THOMAYEROVA NEMOCNICE OČNÍ ODDĚLENÍ PRAHA KRČ VÍDEŇSKÁ
Informace o nemocnici
Počátkem 20. století se Boskovicím nedostávalo nemocničních lůžek a nemocniční péče byla často závislá na provizorním řešení. Tento neutěšený stav vedl roku 1930, při příležitosti 80. narozenin prezidenta T. G. Masaryka, zvláštní komisi zřízenou za účelem jednotných oslav k usnesení, aby „zřízen byl fond pro vybudování veřejné okresní nemocnice pro politický okres boskovický...“. Občané byli vyzýváni, aby spravedlivě posoudili a ocenili velikost úkolu, který má být proveden v zájmu a ve prospěch všech, a finančně přispěli k provedení tohoto díla. Výzva se setkala s neobyčejným pochopením. Již v následujících letech se však stavba nemocnice začala nepříjemně komplikovat. Boskovice nebyly zdaleka jediným městem, které usilovalo o vybudování zdravotnického zařízení. Do plánu výstavby nových nemocnic, který zpracoval Zemský výbor moravskoslezský, však nebyly zahrnuty. Okresní zastupitelstvo v Boskovicích se na své schůzi dne 22. dubna 1938 usneslo zřídit okresní nemocnici v Boskovicích a za tímto účelem uložilo okresnímu výboru podniknout urychleně patřičné kroky. Náklady na vybudování nemocnice měly být zařazeny do okresního rozpočtu a uhrazeny výpůjčkou a subvencemi. V návaznosti na to byla městská rada požádána o návrh vhodných lokalit, na kterých by k výstavbě mohlo dojít, což se ukázalo rovněž jako komplikace.
Třebaže v průběhu druhé světové války a zejména na jejím konci nemocniční zařízení okresního formátu Boskovicím a přilehlému okolí zoufale scházelo, výstavba se neustále odkládala. I přes různé peripetie došlo v září 1945 k zásadnímu rozhodnutí Zemského národního výboru v Brně, který se usnesl dát souhlas k vybudování nové okresní veřejné nemocnice v Boskovicích. Pro novostavbu byla plánována okresní nemocnice II. stupně o 400 lůžkách. Pro rok 1948 však stavba nebyla z rozhodnutí ministerstva techniky i ministerstva zdravotnictví zařazena do pětiletého plánu, což bylo zdrcující. To prakticky znamenalo, okamžité zastavení jakékoli dosavadní pracovní činnosti, a to jak na stavbě samé, tak i na rozpracovaných projektech. Protože navíc ministerstvo zdravotnictví neočekávaně vyhlásilo, že nemocnice má být vybudována podle směrnic Společenstva československých nemocnic v Praze jako blokový typ, nařídil zemský výbor vypracovat nové plány.
Vypjatá atmosféra vyvolala neobvyklou aktivitu obcí, které neváhaly intervenovat nejen u okresního národního výboru, ale formou rezol
V naší poradně s názvem FTN KRČ KOŽNÍ ODDĚLENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Dudáková.
Prosím o radu či pomoc.
Maminka (86 let)má kožní problém na nohou. Nemůže už chodit a má velké bolesti. U pravé nohy zánět od prstů přes nárt, kotníky, stehna až po třísla. Největší bolest má od vnitřní stěny nohy. Udělali se jí červené pupeny a ztvrdlá kůže na lýtkách. Obvodní lékař jí na uvedené dal LOCOID (hydrokortizóní mast) a po 12ti hodinách OFLOXIN antibiotika(maminka je alergická na celou penicilinovou řadu).
Prosím o radu či pomoc, jak postupovat. Bydlíme na Praze 4 Jižním Městě a naší spádovou nemocnicí je FTN v Krči, která však nemá kožní odd.
Děkuji Dudáková
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Já bych vám mohl doporučit kontaktovat oddělení geriatrie ve Fakultní Tomayerově nemocnici. Oddělení je situováno v pavilonu A2, B1, B5. Kontakt na vrchní sestru eva.brezikova@ftn.cz
Toto oddělení je specializované na nemoci stáří a mají zkušenosti jak podobné problémy řešit.
V naší poradně s názvem ROZBÍJENÍ ŽLUČNÍKOVÝCH KAMENŮ ULTRAZVUKEM LERV se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zbyněk Pacovský.
Dobrý den, ve svém článku se zmiňujete o možnosti rozbíjení žlučníkových kamenů ultrazvukem (LERV).
Nedaří se mi ani po rozsáhlém hledání nalézt pracoviště, které se tímto způsobem léčby zaobírá.
Můžete mě někam nasměrovat pro radu?
S pozdravem Pacovský
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Metoda LERV je vhodná pouze pro 20% případů žlučníkových kamenů. Ostatní pacienty je třeba léčit jinými metodami, nejefektivněji pomocí laparoskopie. Zeptejte se svého lékaře, zda-li je pro vás metoda LERV vhodná vzhledem k typu a umístění vašeho kamínku. Teprve pak se zaměřte na vyhledání vhodného pracoviště, kde zákrok LERV provádějí. Je to například oblastní nemocnice Kolín, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, FN Ostrava, Nemocnice Havlíčkův Brod, Krajská nemocnice Zlín, Krajská nemocnice Liberec a mnoho dalších.
V ostatní dobu je pohotovostní služba na zazvonění – dveře vlevo.
Kontakt:
Lékárna Thomayerovy nemocnice
Vídeňská 800, 140 59 Praha 4 – Krč
IČ 0064190
Vedoucí lékárník: Mgr. Hana Šnajdrová
Vedoucí farmaceutický asistent: Lenka Čížková
Kontakty
Thomayerovanemocnice
Vídeňská 800
140 59 Praha 4 – Krč
IČ: 00064190
DIČ: CZ 00064190
tel./fax: 261 081 111/241 721 260
e-mail: info@ftn.cz
datová schránka: asykkbj
web: ftn.cz
fb: facebook.com/ThomayerovaNemocnice
Důvod a způsob založení: Thomayerovanemocnice byla zřízena ke dni 25. 11. 1990 zřizovací listinou vydanou ministrem zdravotnictví ze dne 31. 12. 1990, čj. OP-054-25.11.90. Thomayerovanemocnice je státní příspěvkovou organizací v přímé řídící působnosti Ministerstva zdravotnictví ČR.
