Příbalový leták
Zde můžete vidět příbalovou informaci antikoncepce Mirena.
Zdroj: Mirena
V příběhu MIRENA ANTIKONCEPCE A VEDLEJŠÍ ÚČINKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva štěpánová.
dobrý den je mi 57let mam mirenu 5let byla jsem na gastro a sono mam špatna játra lekařka mi nedoporučuje ješte vymněnit mirenu na dalších 5let ale gynekolog mi tvrdi opak kvuli přechodu nevim co dělat.děkuji za odpověd.Eva
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Zdroj: Příběh Mirena antikoncepce a vedlejší účinky
MIRENA IUT INS 1 X 52 MG – průměrná aktuální cena v lékárně činí 4 372,52 Kč.
Zdroj: Mirena
V naší poradně s názvem MIRENA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zuzana.
Dobrý den, chtěla bych se dotázat, jestli Mirena ovlivňuje hmotnost člověka(přibírání na váze).
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Mirena je hormonální antikoncepce. Je to nitroděložní tělísko, které obsahuje zásobu hormonu levonorgestrel, který se v mikrodávkách uvolňuje přímo v místě účinku, v děloze, a vydrží na dobu pěti let. Levonorgestrel je aktivní polovina norgestrelu. Zvýšené dávky norgestrelu ve spojení s konstantní dávkou estrogenu způsobují tyto časté nežádoucí účinky, patří sem:
- nepravidelné krvácení;
- venózní dilatace;
- křeče v nohách;
- trombóza;
- arteriolární hypertrofie;
- migrénové bolesti hlavy;
- deprese;
- ztráta libida;
- zvýšení tělesné hmotnosti.
Právě poslední 4 z vyjmenovaných nežádoucích účinků jsou hlavní důvody, proč jedna třetina žen končí s užíváním této hormonální antikoncepce v prvním roce.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: Příběh Mirena
Hormonální antikoncepce nejen, že chrání před početím, ale také má ještě řadu dalších příznivých vlastností:
Vedlejší účinky hormonální antikoncepce jsou spojené s užíváním léků, jsou specifické a liší se u každé osoby. Zeptejte se svého gynekologa, jak se mohou tyto účinky projevit u vás. Nejběžnější vedlejší účinky hormonální antikoncepce jsou uvedeny níže.
Pro většinu žen převažují výhody hormonální antikoncepce nad riziky. Hormonální antikoncepce zabraňuje nechtěnému těhotenství, snižuje ztrátu krve během menstruace, snižuje bolestivost během menstruace, snižuje riziko vzniku rakoviny vaječníků a endometria (děložní sliznice).
Zdroj: Hormonální antikoncepce
V příběhu JE VHODNA MIRENA PO RAKOVINE PRSA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Patrika.
Dobrý den jsem po léčbě rakoviny prsa. Je pro mne vhodné tělísko mirena .Děkuji
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Zdroj: Příběh Je vhodna mirena po rakovine prsa
V souvislosti se zaváděním nebo vyjímáním Mireny byly hlášeny následující nežádoucí účinky:
Nitroděložní tělíska uvolňující levonorgestrel (Mirena) – riziko karcinomu prsu, perforace dělohy a mimoděložního těhotenství.
Zdroj: Mirena
V příběhu MIRENA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kateřina Nováková.
Dobrý den,
je mi 40 let a mám Mirenu 3 roky, jsem více méně spokojená (nemenstruuji, žádné starosti), až na to, že jsem za ty 3 roky nabrala 10 kg a váha jde stále nahoru, i když se zoufale ve stravě hlídám, cvičím 2 - 3x týdně včetně běhu na vzdálenosti 5 - 10 km. Zde jsem se dočetla, že zvýšení váhy je tedy nežádoucí účinek...Ale mám i jiné potíže, bolesti podbřišku, každý večer nafouklé břicho, zadržování vody. A strašně se mi zvětšují prsa a jsou velmi bolestivé. Mám nyní velikost 75 H a sundat si večer podprsenku sebou nese 2 minutovou bolest, a to nemluvím o bolestech zad a ramen. Může být i toto nežádoucí účinek Mireny?
