Příčiny deprese
Na pozadí deprese bývá většinou nevyváženost chemického prostředí v mozku (což se také rádo dědí). Pak stačí dlouhodobý stres, nahromaděné problémy nebo nějaké silné trauma a propukne deprese.
Zdroj: Typy deprese
Na pozadí deprese bývá většinou nevyváženost chemického prostředí v mozku (což se také rádo dědí). Pak stačí dlouhodobý stres, nahromaděné problémy nebo nějaké silné trauma a propukne deprese.
Zdroj: Typy deprese
V naší poradně s názvem PSYCHICKÉ PROBLÉMY DEPRESE LÉČBA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vera Trojakova.
Dobrý den,mam velký problem se sestrou.Podle toho co jsem si přečetla tak ma asi silne deprese, nepracuje,prašky zapíjí alkoholem,je zla,vyhrožuje sebevraždou,po domě běha s nožem a vyhrožuje,mohla bych popisovat do nekonečna.Sama se lečit nechce,bojím se ,že někomu ublíží.Potřebovala bych poradit jak jí mám donutit léčit,třeba i právní cestou.Děkuji Trojáková Věra.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Pouze policie a státní zástupce může nařídit ochrannou ústavní léčbu. Domluvte se na místní policejní stanici jak máte postupovat. Ačkoliv se zdá oznámení na policii nesourozenecké, tak v konečném důsledku, po zahájení protialkoholické léčby, bude mít tento krok pozitivní účinky na zdravotní stav vaší sestry.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: Příběh Psychické problémy deprese léčba
Na začátek si připomeňme, co to vlastně deprese je. Je to psychické onemocnění, které se projevuje smutkem, sklíčeností, ztrátou zájmu o dění okolo sebe, apatií. Tento stav může trvat týdny i měsíce a má tendenci se vracet. Zejména dlouhodobá neléčená deprese (trvající déle než půl roku) může mít další negativní důsledky na zdraví přerůstající do roviny fyzické (nespavost, pocit tíhy na hrudi, bolesti hlavy, bušení srdce, zvýšení krevního tlaku, poruchy příjmu potravy a další). V závažných případech může deprese dohnat nemocného až k myšlenkám na sebevraždu.
Zdroj: Deprese u žen
V příběhu OSTROPESTŘEC VEDLEJŠÍ ÚČINKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie.
Zdravím, trpím úzkostmi a depresemi,beru antidepresiva fronton a seropram.Ještě prášky na cholesterol.Chtela bych brát na pročištění ostropestřec mariánský.Chtela bych vědět jestli to je vhodné.dekuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Maren.
Dobrý den, mám ty samé problémy jako vy.uzkosti deprese,cholesterol.Take beru frontin a seropram nikde jsem se nedocetla jestli mužů užívat ostropestřes. Zdravím
Zdroj: Příběh Ostropestřec vedlejší účinky
Deprese je léčitelná jednak léky (psychofarmaky), jednak psychoterapií a také dalšími biologickými prostředky. Nejdůležitější pro léčbu deprese a pro její předcházení je užívání léků – antidepresiv. U lehčích forem deprese může dostatečně pomoci samotná psychoterapie. Optimální je kombinace antidepresiv a psychoterapie.
Zdroj: Deprese a její léčba
V příběhu DLOUHODOBĚ UCPANÝ NOS, KREV V HUSTÉM HLENU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hana Dušková.
Mám dlouhodobě ucpaný nos a smrkám husté krvavé hleny. Mám z toho již psychické problémy v noci nemohu spát. Začala jsem brát kortikoidy - Nasonex a Erdomed, zatím se to nelepší. Největší depresi mám z toho, že mě snad nikdo nepomůže, lékaři se tváří, že to nic není, jako když si vymýšlím. Hanka
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Zdroj: Příběh Dlouhodobě ucpaný nos, krev v hustém hlenu
Existuje celá řada faktorů, které mohou zvýšit riziko deprese. Nejčastěji se jedná o tyto:
Zdroj: Příčiny deprese
V příběhu ASPERGRŮV SYNDROM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marta macoszkova.