V naší poradně s názvem POLIKLINIKA KARLOVO NÁMĚSTÍ 32 PRAHA 2 se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kamča.
Fakultní poliklinika, Karlovo náměstí 32 Praha 2 na svém kožním oddělení provádí vyšetření v oboru dermatologie, dětská dermatologie, léčba ran, mykologie, alergologie, psychosomatika, sklerodermie, flebologie a lymfologie. Najdete zde různé ambulance kožního lékařství jako jsou: ambulance všeobecné dermatologie, ambulance dětské dermatologie, ambulance pro sklerodermie, ambulance pro kožní choroby z povolání a dermatologickou alergologii, ambulance pro flebologii a lymfologii, ambulance mykologická (plísňová onemocnění).
Kontakt a adresa Fakultní polikliniky:
Fakultní poliklinika, budova B, 3. patro
Karlovo náměstí 32 Praha 2
Seznam pracovníků
Lékaři Dermatovenerologické kliniky 1. LF UK:
MUDr. Monika Bodnárová
MUDr. Radmila Divišová
MUDr. Hana Kafková
MUDr. Ondřej Kodet
MUDr. Martina Kojanová
MUDr. Dora Kovandová
Prim. MUDr. Ivana Krajsová, MBA, primář kliniky
Doc. MUDr. Ivana Kuklová, CSc.
MUDr. Viera Miňovská
MUDr. Martina Olexová
Doc. MUDr. Růžena Pánková, CSc.
MUDr. Zuzana Plzáková, Ph.D.
MUDr. Stanislava Polášková
MUDr. Ilona Procházková
Doc. MUDr. Magdalena Skořepová, CSc.
Prof. MUDr. Jiří Štork, CSc., přednosta kliniky
MUDr. Taťána Šuková
MUDr. Zdena Tillová
MUDr. Roman Trýzna
MUDr. Petr Velčevský
MUDr. Martina Žemličková
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Krčská nemocnice má oficiální název Thomayerovanemocnice a patří mezi největší zdravotnická zařízení v České republice. Thomayerovanemocnice je moderně se rozvíjející klinické centrum, které poskytuje specializovanou medicínu na velmi vysoké úrovni a současně zázemí odborníkům z mnoha lékařských oborů. Odborná pomoc se zaměřuje především na pediatrické obory, traumatologii, onkologii a pneumologii. Samozřejmě si udržuje vysoký standard i v dalších klinických oborech.
Thomayerovanemocnice ve spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) nabízí preventivní onkologickou prohlídku pro pojištěnce VZP nad 35 let. V rámci tohoto projektu je pacient podroben komplexnímu onkologickému vyšetření. Je mu proveden například odběr krve se zaměřením na hladinu nádorových ukazatelů, dále základní biochemická vyšetření anebo ultrazvuková vyšetření rizikových orgánů v návaznosti na pohlaví klienta. Celková cena vyšetření nepřesahuje 5 tisíc korun a je klientovi proplacena VZP na základě voucheru.
V prosinci 2009 nemocnice zakoupila moderní spirometrický přístroj Masterscreen – PFT Jaeger pro funkční vyšetření plic dětských pacientů Pediatrické kliniky IPVZ a FTNsP. Přístroj byl zakoupen za finanční podpory VDV – Nadace Olgy Havlové a Nadace OKD. První měsíc provozu posloužil ke stanovení stavu dýchacího ústrojí a určení typu a rozsahu onemocnění cca u 130 dětí a začal být používán k praktické výchově budoucích lékařů a sester.
Thomayerovanemocnice je také nositelem mezinárodního certifikátu Baby Friendly Hospital (Nemocnice přátelská dětem), udělovaného WHO a UNICEF.
V Thomayerově nemocnici realizují svoji výuku lékařské fakulty Univerzity Karlovy:
Ve svém příspěvku NEMOCNICE KRČ DOTAZ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kima Milan.
Dobry den jsem otec Jana Janouška nar.3.12.2011 bytem Praha 4 Jaurisova. Chodime k vám na dětske odd psichiatricke k p. Splichalove a za celou tu dobu jsme od ni nedostaly lekarskou zpravu ato pres to ze o ni neustale pozadujeme. Dnes jsem s pani Doktorkou hovo5il po telefonu a zdelila mi ze mi zpravu neda. Nechapu to a chci vedet zda je to standartni postup takove jednani. pozadal jsem o to abz bila zprava odeslane synovo matce do mista trvaleho bydliste to bilo odmitnuto. Chci take pozadat o zmenu lekare jake jsou pro to podminky. Dekuji Kima.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Ve svém příspěvku VFN POLIKLINIKA KARLOVO NÁMĚSTÍ KOŽNÍ AMBULANCE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena Krausová.
Dobrý den, prosím, mohu přijet na vyšetření na Vaše oddělení bez doporučení praktického lékaře?
Děkuji za odpověď.
Alena Krausová,
tel. 721 333 539
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marcela Sinnreichova.
Asi před 2 lety jsem po chemoterapiich a ozarovani hlavy prodělala pasovy opar na hlavě, až k oku. Od té doby nebyl řádně dolecen. Bydlim kousek od FTN, kde kozni oddělení není, pouze infekční odd, kde jsem byla tehdy hospitalizovana. Nikde tady v okolí žádnou dostupnou kozni ambulanci nemám. Telefony neberou a objednat taky nelze. V současné době jsem stále v léčbě na hematologii a plicní onkologii. Začínám hur vidět (jde mi to do oka) a taky slyšet. Můžu se k vám objednat? Mám jen dokumentaci z FTN z infekčního oddělení.