Děkuji
Nováková
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Helena.
Dobrý den,
Mirenu budu již po třetí měnit...a na váze jsem nikdy nepribrala......Mě Mirena prostě vyhovuje......
Zdroj: Příběh Mirena
Za předpokladu, že se hormonální antikoncepce užívá pravidelně, tak se jedná o velmi bezpečnou metodu ochrany před početím. Hormonální antikoncepce je vhodná i pro dlouhodobé užívání. Zároveň má celou řadu dalších příznivých účinků na zdraví ženy, ale má i své nevýhody. Hormonální antikoncepce vyžaduje pravidelné bezchybné užívání a je třeba pamatovat na to, že účinky hormonální antikoncepce mohou být sníženy některými léky (antibiotiky) nebo také průjmem či zvracením.
V příběhu VEDLEJŠÍ ÚČINKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Luk.
ty "vedlejší účinky" v podobě akné nejsou v podstatě žádné vedlejší účinky.... tělo se díky MSM zbavuje různých patogenů v těle a tedy ho čistí. Toto čištění je provedeno všemi různými způsoby, tedy i skrz kůži. Po pročištění tyto účinky zase vymizí.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jiří Sema.
Otázka-je možné používat Tebokan 120mg současně s lékem Warfarin, jedná se mi o to zda může snižovat účinek Warfarinu jak třeba vitamin K obsažený v zelenině ? Děkuji.
Zdroj: Příběh Vedlejší účinky
Hormonální tělísko (Mirena) uvolňuje gestagen, a tak způsobuje zahuštění hlenu v děloze, zamezuje průnik spermiím, brzdí růst sliznice dělohy a zabraňuje usazení vajíčka. Výhodami jsou jednoduchost používání (jednou za čas zkontrolovat, zda jsou šňůrky správně) a dlouhá doba použitelnosti (3–5 let). A také některé ženy přestanou menstruovat.
Mirena je plastová trubička ve tvaru písmene T, která se zavádí do dělohy. Je to nitroděložní hormonální systém s účinnou látkou levonorgestrel. Má vysokou antikoncepční spolehlivost a je vhodná také pro kojící ženy. Maximální doba použití je pět let, může se ale odstranit i dříve.
Mirenu vkládá do dělohy lékař. Před vkladem je nutné absolvovat interní vyšetření ke zjištění polohy a velikosti dělohy. Je potřeba vyloučit těhotenství, pohlavní choroby a infekce. Pokud žena trpí akutní nemocí jater, nádorem jater nebo trpí přecitlivělostí na levonorgestrel nebo jinou složku Mireny, má rakovinu děložního krčku nebo dělohy, není možné Mirenu zavést.
Mirena může být zavedená v průběhu 7 dní od začátku menstruace. Po porodu se může zavést, až když se děloha zmenší do své původní velikosti.
Zdroj: Druhy antikoncepce
V příběhu CITRON A ANTIKONCEPCE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Nika.
Citron se jako antikoncepce používal už ve starém Egyptě. Casanova u svých milenek praktikoval jen metodu, kterou převzal ze starých pramenů. Půl citronu se vymačkalo a zasunulo do pochvy.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Nostradame.
ano šťáva z citronu je opravdu zázrak pro ženy mám to již vyskoušeno u dvou mých bývalých žen a opravdu je to přírodní antikoncepce a nejen to pomáhá ženám proti jejich různým neduhům,proto 100procentně doporučuji a ať ženy nemají vůbec obavy a používají šťávu z citronu a ne nějaké chemikálie které jim škodí ne jen citron ale i mnoho dalšího ovoce pomáhá dokonce existuje ovoce které léčí rakovinu 1000x účinnější než antibiotika.Lidstvo by se mělo zamyslet vše už tady bylo jen moderní člověk hledá nahrážky aby získal finanční výhody , jak seříká lékař léčí ale přiríroda uzdravuje.!!!
Zdroj: Příběh Citron a antikoncepce
Mezi klady hormonální antikoncepce patří to, že vyhovuje většině žen a také, že je vhodná pro většinu žen. Dalo by se říci, že je to bezpečná metoda antikoncepce a to i při dlouhodobém užívání.
Jak jste na tom vy s hormonální antikoncepcí? Napište nám svoje zkušenosti s tímto druhem ochrany před početím v diskusi pod článkem.
Foto: TROS
V příběhu DRUHY ANTIKONCEPCE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Xaver.
Pokud budou všichni provádět prasárny, bude potřeba uvedené antikoncepce. Pokud však se zdrží těchto prasárniček, tak pak není potřeba nic. A to je nejlepší způsob anikoncepce. Nic neprovádět a takové různé prasárničky nechat pouze na těch, kteří jsou úchylové.
Xaver
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Zdroj: Příběh Druhy antikoncepce
Pokud si myslíte, že vaše antikoncepce selhala, můžete získat pohotovostní hormonální antikoncepci. Existují tři druhy nouzové antikoncepce, dva typy tabletek a nitroděložní tělísko.
Zdroj: Hormonální antikoncepce
V příběhu MIRENA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra.
Za mě Mirenu nedoporučuji.Po zavedení bylo nejprve vše ok.Krvácení sice odeznělo,pouze jsem špinila,ale postupem času přibývali silné migrény,bolesti břicha,silné bolesti v zádech,občas nevolnost a pocity na zvracení,nadýmání,bolesti prsou a nekonečné přibývání na váze.Bála jsem se předčasného přechodu,ale pan doktor mě ujistil,že jde o nežádoucí účinky ohledně tělíska.Takže Mirena šla ven a já cítím úlevu.Kdybych nezměnila doktora,nevěděla bych nic!!!Musím podotknout,že nejprve jsem měla obyčejné tělisko za 1500 a vše bylo ok.Hold né vždy dražší sedne lépe
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Iveta.
Úplně ten samý problém. Jsem objednaná na vyndání ...
Zdroj: Příběh Mirena
Několik příkladů nejznámějších přípravků:
Zdroj: Druhy antikoncepce
Jako všechny léky může mít i Mirena nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každé ženy.
Velmi časté – mohou se vyskytnout u 10 a více ze 100 pacientek:
Časté – mohou se objevit u 1 až 10 z každých 100 pacientek:
Méně časté – mohou se vyskytnout u 1 až 10 na každých 1 000 pacientek:
Vzácné – mohou se vyskytnout u 1 až 10 na každých 10 000 pacientek:
Zdroj: Mirena
Léky používané k léčbě epilepsie, tuberkulózy, HIV a některá antibiotika způsobují snížení účinků všech druhů hormonální antikoncepce. Bylinné léky (třezalka) také mohou snížit účinek hormonální antikoncepce. Naopak různé druhy hormonální antikoncepce mohou ovlivnit účinnost různých léků. Pokud užíváte jakýkoliv typ hormonální antikoncepce, je důležité poradit se se svým lékařem, než začnete tyto léky nebo byliny užívat. Lékař vám může během léčby a určitou dobu po jejím ukončení doporučit antikoncepci jiného druhu (kondom).
Zdroj: Hormonální antikoncepce
Nitroděložní systém (Mirena) je plastové zařízení tvaru „T“, které je umístěno v děloze. Nitroděložní systém uvolňuje progesteron a chrání vás před otěhotněním po dobu pěti let. Také pomáhá zvládat nepříjemná období menstruačního cyklu. Nitroděložní tělísko, které se skládá ze dvou měkkých vláken splývajících přes pochvu až do horní části pochvy, vám vloží gynekolog. Lékař nebo zdravotní sestra vám předvedou způsob kontroly tohoto tělíska, abyste zjistily, zda je na svém místě a nepohybuje se.
Nitroděložní tělísko neovlivňují jiné léky a může se bezpečně užívat při kojení. Může způsobovat nepravidelnou nebo častou menstruaci, ale i její zástavu, dále citlivost prsou, akné a bolesti hlavy. Další nevýhodou je, že může zapříčinit naplnění cyst vaječníků, které jsou pak bolestivé. Nitroděložní tělísko bývá v prvních 20 dnech příčinou vzniku infekcí. Také existuje riziko ztenčení děložní stěny.
Zdroj: Hormonální antikoncepce
Pokud je žena zdravá a hormonální antikoncepce jí vyhovuje, nemá důvod ji měnit. Pokud jí však nevyhovuje například pilulková forma antikoncepce, trh nabízí i jiné možnosti, například antikoncepční náplasti, které se lepí jednou týdně, takže na ně žena nemusí myslet denně.
Jelikož se při předepisování hormonální antikoncepce provádějí jaterní testy, může vzniknout domněnka, že hormonální antikoncepce poškozuje játra. Tento mýtus je již překonán. Jaterní testy se podle nejmodernějších poznatků už vůbec nemusí dělat, zvláště u mladých a zcela zdravých žen, případně se provede jeden odběr po třech měsících užívání. Jaterní testy mají svůj význam zejména u žen, které prodělaly onemocnění jater.
Mezi standardní vyšetření patří měření krevního tlaku před a po nasazení hormonální antikoncepce. Všechna tato vyšetření mají odhalit rizikové pacientky, kterým by hormonální antikoncepce mohla uškodit.
Hormonální antikoncepce je vázána na lékařský předpis, před zahájením užívání je tedy nutné navštívit gynekologa. Užívání hormonů může mít i vážné nežádoucí účinky. Gynekolog podrobně přezkoumá anamnézu, aby vyloučil onemocnění, při kterých se antikoncepce nesmí užívat: tromboembolická nemoc, vysoký krevní tlak, poruchy funkce jater, žloutenka. Musí rovněž vyloučit těhotenství. Provede i klasické gynekologické vyšetření včetně odběru na onkocytologii, vyšetření prsů, zkontroluje krevní tlak a udělá odběr krve.
Pokud ještě žena neměla pohlavní styk a chce si nechat předepsat antikoncepci, gynekologické a onkocytologické vyšetření provede lékař až při další kontrole. Před zahájením užívání antikoncepce pacientku podrobně poučí o způsobu užívání, rizicích a nežádoucích účincích, jiných možnostech antikoncepce, o nevhodnosti kouření při užívání antikoncepce, co dělat, pokud udělá chybu v užívání, a o tom, že ze začátku může slabě krvácet. Poučení potvrdí svým podpisem do zdravotní dokumentace.
Mirenu mám již postupně 18 let, tedy čtvrtou. Nikdy jsem neměla žádné vedlejší účinky, ani váha ani nic jiného. Naopak si nemohu vynachválit, že nemenstruuji a nešpiním a mohu kdykoliv kamkoliv a nemusím řešit termíny. Naopak antikoncepce jakákoliv předtím znamenala váhové výkyvy, urputné bolesti hlavy atd., vyzkoušela jsem s lékařkou několikatery léky a klasické tělísko a všechno snášela velmi špatně. Až Mirena mi situaci vyřešila a zůstala jsem u ní. Za mne jí dávám jedničku.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
dobrý den je mi 57let mam mirenu 5let byla jsem na gastro a sono mam špatna játra lekařka mi nedoporučuje ješte vymněnit mirenu na dalších 5let ale gynekolog mi tvrdi opak kvuli přechodu nevim co dělat.děkuji za odpověd.Eva
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Mirena je hormonální antikoncepce. Je to nitroděložní tělísko, které obsahuje zásobu hormonu levonorgestrel, který se v mikrodávkách uvolňuje přímo v místě účinku, v děloze, a vydrží na dobu pěti let. Levonorgestrel je aktivní polovina norgestrelu. Zvýšené dávky norgestrelu ve spojení s konstantní dávkou estrogenu způsobují tyto časté nežádoucí účinky, patří sem:
- nepravidelné krvácení;
- venózní dilatace;
- křeče v nohách;
- trombóza;
- arteriolární hypertrofie;
- migrénové bolesti hlavy;
- deprese;
- ztráta libida;
- zvýšení tělesné hmotnosti.
Právě poslední 4 z vyjmenovaných nežádoucích účinků jsou hlavní důvody, proč jedna třetina žen končí s užíváním této hormonální antikoncepce v prvním roce.
Zdraví Cempírek!
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Dobrý den, chtěla bych se dotázat, jestli Mirena ovlivňuje hmotnost člověka(přibírání na váze).
Počet odpovědí: 6 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Dobrý den jsem po léčbě rakoviny prsa. Je pro mne vhodné tělísko mirena .Děkuji
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Dobrý den,
Mirenu budu již po třetí měnit...a na váze jsem nikdy nepribrala......Mě Mirena prostě vyhovuje......
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
ty "vedlejší účinky" v podobě akné nejsou v podstatě žádné vedlejší účinky.... tělo se díky MSM zbavuje různých patogenů v těle a tedy ho čistí. Toto čištění je provedeno všemi různými způsoby, tedy i skrz kůži. Po pročištění tyto účinky zase vymizí.
Počet odpovědí: 3 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Citron se jako antikoncepce používal už ve starém Egyptě. Casanova u svých milenek praktikoval jen metodu, kterou převzal ze starých pramenů. Půl citronu se vymačkalo a zasunulo do pochvy.
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Pokud budou všichni provádět prasárny, bude potřeba uvedené antikoncepce. Pokud však se zdrží těchto prasárniček, tak pak není potřeba nic. A to je nejlepší způsob anikoncepce. Nic neprovádět a takové různé prasárničky nechat pouze na těch, kteří jsou úchylové.
Xaver
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Za mě Mirenu nedoporučuji.Po zavedení bylo nejprve vše ok.Krvácení sice odeznělo,pouze jsem špinila,ale postupem času přibývali silné migrény,bolesti břicha,silné bolesti v zádech,občas nevolnost a pocity na zvracení,nadýmání,bolesti prsou a nekonečné přibývání na váze.Bála jsem se předčasného přechodu,ale pan doktor mě ujistil,že jde o nežádoucí účinky ohledně tělíska.Takže Mirena šla ven a já cítím úlevu.Kdybych nezměnila doktora,nevěděla bych nic!!!Musím podotknout,že nejprve jsem měla obyčejné tělisko za 1500 a vše bylo ok.Hold né vždy dražší sedne lépe
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Úplně ten samý problém. Jsem objednaná na vyndání ...
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Pánové, je zde nová mužská antikoncepce, při které dochází k ozáření varlat ultrazvukem a ty pak produkují neplodné sperma. Zatím je to ve výzkumu, do několika let to bude volně dostupné v kapesním ultrazvukovém inhibitoru plodnosti na dvě tužkové baterky AA. Po ozáření varlat ultrazvukem efekt neplodného spermatu vydrží jen několik dní.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Trazodon je antidepresivum. Používá se k léčbě velké depresivní poruchy, úzkostných poruch a potíží se spánkem. Lék se užívá dlouhodobě ústy. Trazodon má své vedlejší účinky zejména v prvních týdnech léčby. Mezi ně však nepatří ani přibývání na váze ani vliv na položku. Běžné vedlejší účinky jsou sucho v ústech, pocit na omdlení, zvracení a bolest hlavy. Závažnější vedlejší účinky mohou zahrnovat sebevraždu, mánii, nepravidelnou srdeční frekvenci a patologicky prodlouženou erekci u mužů. Trazodon má také sedativní účinky.
Trazodon se používá od roku 1981 a patří mezi nejčastěji předepisovaná antidepresiva.
Zdraví Cempírek!
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Myslíte si že učinky tohoto jsou vždy pozitivní a že nemužou vyvolat vedlejší učinky
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
furolin pomůže na zánět ale vedlejši učinky,hnus, beru 5 den mám na 10 dni,návaly na zvraceni,průjem,bolest žaludku,motáni hlavy, trošku pomůže zapijet mlékem a zajidat,nechápu ty vedlejši učinky ,jiná antibiotika mi pomohla bez vedlejšich učinku.nikdy vice nechci radši se budu léčit sama
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět