víček, otok celého obličeje, otok rtů, otok úst nebo otok jazyka, svědění nebo potíže s dechem nebo polykáním, může jít o alergickou reakci na Citalon.
  • Citalon může způsobit pocit neklidu a pocit, že nemůžete zůstat vsedě či stát na místě, což je stav nazývaný akatisie. Přičemž zvyšováním dávky přípravku Citalon se tyto stavy mohou zhoršit.
  • Citalon může způsobit serotoninový syndrom s těmito příznaky: pocit zmatenosti, pocit neklidu, pocení, třes, rozechvělost, halucinace (zvláštní zrakové či sluchové vjemy), náhlé svalové stahy či zrychlený tlukot srdce.
  • Během léčby citalopramem nebo krátce po ní byly hlášeny případy lidí, u kterých se vyvinuly myšlenky na sebepoškození nebo sebevraždu nebo kteří takové jednání vykazovali.

Nežádoucí vedlejší účinky během léčby Citalonem.

Velmi časté nežádoucí účinky (postihují více než 1 člověka z 10):

  • Citalon velmi často způsobuje nespavost (insomnie) nebo pocit ospalosti.
  • Citalon velmi často způsobuje bušící nebo pádící srdce (palpitace).
  • Citalon velmi často způsobuje pocit nevolnosti (nauzea), sucho v ústech.
  • Citalon velmi často způsobuje bolesti hlavy.
  • Citalon velmi často způsobuje zesílené pocení.
  • Citalon velmi často způsobuje abnormální akomodace oka.
  • Citalon velmi často způsobuje pocit slabosti (asténie).

Časté nežádoucí účinky (postihují méně než 1 člověka z 10):

  • Citalon často způsobuje neklid a nervozitu.
  • Citalon často způsobuje nesoustředěnost, ztrátu paměti, noční můry, živé sny a pocit úzkosti.
  • Při léčbě Citalonem se často dostavuje nedostatek motivace nebo zájmu, pocit zmatenosti a také anorexie.
  • Při léčbě Citalonem se často objevuje migréna, necitlivost nebo mravenčení, což je tak zvaná parestézie.
  • Citalon často způsobuje pocity závratě či rozechvělosti (třesy).
  • Citalon často způsobuje nedostatek chuti k jídlu.
  • Citalon často způsobuje zvýšený nebo snížený krevní tlak.
  • Při léčbě Citalonem se často objevuje průjem, zácpa, poruchy trávení, zvracení, bolesti břicha, plynatost, zvýšená tvorba slin.
  • Citalon často způsobuje úbytek na váze.
  • Citalon často způsobuje zánět dutin a výtok z nosu.
  • Citalon často způsobuje pokles sexuální žádostivosti. Obvykle je to nepřítomnost orgasmu u žen i mužů, u mužů může docházet k potížím s ejakulací a s erekcí. Dále je to tedy ona impotence a u žen bolestivá menstruace.
  • Citalon často způsobuje kožní vyrážky, svědění.
  • Citalon často způsobuje poruchy vnímání chuti.
  • Citalon často způsobuje zívání a únavu.
  • Citalon často způsobuje zvonění v uších (tinnitus).

Méně časté nežádoucí účinky (postihují méně než 1 člověka ze 100):

  • Citalon někdy způsobuje vyšší chuť k jídlu.
  • Citalon někdy způsobuje zvýšení tělesné hmotnosti.
  • Citalon někdy způsobuje manické stavy, například pocit povznesení, emocionální ‘high’.
  • Citalon někdy způsobuje pocit euforie.
  • Citalon někdy způsobuje pocit odosobnění (depersonalizace).
  • Citalon někdy způsobuje halucinace.
  • Při léčbě Citalonem se někdy dostavuje zvýšená sexuální energie.
  • Při léčbě Citalonem se někdy dostavuje dyskineze.
  • Citalon někdy způsobuje pomalý puls, rychlý puls.
  • Citalon někdy způsobuje intenzivní a delší menstruace.
  • Citalon někdy zvyšuje jaterní enzymy v krevním obraze.
  • Citalon někdy způsobuje kašel.
  • Citalon někdy způsobuje citlivost na sluneční světlo.
  • Při léčbě Citalonem se někdy dostavuje svalová bolest.
  • Citalon někdy způsobuje bolesti kloubů.
  • Citalon někdy způsobuje alergické reakce, malátnost, mdloby.

Vzácné vedlejší účinky (ovlivňují méně než jednu z tisíce osob):

  • Citlalon zřídka způsobuje zánětlivé onemocnění jater (hepatititida).
  • Při léčbě Citlalonem se může zřídka objevit horečka.

Velmi vzácné nežádoucí účinky (postihují méně než 1 člověka z 10000):

  • Citalon může občas zavinit nepravidelný srdeční tep (arytmie).
  • Citalon může občas zavinit náhlé kožní otoky či otoky sliznic.

Méně obvyklé nežádoucí účinky:

  • U pacientů užívajících Citalon bylo pozorováno zvýšené riziko fraktur.
  • U pacientů užívajících Citalon došlo k poklesu krevního tlaku a mdloby při náhlé změně pozice ze sedu do stoje.
  • U pacientů užívajících Citalon se objevily potíže s močením či potřeba častějšího močení.
  • U pacientů užívajících Citalon byly pozorovány poruchy pohybového systému jako ztuhlost, chvění či abnormální mimovolné pohyby úst a jazyka (extrapyramidální poruchy).
  • U pacientů užívajících Citalon mohou vzniknout panické ataky a neklid.
  • U pacientů užívajících Citalon se objevuje skřípání zubů.
  • U pacientů může někdy Citalon způsobit zastřený zrak.
  • U pacientů užívajících Citalon byla pozorována nenormální tvorba mateřského mléka u mužů i žen.
  • U pacientů užívajících Citalon se může objevit hypokalémie.
  • U pacientů užívajících Citalon může docházet ke krvácení z nosu.
  • U pacientek užívajících Citalon se může občas vyskytnout vaginální krvácení.
  • U mužů užívajících Citalon se občas objevuje bolestivá erekce.

Možné příznaky z vysazení při ukončování léčby – abstinenční příznaky:

  • Po vysazení léku Citalon může nastat pocit točení hlavy.
  • Po vysazení léku Citalon mohou nastat pocity mravenčení, pálení, jakoby to bylo z působení elektrického proudu.
  • Po vysazení léku Citalon můžou nastat poruchy spánku (živé sny, noční můry, nespavost).
  • Po vysazení léku Citalon může nastat pocit úzkosti.
  • Po vysazení léku Citalon může nastat pocit neklidu.
  • Po vysazení léku Citalon může nastat třes (tremor).
  • Po vysazení léku Citalon může nastat pocit zmatenosti nebo dezorientace.
  • Po vysazení léku Citalon může nastat střídání nálad nebo podrážděnosti.
  • Po vysazení léku Citalon můžou nastat bolesti hlavy.
  • Po vysazení léku Citalon může nastat pocit nevolnosti (nauzea).
  • Po vysazení léku Citalon může nastat průjem.
  • Po vysazení léku Citalon může dojít ke zvýšenému pocení (hyperhydróza).
  • Po vysazení léku Citalon můžou nastat poruchy vidění.
  • Po vysazení léku Citalon může nastat pádící nebo bušící srdce (palpitace).

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si pacient všimne jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou zde uvedeny, nechť to neprodleně sdělí svému lékaři.

Zdroj: článek Citalon, alternativní zbraň na deprese

Autoři uvedeného obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Marie Svobodová

 Bc. Jakub Vinš


tinnitus a homeopatika
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
tinnitus bylinky
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.