Defekt ve struktuře přední stěny břišní u dětí v některých případech může být zjištěn krátce po narození. Tříselná kýla u dětí je obvykle prolaps střevní kličky v genitální a tříselné oblasti. U chlapců smyčka střeva může zasahovat do šourku. Obsahem kýly bývá část tenkého střeva, omentum neboli předstěra, u děvčat někdy i vaječník. U dětí se jedná prakticky vždy o stav vrozený. Už rodiče sami pozorují různě velkou bulku nebo zduření v třísle dítěte. Ta se objevuje hlavně večer a po námaze, při zvýšení nitrobřišního tlaku, při křiku nebo pláči dítěte. Ráno ji většinou nepozorujeme. Nebývá bolestivá, pokud nedojde k nějaké komplikaci. Časem se kýla zvětšuje a zasahuje až do šourku u chlapců a do stydkého pysku u děvčat. Kýlu lze někdy zaměnit s hydrokélou, se zánětem lymfatické uzliny anebo s nesestouplým varletem. Tříselná kýla se vyskytuje častěji u chlapců než u děvčat. Také se častěji vyskytuje na straně pravé. Tříselná kýla je poměrně závažné onemocnění dětského věku. Je nebezpečná svou možností uskřinutí kýlního obsahu. Léčba je pouze chirurgická. Operuje se vždy v celkové anestézii, ale hospitalizace není nutná. Téměř bezprostředně po operaci je možné propustit dítě s rodiči domů.
Tříselná kýla se může vyvinout jak u mužů, tak u žen. Lidé se často domnívají, že jimi trpí pouze muži a z anatomických důvodů je u nich vyšší riziko. Ale ženy mohou mít také tříselnou kýlu.
U žen se tento typ kýly může objevit, pokud reprodukční orgány nebo tenké střevo sklouzne do oblasti třísel kvůli slabosti břišních svalů. Přímá tříselná kýla. Tento typ kýly je způsoben oslabením břišních svalů v průběhu času a je pravděpodobnější, že se objeví u dospělých. U dívek nebo žen mohou tříselné kýly obsahovat část ženského reprodukčního systému, jako je vaječník. Příčinou vzniku takové tříselné kýly je průchod jednoho z děložních vazů.
Obezita a těhotenství jsou další příčinou vzniku tříselné kýly u žen. V těchto případech je na dutinu břišní vyvíjen enormní tlak. Také při dlouhodobém přetěžování břišních svalů, když dochází k častému zvedání těžkých předmětů, nebo při chronickém kašli či tlačení při zácpě, kdy se také zvyšuje nitrobřišní tlak. Další možností je vrozená vada, kdy dochází k sestupu děložního vaku, což je dáno již při vývoji v děloze matky.
Ve svém příspěvku OČISTA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ráďa.
Tak Žofi, jak si na tom? Já jdu od čtvrtku ještě druhé kolo,přibrala jsem asi necelé dvě kila, ale to jsou ty grilovačky a dovolená. Ozvu se někdy začátkem září. Budu začínat na 66,5 kg.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Jak již bylo zmíněno, u žen se tříselná kýla může objevit v době těhotenství. Obvykle se v tu chvíli neřeší, operace (pokud je nutná) se pak provádí až po porodu s dostatečným časovým odstupem. Řadu těhotných žen zajímá, jestli je tříselná kýla v těhotenství důvodem pro porod císařským řezem. Lékaři obvykle před porodem provedou několik vyšetření, která o tom rozhodnou. Pro císařský řez se pak rozhodnou, pokud by u porodu mohlo dojít k uskřinutí kýly. Ženino tlačení při přirozeném porodu by totiž mohlo vyvolat uskřinutí kýlního obsahu. Pokud ale je tříselná kýla bez komplikací, tak by neměla ohrozit ženino těhotenství a ani porod potomka.
Ve svém příspěvku CGA 800 DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zdenda.
já to zkusil asi před půl rokem a zhubl jsem 6 kg za měsíc. kila se mi nevrátily, takže já su spokojený.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Lenka Bláhová.
Tak jsem to tedy vyzkoušela taky. Zhubla jsem o kilo méně, ale bez spešl diety. Potřebuju zhubnou cca. 15 kg, takže si koupím další balení. To minulé mi doručili do 2 dnů.
Kromě pupečníkové kýly, která může postihnout novorozence, patří i tříselná kýla k těm typům kýlních onemocnění, které postihují i děti. Obvykle se ale pak jedná o vrozenou kýlu, která postihuje častěji nedonošené děti, které měly velmi nízkou porodní váhu. Tříselná kýla i u dětí postihuje častěji chlapce než dívky. Tříselná kýla u chlapců často provází i nesestouplé varle.
Tato kýla se u chlapců projevuje boulí /vyklenutím v třísle, které může zasahovat až do šourku. U dívek může vést až do stydkých pysků. Toto vyklenutí nemusí být na první pohled patrné, obvykle je ale možné ho spatřit v okamžiku, kdy dítě silně zapojuje břišní svaly (například při pláči a při kašli). V okamžiku kdy pláč (kašel) přestane, tak kýla obvykle zmizí, nebo je možné ji zatlačit zpět do dutiny břišní.
Kýla se u dítěte může objevit hned po narození, ale i v pozdějších letech. Důležitá je zde včasná léčba, protože u kojenců s tříselnou kýlou při neléčení často dochází k uskřinutí (uskřinutí se pozná tak, že se kýla nedá vrátit zpět do dutiny břišní), které by u chlapce mohlo vést i k poškození varlete.
U dítěte je tříselná kýla obvykle léčena operativně. Operace není nijak náročná, dítě je obvykle do dvou dnů zotaveno.
Ve svém příspěvku DOPORUČUJU CGA800 se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zuzana borecká.
užíval ajse m tento přípravek před dvouma měcísema a všechno co sem zhubla se mi dodneska nevrátilo.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jiří kráťa.
taky ty tablety mužu doporučit. cvičit se mi nechce na to sem moc línej :-D a taky rád žeru paštiky, klobásy, lančmíty a párky a tak dál. od doby co užívam cga008 mi jdou kila dolu
Tříselná kýla může vzniknout jako následek neukončeného tělesného vývoje v tříselné krajině v dětství. Na jejím vzniku se podílí i tělesná námaha se zátěží břišních svalů, například při přenášení těžkých břemen, dále zácpa, chronický kašel, nebo onemocnění prostaty. Potom dochází k vyhrnutí útrob, které zůstávají chráněny pouze tenkou vrstvou pobřišnice, z dutiny břišní do tříselného kanálu a u mužů dále do šourku. Tento soustavný pohyb kýly v tříselném kanále způsobuje pálivé nebo píchavé bolesti, typicky v tříselné krajině, na šourku nebo na vnitřní ploše stehna.
S touto dietou zhubnete až 4 kila za týden. Ten, kdo tuhle dietu drží, se pravděpodobně domnívá, že viníkem nadváhy je inzulin. Díky této dietě opravdu člověk dokáže shodit až 20 kilo do dvou měsíců, což má ale nepříznivý dopad na metabolismus člověka. Mohou se objevit nežádoucí účinky. Člověk závislý na uhlovodanech nemá pocit sytosti ani po bohatém stolování. Proto pak konzumuje stále větší množství potravin, a stává se tak obéznějším.
Ve svém příspěvku ONLY CGA800 se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Simona Čopáková.
Dobrý den ,chtěla bych se vás zeptat je opravdu spalovač tuků dobrej? potřebují shodit 12kg. objednala jsem si malé balení.děkují za odpověď a určitě to je i o pohybu..
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Helča.
V malém balení je prý 30 tablet, tak jsem si přiobjednala velké, ke jich je 60. Beru to týden a zatím 2 kila dole.
Pokud chcete snížit hmotnost, nespoléhejte na zázračné tobolky. Díky Obezinu shodíte kila navíc, ale důležitá je i úprava celkové životosprávy. Pravidelný přísun menšího množství potravin a pohyb způsobuje úbytek váhy, následné udržování váhy je prospěšné. Obezin je velkým pomocníkem, který podporuje vaše správné rozhodnutí něco udělat se svým tělem. Jakmile se dostaví i sebemenší výsledek, určitě vám to dodá energii do dalšího boje a v neposlední řadě navrátí sebevědomí.
Z šípků se také připravují marmelády, sirupy atd. Jejich příprava je velmi náročná, ale ve finále stojí za to. Plody šípků je nutno nejdříve zbavit jadérek, poté je vložíme do širokého hrnce, mírně podlijeme a vaříme až do změknutí. Protlak pak ještě musíme prolisovat a opět povaříme. V této druhé fázi přidáme cukr (zhruba 150 g na půl kila) a varem směs zahustíme. Horkou směs nalijeme do připravených skleniček a uzavřeme. Pokud však nemáte dostatek zkušeností s přípravou marmelád, obraťte se raději na vaše babičky, ty vám poradí nejlépe.
Výhodou laparoskopie je také kratší doba pracovní neschopnosti (cca 3 týdny) oproti klasické hernioplastice (5–6 týdnů) a je možno začít dříve zatěžovat břišní svaly. Nevýhodou je umístění cizorodého materiálu v těle, ale komplikací z tohoto důvodu je minimum. Kýla sama od sebe nikdy nezmizí, nošení podpůrných kýlních pásu nemá velký efekt. Nebezpečí z prodlení je vedle postupného zhoršování velikosti kýly jediné, a to riziko uskřinutí (zaškrcení) obsahu kýlního vaku. Pak se jedná o akutní život ohrožující stav, který je nutno operačně a do několika hodin vyřešit. Pacientům po operaci tříselné kýly se doporučuje 6 týdnů klidový režim, potom může plně zatížit břišní svaly.
Jedná se o kýlu, která se vyskytuje v tříselném kanálu. Do tohoto kanálu totiž pronikne část některého břišního orgánu. Tříselný kanál je důležitý jak pro muže, tak pro ženy. Přesto tento typ kýly postihuje více muže než ženy (až 80 % tříselné kýly postihuje muže).
Tříselná kýla se rozděluje na dva typy hernie. První a častější typ se nazývá šikmá tříselná kýla, tento typ kýly může být získaný, ale i vrozený. U muže se takováto kýla dostává do třísel stejnou cestou jako v prenatálním období jeho varlata (od ledvin k šourku). Tato cesta, kterou varlata ještě před narozením muže putovala, mohla zůstat zcela, nebo zčásti zachována. Pokud tato cesta je zachována celá, tak i samo varle patří do kýlního obsahu. Pokud ale zůstala tato cesta zachována jen zčásti, tak se tato kýla u muže projeví jako boule/hrbolek u tříselného kanálu. Pokud by se tato kýla nijak neléčila, může zasáhnout i mužův šourek.
U žen se šikmá tříselná kýla vyskytuje v méně případech. i zde kýla pak cestuje z dutiny břišní do tříselného kanálu obvykle kolem dělohy a močových cest a může se dostat až do stydkého pysku.
Druhým typem tříselné kýly je přímá tříselná kýla, která není tak častá jako šikmá. Navíc přímá tříselná kýla není nikdy vrozená a navíc obvykle postihuje starší muže. Obvykle se tato kýla dostane do tříselného kanálu různými štěrbinami mezi břišními svaly.
Na vznik tříselné kýly nemá vliv ale jen prenatální vývoj, během něho sice je část břišní stěny oslabená, jak dané varle, nebo děložní vazy sestupují, ale to samotné ke vzniku tříselné kýly nestačí. Obvykle se na vzniku této kýly také podílí vyšší a dlouhodobá námaha, obezita, u žen i těhotenství. Je to způsobené tím, že jak vyšší váha, tak i těhotenství způsobují v břiše vyšší tlak a ten může vést k přetěžování břišních svalů.
Tříselná kýla bývá často laiky zaměňována (aspoň názvem) se stehenní kýlou. Stehenní kýla postihuje na rozdíl od tříselné kýly ale častěji ženy než muže. Obvykle se jedná o starší ženy. Tato kýla se vyskytuje obvykle pod tříselným vazem. I obsah této kýly putuje z dutiny břišní ke stehenní žíle. Obvykle se projevuje menší boulí. U tohoto typu kýly dochází také často k uskřinutí (zaškrcení kýlního obsahu v kýlním vaku).
Příznaky
Příznaky kýly v třísle jsou v podstatě stejné jako u břišní kýly. Jediný rozdíl je v tom, kde je cítíme (= vidíme). Tříselná kýla se obvykle projevuje tím, že v třísle vznikne měkká boulička, která vystupuje na povrch těla a bývá pohyblivá (dá se zatlačit zpět do břišní dutiny v první fázi). Pokud je ale kýla neléčená, tak se v pozdějších fázích již zatlačit nedá a obvykle se navíc i boule zvětšuje. Okolí tříselné kýly může být bolestivé a objevuje se zde tah.
Při užívání Warfarinu může lékař doporučit, abyste si hlídali konzumaci potravin s vysokým obsahem vitamínu K, jako jsou:
špenát,
kapusta,
všechny jedlé zelené listy,
brukev,
zelí bílé i červené,
chřest,
jarní cibulka,
okurky.
Množství vitamínu K v jednom hrnku syrových, vypeckovaných sladkých třešní je pouze 3,23 mikrogramů. Jak je vidět, tak třešně mají jen nízký obsah vitamínu K, což znamená, že pravděpodobně nebudou mít významný vliv na Warfarin. Jejich konzumace v nadměrném množství (na kila) by však mohla způsobit výkyv v příjmu vitamínu K, proto se během užívání Warfarinu vyhněte nárazové konzumaci velkého množství třešní i jakéhokoli jiného ovoce nebo zeleniny obsahující vitamín K.
Autorka vypracovala čtyřtýdenní stravovací program, který lidem pomáhá získat ztracenou energii, vypadat dobře a hlavně – vyléčit se. Spolu se zlepšením krevního obrazu se zvyšuje aktivita vnitřních orgánů, zvyšuje se bazální metabolismus, a navíc ubývají kila. Její filozofií je nesoustředit se na hubnutí. Pozornost věnujte výběru potravin s vysokou hodnotou živin a vaše tělo se vám odmění zlepšením zdraví a snížením podílu tuku. Jen zdravý organismus může bojovat s následky předchozích prohřešků. Vždyť svoboda a nezávislost mají základ ve znalostech, které dokážeme využít k vlastnímu vývoji. Osvoboďte se od médií a reklam, přestaňte být závislí na produktech, které vám slibují rychlý účinek, vždy je v tom nějaký háček. Jak uvádí Mačingová: „Jasno v hlavě rovná se pořádek na talíři.“
Zinek, jak víme, tak prodloužuje využitelnost přijatých cukrů, takže pro hubnoucí efekt je třeba každý kalorický příjem vyvážit vhodným a dobře načasovaným pohybem. Nejúčinnější dieta a nejlepší osobní zinkový hubnoucí plán je: po každém hlavním jídle si dát 1/3 denní dávky zinku, k tomu papriku a ještě pak každých 10 minut udělat deset hlubokých dřepů s výskokem (tak zvaných žabáků). To cvičení je třeba provádět po dobu dobu jedné hodiny, každých deset minut si takhle zaskákat. Když ve své stravě trochu omezíte tuky, tak za přispění zinku, papriky a tohoto načasovaného pohybu je možné lépe průběžně spálit přijaté cukry, ikdyž třeba jinak sedíte celý den v kanceláři. Nebolí to, moc se u toho neunavíte a kila půjdou dolů, to je naše nejúčinnější zinková dieta. Jako osvědčený zdroj zinku mohou být použity zinkové pastilky.
Tříselná kýla po operaci může mít tedy různou dobu rekonvalescence, jak již z předcházejícího odstavce vyplývá, záleží to na metodě operace. Všeobecně ale platí, že ještě několik dní po operaci mohou přetrvávat bolesti v oblasti kýly, obzvláště při snaze si sednout, lehnout či vstát. Pokud je bolest nesnesitelná, lékaři na ni mohou předepsat léky.
O jizvu / jizvy v místě kýly je třeba také po operaci řádně pečovat, důležité je udržovat toto místo čisté (sprcha), po sprchování ho osušit a nepoužívat žádná parfémovaná mýdla, sprchové gely a tělová mléka.
Pacient by se také měl snažit vyvarovat po dobu rekonvalescence namáhání břišní dutiny (fyzická aktivita, ale i kašel, zácpa). Jizvy je třeba hlídat, aby nedošlo k žádnému zánětu či otoku, v takovém případě je vždy nutné vyhledat lékaře a nesnažit se ránu vyléčit sám.
Během rekonvalescence by pacient neměl jíst žádné potraviny, které by mu mohly způsobit zácpu, která by napínala břišní svaly. Také je důležitý dostatečný příjem tekutin.
Během rekonvalescence není nutné, aby se pacient vyhýbal fyzické aktivitě, ale je třeba, aby byla přiměřená, rozhodně není vhodné žádné zvedání těžkých předmětů.
Návrat do práce závisí nejen na typu operace, ale i na zaměstnání, které pacient vykonává, pokud je jeho zaměstnání sedavé (kancelářská práce), tak se samozřejmě může vrátit do práce dříve, než pacient, který vykonává těžkou manuální práci.
Forfemina jsou prášky na odvodnění bez receptu. Produkt Forfemina je začleněn do sekce prášky na odvodnění organismu bez receptu. Přípravek Forfemina cps.30 je registrovaný jako doplněk stravy, nemá tedy schváleny léčivé účinky a nejedná se o lék.
Dle zkušeností je přípravek Forfemina vhodný na otoky. Bez pohybu a vyvážené stravy však nelze čekat zázraky. Dámy se značnou nadváhou a špatným životním stylem nemohou čekat, že po tomto přípravku veškerá kila navíc odtečou do WC. Výrobek obsahuje samé „dobré“ věci – kopřivu, brusinku, jablečný ocet a zinek. Kdo se trošku o složení doplňků zajímá, jistě ví, že dané složení nemůže rozhodně nikomu uškodit, spíše naopak. Forfemina má velice rychlý nástup účinku. Účinnost je však individuální.
Forfemina obsahuje bylinky na odvodnění těla, jedná se o přípravky na odvodnění organismu, tudíž umí zbavit tělo otoků, detoxikovat a má i takzvaný diuretický účinek, který s sebou samozřejmě nese i efekt úbytku váhy. Jedná se ovšem o doplněk stravy, který je pouze berličkou a je potřeba vždy myslet na zdravý životní styl, přiměřený pohyb a zejména dostatečný příjem tekutin.
Tak Žofi, jak si na tom? Já jdu od čtvrtku ještě druhé kolo,přibrala jsem asi necelé dvě kila, ale to jsou ty grilovačky a dovolená. Ozvu se někdy začátkem září. Budu začínat na 66,5 kg.
taky ty tablety mužu doporučit. cvičit se mi nechce na to sem moc línej :-D a taky rád žeru paštiky, klobásy, lančmíty a párky a tak dál. od doby co užívam cga008 mi jdou kila dolu
Snědl jsem 3 kila lékořice a zkolaboval jsem, byl jsem na IP 6 měsíců, dne jsem napojen na umělé srdce a mám vývod, kůže mi zčernala a stále voním.Nejhorší na tom je ,že stále můžu a při tom nemůžu. Vypadám jak rom. Prosím nejezte větší množství !