UHRY NA OBLIČEJI
Jak vypadá akné na obličeji
Detail odstavce: Jak vypadá akné na obličeji
Zdroj: Uhry na obličeji
Zveřejněno: 8.6.2016
Detail odstavce: Jak vypadá akné na obličeji
Zdroj: Uhry na obličeji
Zveřejněno: 8.6.2016
je možné zjistit nějaké cvičení nebo posilování oka po operaci makulární díry 3 st, které by zlepši,lo vidění.?
děkuji Mařincová
Zdroj: diskuze Cvičení oka po operaci makulární díry
Odesláno: 23.3.2018 uživatelem Dana Mařincová
Počet odpovědí: 1
Zobrazit odpovědi
Mezi nejznámější recepty z kiwi proti akné patří pleťová voda a peeling.
Ingredience: 1 ks kiwi, 50 ml vody
Postup přípravy: Kiwi oloupeme, rozmačkáme a zalijeme horkou vodou. Takto připravenou tekutinou 2x denně čistíme pleť.
Ingredience: ½ avokáda, 1 ks kiwi, 50 ml bílého jogurtu, lžička medu
Postup přípravy: Avokádo a kiwi rozmačkáme vidličkou nebo rozmixujeme na hladkou kaši, pomalu přidáme bílý jogurt, aby konzistence nebyla moc tekutá a dobře držela na obličeji. Na závěr přidáme lžičku medu. Připravený peeling naneseme na vyčištěnou pleť, vmasírujeme a necháme působit 20 minut. Smyjeme studenou vodou a osušíme.
Detail odstavce: Recepty z kiwi proti akné
Zdroj: Kiwi na akné
Zveřejněno: 11.1.2017
Dobrý den, chtěla sem se zeptat co mám používat na jizvičky po akné.Na obličeji mám takový jakoby dírky po akné..myslíte že se dá toho zbavit?
Zdroj: diskuze Jizvičky po akné
Odesláno: 5.2.2015 uživatelem Iveta Drápelová
Počet odpovědí: 2
Zobrazit odpovědi
Akné na bradě se velmi často objevuje při praktikování orálního sexu a rimmingu (lízání konečníku). Při těchto praktikách dochází ke kontaktu pokožky na bradě s genitáliemi a konečníkem a díky tomu vzniká zánětlivé onemocnění zvané folikulitida. Vhodná léčba folikulitidy je mast, ve které jsou antibiotika.
Detail odstavce: Co znamená akné na bradě
Zdroj: Akné, jak na něj?
Zveřejněno: 16.9.2012
Na akné není třeba zvláštní kosmetiky. Co akné nemá rádo, je čístota pleti, takže tudy je třeba jít. Druhá část úspěšného boje proti akné je vnitřní harmonie, které se dá dosáhnout správnou dietou proti akné. Zde je podrobně popsána taková dieta při akné: www.ceskenemoci.cz/a…
Zdroj: diskuze Nourifusion akne
Odesláno: 23.9.2012 uživatelem Kamča
Počet odpovědí: 1
Zobrazit odpovědi
Tradiční domácí léčba akné může často mnohem více ublížit než pomoci.
Detail odstavce: Přírodní léčba akné
Zdroj: Léčba podkožní akné
Zveřejněno: 31.7.2015
trezaka tečkovaná----list---čaj---na akné je nejlepší
Zdroj: diskuze Akné - třezalka tečkovaná- čaj -super lék na akné - list 1malá lžička
Odesláno: 14.7.2014 uživatelem verika
Počet odpovědí: 0
Podkožní akné na nose je tvořeno z nahromaděného podkožního tuku.
Detail odstavce: Podkožní akné na nose
Zdroj: Léčba podkožní akné
Zveřejněno: 31.7.2015
Dobrý den už od 15 let mám akné,rozneslo se mi snad všude na obličeji,na dekoltu,na zádech.Mám i fleky,protože si nemůžu pomoct,ale vadí mi když mám černé pory nebo bílé velké akné,potřebuji poradit jak se mám zbavit těch fleků.Děkuji za odpověd.
Zdroj: diskuze Mastná pleť
Odesláno: 31.5.2012 uživatelem Natálie
Počet odpovědí: 3
Zobrazit odpovědi
Akné v obličeji je pravděpodobně nejrozšířenějším kožním problémem na světě, který postihl nebo postihne téměř každého jedince v naší společnosti. Je pravda, že během dospívání je výskyt akné v obličeji nejčastější a většinou nejsilnější, ale stává se, že se objeví i po čtyřicítce. „Poďobaný“ obličej znamená také velký tlak na psychiku člověka.
Pokud vás trápí akné, neměli byste si postižený obličej umývat častěji než dvakrát denně (méně z hygienických důvodů také není doporučeno). Používejte samozřejmě velmi jemná mýdla. Pokud byste si tvář umývali často, tak byste neustálým odstraňováním mazu pokožku povzbuzovali k jeho větší tvorbě. Každý, kdo má kožní problémy, musí být opatrný i na líčení. Velké množství přípravků totiž ucpává póry, různě pokožku dráždí, některé přípravky jsou zcela nevhodné. Ale naštěstí existují i takové, které nejsou škodlivé. Je nutno číst složení na obale, případně se před nákupem poradit s odborníkem. Při akné na obličeji se doporučuje používat vždy jeden typ prostředku (buď s obsahem benzoyl peroxidu nebo kyseliny salicylové) k léčbě tohoto problému.
Zde můžete vidět, jak vypadají uhry na obličeji.
Detail odstavce: Uhry na obličeji
Zdroj: Uhry
Zveřejněno: 16.8.2014
Ahoj, na akné můžu doporučit kosmetiku Christina,mám osobní zkušenost a jsem moc spokojená,není to jen na akné,ale na všecny druhy pletí. Doporučuji
Zdroj: diskuze Jak zničit akné
Odesláno: 20.2.2012 uživatelem Jana
Počet odpovědí: 3
Zobrazit odpovědi
Zde je několik fotografií, kde je vidět akné.
Detail odstavce: Fotografie akné
Zdroj: Mílie, nebo podkožní akné?
Zveřejněno: 26.11.2013
Jediný způsob jak si pomoci k nejlepším výsledkům operace makulární díry je držet hlavu otočenou tváří k zemi nepřetržitě po dobu 20 až 30 dní, než se vstřebá plynová bublina. Aby vás nebolelo za krkem ze stále svěšené hlavy, tak zkuste tato dvě doporučení:
1. Návod jak si zařídit pohodlný posed youtu.be/BMD6tWEI7eA
2. Návod jak upravit lůžko pro spánek youtu.be/wHdiiPUzE_I
Zdraví Cempírek!
Zdroj: diskuze Cvičení oka po operaci makulární díry
Odesláno: 23.3.2018 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 1
Zobrazit odpovědi
Existují speciální produkty, které akné nejen léčí, ale díky zabarvení dokážou mnoho pupínků také účinně zakrýt. Nabízí se i přípravky pro horší formu akné, jež nereaguje na jinou léčbu. Zde jsou.
Detail odstavce: Přípravky proti akné
Zdroj: Jak na akné
Zveřejněno: 21.7.2018
Chtěla jsem se zeptat, jestli jsou skutečně účinné kvasnice na akné? Slyšela jsem od několika kamarádek, že ho jedí a mají prý po tom lepší pokožku. Poradíte mi prosím jak to ve skutečnosti je s kvasnicemi na akné nebo droždím na akné? Děkuji, Áďa.
Zdroj: diskuze Kvasnice na akné
Odesláno: 25.11.2011 uživatelem Adéla
Počet odpovědí: 1
Zobrazit odpovědi
Detail odstavce: TIP: Vyzkoušejte vitamín A proti akné
Zdroj: Přírodní recepty proti akné
Zveřejněno: 29.1.2010
Dobrý den, Ivano,
Je vidět, že své pleti se snažíte dopřát kvalitní péči, avšak ani výrobky z lékárny nemusí být vždy tou nejlepší volbou. Je důležité vyzkoušet víc typů kosmetiky a najit tu, která vám bude opravdu vyhovovat. Bohužel otázka ceny je vždy až ta poslední, protože pleti zkrátka nevysvětlíte, aby jí stačila i levnější péče z běžných drogerií.
Ve vašem případě se jedná o klasickou T-zonu, kterou je potřeba pravidelně čistit. Čištění pleti je základ a pokud je tento úkon proveden špatně, pleť se během dne uzavře včetně nečistot, které jsou na ní usazené. Proto vznikají černé tečky a pupínky. Zaměřte se tedy na pravidelné čištění – nejlépe pleťovým mlékem smývatelným vodou, poté aplikujte tonikum na uzavření pórů a čistící krém. Osobně máme velmi dobré zkušenosti s přírodní kosmetikou Dr. Hauschka anebo Nouri Fusion. Jak správně pleť čistit, kdy a jak často Vám poradí kosmetická poradkyně Zuzana Hájková, zhajkova@seznam.cz , obraťte se prosím přímo na ní...
Zdroj: diskuze Akné a černé tečky
Odesláno: 11.5.2011 uživatelem Red.
Počet odpovědí: 2
Zobrazit odpovědi
Podkožní akné je často zaměňováno s míliemi. Podkožní akné dělíme do dvou skupin, do té první patří akné s bílou šošolkou, které je uzavřené, druhou skupinou je akné s černými tečkami na šošolce, které je otevřené. Pokud je obličej vystaven mazu (potu) dochází k tvorbě akné, tedy k zčernání lézí a vzniku pupínků.
Podkožní akné není zánětlivé. Zároveň vyžaduje pečlivou péči o pleť. Nedoporučuje se jeho mačkání, protože může dojít jako u mílií k tvorbě jizev. Účinnou léčbou jsou lasery, které odstraňují podkožní akné. Zároveň je velmi nápomocný chemický peeling. Toto akné se vyskytuje i s jinými formami akné.
Detail odstavce: Podkožní akné
Zdroj: Mílie, nebo podkožní akné?
Zveřejněno: 26.11.2013
Díky moc za rady, p. Cempírku, jsme vděčni za vaši podrobnou zprávu. Přiložený obrázek
Zdroj: diskuze Podkožní akné na bradě
Odesláno: 25.11.2017 uživatelem stop.akne
Počet odpovědí: 1
Zobrazit odpovědi
Podkožní akné na bradě souvisí s hormony a pohlavními orgány.
Detail odstavce: Podkožní akné na bradě
Zdroj: Léčba podkožní akné
Zveřejněno: 31.7.2015
Podkožní akné se často zaměňuje s míliemi. Mílie jsou bulky vytvořené z rohoviny, kdežto akné je zánětlivé onemocnění, při kterém se tvoří boule pod kůží.
Mílie jsou bílé tečky (drobná zrnka rohoviny), jež nelze zmáčknutím odstranit. Tvoří se především v tenké kůži kolem očí a na lícních kostech. Dispozice k tvorbě mílií jsou dědičné. Zajímavé je, že se více než 50 % novorozenců rodí s míliemi na nose. Vzniku mílií lze předcházet, a to správnou péčí o pokožku obličeje a zdravou životosprávou s dostatkem tekutin. Jestliže se mílie vytvoří a člověku na obličeji vadí, v každém kosmetickém salonu je dokážou odstranit (kosmetička pokožku propíchne, přesto je zákrok bezbolestný).
Podkožní akné je zánětlivé onemocnění, kdy se pod kůží tvoří doslova boule, které mohou přetrvat až do dospělosti. Podkožní akné musí léčit kožní specialista, ne kosmetička. I když je léčba těžších forem akné komplikovaná, v současné době je tato choroba ve všech formách již léčitelná.
Detail odstavce: Mílie versus podkožní akné
Zdroj: Léčba podkožní akné
Zveřejněno: 31.7.2015
K odstranění červených fleků na obličeji se nejčastěji používá laser. Laser dokáže odstranit nejen červené fleky v obličeji, ale také jizvy po akné. Nejmodernější laserové systémy dnes dokáží tyto poruchy odstranit, aniž by zanechaly po sobě jizvy. U některých lidí se laserem dá oheň na kůži odstranit zcela, u některých jen z části. Léčba laserem spočívá v úzkém zaměření laserového paprsku, který reaguje na hemoglobin - červené barvivo a jeho působením se zataví cévní kapiláry, které se pak přirozeně po zákroku zahojí - tělo je vstřebá a nejsou pak tolik vidět. Trvání laserové léčby a počet ošetření závisí na typu a rozsahu vady kůže a může se u každého lišit. Často je nutné absolvovat více sezení k dosažení optimálních výsledků. Tyto zákroky jsou prováděny v rámci estetické mediciny a nejsou tedy hrazeny zdravotními pojišťovnami. Z finančního hlediska je třeba u tohoto zákroku počítat s jistými náklady, které pro odstranění těchto vad bude nezbytné obětovat. Bližší informace získáte v některém z laserových center, například zde http://www.asklepion.cz/problemy/metlicky-modre-zilky-cevni-zil.
Detail odstavce: Jak odstranit červené fleky v obličeji
Zdroj: Červené fleky v obličeji
Zveřejněno: 20.1.2010
Na trhu existuje několik tradičních výrobků na léčbu akné, je tedy potřeba při léčbě vyzkoušet, které léky budou vyhovovat právě vašemu typu pleti, zjistit, který přípravek bude pro vás nejúčinnější.
Detail odstavce: Doporučení
Zdroj: Jak se zbavit akné na zádech
Zveřejněno: 27.5.2013
Domácí masky pro pleť s póry a akné využívají například vlastností heřmánku, šťávy z citronu či vaječného bílku. Z jednotlivých ingrediencí si připravte masku v domácím prostředí. Při takto problematické pleti je ovšem vhodná odborná péče.
Detail odstavce: Masky na rozšířené póry s akné
Zdroj: Rozšířené póry
Zveřejněno: 7.4.2016
Detail odstavce: Zevní léčba akné k potírání:
Zdroj: Akné a jak proti němu bojovat dietou
Zveřejněno: 2.7.2012
Připravte si směs: soda bikarbona a voda. Smíchejte to do pasty, aplikujte na pleť a nechejte působit 15 minut. Opláchněte roztokem v poměru: 8 dílů vody a 1 díl jablečného octu.
Detail odstavce: Akné a soda bikarbona
Zdroj: Přírodní recepty proti akné
Zveřejněno: 29.1.2010
Akné (latinsky acne vulgaris) se objevuje především na kůži s nejvyšší hustotou folikulů, tedy na obličeji, ramenou, hrudi a zádech. Často se akné objevuje v období puberty kvůli nadměrné produkci mužských hormonů. Muži proto častěji trpí závažnější formou tohoto onemocnění.
Akné v pubertě způsobuje zvýšená tvorba mazu, což je vyvoláno vyšší produkcí rohoviny, která spolu s mazem ucpává vývod folikulů. Maz pak vytváří příznivé prostředí pro bakterie, které přispívají k tvorbě komedonů a zánětu.
Mezi další faktory způsobující akné patří dědičnost, menstruační cyklus, podráždění pokožky, stres, nahromadění odumřelých kožních buněk, používání anabolických steroidů a některých léčiv a vitamínů, nevhodné kosmetické přípravky, intenzivní slunění a kouření.
I když nám instinkt velí zbavovat se pupínků mechanicky vymačkáváním, škrábáním nebo dřením, rozhodně se nejedná o účinný způsob, jak se akné zbavit. Podobné metody mohou naopak vést ke zhoršení projevů a následně ke zjizvení pokožky.
Akné lze částečně ovlivnit i vhodně zvolenou stravou. Mezi potraviny, které akné podporují, patří červené maso, uzeniny, brambory, rýže, kořeněná jídla, alkohol, kofein, med a veškeré sladkosti. Strava by měla být bohatá na minerály a vitamíny, proto je důležitý především dostatek ovoce a zeleniny.
Detail odstavce: Akné
Zdroj: Kiwi na akné
Zveřejněno: 11.1.2017
Projevy podkožní akné (poznámka: nejedná se o chybu, slovo akné je skutečně rodu ženského, tedy ta akné) potřebují odbornou lékařskou péči. U lokální terapie se používají léčiva slupovací, antibakteriální a antiseboroická. U těžších forem akné se lokální léčba doplňuje celkovou terapií, při níž se užívají antibiotika, a to dlouhodobě (několik týdnů i měsíců). Počáteční dávka se při zlepšení projevů akné snižuje až na takovou, která umožní udržet obtíže v dobrém klinickém stavu. Nejtěžší formy akné jsou ty, jež vedou k závažnému, hlubokému a mnohdy i trvalému poškození kůže (zjizvení). Proto musí být léčba akné svěřena do rukou odborníka (dermatologa). Pokud již došlo v důsledku pozdního nebo nesprávného léčení akné k vytvoření jizev, lze využít korektivní dermatologii.
Léčení akné se dělí do tří hlavních skupin:
Detail odstavce: Léčba podkožní akné
Zdroj: Léčba podkožní akné
Zveřejněno: 31.7.2015
Železo dodává pleti svěží vzhled, a tím vlastně předchází jejímu stárnutí. Nezdravý a nápadně bledý vzhled bude zřejmě důsledkem nedostatku železa. Velkým zdrojem železa jsou sušené meruňky, semínka, oříšky, luštěniny, listová zelenina a vepřová játra.
Detail odstavce: Vliv nedostatku železa na akné
Zdroj: Akné z nedostatku železa
Zveřejněno: 25.7.2015
Chlorella poměrně účinně řeší problémy s pokožkou. Jde o sladkovodní zelenou řasu, která pomáhá zlepšovat záněty v pokožce, například zánětlivé projevy. Tím se eliminuje vznik červených flíčků v obličeji. Chlorella pomáhá také i při ekzémech a dalších kožních onemocněních.
Upozornění:
Domácí masky a suroviny mohou způsobit alergické reakce - podobně jako chemické přípravky. S jejich aplikací buďte opatrní, nechávejte působit jen krátce a čtěte pečlivě instrukce.
Detail odstavce: Zelená řasa Chlorella
Zdroj: Přírodní recepty proti akné
Zveřejněno: 29.1.2010