Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

VYPLACH UST OLEJEM


VYPLACH UST OLEJEM a nejen to se dozvíte v tomto článku. Olejový výplach úst je pradávná indická detoxikační metoda, která se v posledních letech stala velice populární ve Spojených státech amerických a v Evropě. Olejový výplach úst je velice jednoduchý a nepotřebujete k němu nic jiného než kvalitní olej a odvahu tuto detoxikaci vyzkoušet.


Jak provést výplach úst olejem

Naberete si jednu polévkovou lžíci oleje a pomalu ho v ústech přemíláte 20 minut. Výplach by se měl provádět nalačno, mohl by vyvolávat pocity na zvracení. Během výplachu je nutné držet hlavu zpříma, nebo dokonce raději mírně nakloněnou dopředu, abyste část oleje nespolkli. Když olej naberete ze lžíce do úst, zavřete je a celou dobu mějte rty neprodyšně, ovšem nikoli křečovitě sevřené. Nejprve byste olej měli alespoň chvíli vychutnávat. Některé druhy, zejména meruňkový, mandlový, olivový, arašídový, sezamový nebo lískový, jsou velmi příjemné. Při výplachu nejprve olej žvýkejte, abyste jej dostali pod jazyk a kolem dásní. Provádějte to naprosto klidně, bez sebemenšího napětí nebo křeče. Poté olej přecezujete a protahujete skrze zuby. Můžete přitom podle potřeby naklánět hlavu na stranu, tak abyste důkladně propláchli všechny zuby. A nakonec pohybujte jazykem nahoru a dolů a ze strany na stranu. Tímto pohybem se výrazně aktivují slinné žlázy pod jazykem. Jednotlivé kroky můžete několikrát zopakovat. Pokud provádíte výplach poprvé, je lépe nabrat si jen menší množství oleje a zkusit to vydržet alespoň pět minut. Během přemílání se vám do oleje přibalí sliny a budete mít plnou pusu. Pokud už budete mít pocit, že větší množství opravdu nezvládnete, tak olej vyplivněte a naberte si novou lžíci. Olej plivejte do toalety. V žádném případě olej nepolykejte. Bude plný toxinů, kterých se chcete zbavit. Potom si opakovaně a důkladně vypláchněte ústa vlažnou vodou. Nakonec můžete i vykloktat. Posledním krokem olejového výplachu úst je očištění jazyka, protože v tradiční východní medicíně je právě jazyk jedním z důležitých indikátorů lidského zdraví a v čínské medicíně diagnostikují lékaři nemoci dokonce podle jeho barvy. Na čištění jazyka lze použít čajovou lžičku, která může být pro zlepšení antibakteriálního efektu stříbrná. Počkejte pak asi čtvrt hodiny, než si vyčistíte zuby nebo začnete jíst. Olejový výplach byste neměli dělat, pokud máte nové nebo uvolněné amalgámové plomby – mohly by během výplachu vypadnout. Výplach mohou dělat i děti od pěti let, nebo v podstatě od doby, kdy jsou schopné olej v ústech převalovat, aniž by ho polkly. Pokud jste zdraví, měl by vám olejový výplach úst stačit jednou denně. Pokud máte nějaké akutní problémy, můžete tuto techniku praktikovat třikrát denně, a to vždy před jídlem.

Zdroj: článek Olejový výplach úst

Příběh

Ve svém příspěvku DOMÁCÍ VÝPLACH POCHVY S TEA TREE OIL se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Adam.

Zhruba před rokem se manželka doslechla o přípravku s Tea Tree olejem na výplach pochvy. Jelikož už zná účinky Tea Tree oleje velice dobře, vyzkoušela vaginální roztok Tea Tree oleje na léčbu své vygynální mykózy. Zjistila, že Tea Tree olej přírodní cestou velice účinně pomáhá při odstranění vaginální mykózy. Vaginální roztok s Tea Tree oil slouží rovněž k obnovení a udržení přirozené poševní mikroflóry a vlhkosti poševní sliznice. Je opravdu účinný, máme to vyzkoušeno, takže během několika aplikací dochází k úplnému odstranění nepříjemných příznaků.

Vaginální roztok se používá zředěný převařenou vodou, obvykle jedna lahvička vystačí na 10 použití. Do pochvy se Tea Tree olej zavádí pomocí speciálního vaginálního aplikátoru nebo postačí i kapátko s balónkem či injekční stříkačka. Roztok je nutné rovnoměrně rozprostřít po celém vnitřním povrchu pochvy. Vaginální roztok s Tea Tree Oil se doporučuje aplikovat obden, alespoň 3x dokud nezmizí příznaky vaginální mykózy.

Zároveň jde Tea Tree Oil doporučit k ošetření vnějších rodidel a k potření partnerova žaludu. K tomu slouží vaginální krém nebo mast s Tea Tree Oil, které je možno používat i preventivně před pohlavním stykem. Partner by měl potírat žalud slabou vrstvičkou krému každý den, alespoň po dobu jednoho týdne, i když nemá žádné vnější příznaky.

Co je to Tea Tree Oil?
Tea Tree oil ( Melaleuca Alternifolia) je nejsilnější přírodní antiseptikum (protimikrobiální látka) působící proti choroboplodným zárodkům jako jsou viry, bakterie, houby a plísně a zabraňuje vzniku a šíření infekcí na kůži a sliznicích těla. Jeho využítí je opravdu široké a hlavně účinné.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Domácí výplach pochvy s tea tree oil

Gentamicin do nosu

Gentamicinový výplach dutin, známý také jako Wilsonův roztok, je speciální výplach, který se používá jako léčba sinusitidy. Obsahuje antibiotikum zvané Gentamicin a přimíchává se do normálního fyziologického roztoku. Gentamicin na výplach dutin je složený lék speciálně vyrobený lékárnou. To znamená, že se vyrábí pouze na objednávku a pouze v některých lékárnách. Většina specializovaných lékáren požaduje, abyste po předložení receptu počkali na přípravu alespoň 24 hodin. Dodržujte pokyny, které vám lékárna poskytne pro skladování léku a kontrolu dat expirace. Obvykle je tento výplach použitelný po dobu 14 dnů a je třeba jej uchovávat v chladničce.

Zdroj: článek Gentamicin do nosu

Příběh

Ve svém příspěvku ZAHLENĚNÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Blažena Kepáková.

Dobrý den, už téměř rok trpím zahleněním, všechny klasické metody - napařování, proplachování a inhalace Vincentky jsem absolvovala, ale nic nezabírá. Slyšela jsem, že existuje "zadní rýma", nevím, zda by se v mém případě mohlo jednat o můj problém a jak se tohoto úporného pokašlávání a zahleňování zbavit. Děkuji za odpověď Blažena Kepáková

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Nada.

Nejlépe koupit si v lékárně konvičku na proplach ování nosních dutin.Všechno je v návodu nebo na ORL Vami poradit. Nalít do konvičky vincentku nechat odstát bublinky co vždycky jen spotřebujete na výplach nosu...Dělám výplach nosu každý den a nezahlenuji se.Můžete dle situace,alespoň vždycky tři dny po sobe určíte. Už to dělám dva roky.Zvyknete si,jako čištění zubů. Tak to zkuste.Po par dnech hlavně nevzdávat! !

Zdroj: příběh Chlamydia pneumonie léčba

Recepty s lněným olejem

Lněný olej s tvarohem

Ingredience: 2–5 polévkových lžic lněného oleje, tučný tvaroh (alespoň 10%), olej s tvarohem v poměru 1 : 1 nebo 1 : 2 až 1 : 3

Postup: Nejprve důkladně promixujte obě složky, až vytvoří hladkou, krémovou konsistenci, olej se nesmí oddělovat. Do umixované směsi lněného oleje a tvarohu přidejte cibulku, trochu drceného česneku, koření (zázvor, kurkuma, italské bylinky a podobně), sůl, trochu zeleniny (mrkev, zelená cibulka). Vše dobře promixujeme. Vzniklá pomazánka se hodí téměř k čemukoli, velmi dobrá je například kombinace s vařenými bramborami a kyselým zelím. Do hotové pomazánky přidáme cca 1 lžíci mletých lněných semínek.

Sladký tvaroh s lněným olejem

Ingredience: 2–5 polévkových lžic lněného oleje, tučný tvaroh (alespoň 10%), olej s tvarohem v poměru 1 : 1 nebo 1 : 2 až 1 : 3, ovoce (maliny, borůvky, banán a podobně), čerstvě vylisovaná ovocná šťáva nebo 1 polévková lžíce medu; možno přidat trochu šampaňského, cca 1 dl (je to dobrý nosič pro mastné kyseliny

Postup: Nejprve důkladně promixujte obě složky, až vytvoří hladkou, krémovou konsistenci, olej se nesmí oddělovat. Do umixované směsi lněného oleje a tvarohu přidejte čerstvé ovoce a dle chuti přidejte buď čerstvou šťávu, nebo med. Na závěr do pokrmu přisypte cca 1 lžíci mletých lněných semínek.

Placky s lněným olejem

Ingredience: 800 g moučnatých brambor, 1 cibule, 100 g tvrdého sýru (ementálu), 2 vejce, 10 lžic lněného oleje, 4–5 lžic mouky, 2 lžíce sekané petrželky, sůl, pepř, jablečný kompot, brusinky, rajčata, okurkový nebo zelný salát

Postup: Brambory ve slupce uvaříme doměkka. Scedíme, oloupeme a ještě horké prolisujeme. Cibuli oloupeme a najemno posekáme. Sýr nakrájíme na kostičky. Prolisované brambory uhněteme s cibulí, vejci, 6 lžícemi lněného oleje, moukou, petrželkou, solí a pepřem. Do bramborového těsta vmícháme kostky sýru. Troubu předehřejeme na 220 °C. Z bramborového těsta vytvoříme placky o průměru 6 až 8 cm. Vložíme na vymaštěný pečicí plech a cca 20 minut pečeme dozlatova. Pokapeme směsí ze zbylého lněného oleje, soli a pepře a podáváme se sladkými nebo pikantními přílohami.

Zeleninový salát s lněným olejem

Ingredience: 1/2 hlávky ledového salátu, 2 mrkve, 2 červené papriky, 1 hrst vypeckovaných oliv, 1/2 lžičky oregana, 2 stroužky česneku, 1 lžíce vody, 1 lžíce octa, 2 lžíce lněného oleje, sůl, 1 lžíce citrónové šťávy

Postup: Mrkve oloupeme, rozkrojím podélně a nakrájíme na plátky. Papriky zbavíme semen a nakrájíme na kousky. Přidáme nakrájený salát, olivy, rozetřen

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Zdravé použití lněného oleje

Příběh

Ve svém příspěvku ZADNÍ RÝMA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena Fialová.

Trpím na "Zadní rýmu" snad odjakživa od podzimu do jara. Pravidelně chodím na prohlídky na ORL, beru Zulbex, Desloratadine Actavis a sprej Mometason furoát Cipla.
Přečetla jsem si o "Zadní rýmě" už toho dost, ale nedočetla jsem se nikde, že by v důsledku toho bylo i to, že postižený rýmu, kterou nevysmrká, tak ji rovnou polyká. Přes den to ještě jde, ale když večer ulehnu, tak je to jeden nekonečný proud, který přeruším akorát sprejem. Sice se potom vyspím, ale ráno mám v puse všechno suché jako na Sahaře (jazyk, patro, uvnitř krku), že nemohu ani polknout. Beru ho jen v nouzi (nevyspaná - unavená). Z napolikaného hlenu mne potom bolí žaludek a někdy ráno se musím vyzvracet (sám hlen). Hlava nebo v krku mne nebolí a ani jinak se necítím nemocná. Akorát mám nutkání pořád něco jist alespoň trochu, že mne méně bolí žaludek. Vcelku dobře a rychle zabírá uvařené teplé brambory jen tak bez ničeho.
Rýma se mi sama spustí akorát když brečím, krájím cibuli nebo v zimě když se slunce odráží v čerstvě napadaném sněhu.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jarmila.

Pani Aleno,

vyzkoušejte na zadní rýmu, výplach nosu konvičkou, kterou naplníte slanou vodou, vyplachovat se může každý den. Zakoupíte v lékárně a jistě Vám tam i poradí jak s konvičkou pracovat. Synovi velmi se zadní rýmou výplach nosu pomáhá.

Zdravím Jarmila

Zdroj: příběh Zadní rýma

Výplach ucha slanou vodou

Slaný ušní roztok se používá k provedení postupu známého jako výplach uší. Sůl ve vodě účinně rozkládá ušní maz a snadno jej odstraňuje. Můžete si koupit vyplachovací sadu, která je kombinací vody a fyziologického roztoku, nebo si solný roztok vyrobit doma. Proceduru začněte zahřátím vody přibližně na teplotu vašeho těla. Použití studené vody způsobí závratě, zatímco použití příliš horké vody vám popálí uši.

Jak se dělá roztok doma

Rozpusťte půl lžičky soli ve 120 ml teplé vody. Namočte bavlněný tampón do vody a nakloňte hlavu na jednu stranu. Stiskem nasyceného vatového tamponu nakapejte fyziologický roztok do ucha. Nechte v něm vodu několik minut odstát, aby se maz rozpustil. Nakloňte hlavu opačným směrem, abyste vodu vypustili. Opakujte postup pro druhé ucho. Alternativně můžete použít stříkačku k vystříknutí slané vody do zvukovodu. ‌

Vyhněte se používání ušních fyziologických roztoků doma výše uvedeným způsobem, pokud máte:

  • Drenážní trubičku v ušním bubínku;
  • Oslabený imunitní systém;
  • Ekzém v blízkosti ucha;
  • Diabetes;
  • Otvory v ušním bubínku.

Zdroj: článek Jak se dělá výplach ucha doma

Poradna

V naší poradně s názvem JAK UDĚLAT VÝPLACH POCHVY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ivet.

dobrý den,čtu zde že výplachy půochvy se dělají také že namočím tampon do tea tree oleje a nechám celou noc??je tomu opravdu tak??neublíží mi to spíš??děkuji za info..

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Tampon se namáčí do zředěného TeaTree oleje. Koncentraci si každá žena určí podle své odolnosti. TeaTree se ředí s jakýmkoliv čerstvým olejem používaným v kuchyni.

Zdroj: příběh Jak udělat výplach pochvy

Léčba zánětu dutin

Místní opatření pro zefektivnění drenáže (např. pára, lokální vazokonstriktory - látky, které stahují dutiny a tím mírní jejich otok a uvolňují průchod vzduchu při dýchání)

Někdy antibiotika (např. amoxicilin/kyselina klavulanová, doxycyklin)

U akutní sinusitidy je cílem léčby zlepšení drenáže a kontrola infekce. Přírodní léčba, která pomáhá zmírnit vazokonstrikci nosu a usnadnit smrkání zahrnuje:

  • inhalace páry;
  • přikládání teplých, vlhkých ručníků na postižené dutiny;
  • výplach nosu slaným roztokem;
  • horké nápoje z listů vilínu.

Lokální vazokonstriktory, jako je fenylefrin 0,25% ve spreji každé 3 hodiny nebo oxymetazolin (Afrin, Nasivin) každých 8 až 12 hodin, jsou také účinné, ale neměly by být používány déle než 5 dní nebo v opakovaných 3denních cyklech podávání léku s přerušením na 3 dny, dokud se sinusitida nevyřeší. Systémové vazokonstriktory, jako je pseudoefedrin 30 mg perorálně (pro dospělé) každých 4 až 6 hodin, jsou méně účinné a je třeba se jim vyhnout u malých dětí.

Výplach nosu solným roztokem může symptomům také pomoci, může být zvláště užitečný pro pacienty s recidivující sinusitidou, u kterých je pravděpodobnější, že tuto techniku ​​zvládnou a tolerují. Zde je vidět několik návodů, jak provést výplach dutin slanou vodou.

Nosní kortikosteroidní spreje mohou pomoci zmírnit příznaky, ale jejich účinnost obvykle trvá nejméně 10 dní.

Zdroj: článek Zánět dutin - moderní léčba

Příběh

Ve svém příspěvku ÚSTNÍ VODA LISTERINE NA KVASINKY VE VLASECH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mojmír.

Rád bych se zde podělil se mojí vychytávkou jak bojovat proti kvasinkám ve vlasech. Budete potřebovat půl šálku ústní vody Listerine (originál) https://www.zbozi.cz/hledan… a půl šálku vlažné vody. Nejdříve opláchněte vlasy šamponem a důkladně osprchujte všechen šampon. Odstraňte z vlasů přebytečnou vodu. V misce si promíchejte Listerine a teplou vodu a nalijte si to na pokožku hlavy. Pak dvě minuty jemně masírujte pokožku hlavy. Po skončení masáže vlasy nejprve opláchněte vlažnou vodou a poté studenou vodou a vlasy vysušte nebo nechte uschnout. Když to provádíte jednou týdně, tak kvasinky nemají šanci. Tento běžně používaný přípravek na výplach úst má široké spektrum antimikrobiálních vlastností. Jeho klíčové složky eukalyptol, thymol a mentol zabíjejí plísně i kvasinky a léčí infekci a její příznaky.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Ústní voda Listerine na kvasinky ve vlasech

Borová voda na kvasinkové infekce pochvy

Rychlé a účinné řešení by mohl být výplach pochvy borovou vodou, kde borová voda je vodný roztok boritanu. Borová voda je kyselina boritá (H3BO3) v nízké 2% koncentraci. Mnohdy pravidelný výplach pochvy borovou vodou dokáže vyléčit kvasinkové infekce, které do teď léčbě odolávaly. Výplach pochvy borovou vodou se provádí dvakrát týdně až do vymizení příznaků vaginální mykózy. Borová voda se dá nahradit čípky s 600mg kyseliny borité. Cena a místa, kde se dá borová voda koupit, jsou zde: borová voda cena. Podobným lékem je i Jarišova voda (Jarischův roztok), což je obohacená borová voda o glycerin. Zde jsou podorbnosti i s návodem na přípravu Jarišovy vody: Jarišova voda návod k přípravě a použití.

Zdroj: článek Domácí léčba vaginální kvasinkové infekce

Příběh

Ve svém příspěvku LUPY VE VLASECH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Rayleen.

Jistá si tím nejsem, ale intuitivně se mi to zdá nejpravděpodobnější.. Většinou se mi vždy osvědčuje za vším hledat tu nejjednodušší příčinu a v tomhle případě by to jenom mělo svoji logiku, protože tomu vše nasvědčuje. Já jsem prapůvodně vyhledala kožního lékaře čistě kvůli padání vlasů. Že trpím nějakými nepříjemnými pocity jsem sice zmínila, ale nepřikládala jsem tomu velký význam, protože nešlo o nic neobvyklého, sétkávám se s nimi nárazově již delší dobu, vždy přijdou a zase odezní. Nevím, čím je to způsobeno. Snad stresem. Nicméně paní doktorka mi automaticky předepsala slabý kortikoid Alpicort, který měl tyto pocity odstranit a padání vlasů zastavit. No po několika použitích jsem jej odložila a vrátila se k jeho silnější variantě F, na základě nálezu seboroické dermatitidy u další kožní lékařky, kterou jsem zmiňovala. K tomu, že trpím touto formou dermatitidy dospěla na základě toho, že se mi podívala takovým kukátkem do hlavy, sejmula několik mých vlasů ze zad, shledala, že ty jsou u kořínků obalené takovou malou šupinkou a tak to začalo. Byla jsem nadšená, že mám diagnozu, s nadějí jsem začala používat Alpicort F, na střídačku s poměrně silným kortikoidem Triamcinolon, a zinkovo salycilový šampon z lékarny. Zhruba po měsíci každodenního používání dle rady se dostavilo pálení kůže, zarudnutí a kolem čela také drobné bolavé pupínky. Hlava se vesele olupovala. Na kontrole mi okamžitě paní doktorka řekla, ať kortikoidy vysadím,.. Do příští návštěvy jsem tuhle paseku jakž takž spravila přírodním konopným šamponem a tea tree olejem. Hlava mě nesvědí nepálí, ale stále se olupuje, tak jak jsem popisovala. Od té doby uplynuly dobré čtyři měsíce, během kterých jsem doufala, že se tělo dokáže zregenerovat samo. Jen Revalid a klid asi nestačí. Možná dělám chybu, že si myji vlasy pouze 2x týdně. Protože mi tolik padají a téměř vůbec se mi nemastí, snažím se je mytím příliš nezatěžovat. Teď si říkám, že by mi asi více pomohla alespoň obden výživná maska podle Vaši rady, a umytí častější. Co se týče stravy, tam už nemám moc co dohánět. Snažím se sníst každý den něco tučného - rybu, avokádo, nebo oříšky, prostě něco. Sem tam slupnu tobolku s omega kyselinou, když na to příde Specielně mrkev uplně miluju, a často si dělám mrkvový salát s kousky ananasu. Dnes jsem si koupila Vitamin E s pupalkou...No výsledek je zatím takový, že jsem nepatrně přibrala ale na vlasech se to nijak neprojevilo :-) Panthenol s avokádovým olejem ve spreji mám už zabalený v kufru. Koupila jsem ho už minulý týden na spáleniny, tak ho budu moci použíti i na hlavu. Taky jsem si nechala objednat velkou lahev s neředěnou vodou z Mrtvého moře, kterou si hlavu poliji vždycky než vlezu do sprchy, snad nemůže uškodit. Mám docela dobrou výbavu, se kterou se pustit do boje, ale asi to ještě bude nějakou dobu trvat. Jen doufám, že je moje domněnka správná, a beru to za správný konec. Přeci jen si říkám, že lékař odborník, musí mít nějaký důvod pro to nasadit tu kterou léčbu, a pokud jsem na

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Lupy ve vlasech

Historie a původ

Olejový výplach úst je pradávná indická detoxikační metoda. V Indii se k výplachu používá hlavně sezamový olej. Novodobý název olejového výplachu „MLGÁNÍ" je spojován s 80. lety minulého století, kdy tento léčebný a očistný postup znovu připomněl MUDr. Fedor Karach. Výhodou zmiňované metody je její snadná aplikace a zařazení do našich každodenních rituálů. Zabere nám pouze několik minut denně (přibližně 12–18 s očistou jazyka) a její účinky jsou mnohdy neuvěřitelné. Kromě sezamového oleje můžete použít i olej olivový, slunečnicový anebo kokosový.

Zdroj: článek Olejový výplach úst

Příběh

Ve svém příspěvku JAK UCHOVAT ČESNEK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kamila.

Jak uchovat česnek přes zimu? Nejlepší je česneku po sklizni seříznout stonek a nechat na suchém a temném místě paličky vyschnout, až začnou šustit a zbělají. Poté máme několik možností jak dál česnek uchovat. První nejjednodušší je nechat česnek vcelku po paličkách ve sklepě, kde je teplota okolo 10*C a temno, zde česnek vklidu přečká celou zimu bez ztráty svěžesti. Jen je třeba kontrolovat plíseň, aby jej nezničila. Další možností je česnek rozdělit na stroužky, které oloupeme a dáme do skleničky, kterou pak až po okraj zalejeme dobrým olejem - všechny stroužky musí být ponořeny a bez vzduchových bublin. Skleničku s česnekem a olejem uzavřeme a dáme na chladné a temné místo. Další možnost je česnek rozmačkat, přidat trochu soli a tuto pastu dát zmrazit.

Špatná řešení:
Necháme li česnek při běžné pokojové teplotě, tak po měsíci změkne a začne vysychat a do dvou měsíců bude na vyhození. Taktéž, když jej necháme volně v lednici, tak nejspíše do měsíce splesniví a tím se také znehodnotí. Proto si česneku kupujte jen tolik, kolik ho spotřebujete v následujících dvou týdnech nebo ho skladujte jak je výše uvedeno.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Blanka.

Mám vyzkoušený tento recept jsk uchovat česnek.Po sklizni zakrátím stonek česneku na 25cm a nechám ho uschnout.Po uschnutí částečně odstřihnu kořínky.Takto připravený česnek
nastrkám do sklenice jako do vázy/paličky koukají ze sklenice/
Uchovávám v panelákovém sklepě,vydrží do nového,pokud ho nesníme.Běžně mám takto jednu sklenici s 5 paličkami doma na poličce.

Zdroj: příběh Jak uchovat česnek

Hlavní příčiny popraskaných koutků úst

Popraskané a zanícené koutky úst se nejčastěji objevují u dětí a mladých dospělých, kteří slintají během spánku anebo mají ortodontická rovnátka. U starších dospělých zase proces stárnutí způsobuje kožní vrásky na rtech s povrchními nebo i hlubokými linkami, které sahají od úst až dolů k bradě. Do těchto vrásek na rtech se kapilárním efektem dostávají sliny z úst a vrásky na rtech pak trpí podobně, jako koutky. Popraskané a zanícené koutky mohou být více zřejmé v zimě, kdy je chladnější počasí a sušší vzduch. Praskání koutků úst a následné jejich olizování pro udržení jejich vlhkosti, vytváří půdu pro infekce. Jakmile jsou koutky úst popraskané nebo prasklé, tak nahromaděné sliny mohou zapříčinit vznik kvasinkové infekce. Nejběžnější kvasinkovou infekci doprovázející popraskané koutky způsobuje candida albicans.

Zdroj: článek Časté praskání ústních koutků

Příběh

Ve svém příspěvku ČIŠTĚNÍ ORGANISMU OLEJEM POMALOU FORMOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karla.

Já tyhle očisty těla olejem provozuju vždy 10 dní v kuse a jsem pak jak znovuzrozená. Kamrádka to dělá taky, ale ta vydrží vždy jen 7 dní se stejnými účinky. U každého to funguje jinak, ale mělo by to být provozováno vždy několik dní za sebou v kuse.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Mirka Bylinka.

Ten olej je výborná věc ale pro dokonalé vyčištění je potřeba přece jenom více.Stejně jako v přírodě, tak i u člověka je překyselení škodlivé.Jsme nemocní a ztrácíme životní sílu.Tělo se brání a pokouší se kyselé látky neutralizovat.K tomu odčerpává bunkám bazické minerály jako draslík,hořčík...To vede ke vzniku neutrlizačního odpadu.Tělo onemocní.Co musíme udělat pří překyselení organismu? vyčištění-odkyselení-remineralizace organismu.Ráda Všem poradím.Bylinka

Zdroj: příběh Čištění organismu olejem pomalou formou

Homeopatické léky na moučnivku/plísňová onemocnění

  • BORAX – Ústa s aftami a bělavými houbovitými výrůstky. Ústa horká a bolavá, vředy krvácejí při doteku a jídle. Bolestivé vředy dásní. Dítě pláče při kojení. Hořká pachuť. Chuť jako sklepní hniloba. Afty a vředy na sliznicích. Ústní kandidóza. Děti citlivé na borax bývají nervózní a neklidné. Užívá se 3x denně před jídlem.
  • CALCAREA CARBONICA – V ústech neustálá kyselá chuť. Ústa plná kyselých šťáv. Suchost jazyka v noci. Krvácející dásně. Obtížný a opožděný chrup. Bolesti zubů vyprovokované závanem větru, čímkoliv chladným nebo vřelým. Zápach z úst. Palčivá bolest špičky jazyka, horší, když se pozře cokoliv teplého. Chuť na sladké. Soor, moučnivka, bílý jazyk.
  • ECCHINACEA – Akutní infekce. Příznaky otravy krve, obecně septické stavy. Infekce v šestinedělí. Pocit únavy. Ústa: noma. Dásně se odchlipují a snadno krvácejí. Rozpraskané koutky úst. Jazyk suchý a oteklý, afty špinavě hnědé. Jazyk, rty a patro brní, s pocitem strachu u srdce (Acon.). Jazyk bíle povleklý, s červenými okraji. Podněcuje tvorbu slin. Hrdlo: mandle nachové nebo černé, šedý exsudát se šíří do nosohltanu a hrtanu. Bolesti v krku s tvorbou vřídků. Snížená imunita.
  • HYPERICUM PERFORATUM – velké bolesti nervů, zejména na hlavě (tepání na temeni) a v konečcích prstů. Neuralgie obličeje a zubů. Kůže: hyperhidróza, pot na kštici, horší ráno po spánku. Po úrazu vypadávají vlasy; ekzém na rukou a obličeji, intenzivní svědění, vyrážka jako by byla pod kůží. Herpes zoster. Staré vředy nebo eroze v ústech (soor), velmi citlivé. Tržné rány s velkou zesláblostí ze ztráty krve.
  • NATRIUM MURIATICUM – Ústa: pěnovitý povlak na jazyku, s bublinami po stranách. Pocit sucha. Skorbutické dásně, necitlivost, brnění jazyka, rtů a nosu. Vezikuly a pálení jazyka, jako by na něm byl vlas. Vyrážky kolem úst a puchýřky jako perličky na rtech. Rty a koutky úst suché, exulcerované a popraskané. Hluboká trhlina ve středu dolního rtu. Mapovitý jazyk, s bílým povlakem. Ztráta chuti. Velký puchýř na dolním rtu, který je zduřelý a pálí. Silná žízeň.
  • RHUS TOXICODENDRON – Septické stavy dutiny ústní. Celulitida a infekce, časné stadium karbunklů. Revmatismus v chladném počasí. Septikemie. Obličej oteklý, erysipel. Krusta lactea. Jazyk červený a rozpraskaný; povleklý, s výjimkou trojúhelníkového okrsku na špičce; suchý a červený na krajích. Soor, kandidózy, kvasinky. Ulcerace koutku úst; opar z horečky kolem úst a na bradě.

Zdroj: článek Plíseň na rtech

Příběh

Ve svém příspěvku DOMÁCÍ MASKA NA VLASY S KOKOSOVÝM OLEJEM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kateřina.

Dobrý den má někdo zkušenost s kokosovým olejem?Když ho dám na vlasy,nebudou se mi mastit?Nebo raděj jen na konečky vlasu??Nebo zda se dá na masky použít na místo olivového!Děkuji za rady

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Evca.

Dobry den, ja ho pouzivam na konecky, vzdy po myti a super, prestaly se trepit, driv jsem s nimi mela opravdu problem a potrebovaly zastrihnout kazdy mesic, pouzivam ho pul roku a zastrihovaly jsme dvakrat a spise preventivne, nez ze by byly ponicene. Jinak jednou jsem ho zkusila dat na celou delku vlasu a dost mastne to bylo. Ale na konecky mohu jen doporucit ;-)

Zdroj: příběh Domácí maska na vlasy s kokosovým olejem

Jedlový olej

Jedlový olej se vyrábí z chvojí a mladých výhonků sibiřské jedle. Je to biologicky čistý produkt, neboť jedle roste jen v ideálních podmínkách čistého ovzduší. Tento velmi cenný výtažek, který je biologicky vysoce aktivní, je od pradávna používán k osvěžení vzduchu, dále jako přísada do koupele a jako kosmetický a masážní prostředek. Ničí choroboplodné zárodky a odstraňuje nepříjemné pachy, šíří aroma lesního chvojí.

Jedlový olej obsahuje více než 35 aktivních látek (fytoncidů, vitamínů a éterických olejů).

Jedlový olej pomáhá na:

  • Opary (herpes) – po každém jídle lehce potřeme postižené místo jedlovým olejem. Trpíte-li opary často, doporučuje se zahájit endogenní dýchání s pomocí Frolovova dýchacího trenažéru za účelem posílení imunity a radikální změny procesů látkové výměny.
  • Bronchitida, zápal plic (pneumonie) – kombinujeme potírání s inhalací. Lze aplikovat buď pomocí Frolovova dýchacího trenažéru nebo domácím způsobem, kdy do nádoby nalijete vařící vodu, přidáte 3–4 kapky oleje, přikryjete si hlavu plenou a vdechujte páry. Pak potřete hrudník olejem a lehnete si pod přikrývku.
  • Angína – 2x až 5x denně ve 4–6hodinových intervalech aplikujte na mandle čistý olej pomocí špejle obalené ve vatě.
  • Chřipka a další nemoci z nachlazení (zejména u dětí) – olejem potírejte horní část zad a hrudníku, provádějte masáž chodidel v reflexních zónách 4–5x denně, v intervalech 5–6 hodin. Po každé proceduře pevně zabalte nemocného do prostěradla, oblečte mu teplé ponožky, přikryjte ho teplou přikrývkou a podávejte bylinkový čaj podporující pocení.
  • Kopřivka (diatesa) – smíchejte 1 díl jedlového oleje se 3 díly dětského krému nebo olivového oleje obohaceného vitamínem C. Můžete si také připravit mast z 3 kapek jedlového oleje a malého množství (asi 1 čajová lžička) jakéhokoli krému, vazelíny nebo lanolinu. Postižená místa potírejte směsí, dokud kopřivka nezmizí.
  • Kosmetický prostředek – jedlový olej je ideálním kosmetickým prostředkem. Má regenerační vliv na buňky, a tím v krátké době vypíná ochablou pokožku a odstraňuje vrásky. Působí také jako přírodní deodorant, proto ho slabým potřením aplikujte na místa, kde se potíte.
  • Zlomeniny, pohmožděniny – jedlový olej aplikovaný na zlomeniny a pohmožděniny urychluje růst kostí a hojení. Postižené místo potírejte 2x denně.
  • Revmatická polyartritida, artritida z nachlazení – předem prohřáté klouby (obkladem namočeným v horkém roztoku mořské soli) potírejte čistým jedlovým olejem a aplikujte Priessnitzovy obklady. Po třech dnech nastane úleva a pak individuálně aplikujte na noc podle bolestivosti kloubů a otoků.
  • Parodontóza, bolesti zubů a dalš

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Sirup z jehličí

Poradna

V naší poradně s názvem RADA HŘEBÍČEK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Magdaléna.

Dobrý den, koupila jsem si hřebíčkový olej, protože mám podezření, že jsem se nakazila svrabem. Svědění se vyskytuje pouze v oblasti dekoltu, a v loketních jamkách s drobnými pupínky někdy až k zápěstí, ale intenzivní noční svědění se téměř nevyskytuje, tudíž se možná jedná pouze o planý poplach, ale bohužel v nejbližších dnech se kvůli zahraniční cestě nedostanu k lékaři, který by mi tu tuto skutečnost případně potvrdil nebo vyvrátil. Ráda bych alespoň prvotně předešla dalším komplikacím právě použitím hřebíčku. Prosím o zodpovězení několika otázek než začnu s aplikací ... V jakém cca poměru naředit hřebíčkem s rostlinným olejem, aby směs příliš nepodráždila pokožku? V oblasti genitálií nepociťuji žádné svědění, je přesto vhodné lehce nanést olej i do těchto míst? Mohu se tímto olejem namazat i na čele a spáncích? Je lepší ošetření provádět několik dnů po sobě? Děkuji za cenné rady.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

U hřebíčkového oleje nejprve ověřte doporučení výrobce, co uvádí na etiketě obalu. Pokud by tam bylo uvedeno, že je výrobek připraven pro zevní užití, tak už to neřeďte. V každém případě před samotnou aplikací vyzkoušejte test snášenlivosti a to tím, že nanesete malé množství oleje za ucho a po hodině zkontrolujete reakci kůže. Olej můžete aplikovat na pokožku na celém těle. Opakované natření zvyšuje účinnost. Důležité je vědět, že i když se vám podaří svrab olejem zahubit, tak bude svědit dál minimálně ještě týden. Je to proto, že zákožky zůstanou v kůži ležet mrtvé a tam se rozkládají, což způsobuje to vleklé svědění i po úspěšném zahubení zákožky. Pozor! Olej nezahubí larvy, které se normálně vylíhnou, proto je dobré používat hřebíčkový olej dlouhodobě - dokud jsou patrné červené pupínky na kůži. Po celou dobu je nutné vyvarovat se drbání a rozškrábání svědivých pupínků. Pokud již rozškrábané jsou, tak doporučuji omývat heřmánkovým odvarem na střídačku s odvarem řepíku - 3 krát denně.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Rada hřebíček

Příbalový leták

Co je přípravek Eliquis a k čemu se používá

Přípravek Eliquis obsahuje léčivou látku apixaban a patří do skupiny léků, které se nazývají antikoagulancia. Tento lék pomáhá zabraňovat tvorbě krevních sraženin tím, že blokuje faktor X, který je důležitou složkou krevní srážlivosti.

Indikace léku Eliquis u dospělých

Eliquis se u dospělých využívá:

  • k zabránění tvorby krevních sraženin v srdci u pacientů/pacientek s nepravidelným srdečním rytmem (fibrilací síní) a nejméně jedním dalším rizikovým faktorem. Krevní sraženina se může uvolnit, cestovat do mozku a způsobit cévní mozkovou příhodu, nebo se dostat do jiných orgánů a tam zablokovat normální průtok krve (známé též jako systémová embolie). Cévní mozková příhoda může být život ohrožující a vyžaduje okamžitou lékařskou péči.
  • k léčbě krevních sraženin v žilách dolních končetin (hluboká žilní trombóza) a v cévách v plicích (plicní embolie) a k zabránění opakovanému tvoření krevních sraženin v cévách dolních končetin a/nebo plic.

Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Eliquis užívat

Neužívejte přípravek Eliquis:

  • jestliže jste alergický(á) na apixaban nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku;
  • jestliže příliš krvácíte;
  • jestliže máte onemocnění některého orgánu, které zvyšuje riziko závažného krvácení (jako aktivní nebo nedávný vřed žaludku nebo střeva, nedávné mozkové krvácení);
  • jestliže máte onemocnění jater, které vede ke zvýšenému riziku krvácení (jaterní koagulopatie);
  • jestliže užíváte léky k zabránění srážení krve (například warfarin, rivaroxaban, dabigatran nebo heparin), kromě případů, kdy měníte antikoagulační léčbu, nebo jestliže máte do žíly nebo tepny zavedenou hadičku, kterou dostáváte heparin, aby zůstala otevřená.

Upozornění a opatření

Informujte svého lékaře, lékárníka nebo zdravotní sestru před zahájením užívání tohoto léku, pokud se u vás vyskytuje některý z následujících stavů:

  • zvýšené riziko krvácení jako krvácivá porucha, včetně stavů vedoucích ke snížené aktivitě krevních destiček;
  • velmi vysoký krevní tlak, nekontrolovaný farmakologickou léčbou;
  • věk nad75 let;
  • váha 60 kg nebo méně;
  • závažné onemocnění ledvin, dialýza;
  • jaterní potíže v současné době nebo v anamnéze (v minulosti);
  • příznaky změněné jaterní funkce;
  • umělá srdeční chlopeň;
  • plánovaná další léčba nebo chirurgický zákrok k odstranění krevní sraženiny z plic.

Jestliže potřebujete podstoupit operaci nebo výkon, který by mohl způsobit krvácení, může vás lékař požádat, abyste dočasně na krátkou dobu přestali brát tento lék. Jestliže si nejste jistí, zda může výkon způsobit krvácení, zeptejte se svého lékaře.

Děti a&

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Eliquis

Příběh

Ve svém příspěvku JÁTRA A AKNÉ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra.

Zdravím, je mi 27 a také mám akné hlavně kolem úst, ale i na hrudníku a na zádech.
Kolem úst to údajně je hormonální nerovnováha tak jsem začala cvičit hormonální jógu a objednala si kořen smldince chlupatého na rovnováhu. Doufám, že mi to konečně pomůže, ale pleť mám spíše suchou tak necím kde se ten maz bere.
A nejspíš si pořídím bylinky na na vyčištění jater.
Někdo bere hormonální antikoncepci, ale to pouze přehluší problém a po vysazení se to opět zhorší a to si nemyslím, že je dobré předepisovat kvůli pleti a ne jako ochranu před otěhotněním. Hodně štěsrí v boji s akné

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jitka.

Cvičím jógu, ale normální :-) mohu poprosit o doporučení nějakých stránek, nebo kde bych sehnala nejake blizsi info k te hormonalni joze? zkusila bych ji..

Zdroj: příběh Játra a akné

Účinky na zdraví

Naše ústa jsou plná bakterií a mikroorganismů, které se míchají s našimi slinami a následně se dostávají do krevního řečiště. Během vyplachování olejem se v ústech aktivují enzymy, které tyto bakterie, plísně, toxiny a další mikroorganismy vytáhnou z našich úst do oleje.

Účinky této procedury: bělí zubní sklovinu, léčí záněty dásní, redukuje bolesti hlavy, snižuje stres, zvyšuje energii, rozjasňuje pleť, snižuje otoky pod očima, posiluje obličejové svaly, srovnává hormonální nerovnováhu, zmírňuje zánětlivé bolesti kloubů, zlepšuje ekzém, pomáhá při bronchitidě, podporuje funkci ledvin, uvolňuje ucpané dutiny, zlepšuje vidění, snižuje nespavost, pomáhá při kocovině, snižuje bolest, snižuje alergické projevy, detoxikuje organismus.

Zdroj: článek Olejový výplach úst

Poradna

V naší poradně s názvem VYRÁŽKA OKOLO ÚST se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra.

Dobrý den, mám dotaz co to může být když dcera sní jakékoliv jídlo hned si neumyje ústa když jí zůstane jídlo okolo úst tak se jí objeví vyrážka spíš mi to připadne jako nějaký ekzém.Nechci s tím hned běžet za dětskou doktorkou tak tahle zjištuji co by to mohlo být.Děkuji za názory

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Za dětskou lékařkou byste se svou dcerou jít měla, protože tyhle vyrážky kolem její pusinky můžou mít mnoho příčin a některé zanechávají i jizvy na pleti. A to byste určitě pro svou holčičku nechtěla. Je zapotřebí to vyšetřit, případně odebrat stěry z úst a z pupínků a podle výsledků určit další léčbu. Ta obvykle bývá účinná a do dvou týdnů to zmizí.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Vyrážka okolo úst

Kvasinková infekce

Kvasinková infekce má v koutcích úst velmi dobrou živnou půdu, neboť jde o jedno z nejoslabenějších a velmi citlivých míst v okolí úst. Koutky způsobené kvasinkami nejčastěji postihují starší lidi nosící zubní náhrady.

Popis příčiny

Kandida jsou jednobuněčné houby, které se během vývoje lidského druhu staly normální součástí mikroflóry jeho kůže a sliznic.

Příznaky

Jde o postižení koutku úst, které začíná v oblasti, kde sliznice přechází v kůži. Nejprve se jeví jako malá začervenalá skvrna, která má uprostřed mělkou prasklinku. Postupem času se tato prasklinka zvětšuje a začíná červenat, pálit, svědit a mokvat. Poslední fází je žlutočervený pokryv praskliny, který se při otevírání úst může porušit – a vše začíná znovu.

Nakažlivost

Přenos infekce se děje přímým kontaktem s postiženým místem.

Zde se můžete podívat, jak vypadá kvasinková infekce ústních koutků (i úst).

Léčba

Na začátku léčby byste měli vyzkoušet nejprve to, že doplníte vitamín B. Především riboflavin, který působí na drobná poranění kůže. Dalším krokem je správná hygiena zubů a dutiny ústní. Běžně by si člověk měl čistit chrup dvakrát denně, při výskytu koutků alespoň čtyřikrát až pětkrát denně. Další možností, jak docílit léčebného úspěchu, jsou přírodní antimykotické masti. Pokud Vám ani ty nepomohou, je na místě navštívit lékaře.

Léčba nemoci musí být zaměřena na fakt, že onemocnění kandidózou se netýká pouze postiženého místa, nýbrž že je to onemocnění celého organismu. Nestačí proto vyléčit jediný samostatný projev: léčba musí být komplexní a obyčejně bývá dlouhodobá. Základní terapie spočívá v podávání antimykotik. Zároveň je však nutné dodržovat dietu, aby byl útok na kandidu veden ze dvou stran – hubení na straně jedné + nevytváření vhodných podmínek pro její další množení na straně druhé.

Zdroj: článek Jak léčit bolestivé ústní koutky

Příčiny praskání koutků úst

Prasklý koutek úst má řadu možných příčin, které většinou pochází z úst nebo kolem úst, i když to ve vzácných případech mohou způsobit i systémová onemocnění nebo léky. Popraskané koutky se často vyskytují u mladších lidí, kteří slintají během spánku, nebo u starších lidí s hlubokými vráskami po stranách úst, které zvyšují pravděpodobnost výtoku slin a popraskání ústních koutků. K tomuto stavu může také přispět dlouhodobá expozice ve větru nebo chladu, špatně padnoucí zubní protézy nebo nedostatek zadních zubů, které pomáhají udržet napnutou strukturu obličeje.

Prasklý koutek na rtech bývá spojený s nedostatky ve stravě, včetně nedostatku železa a vitamínů B1, B2, B6 a B12.

U pacientů s prasklým koutkem se mohou také vyvinout kvasinkové infekce z kmene zvaného candida albicans. Tato plísňová infekce se pak může šířit celými ústy, což výrazně zesiluje fyzické nepohodlí.

Zdroj: článek Prasklý koutek duchovní příčina

Poradna

V naší poradně s názvem VYRÁŽKA OKOLO ÚST se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra.

Ději za odpověd. Musím za doktorkou,nemohla bych jít rovnou na kožní. Je to přenosné mám totiž ještě jednu mladší dcerku. Petra

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Nakažlivost potvrdí až lékař po vyšetření. Některé kožní problémy kolem úst mohou být přenosné dotykem. Lékaře zvolte raději dětského, protože tam znají celý vývoj vaší holčičky a to by mohlo pomoci při odhalení příčiny.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Vyrážka okolo úst

Kloktadlo na afty

Velmi účinný je odvar ze sušených borůvek. Výplach dutiny ústní provádějte každou hodinu. U hodně malých dětí ústa potírejte pomocí vaty namotané na špejli. 2 čajové lžičky sušených borůvek vařte ve 150 ml vody 5 minut, 10 minut luhujte, pak sceďte.

Účinný je rovněž výplach šalvějovým nebo heřmánkovým čajem. 1 čajovou lžičku šalvěje lékařské přelijte 150 ml vroucí vody, 10 minut nechte luhovat a sceďte. Vlažným čajem kloktejte několikrát denně. Šalvěj i heřmánek mají svíravé a protizánětlivé účinky.

Účinná je směs stejných dílů listu šalvěje a natě řepíku. 10 g směsi přelijte 300 ml vroucí vody, 30 minut vyluhujte a přeceďte. Tímto horkým čajem kloktejte a vyplachujte ústa. Užívejte 3x denně.

Zdroj: článek Kloktadla na domácí léčbu

Grapefruitové kapky

Grapefruitová tinktura je na rozdíl od grapefruitového oleje určena nejen k vnějšímu, ale i k vnitřnímu použití. Jedná se o speciální bylinný výtažek z jader grapefruitu se širokým spektrem účinků. Ničí 800 kmenů škodlivých bakterií a virů, 100 kmenů plísní, parazitů a cizopasníků, ale nepoškozuje prospěšnou bakteriální střevní flóru. Posiluje imunitní systém – je to velmi účinné antibiotikum a přírodní fungicidum.

Vnější použití:

  • Afty – vyplachovat ústa směsí 10 kapek v 1 dcl vody, nebo potírat 50% extraktem
  • Opar – 2x až 3x denně potírat extraktem na chomáčcích vaty
  • Zubní kazy – 3x denně čistit kartáčkem (s 2–3 kapkami extraktu), vyplachovat směsí 5–10 kapek v 1 dcl vody
  • Záněty dásní, paradontóza, krvácivost – stejné použití jak u zubních kazů
  • Rýma – roztok 1/2 dcl vody se 3 kapkami extraktu vtírat do nosní dutiny
  • Zánět vedlejších nosních dutin – výplach dutin stejnou směsí jako u rýmy
  • Bolesti uší – zánět středního ucha – několik kapek extraktu v oleji nebo vodě kapat do uší (užívat i vnitřně)
  • Akné – trochu extraktu v oleji vetřít do kůže
  • Dermatitida, lupénka, pásový opar, ekzémy, kopřivka – potírat směsí 10 kapek extraktu v 0,5 dcl oleje
  • Bércové vředy – na obklady používat 30 kapek extraktu v 0,5 dcl vody
  • Kožní mykózy a plísně – vtírat roztok extraktu v oleji nebo glycerinu
  • Záněty a mykózy pochvy – jako výplach používat 3 kapky extraktu ve 1/4 litru vody

Zdravotní potíže: akné, alergie, antibiotikum, artróza, astma, bércové vředy, cévy, krev, chřipka, Crohnova nemoc, cukrovka, dásně – krvácení, deprese, ekzémy, gynekologické problémy, imunita, kandidóza, kožní problémy, lupénka, nachlazení, nádorová onemocnění, opary, paradontóza, plísně, průjem, rakovina, rýma, střeva, trávení, zažívací potíže, únava organismu, vitalita, žaludek, záněty, zuby

Balení: 25 ml

Vnitřní použití:

  • Dávkování: podle věku, druhu onemocnění a účinku kúry užívat denně 3–15 kapek extraktu v 1 dcl vody po dobu dvou měsíců

Účinné při: virové infekci žaludku, střev, při infekčních průjmech, při dalších onemocněních, jako jsou tyfus, paratyfus, kolitida, Crohnova nemoc, gastritida, zánět žaludku, žaludeční vředy, potravinové i ostatní alergie, při nemocech vyvolaných plísněmi, kvasinkami a Candidou albicans, při poruchách krevního systému, při poruchách prokrvení, při revma, dně, astma, při léčbě artritidy, různých alergiích a ekzémech, vhodné k užívání při chřipce, nachlazení (i při rýmě), při parazitálním onemocnění způsobujícím obrnu, únavu, deprese, snížení paměti, granulony v orgánech, potlačuje spolupříčiny některých druhů rakovin, Alzheimerovy nemoci, cukrovky, Hodginovy nemoci a tak dále

Složení: výtažek ze semen grepu, 40 % alkoholu

Zdroj: článek Grapefruit jako lék

Autoři uvedeného obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Marie Svobodová


olejový výplach úst
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
otok rtu
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.