Dobry den , mam syna z aspergrovym syndromem ,ma 18 let nebere žadne medikamenty ,odmita je ma sklony k alkoholu ,když ma deprese řeši je alkoholem a to tak že se opiji do nepřičetnosti ,alkohol si obstara jak jen muže a řeši s tim možne deprese , prosim o radu . Děkuji macoszkova
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Zdroj: Příběh Aspergrův syndrom
I když v životě proděláte jen jednu epizodu deprese, riziko návratu depresivních příznaků je vysoké. Každá nová epizoda deprese má 10–15% riziko přechodu do chronického stavu, kdy nedojde k úplnému uzdravení a příznaky různé závažnosti přetrvávají u pacienta dlouhodobě nebo trvale.
Zdroj: Deprese a její léčba
V naší poradně s názvem OTEC PLESKAČ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Cempírek.
Nebojte se užívat antidepresiva. Pomohou vám dostat se z vaší životní krize a vy se budete moci vrátit do kvality života jako byl dříve. Věci, které se udály již nezměníte a čím dřív se znovu vzpamatujete, tím lépe pro vás. Naslouchejte a dodržujte rady svého psychologa a za nedlouho nebudete žádná antidepresiva potřebovat. Důvěřujte psychologické léčbě, jinak vás to utrápí a vy přijdete zbytečně o část svého života.
Zdraví Cempírek!
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Vítězslava Šujanová.
Dobrý den! Velmi mne překvapilo, že v diskuzi "otec Pleskač" nabádá nemocného k dodržování rad psychologa a užívání antidepreiv. V celém článku o otci Pleskačovi je psáno též o postabortivním syndromu a posttraumatické stresové poruše. Znám osobně otce Pleskače a také jsem slyšela mnoho jeho přednášek. Jeho názory na psychické problémy a nemoci jsou naprosto jednoznačné. Píše odpovědi a rady otec Pleskač, nebo na tuto otázku odpověděl p. Cempírek? Děkuji za odpověď. Šujanová
Zdroj: Příběh Otec pleskač
Potenciální vliv deprese na těhotenství zahrnuje následující:
Vliv těhotenství na deprese u žen:
Zdroj: Deprese u žen
V příběhu BETAHISTIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vilda.
za jak dlouho bude znát zlepšení při užívání betahistinu
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Vilda.
Můžu při užívání betahistinu 16mg 3* denně, k léčbě tinnitusu používat ještě psychowalkmen.
Zdroj: Příběh Betahistin
Chybění či ztráta pečující osoby (obvykle rodiče a především matky) je závažným zásahem do raného vývoje dítěte a čím dříve k ní dojde, tím má větší dopad. Dalším jevem spojeným s vyšším výskytem deprese v dospělosti je zneužívání (fyzické a psychické týrání či sexuální zneužívání) a zanedbávání dítěte (chybění zájmu a péče o dítě). Méně závažným, ale u osob s depresí často zjišťovaným problémem v dětství je výchovný styl, který klade nadměrný důraz na výkon a úspěch, a nedostatek pozitivních emocí a otevřenosti v původní rodině.
Zdroj: Příčiny deprese
V naší poradně s názvem TYPY DEPRESE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana.
ráno po probuzení se mi vůbec nic nechce
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Omezte večeře a večerní mlsání. Choďte spát ne hladová, ale s prázdným žaludkem. Po probuzení si dopřejte snídani složenou z jídel, která máte ze všeho nejraději, i když to třeba nejsou jídla typicky snídaňová, a po probuzení se na ně těšte. Uvidíte, že to bude lepší.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: Příběh Typy deprese
Deprese je závažné psychické onemocnění, je to nemoc postihující celý organismus. Není to slabost, nedostatek vůle nebo sebekázně, ale duševní porucha, která není vůlí ovlivnitelná. Pro depresi je charakteristické opakování epizod chorobnému smutku, beznaděje, ztráty energie, vůle, sebedůvěry a radosti ze života. Deprese je provázena pesimistickými výhledy do budoucna, poklesem výkonnosti, bezdůvodnými obavami a úzkostmi, pocity méněcennosti a domnělého provinění, myšlenkami na sebevraždu, poruchami spánku, poruchami soustředění, nezájmem o sebe, svou práci, rodinu přátele, koníčky a záliby, které dříve těšily. Od běžného smutku nebo rozladěnosti se deprese liší v tom, že je intenzivnější než smutek, trvá déle a nepříznivě ovlivňuje výkonnost.
Deprese postihuje někdy v průběhu života až 17 % obyvatelstva. Aktuálně trpí depresí 6–7 % obyvatelstva. Vyskytuje se dvakrát častěji u žen než u mužů. Je to jeden z nejčastějších zdravotních problémů, které lidé v životě musí řešit. Každoročně onemocní depresí 5 % obyvatelstva, nezávisle na věku. Je nejčastější příčinou pracovní neschopnosti.