Zařízení vzniklo za první republiky jako ústav sociální péče hlavního města Prahy. Stavba byla provedena v letech 1926 až 1928 na parcele o výměře 33 hektarů podle funkcionalistického návrhu architekta Bohumíra Kozáka v celkovém nákladu 123 milionů korun československých. Ve své době se jednalo o jedno z nejmodernějších zařízení tohoto typu v Evropě. Zařízení bylo slavnostně uvedeno do provozu 28. října 1928 k 10. výročí vzniku Československé republiky a bylo pojmenováno po 1. prezidentovi republiky Tomáši Garriguu Masarykovi. Zařízení mělo celkově 3 260 lůžek.
V dubnu 1941 byla zahájena postupná přeměna areálu na nacistický válečný lazaret. Vedle německých vojáků s omrzlinami z bitvy u Stalingradu zde bylo internováno také několik dětí z Lidic. Původní obyvatelé domovů byli postupně přesouváni do jiných zařízení.
Krátce po 2. světové válce zařízení dále sloužilo jako vojenský lazaret i pro raněné vojáky Rudé armády, dále pro nemocné a zubožené lidi, kteří se vrátili ve špatném zdravotním stavu z nacistických koncentračních táborů a z nucených prací v rámci totálního nasazení. Nicméně brzy po válce bylo rozhodnuto, že celé zařízení bude postupně přeměněno ve velkou nemocnici a název Masarykovy domovy se stal z politických důvodů nepřijatelným. Oficiálně se tak stalo 26. května 1954 v den 100. výročí narození významného českého lékaře profesora MUDr. Josefa Thomayera, po němž nese nemocnice dodnes své jméno.
V současné době má Thomayerovanemocnice zhruba 1 600 lůžek a přibližně stejný počet zaměstnanců, z toho asi 1 100 zdravotnických pracovníků. Součásti nemocnice je i samostatná porodnice s kojeneckým ústavem, léčebna dlouhodobě nemocných, dětský domov. V areálu Thomayerovy nemocnice se nachází i organizačně a ekonomicky zcela samostatné zdravotnické zařízení, jímž je Institut klinické a experimentální medicíny, zkráceně IKEM.
Zvláštností je zde třípatrové podzemní chráněné zdravotnické pracoviště pro 70 pacientů v železobetonovém krytu, vybudovaném v letech 1952–1961. Tato podzemní nemocnice, která do roku 1990 patřila mezi přísně utajované objekty, má tři samostatné zdroje pitné vody, podzemní vodojem a je vybavena agregátem pro výrobu elektrické energie.
V sadech založených ve 20. letech 20. století zaujímalo důležité místo 10 000 morušovníků. Pěstovaly se zde nejen jako lapače škodlivých zplodin ve vzduchu, ale i jako potrava pro bource morušového, který se též choval v areálu nemocnice. Pro potřeby nemocnice, avšak mimo její hlavní areál, byli v oné době chováni koně, vepři a hovězí skot. Ještě na počátku 21. století bylo možné v areálu nemocnice potkat volně pobíhající muflony.
V naší poradně s názvem SPÁNEK A PSYCHOTERAPIE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hubert Dušek.
Dobrý den,
Prosim poraďte mi odborníka na spánek a s nim spojenou psychoterapii.
Děkuju
Hubert Dušek
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
S poruchami spánku vám pomohou v Nemocnici Na Homolce, kde je skvěle vybavená spánková laboratoř a mnoho různých odborníků na následnou péči. Kontaktujte pana doktora Procházku a dohodněte si s ním konzultaci.
Kontakt:
Neurologické oddělení – Centrum pro poruchy spánku Nemocnice Na Homolce
Roentgenova 2
150 30 Praha 5
Chirurgické oddělení zahájilo provoz v roce 1958 na dvou standardních ošetřovacích jednotkách. Začátkem 90. let byla v rámci aseptického oddělení vybudována chirurgická jednotka intenzivní péče s 6 lůžky, která se po dokončení jižní přístavby nemocnice přestěhovala do vlastních prostor. Vzhledem ke stále rostoucí potřebě intenzivní péče a monitorace po operačních výkonech byl počet lůžek v červenci roku 2009 rozšířen na 12 a pracoviště se přestěhovalo do nových, moderních prostor.
Chirurgické oddělení nabízí komplexní péči v oboru všeobecné chirurgie, traumatologie a urologie. Bohatou tradici a vysokou úroveň má zejména chirurgie zažívacího traktu. Provádí se zde široká škála výkonů od operací jednoduchých až po radikální. V rámci operativy jsou prosazovány moderní trendy včetně rozšiřování spektra laparoskopických výkonů, terapeutických i diagnostických. Výrazně se zvýšil počet onkochirurgických radikálních výkonů. Značnou část náplně činnosti pracoviště tvoří traumatologie. Díky kvalitnímu technickému zázemí i personálnímu obsazení disponuje oddělení moderními operačními postupy při ošetření končetinových poranění i při ošetřovaní traumat břicha.
Oddělení úzce spolupracuje s vyššími klinickými pracovišti v Brně, především Masarykovým onkologickým ústavem, Úrazovou nemocnicí, FN Bohunice a FN USA. V oblasti vzdělávání (pre- i postgraduálního) je v rámci chirurgického oddělení zabezpečena činnost stážistů a mediků.
Kontakty
516 491 411 – oddělení A
516 491 421 – oddělení B
516 491 414 – chirurgická JIP
Primář oddělení: MUDr. Radek Bousek – atestace II. stupně z chirurgie, atestace z traumatologie
Zástupce primáře: MUDr. Ivoš Novosad
Lékaři:
MUDr. Josef Snášel, vedoucí lékař CHJIP
MUDr. Jan Kubačák
MUDr. Miroslav Dobiášek ml.
MUDr. Aleš Chromý
MUDr. Jan Vlach
MUDr. Kateřina Kuklová
MUDr. Střítecká Zuzana
MUDr. Kubík Marek
MUDr. Koželuhová Kristýna
Vrchní sestra chirurgických oborů: Helena Masaříková
Staniční sestry:
Ludmila Langerová – staniční sestra JIP
Iveta Bílková – staniční sestra chirurgického oddělení A
Drahomíra Šmerdová – staniční sestra chirurgického oddělení B
V naší poradně s názvem POLIKLININKA KARLOVO NÁMĚSTÍ ODBĚRY KRVE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jitka Nedomová.
Prosím,byla jsem na vyšetření U nemocnice 2 a nyní mě Mudr.Pavel Hrabák pozval do ordinace na Karlovo n. 32-poliklinika tel.224966283 sestra Čechová telefon vyzvání a nikdo nebere /volám už několikrát/ prý budova A 1.patro.Prosím poraďte-děkuji Nedomová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
MUDr. Pavel Hrabák má telefon 224962489 nebo email pavel.hrabak@lf1.cuni.cz
MUDr. Pavel Hrabák pracuje na IV. interní klinice - klinika gastroenterologie a hepatologie, 1. lékařské fakulty, Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.
Oddělení Gastroenterologie je na adrese Karlovo nám. 32, 128 08 Praha 2, (Fakultní poliklinika, budova C1, 1. patro).
Ortopedické oddělení pracuje rovněž od zahájení provozu roku 1958. Původní lůžková kapacita 47 lůžek se během let snížila na stávajících 27 lůžek. V roce 1994 byla zavedena laparoskopická diagnostika onemocnění kloubů, o 2 roky později se operativa rozšířila o totální endoprotézu kyčelních i kolenních kloubů.
Lůžkové oddělení ortopedie se nachází ve 4. patře hlavní budovy nemocnice. Disponuje 20 lůžky. Je držitelem akreditace Ministerstva zdravotnictví. Zajišťuje péči pacientům s onemocněním pohybového aparátu, především nosných kloubů. Nedílnou součástí oboru je traumatologie pohybového ústrojí. Oddělení pracuje v součinnosti s chirurgií a traumatologií. Operace jsou prováděny na moderně vybavených operačních sálech. Časná rehabilitace hospitalizovaných pacientů je zajištěna přímo na oddělení ve vlastní tělocvičně.
V průběhu prvních dvou měsíců roku 2016 rozšířilo ortopedické odděleníNemocnice Boskovice s.r.o. operační spektrum o dva nové operační postupy, které pomohou pacientům s onemocněním nosných kloubů dolních končetin.
Prvním jsou miniinvazivně zaváděné fixační implantáty v operativě osových deformit v oblasti kolene firmy Newclip-Technics. Korigovaná osová deformita je zajištěna implantátem z minimálního kožního přístupu při šetření měkkých tkání v okolí kosti. Pooperační hojení probíhá rychleji s časným návratem do běžných aktivit.
V oblasti kloubních náhrad kolene se implantoval nový tištěný umělý kolenní kloub RT plus modular, Smith Nephew, který umožňuje reparovat nejenom kolenní kloub s těžkou artrózou, ale i výraznou osovou deformitou, přičemž standardní implantáty tento stupeň onemocnění nemohou vyřešit.
Dostupná je rovněž implantace náhrad kolenního kloubu technologií VISIONAIRE.
Následná rehabilitační péče je realizována především na rehabilitačních odděleních Nemocnice Blansko, OLÚ Jevíčko a Nemocnice Letovice.
Na plánované operace je čekací lhůta 1–2 měsíce, na operace velkých kloubů asi ¾ roku, rozhodující je však samozřejmě klinický stav a rtg nález. Oddělením ročně projde asi 1 000 přijatých pacientů, ročně se zde provádí 900 operací (pětinu tvoří kloubní náhrady). Průměrná ošetřovací doba se pohybuje kolem 5 dnů. Cílem oddělení je individuální přístup, komplexní a standardizovaná péče.
Kontakty
516 491 391
Primář oddělení: MUDr. Bedřich Kala ml. – atestace II. stupně v oboru ortopedie, licence pro výkon funkce vedoucího lékaře a primáře v oboru, diplom celoživotního vzdělávání
Zástupce primáře: MUDr. Jaroslav Laštůvka – vedoucí lékař centrálních operačních sálů, specializovaná způsobilost v oboru ortopedie a traumatologie pohybového aparátu
Lékaři:
MUDr. Petr Daněk
MUDr. Bedřich Kala st.
MUDr. Petr Kučera
MUDr. Roman Kučera
MUDr. David Hruška
MUDr. Roman Pękala – externí spolupracovník
MUDr. Miroslav Dobiášek – externí spolupracovník
Vrchní sestra chirurgických oborů: Helena Masaříková
V naší poradně s názvem JAK ODSTRANIT PLISEN NA NEHTU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Iveta.
Dobrý den přeji ve spolek, kožní lékařka mi léčí už 5 let s plíseň na nehtu, pořád si ho mám brousit.Už mě to unavuje, deprimuje neboť nemohu nosit vvlétě otevřenou obuv..stydím se.Jiný kožní lékař mě neveme.
Jak má postupovat
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Dobrý den Iveto, když je to takto dlouho a roste-li Vám dostatečně pevný nehet, který nyní brousíte, tak bych pak šel cestou, nechat nehet narůst na přirozenou délku a pod nehet, do míst, kde se nehtové lůžko odděluje od nehtu a vzniká zde mezírka, bych kapal Batrafen, jako prevenci proti plísňové recidívě. Tímto byste se měla zbavit nepříjemného vzhledu Vašeho nehtu a nekonečného obrušování a lakování.
Pokud se ovšem chcete zbavit plísně na nehtu zcela a cíleně, tak Vám doporučuji nechat si udělat z plísňového ložiska stěr, ten pak nechat v laborce vykultivovat a podle toho zjistit přesně o jakou plíseň jde a nasadit na ní známou a osvědčenou léčbu. Toto vyšetření Vám udělají v Praze ve Fakultní poliklinice VFN Karlovo náměstí 554/32, 12000 Praha 2 - Nové Město Tel 224 961 111 - oddělení dermatovenerologie. Poliklinika Karlovo náměstí 32 Praha má svou prezentaci zde: http://www.vfn.cz/pracovist… Neobjednává se zde a zatím berou každého. Nejdříve se ale nechte prohlédnout tamním kožařem, aby mohl zhodnotit Vaši situaci a případné laboratorní stěry pak předepsal, popřípadě vám nasadil vhodnou léčbu.
V roce 1778 fungovala v Kolíně vojenská nemocnice, a to do roku 1814. V roce 1778 vznikla na místě obecního dvora také první městská nemocnice, jejíž původně jednopatrová budova se dočkala postupných rozšíření. Nejprve nabízela jen 8 lůžek, později už 30 a po rozšířené nástavbě druhého poschodí již 61 lůžek. Nemocnici měl pod svou správou městský fyzik. Ústav ale stále nevyhovoval soudobým požadavkům, takže se roku 1892 okresní zastupitelstvo usneslo, že bude vystavěna nová nemocnice, a to na místě, kde kolínská nemocnice stojí dnes. Činnost nemocnice byla v plném rozsahu zahájena v roce 1898. Nejprve měla 100 lůžek, později 160. Požadavkům své doby už tato nemocnice vyhovovala. Disponovala dvěma operačními sály (určenými pro čistou a hnisavou chirurgii). V zahradě nemocnice stál i oddělený pavilon určený pacientům s infekčním onemocněním. Od roku 1913 měla nemocnice rentgenový přístroj. Během první světové války byla kolínská nemocnice součástí vojenské pozorovací stanice s filiálkou v okresním chorobinci. Ten pak převzala vojenská správa a v roce 1916 mohla nemocnice znovu plnit svůj účel.
Ve svém příspěvku CELLULITIS - ZÁVAŽNÉ ONEMOCNĚNÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vacla kozel.
Při dovolené na Srí Lance jsem byl posižen cellutits . V den onemocnění bylo velké horko, byl jsem na slunci a málo jsem pil.
Začalo to velkou zimnicí, která trvala téměř dvě hodiny. Následně jsem měl horečky mezi 39-40 C.V počátečním stádiu jsem vůbec nevnímal a ztrácel jsem vědomí.
Byl jsem sanitnou na lůžku převezen do nemocnice, kde mi dávali nepřetržitě 6 dní infuse.Ošetřovali vzniklé hnisané rány, prováděli odběry krve, rentgeny atd. První čtyři dny jsem nejedl. Po 6 dnech v nemocnici, jsem byl sanitnou dopraven na letiště a odletěl jsem do ĆR.
Po celou dobu léčení jsem musel mít postiženou nohu nahoře, zvýšenou (podloženou) Můj názor je, že bez převozu do nemnocnice bych již nežil.
Dnes jsem v Čechách a 4. den v nemocnici. Onemocnění ustupuje.
Léčba v "banánové zemi" byla perfektní. Vybavení pokoju a lůžka (samostatná koupelná, lednička, mikrovlná trouba, kávovar, televize, skříň na ošacení atd.) je zcela nesrovnatelné s tím, na kterém ležím v ČR.
Rovněž vstupní prostory nemocnice, počet ošetřujícího personálu, jejich ošacení, nepřetržitá přítomnost u pacienta, ochota a stálý úsměv - nejde srovnávat s naším "vyspělým" zdravotnictvím. Abychom se na úroveň nemocnice a léčby ve Sri Lance, dostali bude trvat jistě ještě velmi dlouho (až se "nasytí" u nás všichni "potřební")
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Romana.
taky mám právě za sebou tuhletu strašnou zkušenost...přišlo to náhle zničeho nic..ruka zohavena Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.
Oblastní nemocnice Kolín (ONK) byla založena v roce 2005. V roce 2006 k ní byly přidruženy podniky nemocnic získané Středočeským krajem od státu v rámci přechodu majetku a závazků ze státu na kraje. Jednalo se o tyto podniky:
Nemocnice a sdružení zdravotnických zařízení Nymburk
Léčebna dlouhodobě nemocných na Vojkově
Nemocnice s poliklinikou Brandýs nad Labem – Stará Boleslav
V roce 2007 byla Nemocnice s poliklinikou Brandýs nad Labem z ONK vyčleněna a zprivatizována společností PP Hospitals s.r.o. NaSZZ Nymburk získalo město Nymburk. Od roku 2010 ONK provozuje pracoviště Nemocnice Kutná Hora.
Oblastní nemocnice Kolín, akciová společnost, je obchodní společnost stoprocentně vlastněná Středočeským krajem a poskytující zdravotní péči. V současné době má tři hlavní pracoviště: Nemocnice Kolín, Nemocnice Kutná Hora a LDN na Vojkově. V prostorách Oblastní nemocnice Kolín se natáčel seriál Život na zámku.
Kolínská nemocnice pořádá odborné vzdělávací akce a konference. V roce 2014 to byly například konference s názvem Hygiena rukou – čistá péče = bezpečná péče, Základy EKG, Kardiopulmonální resuscitace a další.
Ve svém příspěvku JAK SE PROJEVUJE UCPÁVÁNÍ CÉV se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Josef Bartík.
Pacientka po úspěšné operaci srdce (trojitý bypass) si stěžovala na bolest pravé nohy.Nikdo na to cca 7 dnů nereagoval.Poté byla převezena z fakultní nemocnice do nemocnice krajské (noha byla od lýtka směrem dolu silně tmavě modrá)kde byl okamžitě zahájen pokus o průchodnost cév a žil,který byl bohužel bezúspěšný (noha byla již v tak velmi zanedbaném stavu z předchozí nemocnice) a následovala amputace končetiny ve stehně.Vzhledem k tomu,že pacientka v bezprostředně krátké době absolvovala několik velmi náročných operativních zákroků, bohužel po několika dnech zemřela,její organizmu byl natolik vyčerpán,že již nedokázal dále bojovat.Podle mého laického názoru byla po operaci bypassu totálně zanedbána pooperační léčba.Chci ještě podotknout,že v krajské nemocnici byly bleskově zahájeny všechny potřebné zákroky na vysoké profesionální úrovni což je třeba zdůrazni a za což všem týmům, které v této nemocnici byly účastny vyslovuji neobyčejné díky.Prosím o případné odborné posouzení jak by měl celý případ,od operace až po následnou léčbu,probíhat.Děkuji.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kryglova.
Lékařka řekla že je nevhodný pribinacek dítě má 20 měsíců je to pravda
Privátní gastroenterologické centrum bylo založeno v 1993 a hned od počátku se zaměřilo na rychlou a přesnou diagnostiku a léčbu onemocnění zažívacího systému. Jeho náplní je také léčba hemoroidů. Neustále je doplňována nejmodernější endoskopická a sonografická technika, a tak centrum patří k nejlépe vybaveným privátním pracovištím srovnatelným i s nemocničními centry.
Pracovní tým je složen z vysoce kvalifikovaných pracovníků s dlouholetými zkušenostmi v oblasti gastroenterologie, hepatologie a proktologie. Každoročně centrum ošetří okolo 3 500 pacientů a provede 2 500 endoskopických vyšetření (gastroskopie, kolonoskopie) a 2 000 sonografických vyšetření.
Metody – endoskopická vyšetření
Gastroskopie klasická
Gastroskopie je endoskopické vyšetření jícnu, žaludku a dvanáctníku. Provádí se při podezření na onemocnění těchto orgánů, například při podezření na dvanáctníkové nebo žaludeční vředy. Lékaři se naskytne přímý pohled na nemocný orgán. Je mnohem přesnější a nezatěžuje pacienta žádným zářením. Vyšetření se provádí na lačno po podání přípravku zamezujícího zpěnění spolykaných slin. Pacientovi, který leží při vyšetření na levém boku, je ústy zaváděn zcela ohebný přístroj. Vyšetření není bolestivé, je jen nepříjemné.
Hlubokým a pomalým dýcháním překonáte pocit dávení. Zavřete při vyšetření oči a myslete na něco příjemného. Během vyšetření budete zuby, rty nebo dásněmi držet ochranný kroužek. Vyšetření netrvá dlouho.
S prováděním tohoto vyšetření zde mají velké zkušenosti, nehrozí prakticky žádné komplikace.
Gastroskopie transnasální
Jedná se o vyšetření jícnu, žaludku a duodena s vysokou výpovědní hodnotou u onemocnění této oblasti. Vyšetření se provádí tenkým ohebným videoendoskopem, který se zavádí nosem.
Příprava pacienta: pacientovi jsou podány nosní kapky a gel usnadňující průchod endoskopu. Jelikož je tato metoda velice šetrná, nejsou podávány žádné uklidňující léky. Pacient je po zákroku schopen ihned se zapojit do své denní aktivity, může tedy po vyšetření odjet vlastním autem bez doprovodu.
Vlastní vyšetření: přístroj se při průchodu nosem nedotýká jazyka, nedochází tedy k vyvolání dávivého reflexu. Také bolestivost vyšetření je výrazně snížena.
Kolonoskopie totální
Kolonoskopie totální je vyšetření prováděné při jakémkoliv podezření na onemocnění tlustého střeva. Je náhradou za&nbs
V naší poradně s názvem KOŽNÍ AMBULANCE PRAHA KARLOVO NÁM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karla Tlamychová.
Dobrý den. Prosím, mohla bych k vám přijít do ambulance ( bez doporučení) poradit se. Mám v hlavě nějakou vyrážku a už mě to začíná vadit. Je potřeba se objednat ? Jsem r. 1949.
Děkuji za informaci. S pozdravem K.Tlamychová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Přijít můžete kdykoli i bez doporučení. Neobjednává se, proto přijďte brzy ráno v 7 hodin a budete muset čekat. Kožní ambulance se nachází ve třetím patře na adrese U Nemocnice 499/2, 128 08 Praha 2, (pavilon A13), telefon +420 224 962 421.
Gynekologicko-porodnické oddělení pracuje od roku 1958. Původní počet lůžek (72) se snížil na 47, z toho 18 porodnických. Pracoviště jako jedno z prvních od roku 1994 provádí diagnostické i léčebné laparoskopické operace. V témže roce byla zahájena a úspěšně dokončena komplexní přestavba gynekologických operačních a porodních sálů, což umožňuje poskytnutí nadstandardních služeb a progresivních metod při porodu. Na porodnickém oddělení je uplatňován systém rooming-in. V období 2007–2009 byla provozována gynekologická jednotka intenzivní péče.
Gynekologicko porodnické oddělení udržuje vysoký standard v oblasti léčebně preventivní péče. Poskytuje komplexní služby v oblasti celé gynekologické operativy, včetně onkologické a urogynekologické. Ročně se provádí kolem 700 velkých operací, tedy více než by odpovídalo spádové oblasti. Onkologická péče je poté komplexně zajišťována v úzké spolupráci s Masarykovým onkologickým ústavem v Brně. Tato spolupráce je na velmi vysoké úrovni. V oblasti urogynekologické operativy se velmi rozvinula operativa ženské inkontinence (neudržení moči) s použitím podpůrných pásků (TOT). Primář MUdr. Machač byl dokonce školitelem urogynekologické operativy na mezinárodním sjezdu ve Zlíně.
V oblasti porodnictví se drží stabilní trend v počtu porodů (ročně kolem 800 porodů). Porodnice je vyhledávána i řadou mimookresních rodiček. Na porodním sále jsou hojně využívány nadstandardní služby a je potěšitelné, že se zvyšuje počet otců u porodu. Pacientky mohou využívat i epidurální anestezie a používat u porodu analgezii pomocí entonoxu – zmírňování porodních bolestí vdechováním analgetické směsi.
Na oddělení pravidelně praktikují medici z celé republiky. Oddělení si udržuje výbornou pověst a je vyhledávaným pracovištěm.
Kontakty
516 491 351 — gynekologické oddělení
516 491 382 — porodní sál
516 491 362 — oddělení šestinedělí
Primář oddělení: MUDr. Jan Machač – atestace II. stupně v oboru gynekologie a porodnictví
Zástupce primáře: MUDr. Miloš Nečas – atestace II. stupně v oboru gynekologie a porodnictví
Lékaři:
MUDr. Darina Kupková, specializace v oboru dětská gynekologie
MUDr. Lucie Barošová
MUDr. Renata Sklářová
MUDr. Marta Mičínová
MUDr. Tereza Věrná
MUDr. Lea Chroustová
MUDr. Kateřina Čandrlová Hovorková
MUDr. Martina Železná Teyschlová
MUDr. Miškolcová Veronika
MUDr. Grycová Alena
MUDr. Procházková Monika
Vrchní sestra: Jana Havránková
Staniční sestry:
Jana Havránková – staniční sestra gynekologického oddělení
Marcela Řehořová – staniční sestra oddělení šestinedělí
Ve svém příspěvku FTN KRČ KOŽNÍ ODDĚLENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Dudáková.
Prosím o radu či pomoc.
Maminka (86 let)má kožní problém na nohou. Nemůže už chodit a má velké bolesti. U pravé nohy zánět od prstů přes nárt, kotníky, stehna až po třísla. Největší bolest má od vnitřní stěny nohy. Udělali se jí červené pupeny a ztvrdlá kůže na lýtkách. Obvodní lékař jí na uvedené dal LOCOID (hydrokortizóní mast) a po 12ti hodinách OFLOXIN antibiotika(maminka je alergická na celou penicilinovou řadu).
Prosím o radu či pomoc, jak postupovat. Bydlíme na Praze 4 Jižním Městě a naší spádovou nemocnicí je FTN v Krči, která však nemá kožní odd.
Děkuji Dudáková
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Václav Hrouda.
Dobrý den. Dostal jsem doporučení od PL na kožní. Již třetí měsíc mám svědící exantém na trupu a DK. Lék který jsem myslel, že to vyprovokovalo už neužívám. Ale svědění pokračuje. Je to velice nepříjemné. Tímto vá prosím o vyšetření ve vaší ambulanci. Předem děkuji Hrouda Václav Praha 4 Tf. 731 553 191
Činnost anesteziologů byla v nemocnici zahájena 1. 1. 1964 vytvořením funkce ústavního anesteziologa. Dne 1. srpna 1969 bylo zřízeno nelůžkové oddělení. Lůžkové ARO bylo otevřeno v prostorách chirurgických operačních sálů v roce 1974. Od roku 1978 začalo plně fungovat jako samostatné 5lůžkové oddělení. V roce 1994 se oddělení přestěhovalo do samostatných prostor v nové jižní přístavbě nemocnice. Maxima, tedy 7 lůžek, dosáhlo v roce 1999. V letech 1986–1996, před zahájením činnosti záchranné služby a následně integrovaného záchranného systému, pracovníci vyjížděli ve vybavených sanitních vozech do terénu v rámci RZP a RLP. V období od 1. 7. 2000 do 1. 7. 2006 nemocnice provozovala neurologické lůžkové oddělení, jehož součástí byla také JIP. Disponovalo celkem 30 lůžky, z toho 4 JIP.
Anesteziologicko-resuscitační oddělení poskytuje nepřetržitě anesteziologickou, intenzivní a resuscitační péči cca pro 110 000 obyvatel. Při činnosti spolupracuje s okolními zdravotnickými zařízeními, zejména s Nemocnicí Blansko, FN Brno, FN u sv. Anny v Brně a dalšími, odkud také přebírá řadu pacientů. ARO Nemocnice Boskovice s.r.o. je držitelem akreditace udělované Ministerstvem zdravotnictví České republiky ke specializačnímu vzdělávání lékařů pro obor Anesteziologie a intenzivní medicína.
Kontakty
516 491 443
516 491 444
Informace o zdravotním stavu pacientů se podávají od 13.00 do 14.30 hod. (ústně u primáře oddělení, eventuálně u ošetřujícího lékaře, telefonicky výjimečně).
Primář oddělení: MUDr. Vladimír Zemánek – atestace II. stupně z anesteziologie a resuscitace, licence pro výkon samostatné praxe v oboru urgentní medicína, osvědčení k využívání fibrooptické bronchoskopie v anesteziologii a intenzivní péči
Zástupce primáře: MUDr. Aleš Opletal – osvědčení o specializované způsobilosti lékaře v oboru anesteziologie a resuscitace, licence pro výkon samostatné praxe v oboru urgentní medicína, vedoucí lékař úseku resuscitace
Ve svém příspěvku JAK NAJÍT OČNÍHO LÉKAŘE, KTERÝ ROZPOZNÁ ZÁNĚT OČNÍCH VÍČEK ? se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Gerda.
Děkuji za odpověď. Oční hygienu jsem začala dělat podle instrukcí na internetu
již před 10 dny. Je to opravdu lepší, ale jen za přispění právě těch kortikoidů.
Pro pobavení : moje oční lékařy z kliniky Horní Počernice mi doporučily navštívit ORL, jestli tam nebude ten problém. Očních víček si zarputile nevšímají.
Zítra tam jdu (na ORL), ale nevím, nevím ....
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Eva.
Zánět očních víček- tzv.blefaritidu mi rozpoznali na očním odd. VFN klinika Karlovo nám. U nemocnice 2, Praha 1 - kde jsem byla na operaci šedého zákalu. Dále MUDr Pelikánová, oční odd. FOKUS, Třeboradická, Pha 8. Tel: 296 119 500
Na prvním místě- kortikoidy ani antibiotika nepomohly. Dělám teplé obklady.
Odličovací tampony namočím do čaje z měsíčku lékařského a přikládám teplé na oči. Asi 10-15 min. Po prohřátí lehce masíruji tak, aby se uvolnil sekret z Meimbomových žlázek. Z okraje víčka setřu.
Říká se, že je tu souvislost se syndromem suchého oka. Pokud je oko suché, řeže nebo štípe (drhne). Kapu si 4-5x denně kapky Hylo-comod, dobré jsou i Hylo-fresh. Neobsahují konzervanty. Začala jsem s tím před několika dny a tak zatím nemůžu mluvit o výsledku.
Držím palce, Eva
Nemocnice v Kolíně získala finanční prostředky na rekonstrukci a také moderní vybavení endoskopického oddělení, a to díky projektu Endoskopie bez utrpení. Projekt financoval Regionální operační program regionu soudržnosti střední Čechy. Z dotací byly nakoupeny nové špičkové endoskopické přístroje, například balónový enteroskop či operační gastroskop, a celé pracoviště bylo rekonstruováno. Nyní nabízí bezbariérový přístup. Nově zrekonstruované a vybavené oddělení bylo slavnostně otevřeno na konci roku 2009.
Neurologickému oddělní byl Ministerstvem zdravotnictví ČR udělen statut Iktového centra. Tím byly splněny podmínky pro poskytování cerebrovaskulární péče druhého stupně. Cévní mozková příhoda (CMP) je akutní stav srovnatelný s akutním infarktem myokardu a stejně tak vyžadující urgentní zahájení léčby. Pacienti s CMP mají být léčeni na specializovaných iktových jednotkách – centrech, na nichž je prováděna multidisciplinární péče zdravotním personálem, který je na tuto péči vyškolen. Nedílnou součástí terapie je léčebná rehabilitace zahájená včasně, nejlépe ihned po stabilizaci stavu pacienta s nově diagnostikovaným CMP. Takto včasně zahájená léčebná rehabilitace je jedním z významných faktorů vedoucích k obnově poškozených nebo ztracených tělesných funkcí a tím i k návratu pacienta zpět do života. V roce 2010 Oblastní nemocnice Kolín úspěšně absolvovala audit Ministerstva zdravotnictví na cerebrovaskulární péči, od 1. ledna 2011 získala Osvědčení o splnění podmínek poskytování cerebrovaskulární péče druhého stupně a stala se Iktovým centrem. Centrum zajišťuje primární spádovou oblast východní části Středočeského kraje, která představuje přibližně 270 000 obyvatel. Ročně je zde hospitalizováno více než 500 pacientů s CMP. Nemocnice úzce spolupracuje s komplexními iktovými centry v Praze.
V roce 2014 obdržela nemocnice ratingové ohodnocení Čekia Stability Award AA (tedy vynikající), a to již potřetí za sebou. Patří tak mezi 100 nejstabilnějších firem v zemi.
Středočeský kraj připravil pro děti i dospělé novou hru s názvem Cestujeme po Středočeském kraji. Hra představuje zábavnou formou zajímavá místa. Jako první si ji mohli zahrát právě dětští pacienti v Oblastní nemocnici Kolín. Hru jim dne 22. ledna přivezl středočeský hejtman Miloš Petera a spolu s ředitelem nemocnice Petrem Chudomelem ji předal primáři oddělení Renému Hrdličkovi a několika dětem zde hospitalizovaným. Děti prostřednictvím hry objeví zajímavá místa, poznají jejich historii. A naučí se i hospodařit s penězi. Na cestě krajem mají hráči navštívit 12 různých hradů a zámků. Cestovat mohou pešky, na motorce nebo autem. Kromě dopravního prostředku si cestou nakupují kromě vstupů do kulturních památek i další služby. Cílem hry je navštívit co nejvíce míst a přitom ještě ušetřit peníze.
Krajská nemocnice Liberec je akreditovanou nemocnicí v Libereckém kraji. Od 1. ledna 2014 pod svou střechou sdružuje nemocnici v Liberci a Panochovu nemocnici v Turnově (PNT).
Krajská nemocnice Liberec je pro pacienty zárukou kvalitních medicínských i ošetřovatelských postupů dodržovaných na základě akreditace SAK. Péče je poskytována nejenom v rozsahu základních medicínských oborů, ale i klíčových center, která mají akreditaci Ministerstva zdravotnictví České republiky na poskytování specializované péče Traumatologicko-ortopedického centra, Komplexního onkologického centra, Kardiocentra, Cerebrovaskulárního centra a Iktového centra.
Pro svých 2 750 zaměstnanců je Krajská nemocnice Liberec stabilním zaměstnavatelem poskytujícím celou řadu benefitů a výhod. Hospodaření KNL bylo v roce 2014 v zisku 29 milionů korun poté, co nemocnice v prosinci 2014 rozdala všem zaměstnanců odměny v celkové výši 38 milionů korun. Díky vynikající ekonomické kondici mohla rovněž KNL na rok 2015 zvýšit zaměstnancům obou nemocnic z vlastních zdrojů tarify mezd o 5 procent, což představuje roční náklad ve výši 40 milionů korun včetně odvodů.
Průměrný plat libereckého lékaře byl v roce 2014 více než 71 tisíc korun a meziročně vzrostl o 5 tisíc korun. Sestřičky si vydělaly v roce 2014 v průměru o 2 tisíce korun více a jejich mzda činila více než 31 tisíc korun. Platy turnovských lékařů v roce 2014 rovněž rostly a v průměru představovaly 64 tisíc korun, turnovské sestřičky si v roce 2014 také polepšily zhruba o 1 500 korun na více než 29 tisíc korun měsíčně. Rostoucí mzdy a stabilita lákají do liberecké i turnovské nemocnice stále více absolventů oboru ošetřovatelství nebo budoucích lékařů.
Telefon: +420 485 311 111
Fax: +420 485 101 119
E-mail: nemlib@nemlib.cz
Adresa
Husova 357/10
460 63 Liberec
Ředitelství KNL a.s.
budova Q, 4. patro
Vzdušná 1360/6
460 01 Liberec 1
MUDr. Richard Lukáš, Ph.D. – generální ředitel Krajské nemocnice Liberec, předseda představenstva
Parkování
Parkování je možné na placeném parkovišti U Nemocnice. Více parkovacích míst naleznou pacienti a návštěvníci v areálu Krajské nemocnice v Liberci. Zaměstnanci parkují na okrajových parkovištích nebo v okolí nemocnice.