VYHLAZENÍ je téma, které bylo inspirací k napsání tohoto článku. Injekce botoxu jsou nejznámější skupinou léků, které používají různé formy botulotoxinu, který dočasně paralyzuje svalovou aktivitu. Tento toxin je produkován mikroby způsobujícími botulismus, což je typ otravy jídlem. Botox se používá nejvíce k redukci obličejových vrásek. Také je možné používat injekce botoxu proti křečím krku nebo nadměrnému pocení. Injekce botoxu mohou některým lidem pomoci s chronickou migrénou.
Botox na vyhlazení a omlazení
Botulotoxin typu A elegantně vyhlazuje mimické vrásky obličeje a krku cíleným lékařským vyřazením nadměrných stahů mimických svalů. Po výkonu se kůže přestává přehnaně řasit v průměru již za dva až tři dny, mimické (takzvané dynamické) vrásky se postupně vyhlazují a je zabráněno jejich dalšímu zhoršování (současně je tak dosažen efekt léčebný i preventivní).
Účinek omlazení přetrvává cca půl roku, po opakovaném ošetření i déle. Žádný krém proti vráskám se tomuto jednorázovému ošetření mimických vrásek nevyrovná účinností ani poměrem kvalita/cena. Navíc omlazení je možné realizovat celoročně, je velmi šetrné, prověřené a bezpečné (metoda je používána téměř dvě desetiletí.
Co očekávat?
Malé množství botulotoxinu se vstříkne do cílových svalů. Botulotoxin blokuje nervové signály těchto svalů, což způsobí dočasné uvolnění svalů a sníží nežádoucí tvorbu linek či vrásek. Každá injekce trvá jen několik sekund. Tento zákrok nemá prakticky žádné časové omezení. Po aplikaci si můžete nanášet make-up. Jediné, co se nedoporučuje, je masírování. Výsledky vyhlazení a omlazení jsou okamžité. Tento postup účinně snižuje výskyt linek na obličeji nebo linky na krku. Možné nežádoucí účinky vyhlazení nebo omlazení jsou dobře snášeny. U některých pacientů se může objevit dočasná bolest hlavy, bolestivost nebo mírné podlitiny. Ve vzácných případech dojde k oslabení okolních svalů, což způsobí dočasné ochabnutí. Výsledek omlazení a vyhlazení trvá asi 3 až 4 měsíce.
V naší poradně s názvem CO JE EXFOLIACE PLETI? se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Terka.
Můžete mi prosím někdo popsat co je exfoliace pleti a jestli si to můžu udělat sama doma? Slyšela jsem, že se s tím prý vyrovnávají vrásky na obličeji. Je topravda? Předem děkuji za odpověď.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Co je exfoliace pleti? Exfoliace pleti je chemický pleťový peeling. Jeho působení spočívá v nanášení kyseliny glykolové na ošetřovanou pokožku. Tím, jak kyselina glykolová působí, dochází k tak zvané exfoliaci pleti - odstraní se povrchové buňky kůže a to téměř až na živou tkáň!!! Pak následuje proces hojení, kdy se odstraněné buňky přirozeně nahradí novými. Proces přestavby pleti se na venek projevuje zčervenáním, které vybledne do 2 dnů po aplikaci kyseliny glykolové. Během této doby se mohou na ošetřených místech objevit také drobné puchýřky, stroupky, šupinatění nebo jemné olupování pokožky. Všechny tyto projevy většinou vymizí do 5 dnů. Pleť má po zhojení viditelně lepší srukturu a dochází k postupnému vyhlazení vrásek. Pleť je vyrovnaná, jemnější, hydratovaná a odstraňují se i předchozí projevy akné a některých pigmentových skvrn. Domácí exfoliace pleti kyselinou glykolovou nebo i kyselinou mandlovou nemohu doporučit, protože při nesprávné aplikaci může dojít k neodstranitelnému popálení pokožky a vzniku rozsáhlých svráštělých jizev. Určitě chymický peeling svěřte do rukou odborníků v některém z kosmetických salonů. Obvykle se chemický peeling provádí pět krát po sobě. Mezi jednotlivými aplikacemi je přestávka jeden týden na zhojení pleti. Celá pětinásobná procedura v dnešních cenách vyjde na 5000 Kč. Obvykle bývá exfoliace pleti doplněna ještě injekcemi botulotoxinu, aby se prodloužil efekt vyrovnané pleti. Je-li exfoliace pleti provedena správně a dostatečně intenzivně, tak pak výsledky v některých případech bývají skutečně překvapivé. Lze zde dosáhnout vizuálního omlazení pleti až o několik let.
Vyhlazení vrásek laserem je rychlé, bezpečné a vysoce účinné. Metoda vyhlazování vrásek laserem spočívá ve vysílání speciálních paprsků, které v podkoží vyhloubí stovky drobných tunýlků. V nich dochází ke shlukování starších buněk. Ty organismus přirozenou cestou vyloučí. Zbylé tkáně vysílají tělu signál o potřebě regenerace, čímž dochází v ošetřených partiích ke zvýšené tvorbě kolagenu. Díky tomu vrásky postupně mizí a pleť se vypíná. Zároveň se ztrácí většina pigmentových skvrn a jiných defektů pleti. Před samotným ošetřením je vhodné absolvovat nejprve konzultaci s lékařem. Dle typu vrásek a jiných vlastností pokožky určí specialista vhodnou metodu omlazení pleti. Samotné ošetření nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Vyhlazení vrásek laserem probíhá ambulantně a trvá v průměru 30 minut. Dle typu pleti a zvolené metody ošetření je třeba 1 až 4 sezení pro dosažení dokonalého výsledku. Ošetření je bezbolestné, doprovází jej pouze mírné pálení jako při delším pobytu na slunci. Po ošetření může být vyhlazená oblast 1–2 dny zarudlá nebo mírně oteklá. Část ošetřené pokožky se odloučí a nahradí se novou, pružnější vrstvou. Odstranění vrásek laserem je vhodné pro zdravé osoby starší 18 let. Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám.
Ve svém příspěvku DOMACI PLETOVA MASKA PRO OKAMZITE VYPNUTI PLETI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie.
Kdo mi poradí pleťovou masku doma vyrobenou pro vypnutí pleti . Díky za radu
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Helena.
Já používám na okamžité vypnutí pleti a vyhlazení vrásek masku z vaječného bílku, citrónu a špetky soli. Připravuju si ji tak, že oddělím vaječný bílek z jednoho vajíčka do misky, k němu přes sítko naleju lžičku citrónové šťávy, přidám špetku soli a dobře rozmíchám. Pak si to prsty nanesu na obličej a nechám působit. Tím, jak to postupně působí, tak to schne a na kůži se z toho tvoří stahující se tenký film, který kůži dokonale vypne a vyhladí.
Při domácí léčbě je důležité vyhnout se všem alergenům, které způsobují podráždění kůže. Zároveň je nezbytné vyhledání lékařské pomoci.
Exfoliace představuje vyhlazení pokožky a pomáhá odstranit staré kožní buňky, které mohou být příčinou nerovnosti pleti. Hydratace pokožky zahrnuje vyhlazení pokožky a její hydratování. Po absolvování hydratace a exfoliace je důležité vyhnout se nadměrnému mytí, protože časté mytí kůži vysušuje, naopak snížená péče způsobuje mastnou pokožku.
Pacient si často může pomoci sám, zejména nošením teplého oblečení. Taktéž je důležité, aby dbal na své bezpečí. To znamená, že nesmí dojít ke zranění, která mohou průběh nemoci zhoršit.
Ve svém příspěvku POMŮŽE ZBAVIT AKNÉ A VRASKÁM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Žanna.
Metoda Youngface je založena na pružné léčebně omlazovací masaži a je přirozeným způsobem obnovy zdraví a krásy pleti obličeje. Využívá vlastních regeneračních schopností pokožky.
Metoda Zoungface pleti umožňuje regresi biologického věku. Tato metoda působí jako "spouštěc" přirozených pochodů, vlastních pletí o 10-20 let mladší a tím oddaluje proces stárnutí.
Metoda působí podpůrně a obnovuje tonus svalstva obličeje, vyhlazuje i hloubkové vrstvy pleti a dociluje dlouhotrvajícího liftingového efektu.
Výrazný liftingový efekt:
-vyhlazení vrásek
-zlepšení pružnosti pleti a jejího napětí
-zpevnění kontur obličeje a krku
Výhody metody:
- bez chirurgických zákroku
- bez aplikace injekcí a použití přístrojů
- bez vedlejších nežádoucích účinku
- viditelný a rychle dosažený výsledek
Trvání procedury:
- seanse Youngface se provádějí 4 dny za sebou
- jedna seanse travá 1 hodiinu a 20 minut
- jeden cyklus Youngface oddálí proces stárnutí o 5-7 let
moje číslo 608647080
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
V době, kdy naše tělo pozbývá schopnost vyrábět kolagen v potřebném množství a naše pokožka začne ztrácet svou přirozenou elasticitu, kvalita vlasů a nehtů už také není, co bývala, a sem tam nás loupne v zádech, nastává čas zaměřit se na bůček, kůže, tlačenku, aspiky, chrupavky a podobné dobroty.
Jenže ty se ne vždy shodují s naší snahou žít zdravě a nejíst zbytečně tlusté maso. Naštěstí existuje kolagen v tabletách, který našemu tělu dostatečný přísun této bílkoviny poskytne. Nicméně aby naše tělo bylo schopné takto přijímaný kolagen zpracovat bezezbytku, je třeba mu ho dodávat v rozpustné, tedy hydrolyzované formě. S takovou podobou si pak už snadno poradí.
Hydrolyzované tablety nijak nezatěžují trávicí trakt a dají se užívat dlouhodobě. Aby však naše tělo dokázalo správně kolagen využít, potřebuje k tomu dostatečný přísun vitamínu C. Tím nás vlastně tablety sekundárně vedou ke stravě zahrnující potřebné množství ovoce a zeleniny.
Pokud je třeba účinky kolagenu nastartovat rychleji, hydrolyzovaný kolagen dovoluje i opakované intenzivní kúry, kdy se během jednoho týdne (možno už ve dvouměsíčních intervalech) až třikrát zvýší doporučovaný denní příjem kolagenových tablet.
Účinky kolagenu se projevují relativně brzy a jsou patrné i navenek. Ti, kteří kúru absolvovali, potvrzují výrazné zlepšení stavu pokožky (úplné vyhlazení jemných vlásek a částečné vyhlazení těch hlubokých, kůže je pevná, pružná a hebká), vlasů (vlasy jsou lesklé, pevné a na první pohled zdravé), nehtů (přestávají se třepit a lámat), a dokonce i řas (často se stane, že zhoustnou právě i řasy). Zlepší se kvalita pohybu a celkově člověk vizuálně omládne. I to je důvod, proč hydrolyzovaný kolagen často doporučují v kosmetických salonech, wellness nebo fitness centrech. Ta totiž navštěvují lidé, kterým na jejich vzhledu opravdu záleží.
Perorálně dodávaný kolagen představuje účinný způsob, jak urychlit hojení tkáně po operaci nebo jak jednoduše oddálit drahý facelifting. Je vhodný také pro aktivní sportovce, těhotné ženy, vegetariány nebo při hubnutí.
Kolagen dodávaný tělu pomocí hydrolyzovaných tablet je nejen způsobem nejúčinnějším, ale také finančně nejvýhodnějším.
V naší poradně s názvem ORECHOVÝ OLEJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Debnarova.
Domáca výroba orechového oleja a jeho účinky
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Na výrobu domácího oleje z ořechů budete potřebovat velké množství zralých jader ořechů. Čím kratší doba od jejich sklizně, tím lépe. Ořechy umelte a drť dejte do vlažné vody na jeden den. Kontrolujte aby ořechy byly stále ponořené ve vodě a voda nevychladla. Pak směs zahřejte na 50 až 60 °C. Přeceďte zahřátý obsah přes jemný cedník. Pevnou hmotu, která zbude pak pomocí lisu ihned vylisujte. Lisování musí být důkladné a rychlé, dokud je vše teplé. Pevnou hmotu můžete znovu zalít teplou vodou a za hodinu postupného zahřívání můžete znovu lisovat. Získanou tekutinu nalijte do skleněné nádoby s úzkým průměrem a dejte vychladit na 2 až 4 °C. Po vyhlazení je možné sejmout pevnou vrchní vrstvu, kterou tvoří domácí ořechový olej. Ořechy obsahují olej, ale z pohledu extrakce, jen v malém množství. Takže na deci oleje budete potřebovat 2 až 3 kila ořechů.
Co se týče účinků, tak ořechový olej bude prospěšný pro pokožku a vlasy při jeho zevním použití. Prospěšný bude také na polykání, ale to raději doporučuji jíst ořechy v původním stavu.
Krepatění vlasů ve vlhku znají především ženy s vlnitými vlasy, pro tento typ vlasů jsou účinné přípravky se silikony. Silikony vlas obalují a brání tak příjmu přirozené vlhkosti z okolního prostředí. Krepaté a suché vlasy je nutné hloubkově a pravidelně hydratovat. Šampony jsou určené převážně k odstranění nečistot a jejich hydratační účinek je minimální. Pro důkladnou hydrataci vlasů je vhodná pravidelná aplikace hydratačního balzámu či masky na vlasy. Vhodnou volbou je například Cotril CW Honey&Milk hydratační balzám pro suché vlasy. Balzám obsahuje olivový olej, aloe vera, med a mléčné proteiny a má silné hydratační účinky. Také maska Salerm Keratin Shot Deep Impact Plus je vhodná pro hydrataci a vyhlazení vlasů.
Pokud chcete sáhnout po vlasové kosmetice bez obsahu silikonů, vyzkoušejte šampon a masku MedaVita Lissublime pro vyhlazení vlasů. Přírodní výtažky uvolňují napětí vlasového stonku a podporují jeho rovnovážnou vlhkost. Navíc šampon ani maska neobsahují silikony ani parabeny.
Dále se striktně doporučuje používat pouze nové moderní vysoušeče vlasů. Moderní keramické vysoušeče vlasů vytvářejí záporné ionty, které zabraňují krepatění vlasů, eliminují statickou elektřinu, uhlazují kutikulu vlasů a prodlužují trvanlivost účesu.
V současné době je na trhu nepřeberné množství kosmetických přípravků. Výrobky označené jako BIO jsou obecně velmi oblíbené a při jejich výrobě se používají látky čisté a přírodní. Luxusní kosmetika často využívá netradiční a dražší komponenty, jako např. výtažek z kaviáru, antioxidanty (vitaminy, koenzym Q10) atd. Vysokou funkčnost, však poskytují přípravky s obsahem mikročástic. Mezery vnější vrstvy pokožky dosahují asi 100 nm (nanometrů), což je velmi malý rozměr. Proto, pokud jde o přenos a zacílení aktivních přísad v pokožce, představují nanočástice to nejlepší řešení.
Aktuálně používané nanotechnologie v kosmetice:
NANOKULIČKY
NANOTRUBIČKY
NANOČÁSTICE
NANOEMULZE
LIPOSOMY
DENDIMERY
TIP: Nanočástice mají schopnost lépe penetrovat k pokožce, vyživovat ji a chránit, proto se využívají např. do ochranných krémů proti UV záření, anebo k potlačení vrásek a vyhlazení pokožky. Společnosti, které tyto technologie používají to však navenek příliš neprezentují. Poznáte to jen na vysoké funkčnosti přípravku.
V současné době je na trhu nepřeberné množství kosmetických přípravků. Výrobky označené jako BIO jsou obecně velmi oblíbené a při jejich výrobě se používají látky čisté a přírodní. Luxusní kosmetika často využívá netradiční a dražší komponenty, jako např. výtažek z kaviáru, antioxidanty (vitaminy, koenzym Q10) atd. Vysokou funkčnost, však poskytují přípravky s obsahem mikročástic. Mezery vnější vrstvy pokožky dosahují asi 100 nm (nanometrů), což je velmi malý rozměr. Proto, pokud jde o přenos a zacílení aktivních přísad v pokožce, představují nanočástice to nejlepší řešení.
TIP: Nanočástice mají schopnost lépe penetrovat k pokožce, vyživovat ji a chránit, proto se využívají např. do ochranných krémů proti UV záření, anebo k potlačení vrásek a vyhlazení pokožky. Společnosti, které tyto technologie používají to však navenek příliš neprezentují. Poznáte to jen na vysoké funkčnosti přípravku.
Působí antisepticky a proti plísním, takže se dá použit jako antimykotika
Hydratuje pokožku
Zabraňuje vzniku mastnoty a ucpávání pórů
Podílí se na vzniku hydrolipidového filmu pokožky
Snižuje projevy celulitidy
Hydratuje a vyživuje suchou pokožku
Zajímavosti: krása podpořena výzkumem
Botox efekt - Mastic Defense krém, kombinace mastichy a vína, byl označen francouzskou výzkumnou laboratoří jako účinný krém proti vráskám s botox efektem po dobu 6 hodin ihned po aplikaci.
Účinek proti celulitidě a uloženému podkožnímu tuku. Klinická studie provedená francouzskou institucí prokázala, že krém Liposvelte s mastichou a čokoládou, redukuje celulitidu až o 47% a podkožní tuk až o 3cm.
Vyhlazení vrásek okolo očí - Výzkumy francouzské laboratoře ukázaly, že po použití produktu Masticeye Serum s obsahem mastichy, medu a dalších přírodních látek, se redukují vrásky okolo očí až o 80% po pouhých 3 hodinách.
Toto ošetření je velmi příjemné a vyhlazení pokožky poznáte okamžitě. Můžete po něm použít make-up anebo rovnou odejít, pleť je krásně vypnutá a pružná, místy se může objevit dočasné začervenání. Měli bychom však mít na paměti, že po této aplikaci je nutné pokožku chránit před slunečním světlem a používat ochranné prostředky s vysokým UV filtrem. Současně doporučujeme používat kvalitní kosmetiku, která účinek regenerace pleti ještě podpoří. K vnitřnímu užívání jsou vhodné přípravky na bázi kolagenu anebo kyseliny hyaluronové pro lepší hydrataci pleti, dále s obsahem pupalkového či olivového oleje pro snadnejší regeneraci pleti a její zjemnění (napr. Neobotanics Skin Essence pro znatelné a rychlé zmírnění vrásek).
Pleť má po zhojení viditelně lepší srukturu a dochází k postupnému vyhlazení vrásek. Pleť je vyrovnaná, jemnější, hydratovaná a odstraňují se i předchozí projevy akné a některých pigmentových skvrn. Domácí exfoliace pleti kyselinou glykolovou nebo i kyselinou mandlovou nemohu doporučit, protože při nesprávné aplikaci může dojít k neodstranitelnému popálení pokožky a vzniku rozsáhlých svráštělých jizev. Určitě chemický peeling svěřte do rukou odborníků v některém z kosmetických salonů. Obvykle se chemický peeling provádí pět krát po sobě. Mezi jednotlivými aplikacemi je přestávka jeden týden na zhojení pleti.
Pokud se nechcete patlat a chcete raději zaplatit za namíchání šamponu někoho jiného, aby pro vás připravil pivo v podobě profesionálního přípravku na vlasy, tak vás potěšíme, existuje více než dost produktů, ze kterých si můžete vybrat z nabídky trhu v péči o vlasy. Například firma Lush dělá zcela veganský šampon s názvem Cynthia Sylvia, který je složený z organického Irish Stout a z citronů pro vyhlazení kutikuly a zvětšení objemu. Další výrobky jsou vyrobeny z přírodního chmele a propůjčují vlasům zdravě vypadající strukturu a lesk. Pak jsou i pivní šampony specielně určené pro jemné nebo křehké vlasy, kde pivo bývá propagováno jako druhá složka. Pivní kondicionér zase spojuje pivní složky s měděným peptidem, vitaminu-H a bylinných výtažků k projasnění vlasů a proti vypadávání vlasů.
Vitamín C zvyšuje produkci kolagenu a brání oxidaci tkání, takže se dá zjednodušeně říci, že omezuje tvorbu vrásek. Denní dávka tohoto vitamínu je nezbytnou podmínkou zdravé kůže. Vitamín C čistí a změkčuje pokožku. Je rozpustný ve vodě. Významnými potravinovými zdroji vitamínu C jsou citrusové plody, brokolice, růžičková kapusta a rajčata.
K ošetření pleti můžeme v tomto případě použít například ovocnou kůru. K vyhlazení pleti jsou vhodné nakrájené plátky citrusových plodů. Nechte je na obličej působit po dobu 15 minut, pak opláchněte. Tímto způsobem byste měli postupovat každý druhý den, jedině tak bude vaše pokožka vypadat mladistvě, čistě a zdravě. Výsledky jsou viditelné během krátké doby a nemají žádné nežádoucí účinky, což se nedá říct o některých lékařských zákrocích.
Lifting obličeje je plastická operace obličeje a také krku. Tento zákrok se provádí při povolení a poklesu kůže s tvorbou vrásek na obličeji. Plastická operace obličeje se provádí v kombinaci místního znecitlivění s celkovou nitrožilní anestezií. Chirurgický řez se vede z vlasaté části spánkové krajiny směrem dolů před boltcem, kolem ušního lalůčku a pokračuje do rýhy za boltec. Při této operaci plastický chirurg nejen odstraní nadbytek kůže na krku a obličeji, ale vypne i podkožní vazivově-svalové struktury (SMAS lifting). Tím se dosáhne nejen trvalejšího vypnutí kůže, ale dojde i k vyhlazení vrásek obličeje a krku. Je třeba poznamenat, že pouhým odstraněním přebytku kůže obličeje a jejím vypnutím by se nedosáhlo tak dlouhodobého výsledku, protože kůže obličeje a krku by velmi rychle znovu povolila. Právě SMAS lifting však výrazně prodlouží efekt této operace. Výsledná jizva je pak při hladkém hojení patrná pouze jako nenápadná čára v oblasti spánku a za boltcem. Hospitalizace po liftingu obličeje trvá jeden až dva dny a pacient je propuštěn s obvázanou hlavou. Obvaz se 5. den po operaci odstraní a klient si může opatrně umýt vlasy. Poté už obvaz není nutný. Stehy jsou většinou vstřebávací, takže není nutné jejich odstranění. Otoky a modřiny po liftingu mohou přetrvávat 2–3 týdny. Po tuto dobu je nutné vyhýbat se fyzické námaze a zbytečně se nepředklánět. Kancelářská práce je možná po odstranění obvazu už 5. den, ale pacient musí počítat s tím, že v obličeji budou přetrvávat modřiny a otoky. 14 dní po liftingu se začíná s tlakovou masáží jizev. Prstem se zatlačí na jizvu, drží se 30 sekund, pak se tlak povolí a prst se posune na jiné místo jizvy. Tyto masáže je třeba opakovat několikrát denně. Předpokladem k provedení výkonu liftingu je dobrý celkový zdravotní stav a příznivý stav kůže na obličeji bez hnisavých ložisek nebo kožních onemocnění.
Chemický peeling je neinvazivní metoda vnější vrstvy pokožky, která se požívá k projasnění, pročištění, omlazení pleti, vyhlazení jemných vrásek, zjemnění hlubokých vrásek, k redukci a zmenšení rozšířených pórů, k regeneraci pokožky poškozené sluncem, zesvětlení až odstranění zpigmentovaných jizviček, k podpoře hydratace kůže. Aplikuje se za účelem zlepšení stavu pleti. Celá aplikace trvá cca 45 minut včetně masky a používá se při ní peelingová směs různých chemických látek, nejčastěji ovocných kyselin – glycolic, lactic, mandelic, salicylic, různé koncentrace 15%, 30%, 45% a 50%. Při ošetření chemickým peelingem se nanese směs pomocí štětečku na obličej. Samotná regenerace pleti je pozorovatelná bezprostředně po zákroku. Chemický peeling pozitivně působí i na akné a mastnou pokožku. Chemický peeling je vhodný pro všechny, kteří očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti. Po ošetření chemickým peelingem je nezbytné se vyvarovat slunečnímu záření a použití krému s vysokým faktorem ochrany. Chemický peeling není vhodný aplikovat v těhotenství, těsně po operaci, v horečnatých stavech, při akutním herpesu, při vysoce podrážděné či zanícené pokožce, při popálené pleti, u řezné rány a u osob s rakovinou kůže.
Kyselina hyaluronová je v současné době jedna z nejpopulárnějších látek používaných k vyhlazení vrásek. Používá se často jako klasická aplikace vetření pleťových krémů a sér do pokožky s obsahem kyseliny hyaluronové. Tato metoda je vysoce efektivní u jemných mimických vrásek. Její nevýhodou je nižší vstřebatelnost do kůže. Molekuly hyaluronanu jsou totiž tak velké, že nemohou projít přes vrchní část kůže.
Tato dvoufázová procedura okamžitě zabrání výskytu jemných linek, snižuje výskyt rozšířených pórů a vytváří viditelně jemnější, hladší pleť, která má zdravý, zářivější lesk.
fáze: intenzivní peeling – klíčové exfoliační krystaly okamžitě dodávají pleti energii a zanechávají ji zářivější a dodávají jí zdravý vzhled;
fáze: zklidnění a vyhlazení – hýčká na dotek jemnou, hladkou pleť ošetřenou 1. fází, tedy intenzivním peelingem.
Mary Kay Timewise je nemastná, neparfémovaná a nekomedogenní (neucpává póry). Klinicky testována na podráždění pokožky a alergii.