Deprese je léčitelné onemocnění. Bez léčby mohou příznaky onemocnění trvat i léta. Vždy platí, že čím dříve léčba začne, tím dříve deprese odezní. Neléčená deprese vede ke ztrátě výkonnosti, k izolaci pacienta, ztrátě radosti ze života a také k výraznému zhoršení celkového zdravotního stavu tím, že snižuje obranyschopnost organismu.
Zdroj: Deprese a její léčba
V naší poradně s názvem KOMBINACE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Kotikova.
Dobrý den,prosím o radu zda mohu kombinovat MELATONIN 5 mg a Persen.
Mám již dlouholeté problémy se spaním .
Děkuji
Kotikova Eva.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Nemělo by to dělat problémy, ale nečekejte od toho velké změny ve vašem spánku. Vsaďte spíše na zdravý pohyb na čerstvém vzduchu, abyste se přirozeně unavila a večer pak padla do postele jako zabitá. Pohyb a fyzická námaha při cvičení zajistí tvorbu endorfinu, který odstraní deprese a následná únava vám pomůže lépe spát. Ušetříte si tím játra, která nyní musí metabolizovat antidepresiva, která užíváte.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: Příběh Kombinace
V současnosti jsou k dispozici tři typy léčby deprese: medikace, psychoterapie a elektrokonvulzivní terapie. Mezi další lze zařadit alternativní způsoby léčení či repetitivní transkraniální magnetickou stimulaci, ta je však stále ve fázi výzkumu. V případě rezistentní deprese, kdy ani po opakované léčbě není dosaženo adekvátní reakce, je nutná kombinace níže popsaných terapeutických postupů.
Medikace je významným článkem léčby deprese, není samostatně zcela dostačující. Psychické zázemí, ať už v rámci rodiny, či právě terapeutických skupin lidí trpících touž nemocí, hraje rovněž roli v komplexní terapii. Po nasazení antidepresiv navíc není efekt okamžitý, trvá zpravidla 6–12 týdnů, než je jejich účinnost úplná. Někdy okolí léčeného zpozoruje změny k lepšímu dříve než on sám. Přestože tato léčba není návyková, neměla by být přerušena neuváženě a bez konzultace s lékařem, který ji předepsal – náhlé vysazení může způsobit různé fyzické obtíže, například bolesti svalů a hlavy či nevolnost. Medikace nejlehčích forem deprese trvá cca 9–12 měsíců, v těžších případech déle.
Zdroj: Jak na depresi u žen
V příběhu PŘECHOD U ŽEN PŘÍZNAKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Oldřiška Sedláčková..
Dobrý den, mám dotaz. Moje dcera trpí od malička atopickým ekzémem. Je jí 48 let a je v přechodu. Může mít přechod vliv na zhoršení ekzému?
Děkuji za odpověď. Sedláčková
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jarmila.
Dobrý den, poslední rok mám tak týden před menstruací stavy úzkosti hlavně v noci, bez nálady a deprese, čím nebo jakými prostředky toto mohu zmírnit.
Děkuji moc
Zdroj: Příběh Přechod u žen příznaky
Příznaky atypické deprese zahrnují následující:
Příčiny atypické deprese zahrnují:
Zdroj: Typy deprese
Psychosomatické onemocnění je onemocnění, při kterém se psychické problémy projeví navenek jako tělesné nemoci. Dostaví-li se tělesné obtíže vlivem dlouhodobého stresu, postižený vyhledá lékaře. Pro zdravotní potíže psychického původu je charakteristické, že výsledky jsou v normě, nejsou zjištěny žádné abnormality. Pacient se dozví, že je zdravý, přestože jeho potíže přetrvávají. Podle některých odborníků je až 70 % všech tělesných potíží psychického původu. Starosti, nespokojenost, stres představují pro naše tělo takovou zátěž, že se s ní nedokáže vyrovnat jinak než vznikem nějakého tělesného problému. Nejčastější příčinou psychosomatických onemocnění bývá dlouhotrvající stres, nedostatek spánku, nedostatek času na aktivní odpočinek, starosti, obavy, strach.
Zdroj: Psychosomatická deprese
Nedílnou součástí léčby je také psychoterapie, což může sice vyznívat úsměvně, ale v případě deprese je potřeba majiteli psa vysvětlit, kde dělá chybu. Léčba všech psychických poruch patří stejně jako u lidí i u psů do rukou specialisty.
V poslední době se zvyšuje počet psů, kterým veterinární lékaři předepisují antidepresiva.
Zdroj: Deprese u psa
Příčiny jsou různé a pro úspěšnou léčbu je základním předpokladem jejich odstranění nebo potlačení jejich vlivu na psychiku. Deprese může být podmíněna i geneticky. Každý člověk má vrozenu určitou schopnost vyrovnat se s každodenním působením stresů. A těch na nás působí více než v minulosti, ať je to tlak ze strany rodičů, školy, zaměstnání, partnera, společnosti. Zatímco někdo umí problémy řešit a ty, co řešit nelze, házet za hlavu, jiný se při sebemenší odchylce od denní rutiny hroutí. Lékaři hovoří o periodické depresivní poruše.
Zdroj: Deprese u žen
Jedná se o sezónní afektivní poruchu neboli depresi, která se vyskytuje každý rok ve stejnou dobu. Obvykle se objevuje na podzim nebo na jaře. Tato porucha vzniká nedostatkem slunečního světla. Nemocný trpí zvýšenou potřebou spánku. Léčba tohoto typu deprese je možná pomocí fototerapie.
Zdroj: Typy deprese
Když si pacient například nechá vyměnit kyčelní kloub, tak se s tím pak chlubí po sousedkách, po čekárnách, ale v případě duševní choroby se pacienti často snaží tyto problémy skrývat. Není to jejich chyba, je to způsobeno nahlížením společnosti na duševní choroby. Žijeme v době, kdy jsou společností duševní choroby stále ještě stigmatizovány. Lidé nechtějí slyšet o této nemoci, protože se jí moc bojí. Bolest a potíže, které sebou těžká deprese přináší, jsou nepředstavitelné pro lidi, kteří s tím neprošli a zabíjejí se proto, že se muka již nedala dále snést.
Zdroj: Endogenní deprese
Přesný a jednoznačný mechanismus vzniku deprese není dosud znám. Z dosavadních vědeckých poznatků vyplývá, že deprese je způsobena nerovnováhou biochemických látek (neurotransmiterů), které se zásadně podílejí na přenosu informací v mozku. Jsou to především serotonin, noradrenalin, dopamin, kyselina aminomáselná a glutamát.
Deprese je jednoznačně biologicky podložená nemoc. V žádném případě nejde o rozmar, osobní slabost nebo životní nekázeň. Počátek onemocnění, jeho příznaky a průběh jsou ovlivněny genetickými, biochemickými a hormonálními vlivy a také prostředím.
Zdroj: Deprese a její léčba
Dobrý den,mam velký problem se sestrou.Podle toho co jsem si přečetla tak ma asi silne deprese, nepracuje,prašky zapíjí alkoholem,je zla,vyhrožuje sebevraždou,po domě běha s nožem a vyhrožuje,mohla bych popisovat do nekonečna.Sama se lečit nechce,bojím se ,že někomu ublíží.Potřebovala bych poradit jak jí mám donutit léčit,třeba i právní cestou.Děkuji Trojáková Věra.
Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Pouze policie a státní zástupce může nařídit ochrannou ústavní léčbu. Domluvte se na místní policejní stanici jak máte postupovat. Ačkoliv se zdá oznámení na policii nesourozenecké, tak v konečném důsledku, po zahájení protialkoholické léčby, bude mít tento krok pozitivní účinky na zdravotní stav vaší sestry.
Zdraví Cempírek!
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Dobrý den, mám ty samé problémy jako vy.uzkosti deprese,cholesterol.Take beru frontin a seropram nikde jsem se nedocetla jestli mužů užívat ostropestřes. Zdravím
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Mám dlouhodobě ucpaný nos a smrkám husté krvavé hleny. Mám z toho již psychické problémy v noci nemohu spát. Začala jsem brát kortikoidy - Nasonex a Erdomed, zatím se to nelepší. Největší depresi mám z toho, že mě snad nikdo nepomůže, lékaři se tváří, že to nic není, jako když si vymýšlím. Hanka
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Dobry den , mam syna z aspergrovym syndromem ,ma 18 let nebere žadne medikamenty ,odmita je ma sklony k alkoholu ,když ma deprese řeši je alkoholem a to tak že se opiji do nepřičetnosti ,alkohol si obstara jak jen muže a řeši s tim možne deprese , prosim o radu . Děkuji macoszkova
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Dobrý den! Velmi mne překvapilo, že v diskuzi "otec Pleskač" nabádá nemocného k dodržování rad psychologa a užívání antidepreiv. V celém článku o otci Pleskačovi je psáno též o postabortivním syndromu a posttraumatické stresové poruše. Znám osobně otce Pleskače a také jsem slyšela mnoho jeho přednášek. Jeho názory na psychické problémy a nemoci jsou naprosto jednoznačné. Píše odpovědi a rady otec Pleskač, nebo na tuto otázku odpověděl p. Cempírek? Děkuji za odpověď. Šujanová
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Můžu při užívání betahistinu 16mg 3* denně, k léčbě tinnitusu používat ještě psychowalkmen.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
ráno po probuzení se mi vůbec nic nechce
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Nemělo by to dělat problémy, ale nečekejte od toho velké změny ve vašem spánku. Vsaďte spíše na zdravý pohyb na čerstvém vzduchu, abyste se přirozeně unavila a večer pak padla do postele jako zabitá. Pohyb a fyzická námaha při cvičení zajistí tvorbu endorfinu, který odstraní deprese a následná únava vám pomůže lépe spát. Ušetříte si tím játra, která nyní musí metabolizovat antidepresiva, která užíváte.
Zdraví Cempírek!
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Dobrý den, poslední rok mám tak týden před menstruací stavy úzkosti hlavně v noci, bez nálady a deprese, čím nebo jakými prostředky toto mohu zmírnit.
Děkuji moc
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
dobrý den,už dva roky se léčím na deprese ale pořád se toho nemúžu zbavyt.pouřívám antidepresiva elicea 20mg na den a amisulprid 100mg .jsem pořád dost unavený ke všemu jsem dost lhostejný a nic mě nebaví pořád bych jenom pospaval.Prosím o radu jak dlouho to ještě bude trvat než se uzdravím.Děkuji.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Během deseti let jsem přibrala.Od té doby jsem se snažila zhubnout všemi možnými způsoby: nejedla jsem, držela různé diety, kouřila, cvičila, no prostě vše, co vás jen napadne. Někdy se zadařilo, někdy ne. Jednoho dne jsem zjistila, že už to takhle dál nejde. Přibrala jsem až na 89 kg a moje zdravotní problémy jen přibývaly. Snížená funkčnost štítné žlázy, klouby bolely, zadýchávala jsem se při sebemenší námaze. Dlouho mi trvalo, než jsem duševně dospěla a začala přemýšlet o tom, co s tím provedu.Naštěstí jsem se dostala shodou okolností do rukou poradkyně ze Světa zdraví, díky jejich vstřícného postoje, užitečných rad, psychické podpory a předepsaného jídelníčku jsem to dokázala. Zhubla jsem za půl roku 11 kg, a stále pokračuji.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Co je příčinou ranní deprese?Nechce se mi vstávat,žádný elán,žádná radost ,nechuť cokoliv dělat.Užívám antidepresiva Venlafaxin Mylan 15O mg,1 ráno.Během dopoledne se pochmurná nálada posupně lepší.,ale ta rána jsou HROZNÁ!!!
Můžete mi poradit?Možná jsem nevypsala dosti potřebných informaci? Mohu upřesnit dle potřeby.
Za odpověď mnohokráte děkuji. Alena K.
Počet odpovědí: 3 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
tritico je super společně s meditaci psychologii není lepší řeší deprese uzkost spánek sex super a dávkovaní se da přesně nastavit dle pacienta
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Dlouhodobá léčba escitalopramem (Cipralex) vyvolává erektilní dysfunkci - neschopnost udržet úd ztopořený. Dochází k tomu kvůli snížením biologické dostupnosti oxidu dusnatého zprostředkované zvýšenou aktivitou nikotinamid adenindinukleotid fosfát oxidázy a produkcí reaktivních forem kyslíku.
U některých mužů může pomoci užívání sildenafilu (Viagra) nebo tadalafilu (Cialis). Tyto léky mohou zmírnit erektilní dysfunkci vyvolanou antidepresivy. Muži i ženy mohou mít prospěch z přidání bupropionu k jejich léčbě. Bupropion Neuraxpharm je přípravek k léčbě deprese. Předpokládá se, že reaguje v mozku s látkami, které se nazývají noradrenalin a dopamin a které souvisejí se vznikem deprese.
Zdraví Cempírek!
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět